Помощ за болки в китката

  • 4 799
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте!Дъщеря ми от скоро се оплаква, че я боли китката.Тя тренира бадминтон от около 2 месеца
и такова нещо не се е случвало.Имаше мускулна треска, но през последната седмица много
я заболя.Ако може да ми дадете няколко съвета как да й помогна ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 30 502
Заведи я на лекар - ортопед. От това по-голямо добро не можеш да и сториш.

# 2
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Подкрепям кака Сийка!Заведете дъщеря си на ортопед - да я види и той ще прецени,ако е необходимо друго да се прави.

# 3
  • Мнения: 110
Днес към 11 я питах дали я боли тя каза, че болката е намаляла, но я боли когата вдика нещо.Ами сега? Thinking

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Днес към 11 я питах дали я боли тя каза, че болката е намаляла, но я боли когата вдика нещо.Ами сега? Thinking
да я види Ортопед - ние не сме запознати с случая,за да го коментираме.

# 5
  • Мнения: 1 101
Първо я заведете на лекар естествено Peace
Но задължително стегнете  китката...ще се оправи със по4ивка и без натоварване Peace

# 6
  • BG
  • Мнения: 2 457

Най-вероятно е разтегнала сухожилие. Докато отидете на лекар, можеш да и правиш компрес с риванол, не стягай.

 Peace

# 7
  • Мнения: 110
Ами болката беше се махнала, но днес като отиде на тренировки като започнала да играе пак я заболяла и си тръгнала.

# 8
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Ами болката беше се махнала, но днес като отиде на тренировки като започнала да играе пак я заболяла и си тръгнала.
ами явно пак е претоварила ръката и от там е дошла болката,нали ви казах да я заведете на ортопед да я види - то от самосебе си тези болки не изчезват.Минала е временно,но когато е играла пак се е върнала болката.

# 9
  • Мнения: 1 101
 Е не ходихте ли на лекар Thinking
 Benisima казах да се стегне защото ми се е слу4вало във 20 и...годишната ми практика на проф. спортист..такива контузии и докато контузията  не се оправи напълно.. се стяга.Но лекаря ще установи дали е разтегнато или възпалено Peace

nikata1234   когато навреме се обърне внимание на една контузия толкоз по добре...ина4е може да се превърне в хрони4на...и да си пати доста време след това

# 10
  • Мнения: 110
Водих я, доктора каза да купя ластичен бинт , цложихме го, но пак я боля.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 654
Вероятно е претоварила китката. Ще мине, но и трябва покой за по-дълго време. Ластичния бинт само ограничава движенията, но болката по-бавно ще отшуми без локално средство за мазане. Не ти препоръчвам нестероидни противовъзпалителни. Много добър ефект при спортни травми има "Унивал"-съдържа само натурални масла Peace
http://unival.unipharm.bg/

# 12
  • Мнения: 1 101
Водих я, доктора каза да купя ластичен бинт , цложихме го, но пак я боля.
Еми то няма да стане само с ласти4ен бинт Naughty
Те нямат ли спортен лекар там където тренира?
Трябва да спре да натоварва китката..т.е. да преустанови тренировките..и след като ги поднови наново извесно време трябва да тренира с бинта...Тази болка е неприятна и време си трябва за да премине Peace

# 13
  • Мнения: 110
Благодаря ви, най-искрено за мненията!

# 14
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Всичко скоро ще отшуми - хубаво сте направили,че сте завели дъщеря си на лекар. Hug

Общи условия

Активация на акаунт