Есента листата разпиля, Юнчето е шило в торба! - Тема №8

  • 19 806
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
                                Слънчев лъч

# 61
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459

Анелия, ние имахме стафилококи, (доколкото помня) и мазахме 10 дена Бактробан - маз в нослето. Лекарката беше казала, че са страшно упорити гадовете  #Cussing out и не трябва да се пропуска мазане ! "Екстри" от родилните ни домове са това поне в началото, а после вече не знам. newsm78 Антибиотик е, но поне е за външно мазане, а не за вътрешно приемане. А пък стават опасни при някое вирусно заболяване, така мисля беше, затова трябва да се лекуват.


Успяхте ли да ги унищожите, после правихте ли повторно изследване?

# 62
  • Мнения: 19
Слънчев лъч, честит рожден ден  bdbaloni бъди здрава и щастлива
Мимбо, за размразяването - най-добре по естествен начин, в гореща вода  Peace, микровълновата печка, убива полезните съставки на всичко.
Лека вечер мамчета  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 4 337
Слънчев лъч, пожелавам ти много радости с динозавърчетата и крокозъбелчето, много здраве, много късмет и щастие!

Иначе да се запиша и аз в отбора на мрънкащите бебета. Никола последните дни е уникално мрънкало, постоянно мрънка за нещо  ooooh! а снощи ме побърка, събуждал ме е през час  Crazy и ако не му дам да яде пищи като заклан. Днес съм гроги .....

# 64
  • Мнения: 13
Ивайла хвана стафилококова инфекция от един басейн лятото, но при нея беше по кожата - цялата стана в мехурчета като варицелните пъпки. Мазахме с бактробан и едно лилаво мазило, не помня как се казваше. Минаха за 4-5дни.  Peace

Сега от няколко дни се е отдал на постоянно мрънкане, което се превръща в рев, ако го оставя в кошарата или на шезлонга. Twisted Evil Опитва се непрекъснато да си пъха нещо в устата, но биберона пък с умел жест го измъква с пръсти, ако му го набутам.
Едно към едно с Борислав!  Twisted Evil Направо ме побърква на моменти, 5 минути не може да стои сам. Непрекъснато си повтарям, че е период и ще мине, ама не се издържа - до тоалетната не мога да отида, реве, та се къса, чак почва да се дави и да повръща.
Днес свеки уж щеше да го гледа за 2 часа, за да отида с малката на детски РД - е след половин час ми се обажда, че не може повече, да се прибираме. Много ми стана яд, оставих АМ, залъгалка, все можеше да го прилъже нещо. Като се прибрах почна да ми развива едни теории, че аз съм го била научила така и че ако съм му давала кисело мляко, щяла да го гледа!  Twisted Evil Хем се оплаква, че не И давам възможност да помага, хем като ми се наложи никаква работа не ми върши.
Извинявайте, че ви занимавам с моите глупости, ама съм меко казано бясна!

# 65
  • Мнения: 50
Зравейте!
Слънчев лъч,честит рожден ден!Пожелавам ти много здраве и щастие!
Синьо птиче,чудесна темичка  bouquet
Чувствайте се почерпени за четвъртата ни месечинка.        

# 66
  • Мнения: 4 206
Елиза, страхотни са ти нещата!

# 67
  • Мнения: 5
cherri, честита месечинка да растете здрави и силни! Heart Eyes Hug
ANDJELINA, мерси мила. Sunglasses

# 68
  • Мнения: 5
Лека и спокойна нощ, милички мамички!

# 69
  • Мнения: 277
Синъо птиче чудесно творение    bouquet  bouquet  bouquet  Слънчев лъч Желая ти много здраве  Hug    Искам да пожелая  на Натали и Смилианова бързо отърване от всички бактерии и запушвания на малките кукли.Прегръщам ви силно Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 105
Днес такова хайманосване му направихмееееее…и сега не мога ди Ви изчета!

Юнски Мамита, много ама мнооого за положителните отзиви, за мен беше удоволствие!

Слънчев лъч, Нека всички твои мечти и желания, са мои най-искрени пожелания!

Cherri, честита месечинка!

Feichkata, deluxsa, честито второ зъбче!

Anelia001,  страхотни новини!

Mamita desita, и ние се записваме при крещящите звукоекспериментиращи бебоци! Когато е изнервен Светльо почти не плаче, а подвиква с „Еййййй” и „Леее”. Винаги ме досмешава…странна гледка сме – бебо нервен, а мама ухилена!

Smilianova, стискам палци да елиминирате тази бактерия бързо! И ние се сдобихме на 20 дена със Стафилококи, докато ни моткаха една седмица в болница заради хипербилирубинемия. Отървахме се сравнително бързо, но с АБ. Столчето е супер, много ми допадна и ще си търся същото пък!  newsm10

Nataliiiiiii, darry_darry, надявам се скоро всичко да отмине бързо и безболезнено при Вас!

*Eliza*, страхотни снимки! Нямам търпение да видя колажа – убедена съм, че ще е чуден!

# 71
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Слънчев лъч,честит рожден ден!  bouquet

Feichkata, deluxsa,честити ви озъбени усмивчици! Heart Eyes

Cherri,честита месечинка! Hug

Елиза,страхотни моменти си уловила!Майстор си! Hug

И ние сме от крещящите...от няколко дни е така,и когато е на кеф и когато е сърдита все крещи,но някакси по различен начин.Много е смешна. Laughing

И да се оплача,че кърмата ми намаля значително с идването на цикъла ми.Дано да се възстанови в нормалните количества след него,че хич не ми се иска да минаваме на АМ.Сега съм натиснала лактогонния чай,дано помогне. Praynig

За мрънкането–Рая почти винаги мрънка и недоволства,не обича да се преоблича,изобщо си отглеждам едно малко чудовище. Laughing Все трябва да съм наблизо,с други хора много много не иска да седи,трябва да я държат както тя обича,т.е. задължително напред та да контролира къде какво става.А да не говорим че през деня не иска и не спи повече от два пъти по 20 –30 минути/през които се чудя кое по напред да свърша/ и понякога това мрънкане ми идва в повече.Все трябва да измислям нова игра,да я занимавам с нещо ново за да й задържа интереса.Дано е период и по скоро да го израсте иначе ми д.пе да ми яко...
Лека нощ! Hug



# 72
  • Мнения: 39
И аз да се запиша в страхотната темичка.
Мога да споделя, че имам един господинчо , който "приказва"; голяма дамичка , която се обръща сама и неиска друг да я къпе освен мама (аз) ;и една вечно сърдита дамичка дори и при храненето ревем.Зъбчета още нямаме, но не е много далече защото Виктор много се плюмчи. Мога да ходя да лягам вече всички спят.
ЛЕКА НОЩ ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !  family6 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524

# 73
  • Мнения: 50
Тъкмо съм будна да ви сервирам закуската (че сутринта може да се успа) като ви почерпя за нашата 4та месечинка  newsm44

# 74
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Ех, и ние сме като вас. Ето някои линкове от полза
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=100&t=10010&sid … 862096383d09913a9
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=933
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=5574&highlight=%F1% … EB%EE%EA%EE%EA%E8. Повече инфо има за стафилококите обаче. Явно са по-разпространени. Вашият стрептокок от кой вид е? Много е важна силната имунна система! Вие кърмите ли се още? Ох, тия бактериииииииииии!!!  smile3512
[/quote]
Сега,когато прочитам това инфо,не съм убедена,че имаме стрептококи,тъй като на листа с изследването пишеше C.Aureus,което се оказва,че е вид стафилококи.Педито обясни,че най-вероятно е още от раждането,но аз го усетих едва преди 10 дни и не съм сигурна,че е от тогава.А тези бактерии пречат ли на поставяне на ваксините?
Относно кърменето-все още сме на кърма,но преди ден изкарах кошмарен вирус с повръшане и кърмата ми драстично намаля.Все още се опитвам да я възстановя.

Общи условия

Активация на акаунт