Отговори
# 75
  • Мнения: 1 599
Е, хайде добро утро. Поли я няма и реших да метна едно есенно кафенце Simple Smile



Аник, много се радвам, че всичко е наред  Hug
аз пък си харесвам Девичките  Mr. Green и в този смисъл Niya, естественно, че е ангелче Лазе

я да ви споделя нещо, което ме притеснява - Мъжът ми каза, че учителката на Ади казва, че той не я разбираи че засега нямат напредък в училище. На мен веднага ми мина през акъла, че пак не чува, но ме увериха че чува. Това добре, но вече с епритеснявам за нешо друго - не разбира, защото не разбира езикът или ? друга промяна - има някакво дете, което го тормозело(не само него, било няккаво диво) и учителката стимулирала Ади да не се дава и да отвръща, но той не реагирал по никакъв начин. Все е дно не говорят за него. По принцип никога не се е държал по този начин! Помните ли как в предишната група в градината постоянно го наказваха, защото терорил децата! А сега в класа той се води един от най-големите.  Rolling Eyes Друго - според брат ми на неговоте години трябва да говори по-хубав български. Това признавам съм съгласна, но той проговри доста късно и реално говори от година и половина - две. Може би само нашата комуникация на български не е достатъчна. Четем книжки, но те нал се сещате, че са едни и същи. Сега е почнал да плаче когато мъжът ми отива на работа и вече се чудя какво става с това дете. Искренно се надявам да е заради раздялата толкова време с мен и като се прибера да се пооправят нещата. но това с училището и езиците ме притеснява. дали да не минем да говорим само на английски вкъши...знам ли? или да го заведа на логопед или психолог (веднага ми минават мисли за аутизъм и т.н. ). та приемам вашите мъдри мисли  Hug

# 76
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Мариска, ако знаеш, колко добре те разбирам/усещам. Ех, същата съм с моите момчета, притеснявам се, съмнявам се, първо за Митко, защото при него имаше трудно раждане с падане на тонове, лилав, без да диша, имаше риск. Да, обаче с Лазар - същото. И двамата започнаха да говорят късно с цели изречения, говорят неясно. Лазар определено е един от най-зле говорещите в групата, визирам правилно говорене. Отделно крещеше непрекъснато, когато нещо не е по вкуса му, когато не се направи по определени правила и т.н. Само, че погледнато от извънмайчината ми камбанария, детето си е наред, само е по-чепато. Joy
Обаче сега за теб, Ади е подложен на изучаване на два езика, смяна на обстановка, поява на конкурент за родителската обич, раздяла с мама - миличка, ако аз съм на негово място, сигурно и по-зле бих реагирала. Laughing Понякога учителите имат много високи изисквания за всички деца, а те са различни. Не бързай да се притесняваш, не се притеснявай, според мен няма  за какво. Относно говоренето на български, нали помниш Пепе, какво каза за Тео. Пепе, Светлили, Деата ще са най- полезни в тази част. Hug
Лазар е Везничка. Laughing

# 77
  • Мнения: 5 393
Добро утро Simple Smile

Марис- напълно е възможно да минава през някакъв период, особено ако ти не си там. Моля те не мисли веднага лоши работи  Hug. Колкото до говоренето- защо да говорите на английски вкъщи? Къде ще остане българският тогава? Иво също не говори съвсем правилно- не казва "р" и понякога си спестява по някоя и друга буква, от детската градина ми казаха да го заведа на логопед, но аз ще поизчакам малко. Казват, че до към 6тата година е нормално да не им е перфектен говора. Както прецениш де. Според мен могат да се оправят нещата ако например учи стихотворения наизуст, или разни кратки приказки. На Иво му купувам една поредица приказки за гората-"Болница в гората", " Горското училище"," Стадион в гората" и т.н....Приказките са в рими и след няколко прочитания ги научава наизуст, така практикуваме правилното изговаряне на думите.

