От кой вид вътрешни щори сте доволни? Мнения за т.нар. щори плисе.

  • 52 894
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 525
Имайте предвид, че е възможно да се свали онзи гланц по ламелите, който отблъсква праха така със съдомиялната....отделно, че моите са толкова големи, че няма и да влязат де. Но на инструкцията пише, да се почистват само със суха кърпа. Да ви призная и цената им е такава, че ако ми се замърсят сериозно, бих ги сменила с нови, вместо да се мъча да чистя силно замърсени щори.

# 61
  • Мнения: 0
Вертикалните щори са по-практични с оглед на това, че се натрупва по-малко количество прах върху тях. В последните години има голямо разнообразие от модели и цветове, а усъвършенстваните материали, от които се изработват ги прави лесни за почистване и поддръжка. Естествено избора си е изцяло Ваш и зависи от вкуса Ви, но който и от 2-та типа да използвате ще сте доволни.  newsm10

# 62
  • Мнения: 19 525
Вертикалните щори са по-практични с оглед на това, че се натрупва по-малко количество прах върху тях. В последните години има голямо разнообразие от модели и цветове, а усъвършенстваните материали, от които се изработват ги прави лесни за почистване и поддръжка. Естествено избора си е изцяло Ваш и зависи от вкуса Ви, но който и от 2-та типа да използвате ще сте доволни.  newsm10
И как точно се почиства вертикалните щори? Ако е да се свалят лентичките една по една, след това да се навиват, след това да се перат, а после да се развиват и евентуално гладят....това не го наричам лесно аз.

# 63
  • Мнения: 5 985
Точно така ги почиствам. Лесно е,но е  времеемко  Sad . Но за моя изненада не се замърсяват видимо -явно материята отблъсква. Имам такива само на остъклена тераса,западна,отвътре.  Т.е. отвътре на терасата,а не на стаята, на остъклението. Терасата е и пушалня. Мислех,че ще миришат на цигари,ще се цапат много, но не е така. Пера ги 2 пъти годишно и то за идеята,а не защото са мръсни.
Няма нужда от гладене.А прането-кисна ги в разтвор от течен препарат и вода, навити на хлабаво руло.  Изплаквам пак така,без да ги опъвам по дължина и без да ползвам гъба,например.
Перде е уж по-лесно,ама после го гладя.

# 64
  • Мнения: 109
Здравейте на всички!Аз никога не съм харесвала щорите,винаги пердета са ми изглеждали много много по уютни.Но откакто се премстихме в нов дом,слънцето е толкова силно,че беше немислимо да стоим без щори.Сложихме си щори които приличат на пердета,но затъмняват страшно много.Лично аз съм страшно доволна.
А майка ми има от 3 години в цялата си къща вертикални щори и понякога е правила опити да ги забърсва с мокра гъба за прах,но никога не е имало по тях прах.И винаги съм се чудела на мои познати които си перат щорите.

Последна редакция: ср, 26 мар 2014, 14:46 от pisana306

# 65
  • Мнения: 34
В целия апартамент сме с вертикални щори.Много съм доволна.Няма никакъв проблем.

# 66
  • Мнения: 18 028

Ох, очите ми останах в тия, ама много скъпи бе  Confused
А и имам врата, доста се цапа около нея, не ми се струват удачни, за жалост

# 67
  • София
  • Мнения: 65
Я да попитам нещо във връзка с щорите - има ли такива, хоризонтални, вертикалните хич не ги харесвам, които могат да се монтират на прозореца, без обаче да се пробива дограмата?

В момента вкъщи сме само с пердета и завеси, но ММ иска да сложим щори в спалнята, но аз все си мисля, че веднъж като избера вида щори и като пробият дограмата и това е - повече няма смяна, най-много цвета. А пък аз не искам да робувам на едни щори цял живот. Ами ако ми се прииска друг вид щори след някоя и друга година? Нова дограма ли трябва?

# 68
  • Мнения: 18 028
Щом имаш пердета и завеси за какво са ти щори? Всички са трудни за поддръжка според мен, пердето переш и закачаш, аз не бих сложила щори  Naughty
Имала съм хоризонтални, сега съм с вертикални, не мога да препоръчам никои от тези два вида

# 69
  • Мнения: 156
Аз съм за вертикални щори.Цялата ни къща е с такива.Много са удобни и практични и лесно се чистят само с мокър парцал и от известно време са и на много достъпни цени и си заслужава.И най-важното имат голямо разнообразие от цветове.

# 70
  • Мнения: 18 028
Аз съм за вертикални щори.Цялата ни къща е с такива.Много са удобни и практични и лесно се чистят само с мокър парцал и от известно време са и на много достъпни цени и си заслужава.И най-важното имат голямо разнообразие от цветове.

На колко години са твоите? Защото моите са на 8 и няма пластмаска, която да не съм сменила, писна ми. Отделно, че за тия 8 години никак не са прани, което е голямата ми мъка  Confused

# 71
  • Мнения: 156
Аз съм за вертикални щори.Цялата ни къща е с такива.Много са удобни и практични и лесно се чистят само с мокър парцал и от известно време са и на много достъпни цени и си заслужава.И най-важното имат голямо разнообразие от цветове.

На колко години са твоите? Защото моите са на 8 и няма пластмаска, която да не съм сменила, писна ми. Отделно, че за тия 8 години никак не са прани, което е голямата ми мъка  Confused

От около 4-5 години и са си както трябва.В годината 1-2 пъти ги пера в пералнята ,че ме домързява да ги пера на ръка или с парцал и нищо не им е станало до сега.Щорите ми са на Солис.

# 72
  • Мнения: 18 028
Как ги переш в пералнята? И после закачаш едно по едно? Не ми е ясно, наистина  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 65
Проблемът при нас е, че до прозорците има балконска врата и за да не е грозно, трябва пердетата да са дълги. Обаче точно под прозорците ни е монтирана конвекторна печка и зимата задължително трябва да вдигаме и пердета и завеси, а да не ви казвам каква хамалогия е това, отделно и колко грозно стои, а и по този начин не можем да си използваме качествено завесите. Та поради тази причина решихме да видим как стоят нещата с щорите. Категорично не искам вертикални - в офиса сме с такива и ги мразя до дъното на душата си, за да отвориш прозореца, трябва да дръпнеш цялата щора, отделно от най-малкото се чупят пластмасовите части (в офиса сме с едни от уж най-качествените шори), отделно не затъмняват толкова, колкото ми се иска.

Алуминиевите също не ми харесват - прекалено са ми офисни и не ми е уютно с тях. Иска ми се нещо различно, по възможност с блек-аут ефект или ден и нощ, но не ми се иска да си дупча дограмата. В сайта на Алекса пише, че разполагат с механизъм за роло
щори, с който не се дупчи дограмата. Някой да знае нещо повече по въпроса и да е виждал това 'чудо' другаде?

# 74
  • Мнения: 156
Как ги переш в пералнята? И после закачаш едно по едно? Не ми е ясно, наистина  Peace

Сваляш щорите,махаш всички тежести от тях, навиваш ги на руло и ги стягаш с ластик.После ги слагаш в една калъфка от възглавница и пак стягаш с ластик да не се размотаят.Переш ги на 30 градуса с малко прах за пране.След като са изпрани ги закачаш пак на корниза докато са мокри и им слагаш тежестите и синджирите да бъдат опънати да не се намачкат.И това е цялата философия и стават като нови  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт