Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 5 тема

  • 106 188
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 078
Здравейте ,едва сега започвам да ви чета ,имам си лидл-ки формички и за начало ги изпробвах с една рецепта за козуначени кифлички

 

# 721
  • Мнения: 1 296
Този път намаслих формата и я сложих директно на решетката да се пече. Извадиха се добре.


Моят мъж ми е купил от Лидъл същата формичка. Моля те, дай рецептата на тази глазурка, а може и на самите мъфинчета. Благодаря ти предварително Hug

# 722
  • Мнения: 95
tzarina, рецептата, която ползвах е за кексово тесто -
60г масло, 1ч.ч. захар, 2 яйца, 50мл прясно мляко, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 ч.л. бакпулвер, 1 ванилия.Първо смесваш мокрите съставки, после сухите и изливаш във формата.
Глазурата е белтъчена- 1 белтък се разбива на сняг с 1-2 капки лимонов сок, добавя се 120г пудра захар, оцветява се с различни бои и се украсява.

# 723
  • Мнения: 1 296
Благодаря ти много.
Моите мъже снощи като се прибраха и веднага питаха - направи ли великденските мъфини?
Все едно не са яли мъфини досега hahaha

# 724
  • София
  • Мнения: 1 534
Здравейте,
Искам за Великден да направя шарени мъфини /тези като дъга/, но нещо не мога да преценя коя рецепта да използвам. ясно, че тези със сладко вътре не стават и се чудя дали рецептата за бананови мъфини е подходяща? Дали бананите ще попречат на оцветяването?

# 725
  • Мнения: 9 130
не слагай банан. Избери си обикновени мъфини,  раздели на няколко части и оцвети. ето тези на Иринка са много вкусни - без какаото, за да може да се оцветят, другите ми любими са тези  на Юлка, но не слагай боровинките - като тесто е е вкусно  Peace пък и излиза доста като бройки.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 534
Благодаря ти, Пепчо. добре че попитах първо. Hug

# 727
  • Мнения: 633
Здравейте! Малко късничко се записвам и аз в темичката с един въпрос – дайте идея откъде да си купя хартиени формички? Взех преди време 2 кутии от един магазин, но сега го преобразуваха в друг. Никъде не ги намирам – нито в Била, нито в Кауфланд, нито в левчетата. Силиконовите форми не ме устройват,защото фурната ми е малка. Хартиените ги редих една до друга в обикновена тава,не се разместваха и мъфините ставаха супер. Сега на моите хора им писна да хапват гранде мъфин , колкото цялата тава Laughing

# 728
  • Мнения: 2 241
Има в Хит и в Карфур. Днес гледах и в Джъмбо  Peace

# 729
  • Мнения: 2 779
Аз си купих от тук, не от сайта, а от магазина им във Варна  Peace
Само че са доста в разфасовка....1000бр, за около 30 лв, не се сещам точно, между 28 и 30 беше цената.

# 730
  • Мнения: 1 461
мъфини по рецептата на Yoli

# 731
  • Мнения: 633
Благодаря за инфото. В Плевен няма нито Хит, нито Карфур, но при първото идване в Сф ще ги посетя Laughing

# 732
# 733
  • Мнения: 0
Момичета, тези много вкусничко изглеждат! Simple Smile

# 734
  • Мнения: 2 779
FRESA, страхотно изглеждат, а съм убедена че са и много вкусни   bouquet.
Може ли линк към рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт