От кой вид вътрешни щори сте доволни? Мнения за т.нар. щори плисе.

  • 52 897
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 310
Аз имам плисе от 3г и сега възнамерявам да ги дам за почистване за първи път, но не защото са мръсни, а защото ми се струва, че за такъв период, поне веднъж трябва да ги почистя. Не събират прах абсолютно никакъв - тук може би зависи от текстила, който ще се избере.
Е три години абсолютно никаква поддръжка ли?! Чак не мога да повярвам, като знам в къщи за какви прахоляци става дума!
Ето ги моите вертикални пластмасови, в момент, когато слънцето пече в прозореца. На пролет смятам да ги сваля от щипчиците и с вода и сапун да ги измия.  Peace

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 12:31 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

# 31
  • Мнения: 2 641
да не пускам нова тема и да питам тука. искам щори от дебел, памучен или ленен плат, навиващи се като едно време на ролка. някой нае ли къде се продават? вчера ях в един от магазините на Гершман и освен че нямаше продавачи 1 час преди работното време, видях и щорите. всички модели са невероятно паянтави и служат само за украса, а не за функционално полване. защо хората си дават парите за подобно нещо? аз самата се бях наканила пак да закупя. а пластмасов боклук в къщи не бих сложила никога. не искам синтетика, искам просто дебели памучни щори. моля ако някой е виждал да пише.

# 32
  • Мнения: 1 310
Чак пък боклук! ooooh!
Винаги залагам на практичното.  Peace

# 33
  • Мнения: 131
Аз имам плисе от 3г и сега възнамерявам да ги дам за почистване за първи път, но не защото са мръсни, а защото ми се струва, че за такъв период, поне веднъж трябва да ги почистя. Не събират прах абсолютно никакъв - тук може би зависи от текстила, който ще се избере.
Е три години абсолютно никаква поддръжка ли?! Чак не мога да повярвам, като знам в къщи за какви прахоляци става дума!

Да, наистина - 3 години абсолютно никаква поддръжка и щорите са чисти и няма никъде прах. Единствените замърсявания са там, където дъщеря ми е пипала с мръсна ръка по вратата на кухненската тераса. Възможно е да има разлика в използваните материи, защото моите категорично не задържат никакъв прах - в противен случай щях да го почиствам.

# 34
  • София
  • Мнения: 30 209
Аз имам плисе от 3г и сега възнамерявам да ги дам за почистване за първи път, но не защото са мръсни, а защото ми се струва, че за такъв период, поне веднъж трябва да ги почистя. Не събират прах абсолютно никакъв - тук може би зависи от текстила, който ще се избере.
Е три години абсолютно никаква поддръжка ли?! Чак не мога да повярвам, като знам в къщи за какви прахоляци става дума!

Да, наистина - 3 години абсолютно никаква поддръжка и щорите са чисти и няма никъде прах. Единствените замърсявания са там, където дъщеря ми е пипала с мръсна ръка по вратата на кухненската тераса. Възможно е да има разлика в използваните материи, защото моите категорично не задържат никакъв прах - в противен случай щях да го почиствам.

къде живеете, че няма прах? Ако живеете в град, няма как да няма прах по щорите, дори и в малки кол-ва. Все едно мебелите да не бършеш от прах 3г. Според мен просто не си личи, че има прах  Thinking

# 35
  • Мнения: 131
че има у дома прах, има - както във всяко едно жилище.
но по щорите наистина няма - и с това предимство ги предлагат, че не задържат прах. няма начин да не личи или да не го виждам - все пак това е едно много тънко полупрозрачно текстилно парче, а не одеало, килим или матрак - просто няма къде да се набие прах, в гънките също категорично няма.
ако имаше - разбира се, че щях да го чистя Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 30 209
че има у дома прах, има - както във всяко едно жилище.
но по щорите наистина няма - и с това предимство ги предлагат, че не задържат прах. няма начин да не личи или да не го виждам - все пак това е едно много тънко полупрозрачно текстилно парче, а не одеало, килим или матрак - просто няма къде да се набие прах, в гънките също категорично няма.
ако имаше - разбира се, че щях да го чистя Simple Smile

ясно, а каква е материята?  Thinking

# 37
  • Мнения: 131
Не мога да кажа, предполагам е комбинация от някакви естествени  и изкуствени влакна, на вид стои като лен, но е твърдо и немачкащо се. Когато избирах сред мострите, имаше различни цветове и текстури, като и в цените имаше разлика, моите щори бяха от някаква по-скъпа материя, поръчвах си ги на два пъти. Но пък аз исках да имам само щори, без пердета и затова реших да си позволя по-скъпи щори.
Обаче е неприятно това, че нямат обслужване по почистването по градове - дори и да не задържат прах, все пак могат да се замърсят и е тъпо почистването да отнема толкова време, както се писа по-горе.

