Топ 10 на заблудите

  • 8 057
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 486
Добре че имам батковци и като  ми накипи им ги тръсвам. Може да са 10 мин. но са си моите 10 мин. Няма лесно когато гледаш деца, важното е да ги обичаме и да им се радваме. Трудностите се забравят. Peace

# 61
  • Мнения: 119
И аз да се включа с моите "послушни" момичета, почти на 3 са.
За заблудите:
1. Като проходят ще ми е по-лесно - Морската градина им беше тясна, вечно тичаха в различни посоки, големи са любопитки Simple Smile
2. Като поотраснат ще се заиграват - и така 5 минути, после започва дърпане, скубане, крясъци. Ако случайно мия чинии и тишината е повече от 10 минути - белята е налице.
3. Като са навън кротки - вкъщи ще са агънца - не и в нашата къща:)

И един скорошен случай:
Влизаме в магазина. За да са им заети ръцете им връчвам по една малка количка и слагам на всяка по нещо - те не пипат по щандовете. В магазина има промоция на кока-кола кутийка и на вклизане ми дадоха една.
Една жена през цялото време ме гледаше и накрая ми каза: "Ех, госпожо, дано всеки до е като вас, Вие си пиете количката, а децата ви тикат количките и пазаруват вместо Вас!"

# 62
  • София
  • Мнения: 1 053
"Ех, госпожо, дано всеки до е като вас, Вие си пиете количката, а децата ви тикат количките и пазаруват вместо Вас!"

 hahaha завидяла ти е   Joy

# 63
  • Мнения: 7 803
хахаха, тя една приятелка и на мен така ми завидя
та реших да правя мусака и моите послушки не ме оставят на мира. накрая им връчих по една белачка и кофата картофи и те почнаха да белят и да се кефят, като че са в шоколадовата фабрика. и ми звъни една приятелка и вика> кво правиш? ми викам пия бира и си чатя. а тя> ааа, ти си без деца. викам тук са, белят картофи  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 3 376
Една жена през цялото време ме гледаше и накрая ми каза: "Ех, госпожо, дано всеки до е като вас, Вие си пиете количката, а децата ви тикат количките и пазаруват вместо Вас!"

Разкажи й и за приятелката си с тризнаците, дето всяка сутрин децата й носят закуската и кафето в леглото   sleepuu Coffee

# 65
  • Мнения: 1 486
Мили мами, оставете ги другите да си приказват и говорят каквото си искат. На никого не сме длъжни да даваме обяснения защо имаме толкова "много деца" или как си ги гледаме. Всичко това е само от завист.  Crossing Arms

# 66
  • Варна
  • Мнения: 56
1. ще приемам с усмивка, когато обърнат пълната лъжица с храната отгоре ми, или се окалят хубаво, мажат си манджата, дърпат си пълните памперси- понякога направо издивявам и ми иде да ги "смачкам" от яд;
2. ще успявам да ги убеждавам с думи да не дърпат чекмеджетата, вадят первазите, дърпат кабелите, катерят се по мебелите и т.н.- е сега по стотици пъти на ден затварям чекмеджетата, слагам первазите, дърпам ги от контактите, свалям ги от библиотеките и непрекъснато повтарям внимавай, внимавай, и те ми се смеят отсреща;
3. нещата не биха се променили чак толкова за мен самата и ще имам време да се излежавам понякога сутрин, ще успявам да изгледам на спокойствие поне един филм, ще имам време да си направя маска или епилирам, ще чопля семки, че си почета някоя книжка- да ама не, не че не е възможно да те споходи щастието и да успееш да си оправиш веждите, ама толкова на тагадък работата, че ... ех.....
4. и още много заблуди май ще има- като ви чета с по-големите близнаци, а аз си мислех че големият зор ще е до 3 години, въпреки че с всяка си нова годинка ще стават по-интересни и забавни (поне за мен, сега е по-весело, и се чувствам все по-горда и доволна, че съм именно майка на близнаци)

# 67
  • до морето
  • Мнения: 494
Страхотни сте момичета, много се забавлявах докато преглеждах темата!За пореден път се убеждава, че Бог изпраща на всеки само онова, с което може да справи, не всяка жена е родена да бъде близнашка или многодетна майка.
illiv твоят списък е абсолютно идентичен с моите мисли и очаквания и онова, което ми се случва към днешна дата  Laughing.
Аз и във форума вече вилзам два пъти годишно ако ми се усмихне късмета.

# 68
  • Мнения: 41
1. една от заблудите ми беше, че като са двама ще обяснявам веднъж - няма такова нещо. Ако обясня нещо на единият, другият задължително ме пита за същото, първият отново и т.н
2. че ще имам някакво свободно време
3. че ще си играят заедно ( по-често май ги разтървавам отколкото да играят, но да речем че още са малки)
4. че неспането е до първата година
и т. н
Сега например чакам периода да станат по-послушни - уж към 3тата година, но така като чета из форумите, май този момент няма да настъпи  Wink

