Запленяваща сърцето / Gönülçelen / по ATV в петък от 20:00 - Тема 61

  • 25 309
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
       
  Ако ,  и в този момент , Хасрет беше насреща му .....и двамата ядосани .....не ми се мисли какво щеше да стане ......!

Може би няколко взаимни плесници и после ...всичко е любов! Joy hahaha

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 20:10 от riminiii

# 16
  • Мнения: 0
Не бих казала, че плесници между тях могат да решат проблемите.

# 17
  • Мнения: 167
Благодаря ти мила Ринка Hug
Напоследък не се включвам, поради липса на време Thinking Иначе наваксвам в четенето, но дакато ви изчета и
темата вече е отхвръкнала ... та думата ми е, че следя всичко което дискутирате, следя си планинелката, но от балкона,
сили нямам да се включа в разсъжденията и мислите  -  обичам ви
Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 0
Добър вечер!
Интересна дискусия се е развила снощи (тя май е била подчинена и на някои „по-фундаментални” въпроси). Според мен темата е чудесна. Нормално е понякога в нея да има неща, които да не споделяме и дори да ни подразнят, но като цяло – темата е супер, едва ли има „отбори”. Има привърженици на различни позиции и различни мнения – повече или по-малко обосновани.
Ето някои разсъждения във връзка със снощната дискусия. Ще включа и мнението на Катя от сутринта. Аз го подкрепям като цяло, но искам да обърна внимание на някои нюанси. Не искам да пиша дълго, ще систематизирам, въпреки че по този начин някои неща могат да не изглеждат обосновани:
1. И аз съм от хората, които не възприемат Левент (да не изброявам „отбора”). Но мисля Лийчето беше написала, че критиците на Левент критикуват най-силно и Мурат. Ами хората може да са от един „отбор”, но зависи по отношение на какво, на кого. Например мнение само за Мурат е едно, мнение само за Левент – второ, а мнение, при което се съпоставят Мурат и Левент – трето.
2. Човек си има своята субективна гледна точка и за съжаление дори и да не искаме – мненията ни се влияят от нея. Но основно правило при анализирането е да се избягва субективизма. Изводите, които се правят следва да произтичат от обективните факти. Поради това не възприемам за позиция нещо, което звучи приблизително така: „Ами не постъпи добре, но в бъдеще се очаква да се промени за хубаво, значи – той е от добрите!” Какво искаме, какво ще стане в бъдеще и дали ще стане е едно, а това, което виждаме – то е най-важното в момента за изводите. Разбира се – когато коментираме неща около бъдещото развитие на сериала, разсъжденията вече имат друга основа и насока.
3. Всеки би казал, че гледа позитивно. Но това в определени случаи би довело до липса на адекватна позиция или въобще на позиция. Просто не можеш да кажеш на черното бяло! Защо трябва да се слагат розови очила? Всички персонажи ли трябва да са положителни?
4. Нещо, което Лийчето е написала: „Аз лично си изграждам представа и мнение за един персонаж не само спрямо поведението му към един човек или реакция в една ситуация. Затова не мога да захаресвам Левент само заради сладките приказки, които й разказва и безспирните комплименти, с които я обсипва.” Цитирам го, защото мисля, че се връзва с предходните разсъждения, а и със следващите.
5. Като се каже „жизнен опит” обикновено се счита, че това е мнение на човек, поживял немалко години и на това отгоре – мнението е вярно. Възрастта не винаги е гаранция за жизнен опит, а мнението може да се окаже и грешно. Поради това не мисля, че точно жизненият опит е в основата на различните ни мнения за Левент (неслучайно няколко пъти цитирах човек уж без жизнен опит, но според мен с верни мнения). Катя, виждам логиката в мнението ти и го приемам, но в някаква степен. В някаква степен, защото аз лично не мога да разчленя Левент – един път от позиция на приятелството да го разглеждам, втори път – Левент в любовта между главните персонажи. Левент е един и той следва да бъде анализиран комплексно. Иначе с едно ще оправдаваме друго и обратно. С други думи - различен е подходът, а това вече води до различни мнения. Аз май съм от същия „отбор”, но ето тук изказвам по-различно или допълващо мнение.
И още две неща:
1. Интересно ми е защо трябва да се счита, че щом Левент е станал сравнително богат, упражнявайки професията си, то той – задължително е професионалист? Продължавам да не приемам, че Левент е професионалист в истинския смисъл на думата (писах по-рано накратко защо; не ми се дават и други примери, каквито има много).
2. Аз лично си мисля, че ако се експонира ролята на Левент на друго ниво,  например в някое предприятие, в град или в политиката – много хора около него (не двама както е в случая – Хасрет и Мурат) ще пострадат. Всеки си страда малко или много от собствените грешки (Хасрет и Мурат също), но поне на този етап в сериала Левент за мен е олицетворение на „Разделяй и владей!”. Спомнете си как замота главата на Мурат с приказки за бедните, а след това помага само на Хасрет, т.е. – само на себе си. Това ми напомня за нещо познато, с което за съжаление се сблъскваме?
Стана доста дълго, ама добре, че съм „систематизиран”...

