Прах за пране и омекотители / тема 2

  • 113 189
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 38 486
Свършва ми Бингото и се чудя какво да си взема пак от тоя клас - евтинко.
Имам предложение за Дуел.
Чудя се за Рекс.
Или пак Бинго.
 newsm78

# 691
  • Мнения: 5 207
Здравейте, закупих си синия  омекотител Суплин (концентрат). Разредих го както е указано от производителя но така не ми омекотява и ароматизира дрехите. Моля някой който го е ползвал да сподели своя опит! Много ми харесва аромата му, но като че ли не трябва да се разрежда толкова.

И как е указано от производителя да се разрежда?! Нищо подобно не е указано. Указано е какво количество да слагаш за различни килограми и степени на ароматизираност и мекота.
Това, че е написано например "1 л = 4 л" не означава, че трябва да го разреждаш до 4 литра. Това означава, че продуктът е по-концентриран и в отделението на пералнята се слага по-малко количество: не 100 мл както досега, а само 35 мл. Омекотителите не се разреждат предварително с вода. Развалила си го.

Между другото, ти за пръв път ли ползваш концентриран омекотител, при положние, че всички в България са такива?

# 692
  • Мнения: 66
Разбира се че не използвам за пръв път омекотите, но продавачката ми каза че трябва да се разреди и да се получат 3 литра, затова бил по- скъп (6.50 лв.), а и на опаковката е показано в три стъпки как се разрежда.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте,

В магазините ДМ се продава един прах за пране, който се произвежда за ДМ, не си спомням как беше името, мисля че беше без фосфати, консерванти и др.такива  newsm78 Някой ако го е ползвал, може ли да даде отзиви? И наистина ли е еко?  Thinking

# 694
  • Мнения: 17
Разбира се че не използвам за пръв път омекотите, но продавачката ми каза че трябва да се разреди и да се получат 3 литра, затова бил по- скъп (6.50 лв.), а и на опаковката е показано в три стъпки как се разрежда.

И аз за първи път чувам за разреждане на омекотител... newsm78

# 695
  • Мнения: 66
Става въпрос за този http://www.preparati-kozmetika.com/preparati/omekotiteli/supline … azduh-750-ml.html. Добре че но го разредих целия.

# 696
  • Мнения: 17

За машинно пране: използвайте 1 капачка за 6 кг. пране, без да разреждате омекотителя.

Ти при ръчно ли разреждаш?

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 687

При ръчно също не се разрежда, просто към дрехите,  които са накиснати в  10л вода се слага омекотителя, което няма нищо общо с разреждане  Peace

# 698
  • Мнения: 66
Благодаря на всички за отзивчивостта. Но ако някой има тази опаковка знае отзад на бутилката какви указания има, и аз като съм си една стриктна реших да ги изпълня. Явно съм сгрешила Embarassed

# 699
  • София
  • Мнения: 38 486
То на всички омекотители пише, че са концентрат, но според мен това е нещо като реклама, пак се слага по 1-2 капачки на пералня и това си е.

# 700
  • Мнения: 9
Темата е наистина невероятна. Имам и аз едно питане. Мъжът ми е автомонтьор и работните му дрехи са кошмар  ooooh!! Не смея да ги пускам така направо в пералнята и първо ги накисвам с прах за пране и обезмаслител (Мелио), изплаквам ги и чак тогава - в пералнята. Ще се радвам, ако тези от вас, които имат опит с подобно пране, пък и всички с мнение и познания по въпроса, да ми препоръчат препарати и съответно технология на пране. 

# 701
  • Мнения: 5 207
Разбира се че не използвам за пръв път омекотите, но продавачката ми каза че трябва да се разреди и да се получат 3 литра, затова бил по- скъп (6.50 лв.), а и на опаковката е показано в три стъпки как се разрежда.

Продавачката или те е метнала най-нагло или си няма представа какво продава (масово срещано). Дали ще го ползваш в концентриран вид или ще го разредиш до 3 литра, продуктът ще ти стигне за еднакъв брой зареждания на пералнята, защото в концентриран вид ползваш по-малко количество омекотител, а в разреден, естествено, по-голямо. Тоест това не може да е основание за по-високата цена.

То на всички омекотители пише, че са концентрат, но според мен това е нещо като реклама, пак се слага по 1-2 капачки на пералня и това си е.

Не е реклама, а си е чистата истина: концентрати са.

# 702
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Сигурно изглеждам глупово, но аз също винаги съм си мислела, че 1:3-4 означава, че трябва да се разреди. Embarassed

Цветоулавящите кърпички кога ги ползвате, винаги при цветно или при съмнения за някои дрехи?

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте,

В магазините ДМ се продава един прах за пране, който се произвежда за ДМ, не си спомням как беше името, мисля че беше без фосфати, консерванти и др.такива  newsm78 Някой ако го е ползвал, може ли да даде отзиви? И наистина ли е еко?  Thinking



Никой ли не е ползвал този прах (ако се сещате кой е де)  newsm78

# 704
  • Мнения: 5 207
Не съм ползвала, но съм разглеждала праховете им подробно.
Denkmit му е името и има 4 вида: Vollwaschmittel (универсален), Colorwaschmittel (за цветно), Feinwaschmittel (за деликатни тъкани) и Vollwaschmittel Ultra Sensitive (унивелсален за чувствителна кожа). Вероятно говориш за последния. Не е еко.

Общи условия

Активация на акаунт