КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 647
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
   Здравейте отново, Докторе!
 Може ли координати и начин за записване на час при Вас. От далече сме - гр. Гоце Делчев, но така или иначе прегледите ги правим винаги в София.
 Благодаря Ви!

# 61
  • Мнения: 15
Здравейте,доктор Константинов.Дъщеря ми е на 3 месеца и 12 дни,2 седмици след раждането лявото ѝ око започна да секретира-жълт,гъст секрет.Лекарката ѝ ни каза,че се дължало на стеснен сълзен канал.Смених два вида антибиотични капки безуспешно-"Тобрекс" и "Тобрадекс".Ефектът беше временен.Масажът,който ѝ правех и продължавам да прилагам,не помогна.Какво ще ме посъветвате да предприема,удачно ли е според вас да се вземе проба от секрета,за да се направят микробиологични изследвания и да се започне лечение?Относно сондажа,що за процедура е,представят я като безобидна,но знам,че се прави под пълна упойка?А детето трябва да е по-голямо от 6 месеца.Благодаря предварително!

# 62
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
ул. Росица 21, тел. 029832028.
   Здравейте отново, Докторе!
 Може ли координати и начин за записване на час при Вас. От далече сме - гр. Гоце Делчев, но така или иначе прегледите ги правим винаги в София.
 Благодаря Ви!

# 63
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Микробиологията няма да реши проблема. За сега често почистване и ако не върви-сондиране.Всяка процедура има плюсове и минуси, затова преди да се предприеме се обсъжда кое е най.добро за детето.
Здравейте,доктор Константинов.Дъщеря ми е на 3 месеца и 12 дни,2 седмици след раждането лявото ѝ око започна да секретира-жълт,гъст секрет.Лекарката ѝ ни каза,че се дължало на стеснен сълзен канал.Смених два вида антибиотични капки безуспешно-"Тобрекс" и "Тобрадекс".Ефектът беше временен.Масажът,който ѝ правех и продължавам да прилагам,не помогна.Какво ще ме посъветвате да предприема,удачно ли е според вас да се вземе проба от секрета,за да се направят микробиологични изследвания и да се започне лечение?Относно сондажа,що за процедура е,представят я като безобидна,но знам,че се прави под пълна упойка?А детето трябва да е по-голямо от 6 месеца.Благодаря предварително!

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте!
 На момченцето ми на 2 год. и 10 м. - установиха далекогледство преди нова година -от 29 декември 2010 година е с предписани постоянни очила с +7 и + 8, като лявото оче е мързеливо. Диоптрите се потвърдиха от 3ма специалиста, двама от които детски офталмолози. Притеснението ми идва от разминаването във предписаното лечение на мързеливото око-1. през ден да закриваме дясното оче, за да може да стимулира лявото-мързеливото. 2.по два часа на ден да закриваме дясното и 3. третия офталмолог препоръча три месеца да оставим детето на посоянно носене на очилата, като дадем шанс на мързеливото око само да започне да работи и чак след трите месеца след контролен преглед да започнем да закриваме окото.Важен е и факта, че малкия кривеше мързеливото око(навътре към нослето, при снимка, гледайки напред), от където и забелязахме проблема.При преглед вчера констатираха че очите вече са изправени. Може ли това да се дължи на факта че закриваме окото доколкото можем, със капаче, което се поставя на рамката на стъклата.-през ден за по цял ден, в рамките на последните 7-8 дни. Моля Ви да ми дадете съвет как по- добре да постъпим, ка да лекуваме мързеливото око и от кога да започнем?

