КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 412
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 158
Здравейте пак!
Аз не мога да ви кажа какво да искате от докторката. Щом ще останете с нея ще трябва да следвате съветие й
Благодаря за бързия отговор,наистина става въпрос за далекогледство,вчера съвсем се бях шашнала и написала късогледство. Това изследване е при разширени зеници,сега трябва ли отново да й ги разширят за да й изпишат очила, ние да го изискваме ли това ?Д-рката каза да носим тези изледвания.

# 76
  • Мнения: 65
Здравйте отново докторе ! Ще искаме да направим  консултация и с вас ! Ако може да ми дадете координати на клиниката,може и на лични !

# 77
  • Мнения: 50
Здравейте д-р Константинов,
Дъщеря ми е на 1 и три месеца,на 8 месеца сложихме очила,защото кривеше и двете очи.Казаха ни да ги носи 6 месеца и после да отидем на контролен преглед.След прегледа докторката каза,че следващата стъпка е операция,като диагнозата е конвергентен конкомитентен страбизъм,с придружаващи заболявания - хиперметропия.В "обективно състояние" пише : Vis - не се изследва(поема фикс.с всяко око) ; I - (с очила) - кръстосана фиксация ; С.Т.+20 '/+25' ; M - леко ограничена абд. ;IOOA;Skia +2.5/+2.5
Тъй като всеки ми казва да потърся и друго мнение реших да попитам и Вас,и ако трябва да отидем и при друг специалист.Операцията ли е единственото решение или можем да почакаме и да поносим очилата още малко.Благодаря предварително и се извинявам ако съм била многословна. Поздрави

# 78
  • Мнения: 1 158
Очна клиника ДЕН, ул. Росица 21, тел. 02 9832028.
Здравйте отново докторе ! Ще искаме да направим  консултация и с вас ! Ако може да ми дадете координати на клиниката,може и на лични !

# 79
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Операциите са само част от лечението. При вашия случай ми се струва, че то е наложително, но пак повтарям, че без да съм видял детето, не мога да съм категоричен.
Здравейте д-р Константинов,
Дъщеря ми е на 1 и три месеца,на 8 месеца сложихме очила,защото кривеше и двете очи.Казаха ни да ги носи 6 месеца и после да отидем на контролен преглед.След прегледа докторката каза,че следващата стъпка е операция,като диагнозата е конвергентен конкомитентен страбизъм,с придружаващи заболявания - хиперметропия.В "обективно състояние" пише : Vis - не се изследва(поема фикс.с всяко око) ; I - (с очила) - кръстосана фиксация ; С.Т.+20 '/+25' ; M - леко ограничена абд. ;IOOA;Skia +2.5/+2.5
Тъй като всеки ми казва да потърся и друго мнение реших да попитам и Вас,и ако трябва да отидем и при друг специалист.Операцията ли е единственото решение или можем да почакаме и да поносим очилата още малко.Благодаря предварително и се извинявам ако съм била многословна. Поздрави

# 80
  • Мнения: 6
Здравейте ! преди 14 дена забелязах бяло петънце на ириса на ( кафявото ) на окото на малката която е на близо 2 месеца вече , диагнозата която беше поставена е ,че се одрала с ръчичка по окото и за това се е получило така и изписаха капки фларекс които давам вече 10 дена , въпроса ми е удачни ли са тези капки за толкова малко бебе и поставената диагноза ми се струва малко странна ?!?

# 81
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
За да дам мнение трябва да съм видял за какво става дума. Има много варианта, но без лични впечатления не е редно да се дава мнение!
Здравейте ! преди 14 дена забелязах бяло петънце на ириса на ( кафявото ) на окото на малката която е на близо 2 месеца вече , диагнозата която беше поставена е ,че се одрала с ръчичка по окото и за това се е получило така и изписаха капки фларекс които давам вече 10 дена , въпроса ми е удачни ли са тези капки за толкова малко бебе и поставената диагноза ми се струва малко странна ?!?

# 82
  • Мнения: 6
благодаря ! А за фларекса удачен ли е за 2 -месечно бебе ?

# 83
  • Мнения: 1 158
Фирмата казва, че ДА!
благодаря ! А за фларекса удачен ли е за 2 -месечно бебе ?

# 84
  • Мнения: 9
Здравейте Д-р Константинов.
Моето момченце е на 6 години и от около година в основата на миглите на клепачите му се появяват като гурелчета. Опитах се да ги изчистя но т.к. са в основата  е трудно. В тази връзка искам да попитам опасно ли е за зранието и какво трябва да направя за да се излекуват тези гурелчета.
Предварително Ви, благодаря!

# 85
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Така описано състоянието прилича на хроничен блефарит. Лечението е по схема, която естествено няма как да се даде по интернет без детето да бъде прегледано. Ако желаете, елате при нас и ще обсъдим състоянието и лечението. Тел. за връзка 02 983 2028
Здравейте Д-р Константинов.
Моето момченце е на 6 години и от около година в основата на миглите на клепачите му се появяват като гурелчета. Опитах се да ги изчистя но т.к. са в основата  е трудно. В тази връзка искам да попитам опасно ли е за зранието и какво трябва да направя за да се излекуват тези гурелчета.
Предварително Ви, благодаря!

