Вътрешни щори плисе и дует, щори руло, щори от дърво и изодърво

  • 10 846
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Моля помагайте с избора на щори. В ново жилище сме и вече няколко месеца си стоим на голи прозорци, понеже не мога да реша какви щори искам. Само съм сигурна, че не искам вече пердета и завеси. Вертикалните щори също не ми харесват, защото затрудняват отварянето на прозореца. Много ми харесват дървените щори и тези от изодърво, но те май не могат да се монтират без да се дупчи дограмата, а не искаме да я пробиваме. Плисе/дует щорите също много ми харесват, макар че не знам дали могат де се почистват. Така или иначе май клоня към тях за целия апартамент, освен детската. За детската стая си мисля за щори роло, има хубави платове с детски принтове, но не знам дали конденза няма да е проблем. Има влага по единия прозорец и се опасявам да не стане някаква мърльотия от вода, прах и мухъл Thinking Давайте всякакви мнения и препоръки моля Simple Smile

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Започвам с това,че работя във фирма,която се занимава с дограма и щори вече 14 год.Дървените щори могат са се монтират над прозореца -на таван или стена.Плисе щорите не се перат,въпреки че ще Ви кажат,че може.Задържат прах и са супер непрактични въпреки,че са ефектни.За роло щорите,щом имате конденз не ги препоръчвам особено модела" с водачи".Не знам дали сте разглеждали моделите "римски" и "японска стена", те също могат да се монтират над прозорците.
Ако с нещо мога да помогна съм насреща. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 670
Вкъщи сме с римски щори. Не ги препоръчвам. Задържат конденз, от който стават ужасни и трябва да се перат често, не внасят особен уют. Ако можех щях да си сложа японска стена, но сме с окачен таван до ръба на дограмата и ще направи отварянето на прозорците невъзможно. Където мога съм с пердета.

# 3
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Проблема не е в римските щори,а че имате конденз.

# 4
  • Мнения: 29 343
Не виждам да си споменала и вероятно искаш вътрешни щори, но аз съм супер доволна от външните.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 670
Където съм без римски щори нямам такъв конденз

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Няма как римската щора да ти прави конденз,по същата логика ако сложиш перде на въпросния прозорец също ще имаш конденз.По принцип конденз се получава в стаи , където има повече цветя,готви се на газ или не се проветрява често.Ако жилището е панел ,той също може да кондензира и когато е сменена дограмата тази влага се отлага по прозореца.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 670
Нямам цветя, не готвя на газ. В кухнята и хола съм с пердета и нямам конденз. В двете ми спални има. Само едната е обитаема и я проветряване поне 5 пъти дневно заради бебето. Може да е от значение, че е панел, с дограма и изолация, но не мога да си обясня защо имам конденз само в спалните, където са римските щори.
ПП. Цветя в спалните нямам.
Съжалявам за отклонението от темата

# 8
  • Мнения: 12 664
Не виждам да си споменала и вероятно искаш вътрешни щори, но аз съм супер доволна от външните.

Hands Plus1

Оцених го , като смених външните с вътрешни. И за топло и студено, изолират много по-добре.

# 9
  • Мнения: 29 343
Права си, при мен обратното - оцених ги, като се сдобих с такива, като първо бях с вътрешни, обикновени. Преди си мислех, че не ги харесвам външните, сега са ми фаворит. Когато искам да ми е светло си ги вдигам до горе, за тъмно - спускам ги и става нощ, изолират доста добре също.  Peace

# 10
  • Мнения: 10 605
И аз съм в търсене на нови щори за кухнята. Изложението е западно и лятото е адска жега. Прозорецът е близо до печката и въпреки абсорбатора, се натрупва мръсотия по тях. Сегашните са алуминиеви - най -обикновени. Честно да ви кажа - по-важна ми е практичността, а не красотата. Приемам идеи Simple Smile

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Според мен вариантите са ти два-външни или римски,защото само те могат да се перат на ръка или в пералня на 30° без центрофуга.Всички други модели щори не могат да се перат и за кухня са неподходящи.

# 12
  • Мнения: 228
Започвам с това,че работя във фирма,която се занимава с дограма и щори вече 14 год.Дървените щори могат са се монтират над прозореца -на таван или стена.Плисе щорите не се перат,въпреки че ще Ви кажат,че може.Задържат прах и са супер непрактични въпреки,че са ефектни.За роло щорите,щом имате конденз не ги препоръчвам особено модела" с водачи".Не знам дали сте разглеждали моделите "римски" и "японска стена", те също могат да се монтират над прозорците.
Ако с нещо мога да помогна съм насреща. Simple Smile

Защо плисе щорите да са непрактични? На мен ми харесва това, че могат да се отварят прозорците вертикално, и щората си стои с прозореца. Ако са дървените щори ще трябва да се вдигнат напълно за да се отвори прозорец, т.е. ако искам хем да съм на отворен прозорец хем на сянка няма как да стане. За роло щорите май наистина ще се откажа.

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Непрактични са,защото не могат да се перат,въпреки че фирмите производители ще ти кажат че може.Задържат доста прах, ако се сложат в кухня ще се омиришат на готвено ,освен това са и скъпи,въпреки че всеки си има свое разбиране за това кое е скъпо.

# 14
  • Мнения: 4 275
Присламчвам се към темата да питам за алуминиеви щори. Бихте ли препоръчали фирма? Трябват ми за три прозореца в едно помещение, като ще трябва да бъдат изработени в цвета на дограмата. Аз съм чувала само за Солис и Камакс. Всъщност, има ли нужда от препоръки точно за щори? Надали е нещо сложно и надали биха изникнали проблеми. Мисля си, че поне за щори няма нужда от четене 3 месеца? Joy

Общи условия

Активация на акаунт