# 19
  • Мнения: 0
Добър вечер!
Честит празник на всички дейци на  просветния фронт!
Пожелавам много сили,  любов и търпение, ще им е нужен възрожденски дъх и в днешния
ден!
Ринка, поздрави за твоя двоен празник!
Поздрави и за новата тема!  Нека бъде победа на любовта!

# 20
  • Мнения: 0
Честит двоен празик на  Ринка !!!
Благодаря за новата темичка и новите колажчета!!!


# 21
  • София
  • Мнения: 30 142
добра вечер,

Ринка   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 875
Макар и доста късно честит празник на всички!!!!!
РИНКА,на теб честит двоен празник и отново благодарности за прекрасната 61 темичка.
Специален поздрав за твоята майчица:
http://www.vbox7.com/play:3e138237
За теб Ринкаи за мама

# 23
  • Мнения: 0
Поздрави за обективния и пространен анализ, Джовани!

 От  целия пост разбрах, че мнения, предположения,  желания, за развитието на сериала, споделени в темата, но различаващи се от твоето са липса на позиция!!!
Нито в живота, нито в сериала всичко е само черно или само бяло, т. е. образите на положителните и отрицателни герои са реалистични, живи, естествени, със своите върхове и падения и затова харесвам и гледам сериала с вълнение!
Не мисля, че тук в темата трябва да устроим съдебен процес на героите.
Не мога да бъда съдник на делата им, това е божа работа!

# 24
  • Мнения: 1 875
Виждам,че мълчанието в темичката започва да е заразно.Голяма тишина,но и всички екипи, и от АТВ, и от сценаристи са големи скръндзи- не пускат грам новинка за успокоение на измъчените ни душици. Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 21:36 от Keskinowa

# 25
  • Мнения: 2
Джовани, както винаги имаш непоклатими (за мен) доводи! newsm10  smile3501
"Раделяй и владей" е точно за Левент. Добре си се сетил!

# 26
  • Мнения: 2 116
Поздрави за обективния и пространен анализ, Джовани!

 От  целия пост разбрах, че мнения, предположения,  желания, за развитието на сериала, споделени в темата, но различаващи се от твоето са липса на позиция!!!
Нито в живота, нито в сериала всичко е само черно или само бяло, т. е. образите на положителните и отрицателни герои са реалистични, живи, естествени, със своите върхове и падения и затова харесвам и гледам сериала с вълнение!
Не мисля, че тук в темата трябва да устроим съдебен процес на героите.
Не мога да бъда съдник на делата им, това е божа работа!

Гаки , напълно подкрепям поста ти , само ако позволиш ....поздрави за субективния и пространствен анализ.....!

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 21:39 от margita9

# 27
  • Мнения: 1 875
Днес като ден понеделник не ни ли се полага подсказка или нещо такова newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 2 116
Джовани , здравей!

На Левент няма да се спирам , защото виждам , че в позицията ти,  няма нищо ново .....!
Определено твърде различна от моята !

Друго ми направи впечатление:
цитат..... „Ами не постъпи добре, но в бъдеще се очаква да се промени за хубаво, значи – той е от добрите!” Какво искаме, какво ще стане в бъдеще и дали ще стане е едно, а това, което виждаме – то е най-важното в момента за изводите. .......край на цитата

Много по-трудно е да се опиташ да разбереш някого ....трябва да можем да прощаваме .....всички в един момент се нуждаем от това....!

И още нещо......
цитат.....Всеки би казал, че гледа позитивно. Но това в определени случаи би довело до липса на адекватна позиция или въобще на позиция. Просто не можеш да кажеш на черното бяло! Защо трябва да се слагат розови очила? Всички персонажи ли трябва да са положителни?....край на цитата

Между положителната нагласа към нещата и розовите очила , не може да се слага знак за равенство! Разликата може и да е само една крачка , една педя ..., но я има!
Поне за мен!
Всички ли персонажи да са положителни , определено ....не , но , аз предпочитам да търся положителното в тях! Може да е малко и дълбоко , но го има .....! И , този сериал ми дава и това .....всеки образ претърпя развитие и в повечето случаи към по-добро!




Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 21:41 от margita9

# 29
  • Мнения: 2
Днес като ден понеделник не ни ли се полага подсказка или нещо такова newsm78 newsm78 newsm78
Кески, май този сезон подсказките излизат към сряда.

Общи условия

Активация на акаунт