# 86
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Здравейте д-р.Константинов!
Пробелмът при нас е следният - синът ми бе на 2г. и 3 месеца, като взе да се оплаква, че го болят очичките и да мига често.Направихме консултация с лекар,  като при прегледа с разширени зеници се оказа, че е с лек астигматизъм и диоптър +0.75 и резултатите от прегледа бяха:

R        SPH                    CYL               AX
         +3.00                   1.50            110
         +3.00                   1.50            105
         +2.75                   1.75            109
         +2.75                   1.75            107

AVG   +3.00                   1.75            108

L       SPH                    CYL                AX
         +2.75                  1.25              62

AVG   +2.75                  1.25              62       

PD=61MM

В резлтат на това ни бяха изписани очила
            Sph     Cyl         Ax       Dp      D

    o.d.  +2.0    +1.0       105      56    56
    o.s.   +2.0    +0.75     65       56    56

Носихме очилата и отново бяхме на преглед след 5 месеца.В момента синът ми е на 3г. и 3 месеца.
Резултатите от новият преглед ме шокираха, защото излезе , че диоптърът на синът ми се е увеличил от + 0,75 на +2,25.Това ме стресира доста!Как може да носи очила и лекарката ми спомена при първият преглед, че астигматизмът при него е в лека форма и диоптърът е малък и най-вероятно ще свали очилата при следващият преглед.А то какво се оказа, че диоптърът се е увеличил.Това нормално ли е според Вас?Прегледът не бе направен при разширени зеници.Резултатите от вторият преглед са следните:

R      SPH          CYL        AX
        +1,00       1,50       108
         +0,50      2,25       107
         +0,75      2,25       107     

AVG   +0.75      2.00       107


L       SPH         CYL          AX
         +0.75      2.25         79
         +0.50      2.25        75
         +0.75      2.00        79

AVG    +0.75      2.25       78

PD=63MM

Резултата от този преглед, е че не ни коригираха диоптрите на очилата, а ни оставиха със старите ни +0,75 и ни казаха да отидем отново на преглед след 5месеца.Според Вас това нормално ли е - при увеличен диоптър да се носят старите очила и възможно ли е диоптърът да се е увеличил?Има ли разлика в диоптрите при изследване на очите при разширени зеници и при неразширени?
Извинявйте за дългият пост!
Благодаря  Ви предварително!

# 87
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
При децата всяко определяне на диоптър се прави само след разширяване на зениците! При вас първият резултат говори за далекогледство с астигматизъм и очилата, които са предписани,са съвсем близки до това което трябва да носи детето. При втория преглед, без капки, отклоненията които се виждат не говорят за увеличение, а за разлика на резултата поради различни условия на провеждане на измерването!
Здравейте д-р.Константинов!
Пробелмът при нас е следният - синът ми бе на 2г. и 3 месеца, като взе да се оплаква, че го болят очичките и да мига често.Направихме консултация с лекар,  като при прегледа с разширени зеници се оказа, че е с лек астигматизъм и диоптър +0.75 и резултатите от прегледа бяха:

R        SPH                    CYL               AX
         +3.00                   1.50            110
         +3.00                   1.50            105
         +2.75                   1.75            109
         +2.75                   1.75            107

AVG   +3.00                   1.75            108

L       SPH                    CYL                AX
         +2.75                  1.25              62

AVG   +2.75                  1.25              62       

PD=61MM

В резлтат на това ни бяха изписани очила
            Sph     Cyl         Ax       Dp      D

    o.d.  +2.0    +1.0       105      56    56
    o.s.   +2.0    +0.75     65       56    56

Носихме очилата и отново бяхме на преглед след 5 месеца.В момента синът ми е на 3г. и 3 месеца.
Резултатите от новият преглед ме шокираха, защото излезе , че диоптърът на синът ми се е увеличил от + 0,75 на +2,25.Това ме стресира доста!Как може да носи очила и лекарката ми спомена при първият преглед, че астигматизмът при него е в лека форма и диоптърът е малък и най-вероятно ще свали очилата при следващият преглед.А то какво се оказа, че диоптърът се е увеличил.Това нормално ли е според Вас?Прегледът не бе направен при разширени зеници.Резултатите от вторият преглед са следните:

R      SPH          CYL        AX
        +1,00       1,50       108
         +0,50      2,25       107
         +0,75      2,25       107     

AVG   +0.75      2.00       107


L       SPH         CYL          AX
         +0.75      2.25         79
         +0.50      2.25        75
         +0.75      2.00        79

AVG    +0.75      2.25       78

PD=63MM

Резултата от този преглед, е че не ни коригираха диоптрите на очилата, а ни оставиха със старите ни +0,75 и ни казаха да отидем отново на преглед след 5месеца.Според Вас това нормално ли е - при увеличен диоптър да се носят старите очила и възможно ли е диоптърът да се е увеличил?Има ли разлика в диоптрите при изследване на очите при разширени зеници и при неразширени?
Извинявйте за дългият пост!
Благодаря  Ви предварително!

# 88
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Благодар Ви д-р.Константинов за отговора!
Но разликата в тези два резултата не пречи ли на очите  носенето на статрите очила при синът ми?Именно това ме притеснява на мен, а и лекраката не ми отговори нищо на този впрос и затова реших да се консултирам с Вас!
И още нещо бихте ли ми казали Вашето работно време какво е и работите ли по Зк?
Сърдечно Ви благодаря!
Приятен ден!

# 89
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Детето ви да носи очилата изписани след разширение на зениците. С мен може да се срещнете всеки ден от 9 до 14 ч. в петък до 13, не работим с ЗК. Тел. за връзка 02 9832028.
Благодар Ви д-р.Константинов за отговора!
Но разликата в тези два резултата не пречи ли на очите  носенето на статрите очила при синът ми?Именно това ме притеснява на мен, а и лекраката не ми отговори нищо на този впрос и затова реших да се консултирам с Вас!
И още нещо бихте ли ми казали Вашето работно време какво е и работите ли по Зк?
Сърдечно Ви благодаря!
Приятен ден!

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 07:15 от д-р Иван Константинов - детски офталмолог

Общи условия

Активация на акаунт