Re: Детски песнички и инструментали, текстов&

  • 284 263
  • 999
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 715
Търся една песничка за дните от седмицата. От текста се сещам това: "В понеделник, в понеделник книжки ще четем, а във вторник плуваме в басейн... А неделя, а неделя е почивен ден. Във неделя мързелувам. Хайде и ти с мен."
Къде да я намеря? Търсачката не дава нищо, нито Гугъл. Така че - помагайте Simple Smile

# 361
Момичета, търся две песнички но въпреки,че колекцията тук е много голяма не мога да ги открия.Първата е Буратино - Аз съм малко дървено човече  и т.н.Намерих други ,но текста не е този,а на мен точно това ми трябва. Другата мисля ,че се казва Танцът на цветята- спят цветенцата красиви,спят с приведени глави,весел слънчо ги докосва със лъчите си добри.........
   Ако някой ги има да даде едно рамо,моля Praynig

# 362
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
спят цветенцата красиви,спят с приведени глави,весел слънчо ги докосва - тази я имам от едно тържество в градината. Записа е с много шум направен от фотоапарат. Изпълнението е на музикалната учителка - пее и свири на пианото. Ако мислиш че има смисъл ще опитам да я изрежа от видео файла.

# 363
  • Мнения: 115
Търся една песничка за дните от седмицата. От текста се сещам това: "В понеделник, в понеделник книжки ще четем, а във вторник плуваме в басейн... А неделя, а неделя е почивен ден. Във неделя мързелувам. Хайде и ти с мен."
Къде да я намеря? Търсачката не дава нищо, нито Гугъл. Така че - помагайте Simple Smile
В понеделник, понеделник - книжки ще четем,
а във вторник, а във вторник плуваме в басейн.
Идва сряда и тогава пеем с пълен глас.
Във четвъртък ще рисувам със боички аз.
Петък, петък, весел петък, танци и игри.
В събота, в събота - спускане със ски.
А неделя, а неделя е почивен ден.
Във неделя мързелувам, хайде всички с мен!

Това е текста, но имам тази песен само на аудио касета - слушаме я само в колата. четох в темата как се прехвърля на друг носител, но освен в колата нямам друг начин да пусна касетата и да конвертирам песните. ако някой има желание и възможност да го направи - пишете ми на лични - мога да пратя касетите по някакъв начин. Ще съм благодарна, ако можем да ги слушаме и вкъщи, а не само в колата.

# 364
  • София
  • Мнения: 1 715
И друга песничка търся Simple Smile
"Мама ми казва звездичка, а пък аз съм само една малка дъщеричка. Тате ми казва юначе, ще станеш смело и силно моряче".
Цитатът може и да не е точен. Не знам как се казва...

# 365
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
И друга песничка търся Simple Smile
"Мама ми казва звездичка, а пък аз съм само една малка дъщеричка. Тате ми казва юначе, ще станеш смело и силно моряче".
Цитатът може и да не е точен. Не знам как се казва...
Моето семейство

# 366
  • София
  • Мнения: 1 715
Томасе, мерси, но не е тази  Simple Smile Песничката, за която питам, е валс.

# 367
  • Мнения: 967
...
vorfax, ако има интерес - ги качи в папката на бг-мамма. Имам всичките 10 албума, мога да кача и другите - не знам дали ви интересува.
Но страхотна организация има тук - браво за положения труд!
Благодаря Rila  Hug
Доколкото разбирам, става въпрос за успокояваща музика. Различно е от серията Baby Einstein (от първата стр.) нали?


Да, успокояваща музика е, различно е от Baby Einstein! Идеално е за бебета, но и за по-големи дечица за приспиване или като фонова музика!
Качих няколко албума, като имам време ще кача и другите - те са май повече от 10  Sunglasses.
Благодаря за инфото - как да го направя!

Ами заповядайте

Lullabies! Rockabye baby!

# 368
  • Мнения: 2
Здравейте мами,преди време в този форум бях открила един сайт за детски стихчета,но сега не мога да го намеря,като се отвори представлява старинна книга,много хубаво направен!Някой дали се сеща?

# 369
  • Мнения: 46
Едно весело стихче и от мен ,поздрав за всички мами-

Купила ми мама за другарче,

много скъпа клетка със канарче.

Но защо,когато без парички се раздават братчета, сестрички. newsm78

# 370
  • Rz
  • Мнения: 373
А от мен една чудесна песничка
поздрав за грижовните татковци.

 newsm07

http://dox.bg/files/dw?a=2c75ad3923

# 371
  • Мнения: 669
Аз дясната ръка напред ще я подам,
ще я разтърся тъй, тъй, тъй, и ще се завъртя.
Аз лявата ръка напред ще я подам,
ще я разтърся тъй, тъй, тъй, и ще се завъртя.
Аз дясното краче, напред ще го подам,
и ще почукам тъй, тъй, тъй, и ще се завъртя.
Аз лявото краче, напред ще го подам,
и ще почукам тъй, тъй, тъй, и ще се завъртя
от къде мога да я изтегля тази песничка...благодаря Ви

# 372
  • Мнения: 682
desidm, това ми прилича на преводен вариант на Hokey Pokey - http://www.youtube.com/watch?v=UDmCSvqhhoI

# 373
  • Мнения: 669
благодаря,но ако открия бг вариант ще е чудесно  newsm78

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 21:31 от desidm

# 374
  • Мнения: 682
Наскоро попаднах  и на него. Ще потърся и ако го намеря, ще ти пратя линк.

Общи условия

Активация на акаунт