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да попитам какво ви е мнението за щорите от бамбук. Издръжливи ли са? Цените как са? Лесно ли се подържат? Общо взето всичко свързано с този тип щори. Благодаря ви предварително.

# 39
  • Мнения: 0
Аз също съм доволна от моите вертикални щори. От 3г. ги ползваме и са си като нови. И те са на френски прозорец. Нямам проблем с отварянето, защото отваряемата част ми е само в единият край, където е вратата към балкона.
А ето и една стена от плисета. За френски прозорец може и да е добре.

Ето и още  плисе
Определено е стилна щора

# 40
  • Мнения: 0
да не пускам нова тема и да питам тука. искам щори от дебел, памучен или ленен плат, навиващи се като едно време на ролка. някой нае ли къде се продават? вчера ях в един от магазините на Гершман и освен че нямаше продавачи 1 час преди работното време, видях и щорите. всички модели са невероятно паянтави и служат само за украса, а не за функционално полване. защо хората си дават парите за подобно нещо? аз самата се бях наканила пак да закупя. а пластмасов боклук в къщи не бих сложила никога. не искам синтетика, искам просто дебели памучни щори. моля ако някой е виждал да пише.

Да не говориш за Римски щори ?

# 41
  • Мнения: 1 310
Много чаршафосани ми стоят тези прозорци.  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 35 288
Аз имам плисе от 3г и сега възнамерявам да ги дам за почистване за първи път, но не защото са мръсни, а защото ми се струва, че за такъв период, поне веднъж трябва да ги почистя. Не събират прах абсолютно никакъв - тук може би зависи от текстила, който ще се избере.
Е три години абсолютно никаква поддръжка ли?! Чак не мога да повярвам, като знам в къщи за какви прахоляци става дума!

Да, наистина - 3 години абсолютно никаква поддръжка и щорите са чисти и няма никъде прах. Единствените замърсявания са там, където дъщеря ми е пипала с мръсна ръка по вратата на кухненската тераса. Възможно е да има разлика в използваните материи, защото моите категорично не задържат никакъв прах - в противен случай щях да го почиствам.

къде живеете, че няма прах? Ако живеете в град, няма как да няма прах по щорите, дори и в малки кол-ва. Все едно мебелите да не бършеш от прах 3г. Според мен просто не си личи, че има прах  Thinking
Щорите ми в хола са такива,в кухнята също.Разликата е,че тези в хола са от първите появили се на пазара-прахоляк в изобилие ooooh!Ноооо,тези в кухнята са ми от 5г,антистатични,ани незнам си кво и истината е,че 5г не са почиствани PeaceИдеални са даже,а там пуша,готвя и т.н.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 381
Много чаршафосани ми стоят тези прозорци.  newsm78
И на мен така. Сигурро, защото щорите са бели. Но и в друг цвят римските не ми харесват.

# 44
  • Мнения: X
А моето жилище е с най-идиотските прозорци в света! Rage  Точно под стандартните прозорци са направили други, малки прозорчета, които даже не се отварят...С каква цел е това не знам, но е супер идиотия. Трябва да им мисля щори и на тях, понеже, ако сложа такива, които да покриват и основния прозорец и малкото под него, като отворя прозореца тази част от щората, която  при затворено положениепокрива и малкото прозорче , ще остава да виси във въздуха и няма как. В момента съм с едни много смешни хоризонтални щори, отделно на големите позорци и отдолу на малките съвсем къси щорички само за тях. Абсолютна пародия. Мисля си, ако сложа римски няма ли да е по-добре? Ще бъде пак обща щора за големия и малкото прозорче под него, а като се отваря големия ще се навива щората до нивото му...Безумното ново строителство... Sad

Общи условия

Активация на акаунт