Ани- радвам се, че новините са добри  Hug

Приятен ден на всички    bouquet

# 78
  • Мнения: 358
Мариска, детето изживява голямата промяна.  Hug Дай му време, понаблюдавай го поне два месеца след като се съберете пак и тогава ще мислиш. И Рангел се беше умълчал, когато се роди Лилето. По това време аз още го хранех и най - голямото последствие за него беше, че страшно много отслабна за два месеца, направо се смали, понеже покрай бебето не можех да му обръщам толкова внимание. В този ред на мисли, и аз щях да те посъветвам да си го изпратиш, както направи.  Hug

# 79
  • Мнения: 919
Добро утро милички,
Марисче, мисля си какво ли не - (не и аутизъм) и отдавам изцяло поведението на Ади на всичко, което е изброила Ния. Децата са огледало на нас самите и ситуациите , в които ги поставяме. Убедена съм, че моментът , в който се прибереш, той ще се успокои много. Относно езикът - аз опит нямам разбира се, но си мисля, че моделът, който спазвахте до сега е перфектен. У дома на български, в училище на английски. Не се притеснявай всяко дете минава през някакви неприятни моменти.
Вероника за два дена ( събота и неделя) глътна два боклука - първата вечер една малка пластмасова частичка от една щипка за коса. Разбира се, ние се притеснихме, защото все пак е остро, но се успокоихме. Говорихме, малко й се скарах и на другия ден вечерта, след като денят беше изцяло подреден по нейно желание, дойде вечерта , плачейки мнооого силно и не казва какво е направила. Същото беше сътворила и предната вечер - направо зададох въпроса - какво налапа - парче хартия Shocked Много мислих, мнго разсъждавах, разбира се се чувстван виновна, защото това най-вероятно е начин да привлече внимание. Отново говорихме, отново й се скарах, отново много я прегръщах и целувах. Понякога много се отчайвам от себе си, но ...няма какво да направя, ще се мъча да бъда майка.
Със всичко това искам да ти кажа, че ние се опитваме да бъдем и правим само най-доброто за децата си, а дали винаги успяваме - децата ни показват.
Целувки от мен   

# 80
  • Мнения: 358
pipiole , Лилия преди два месеца имаше период на близане   Laughing Първо аз се панирах, че беше близала някаква пяна за вана, а после поне една седмица се влачеше при мен ревяща, че незнам си какво била облизала и т. н.  Говорихме, гледахме се в очите и така  Joy
Ние сега се върнахме от дерматолог. Дадоха й ново лечение за екземата, дано й мине  Praynig

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 4 398
Niya, мъж ми е Близнак, но по описание е като твоя. Много се надявам да бъркам за Девите  Praynig
Светли, напълно те разбирам - аз също много обичам солариум, но бременна не съм се пекла, а сега пък ми останаха някакви бенки от бременността и май завинаги ще се простя с хубавия загар  Cry При вас май скова студ, а от там винаги идва насам Sad

# 82
  • Мнения: 528
Здрвейте мацки,как сте ?Аз съм бомба.Днес ми е едно такова весело,искам да полетя.Абе все едно съм дрогирана.Толкова работа свърших в къщи за 1 седмица напред още в 20 часа изтощих децата и заспаха по земята,едва едва ги пренесох в креватите им и грам не съм се уморила грам.МОже би двата дена дето бяхме на село ми се отразиха добре след черната серия.Е със свеки не си говориме още щото тя  е стрелец,а аз Овен огнени зодий и всяка отстоява свойто си, но с мъжа ми имам чувство че туку що сме се запознали и сме се влюбили.Днес цял ден ми е едно влюбено,искам да литна.Без да има причина.Мъж ми каза че сигурно е от бозата която пих днес,ама не ми се вярва.
Абе момичета има една питанка:Ронката напоследък е станала доста лоша вика ми,бие  ме, отговаря ми,да не говоиме че не чува ама хич.Бие Добри ама яко го бие ,все едно й е боксов партньор,ама той милия като се окопити не й седи длъжен я скубе така че все в ръката му има по един кичур коса.Аз говоря ,наказвам да не купя нещо,за всяка обида или псувня я глобявам по  1 лв от нейните пари.А като ме набие и скривам някоя играчкаи спира за около 1,2 часа и  после пак така.
Та въпроса ми е какво правите в такива ситуаций,ваще деца така ли правят
Доскоро излитам че Марийка пералнята изпра и ме вика да я просна