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 16:48 от tonytka

# 65
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
И тримата колеги са прави. Всеки има своя програма за работа . Зависи колко е мързеливо окото. От това зависи и агресивността на лечението!
Здравейте!
 На момченцето ми на 2 год. и 10 м. - установиха далекогледство преди нова година -от 29 декември 2010 година е с предписани постоянни очила с +7 и + 8, като лявото оче е мързеливо. Диоптрите се потвърдиха от 3ма специалиста, двама от които детски офталмолози. Притеснението ми идва от разминаването във предписаното лечение на мързеливото око-1. през ден да закриваме дясното оче, за да може да стимулира лявото-мързеливото. 2.по два часа на ден да закриваме дясното и 3. третия офталмолог препоръча три месеца да оставим детето на посоянно носене на очилата, като дадем шанс на мързеливото око само да започне да работи и чак след трите месеца след контролен преглед да започнем да закриваме окото.Важен е и факта, че малкия кривеше мързеливото око(навътре към нослето, при снимка, гледайки напред), от където и забелязахме проблема.При преглед вчера констатираха че очите вече са изправени. Може ли това да се дължи на факта че закриваме окото доколкото можем, със капаче, което се поставя на рамката на стъклата.-през ден за по цял ден, в рамките на последните 7-8 дни. Моля Ви да ми дадете съвет как по- добре да постъпим, ка да лекуваме мързеливото око и от кога да започнем?

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте, д-р Константинов!
Дъщеря ми е на 6 години. Преди седмица бяхме на преглед при детски офталмолог. От доста време отлагах този преглед, въпреки че тя много обича да гледа телевизия и все се приближава до телевизора. Не е казвала, че не вижда. Като направя забележка се отдръпва, но после неволно...пак отива... Имах съмнения, че може да има някакъв проблем, но това, което чух по време на прегледа ме притесни много. Оказа се, че има астигматизъм в сферата на далекогледството.Никой в семейството ни не е с астигматизъм.  Резултатите са следните:

RIHGT
         SPH                  CYL                 AX
         +0.25               +3.75              106

LEFT
         +1.00               +2.75                81
         +1.25               +3.00                85
         +1.00               +2.50                79
         +1.00               +2.75                81
         +1.25               +2.75                82
         +1.25               +2.75                82

PD: 63 mm

Предписаха й да носи постоянно очила:
               Sph              Cyl          Ax
o.d.           -                  +3.0        100`

o.s.           +0.5             +2.0         85`

Следващият ни преглед ще е след 6-8 месеца.
Постоянно ли ще трябва да носи очила? Израства ли се астигматизма? А далекогледството?
От три дни е с очилата, но не мога да разбера дали има някаква промяна в начина й на виждане. Тя казва, че вижда нещата с очилата същите както и преди, но  по-големи.Много съм объркана...
 

# 67
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
От резултатите които представяте няма съмнение че детето ви има астигматизъм и на двете очи , почти еднакъв. Астигматизъм е вродено състояние и не се израства. Постоянното носене на очила е начинът да се компенсира.
Здравейте, д-р Константинов!
Дъщеря ми е на 6 години. Преди седмица бяхме на преглед при детски офталмолог. От доста време отлагах този преглед, въпреки че тя много обича да гледа телевизия и все се приближава до телевизора. Не е казвала, че не вижда. Като направя забележка се отдръпва, но после неволно...пак отива... Имах съмнения, че може да има някакъв проблем, но това, което чух по време на прегледа ме притесни много. Оказа се, че има астигматизъм в сферата на далекогледството.Никой в семейството ни не е с астигматизъм.  Резултатите са следните:

RIHGT
         SPH                  CYL                 AX
         +0.25               +3.75              106

LEFT
         +1.00               +2.75                81
         +1.25               +3.00                85
         +1.00               +2.50                79
         +1.00               +2.75                81
         +1.25               +2.75                82
         +1.25               +2.75                82

PD: 63 mm

Предписаха й да носи постоянно очила:
               Sph              Cyl          Ax
o.d.           -                  +3.0        100`

o.s.           +0.5             +2.0         85`

Следващият ни преглед ще е след 6-8 месеца.
Постоянно ли ще трябва да носи очила? Израства ли се астигматизма? А далекогледството?
От три дни е с очилата, но не мога да разбера дали има някаква промяна в начина й на виждане. Тя казва, че вижда нещата с очилата същите както и преди, но  по-големи.Много съм объркана...
 

# 68
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за бързия отговор!
А ако успее да израсте далекогледството ще бъдели наложително да носи очилата, при положение,че казва,че предметите имат една и съща форма и ги вижда еднакво ясно с и без очила.