# 69
  • Мнения: 4 965
А аз, когато чета тази тема, имам усещането, че съм се заблудила, че имам близнаци. Sunglasses

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
milenne, по-послушни не стават, поне мойте не са станали. Обаче към третата година започват да разбират много повече и да говорят повече. Така че хем ти по-лесно ги разбираш какво искат и за какво са писъците и съответно по-бързо можеш да ги прекратиш. От друга страна можеш да ги убедиш с думи. Можеш да ги залъжещ, да ги разсееш, да им обясниш... За мен това е страхотно облекчение. Направо ми светна пред очите. Беше ми писнало от сочене, "ъъъъъъ", рев до посиняване, пак "ъъъъъъъ" и така до полудяване.  ooooh! Сега ми е много лесно да забранявам като обяснявам кое пари, боцка, реже и т.н. Или че магазинът не работи, или че навън е много студено и т.н. Предполагам като пораснат още ще спрат да се връзват на всичко, но за сега е добре.  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 342
А аз, когато чета тази тема, имам усещането, че съм се заблудила, че имам близнаци. Sunglasses
Това и още няколко момичета ме разсмяха до сълзи  Laughing Laughing Laughing
Не успях да изчета цялата тема ,защото няма да имам време ,а това е една от моите заблуди как след годинка ще имам повече време Whistling
1- след годинка ще започнат да спят - не само неспането продължава,но и заспиват все по-късно вече си лягат към 00-00.30ч. ,и се будят поне по 2-3 пъти на нощ , понякога не помага дори и да ги вземем до нас..
2-ще си играят заедно и ти ще си вършиш спокойно нещата - къде ти, дори и да им дам 2 еднакви неща /играчки,чорапи или каквото и да е../ ще се сдърпат ,все на другия е по-интересно нищо че е същото.. Shocked ,даже понякога единия иска и двете неща..
И да изреждам още мога,но май вие сте изредили всичко,все се надявам обаче като станат около 3 г. дастане  по-лесно ,че от недоспиване и недохранване може да се гътнем с мъжът ми.Времето не стига и една филия да си направя,та сега отивам докато още спят да свърша това Laughing.
Темата ще я дочета с удоволствие тия дни ,може да ми стане по-леко като видя ,че има и други като мен Laughing

Горе главата момичета ще се справим и все ще стане по-лесно , поне ще са в една градина /една група/ ,едно училище /ще пестим време за водене и взимане/ ,ще учим едни уроци да им помагаме ,наведнъж рожденни дни,абитуриентски балове..Дано това поне не се окаже заблуда и да стане по-лесно като тръгнат на училище Laughing
ето това май описва много точно и нас  Laughing
Моите заблуди:
1. Секциото боли по-малко от нормално раждане.
2. Като спрат коликите ще е по-лесно.
3. Като проходят ще е по-лесно.
4. Като проговорят и почнат да разбират ще е по-лесно.
5. Като станат на 3 ще станат хора.
6. Аз нямам нужда от помощ, мога да се справя сама с двете деца и "търтея"  Mr. Green. Беше вярно до към 2 год. Сега не отказвам помощ вече.
7. Моите деца няма да ядат боклуци.  Joy
8. Моите деца ще са възпитани, няма да се бият, няма да се тръшкат и да се карат.  Joy Joy Joy
9. Аз няма да крещя на децата и няма да ги удрям.  Embarassed От всичко за това най ме е яд, че се оказа заблуда.
10. Като тръгна на работа и мъжът ми види колко съм заета ще почне да помага.  #2gunfire
11. Като са двама ще се забавляват един друг.
и т.н., и т.н.
И въпреки всичко това, въпреки умората, нервите, лудницата и хаоса вкъщи, въпреки че не съм спала 3 год и понякога се чудя аз съществувам ли реално като човек или само като някакъв обслужващ придатък... въпреки всичко никога, нито за част от секундата не съм съжалявала, че имам деца и че са близнаци. Дай боже и занапред да е така.

п.п извинявам се ,че стана дълго,но за да не пускам няколко поста един след друг..

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 13:45 от katia13

# 72
  • Мнения: 4 965
Горе главата момичета ще се справим и все ще стане по-лесно , поне ще са в една градина /една група/ ,едно училище /ще пестим време за водене и взимане/ ,ще учим едни уроци да им помагаме ,наведнъж рожденни дни,абитуриентски балове..Дано това поне не се окаже заблуда и да стане по-лесно като тръгнат на училище Laughing
ето това май описва много точно и нас  Laughing
...

Всъщност, аз наистина не усещам 2/3 от описаните в темата проблеми. Или са ми се паднали кротки деца, или аз не им се връзвам толкова.
Затова искам бебе - скучно ми е, сериозно.
Иначе, това с по-лесното в училище не е точно така. Вярно е, че воденето и вземането са по-лесни, но ги има другите моменти - не може да се учат едни и същи уроци, ако искаш всяко дете да ги разбере (т.е. трябва индивидуално внимание); домашните пак не се пишат заедно (пробват да преписват едни от други). За рожденните дни пак си трябва спазване на индивидуалните претенции на всяко дете. Всъщност, става по-особена ситуацията, защото децата все повече стават самостоятелни индивиди и спират да са едно цяло, но пък предимството е, че наистина има разлика между това да обясняваш нещо на бебе и друго да общуваш с разумни същества. Mr. Green

# 73
  • Свищов
  • Мнения: 209
azaf браво, че се включи, че бъдещите близнашки мами малко ще се уплашат с тези заблуди  Wink.... със сигурност са ти са паднали кротки деца Peace.

# 74
  • Мнения: 3 638
azaf браво, че се включи, че бъдещите близнашки мами малко ще се уплашат с тези заблуди  Wink.... със сигурност са ти са паднали кротки деца Peace.

Присъединявам се с още една двойка кротки девойки, не са изключение значи  Simple Smile Има надежда  Hug

Общи условия

Активация на акаунт