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 398
Роси, много свеж пост, но... това накрая хич не ми хареса  Confused Не мога да си представя даже Габриел да ми посегне  ooooh!Такова нещо бих изкоренила из основи  Naughty Никакви "стандартни" подходи с наказания и т.н. - такъв ще му ог отвъртя, че няма да си помисли втори път  #Cussing out Е, все пак това не е вариант, но наистина подходи по-строго  Peace Иначе това с глобяването и некупуването - всички деца знаят, че много бързо им се разминава  Rolling Eyes

Аз влязох специално в темата също с да споделя пък на някой може да му хрумне нещо - от средата на август не кърмя и още нямам месечен цикъл  Confused Струва ми се вече ненормално. Дала съм му срок до 1-ви декември и после май ще трябва да ходя на лекар  Cry  Cry абсолютно изключвам вероятността  да съм бременна Stop По-скоро хормоните ми не са наред сигурно  Thinking

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет!

Ние се скъсахме от разходки тия дни Simple Smile
За агресията  - четох в една книга по детска психология и си спомням, че ако посяга и свикне, че не му се отвръща по някакъв начин, после като се сблъска с другарчетата става по-лошо. На мен като ми посегне Рали, аз потупвам..
Ани, цикъл и аз нямам, но кърмя активно. Иначе яде вече плодове, заленчуци, месо, глутен... Емо пълзи навсякъд из хола, качих видео във фейсбука Simple Smile
Рали също едно време беше тартор в белите, сега гледам че се води по акъла на другите и като цяло е по-пасивна.

# 85
  • Мнения: 1 599
Мерси момичета за успокояващите думи! Искренно надявам да е така. ще кажа после Simple Smile

Аник, аз си спомянм, че доста след като спрях да кърмя ми дойде. ама знам ли...
Роси, наказвай  Peace
Поли, какво става със страх на Они? пробвахте ли с лампата?


Аз пък ще правя питка на Ния в събота и свеки да вземе сега да ми каже, че не се правила в събота! Що за простотия! и сега само за това мисля, а съм си нагласила всичко за съботата и торта съм поръчала даже. Много ме е яд на нея и не знам дали да я слушам или да си карам по моя план.
а утре сме на църква и да взема да питам попа ли  newsm78 (или да не съжалявам ако го питам  Mr. Green)

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Марис, откога си станала чуденка  Laughing а си карай по план.. и на мен едни ми кзваха преди 40 ден не се правела, други пък след 40тия не се правила.. така че не е ясно, на едни места го правят така, на други иначе.. за събота пък за първи път чувам..

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 398
И аз правих нашата в събота, а после чух, че не се правела - дрън-дрън Wink  Joy Събота е най-удобна за такива събирания  Peace
Или, ние сме още само на зеленчук и плодови, каша понякога. Нещо долните два зъба напират, точи сополи и на моменти ми отказва пюрето, но аз не я насилвам. Иначе и Кри пълзи по цялата спалня, но не така добре като Емо. Вече има 2 падания  Embarassed
Габи се прибра с цицина, ама огромна  ooooh! Ударил се в пейката в двора на градината и то точно накрая на деня, докато Данчо си говорел с друг баща. Цяла вечер налагаме суров картоф, но си стои рогче и синьо  Crazy

# 88
  • Мнения: 919
Марисче, отминаха за три нощи, какво е било...само тя си знае, но не казва. Нещо се случва последните седмици, ама какво...всеки ден се опитвам да разбера. Говорих и с психоложката на градината - има жената свое мнение , може би е права, ще видим.
Относно питката - не съм чувала нищо за съботата  newsm78 Аз щях да си я направя без притеснения.
aniK за цикъла - идея нямам, на Тони (знаеш я) й дойде бая време след като спря да кърми. А Габи да му цукаш муцунката насинена Heart Eyes
Роси Вероника никога не ми е посягала! Ако го направи...ще бъде лошо наказана. Не толерирам никаква агресия, камо ли към родител, роднина, приятелче...

# 89

Общи условия

Активация на акаунт