# 69
  • Мнения: 149
Здравейте д-р Константинов!

Имам дъщеричка на 5 месеца. Забелязвам разлика в извивката на вътрешния ъгъл на двете очички, която не мога точно да опиша, но грубо казано едното оченце е по-отворено от другото. Най-осезаемо е когато заспива - тогава често едното оченце остава леко отворено, сякаш не може да го затвори. Но иначе разликата е почти незабележима, ако не се загледа умишлено точно в това място и то отблизо.

Според Вас това индикация ли е за проблем с очичките? Трябва ли да бързам за преглед при специалист, предвид възрастта на бебка?

Благодаря предварително!

# 70
  • Мнения: 65
Здравейте, д-р Константинов !
Днес водихме дъщеря ни на профилактичен преглед при детски офталмолог, след като се усъмнихме, че нещо не е наред . Скоро се научи да чете и започна да се оплаква ,че я боли глава, взира се, когато я питаме колко е часа и т.н. До сега с нищо не е показала ,че има проблем и днес много се притеснихме,когато д-рката каза ,че има късогледство. С мъжа ми не носим очила, нямаме проблеми с очите. Искам да попитам дали късогледството има обратим процес ?В края на седмицата ще я водим да й изпишат очила.
 Ето и резултатите след разширяване на зениците.
(R)         S               C               A
           +3.25        +0.50          80
           +3.25        +0.50          80
           +3.50        +0.50          80
             
*         +3.25        +0.50          80

      S.E. +3.50

(L)           S                C               A
            +4.00        +0.50          100
            +4.00        +0.50          90
            +4.25        +0.25          75

*         +4.00        +0.50          90

S.E.                +4.25

              PD=59 mm


P.S. Моля, да изкажете и Вие мнение 

# 71
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Далекогледството и да бъде израстнато, астигматизмът ще остане!
Благодаря Ви за бързия отговор!
А ако успее да израсте далекогледството ще бъдели наложително да носи очилата, при положение,че казва,че предметите имат една и съща форма и ги вижда еднакво ясно с и без очила.

# 72
  • Мнения: 1 158
Здравейте! Мисля че можете да почакате и да прегледате детето около 1-вата годинка.
Здравейте д-р Константинов!

Имам дъщеричка на 5 месеца. Забелязвам разлика в извивката на вътрешния ъгъл на двете очички, която не мога точно да опиша, но грубо казано едното оченце е по-отворено от другото. Най-осезаемо е когато заспива - тогава често едното оченце остава леко отворено, сякаш не може да го затвори. Но иначе разликата е почти незабележима, ако не се загледа умишлено точно в това място и то отблизо.

Според Вас това индикация ли е за проблем с очичките? Трябва ли да бързам за преглед при специалист, предвид възрастта на бебка?

Благодаря предварително!

# 73
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Тук става дума за далекогледство! Очила трябват и то веднага. Чудя се защо след седмица. Явно опита с деца на колегата не е голям, за да не знае, че очилата се изписват на широки зеници и това е основно правило!
Здравейте, д-р Константинов !
Днес водихме дъщеря ни на профилактичен преглед при детски офталмолог, след като се усъмнихме, че нещо не е наред . Скоро се научи да чете и започна да се оплаква ,че я боли глава, взира се, когато я питаме колко е часа и т.н. До сега с нищо не е показала ,че има проблем и днес много се притеснихме,когато д-рката каза ,че има късогледство. С мъжа ми не носим очила, нямаме проблеми с очите. Искам да попитам дали късогледството има обратим процес ?В края на седмицата ще я водим да й изпишат очила.
 Ето и резултатите след разширяване на зениците.
(R)         S               C               A
           +3.25        +0.50          80
           +3.25        +0.50          80
           +3.50        +0.50          80
             
*         +3.25        +0.50          80

      S.E. +3.50

(L)           S                C               A
            +4.00        +0.50          100
            +4.00        +0.50          90
            +4.25        +0.25          75

*         +4.00        +0.50          90

S.E.                +4.25

              PD=59 mm


P.S. Моля, да изкажете и Вие мнение 

# 74
  • Мнения: 65
Благодаря за бързия отговор,наистина става въпрос за далекогледство,вчера съвсем се бях шашнала и написала късогледство. Това изследване е при разширени зеници,сега трябва ли отново да й ги разширят за да й изпишат очила, ние да го изискваме ли това ?Д-рката каза да носим тези изледвания.

Общи условия

Активация на акаунт