Отговори
# 420
  • Мнения: 1 187
bella_ добре, че каза да надникна на първа страничка.  Wink
С много коледно вълшебство си я заредила...  Heart Eyes

За спина бифида признавам си, съм напълно невежа. Не знаех, че може да се открие и на по-късен етап. Пиех фолиеви таблетки само с Криси, защото преди това, въобще и не предполагах за този риск. Бременеех си с Вики щастлива и спокойна. Не знам защо се е получило така с гръбнака й, наистина незнам. Казват ми - физиология. Нищо не може да направите. Ако до 16-та й година не се затворят прешлените се коригират оперативно. До тогава е максималния срок да се изчака. Чета из нета, че има много оперирани деца и в по-ранна възраст. Надявам се, при нас никога да не се наложи тази интервенция и Вики да порасне здрава и щастлива.  Heart Eyes

рони  Hug ще й измислим на госпожицата ново предизвикателство, което да задоволи желанията й. Доктора й каза - стани певица, или манекенка и тя му вика, да да... ти стани такъв, аз не искам.  Joy

Сега се сещам нещо много важно - винаги гледайте дребосъчетата как сядат и им правете забележки да си изпратя гръбчетата. Като застанат на бюрото, докато рисуват нещо или се забавляват пред компютъра - подпирайки ръчички на бюрото, лактите им трябва да образуват прав ъгъл. Много е голям процента на децата с гръбначни изкривявания и докато са още малки този проблем е решим, но трябва постоянство. Моята мадама обича да пише в различни пози, понякога дори се изляга на чина. Сега се приучаваме към този полезен навик - да стои с изправен гръб.

Днес ще палят коледната елха и украса в центъра на Варна... предполагам ще е красиво. Но тъй като се очаква да има много хора, ще пропуснем това събитие  Wink

А днес пак е пролет  sun
Измислихте ли къде ще посрещате новата година?
 

# 421
  • Мнения: 1 046
Бела с първа страница си се справила чудесно, аз ако се изместим в общ отчетен форум, честно ви казвам ще съм пас, нали съм от срамежливите.....

Плами в какъв смисъл е ниска за този басейн, на Коки приятелката си тренира там детето, а е около 1.20, даже и за Коко си мислех там да записвам, ама не ми се води до там детето....Ако ще ти помогне търсете Гришата като треньор, за него знам, че е добър...

# 422
  • Мнения: 439
аааа Наде, така не...не давам!не давам да си пас!и от къде го извади тоя срам Joy hahaha
...отдвна го харесвам дупестото ти човече...не съм ли ти казвала?! newsm78... Hug Heart Eyes
ще трябва да си намерим пак наше местенце...в общия кюп и аз не ща! Twisted Evil

# 423
  • Мнения: 1 046
Леле, аз влязох да направя предложение за фейса, ако искате, да си направим наша страничка.....

# 424
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Дилянче прекрасна е благодаря!   Hug

И аз това за фейса съм си го мислила...   Confused

# 425
  • Мнения: 1 187
За фейсбук има ли възможност това което пишем да го виждаме само ние - членовете на групата. Не искам целият свят да ми чете радостите и терзанията, които споделям.  Rolling Eyes Не, че и тук не е открито за всеки, но там всяко мнение излиза и на стената на приятелите ми, на техните приятели и т.н., а не искам да е така. Не ми е уютно там.
Използвам го по-скоро за забавление. Но ако има вариант за някаква защитена страница /от чужди очи/ нямам нищо против.   Peace

# 426
  • Мнения: 439
кака Гея може да отговори на тези наши питания,тя е много на ти с фейса,но е много ангаже...обади ми се онзи ден,което ме направи много щастлива Heart Eyes

# 427
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте момичета. Намерих мъничко време да погледна и ми стана толкова мъчно. Мила Плами, каквото и да кажа, само ти си знаеш какво е в сърцето ти. Моля се и вярвам, че Вики ще се оправи и ще бъде щастлива. Аз също все повтарям на Пепи че си е като останалите деца... само да не тича толкова. Понякога му е мъчно, че боледува много, че не може да скача и да тича като останалите. В градината съм го записала на футбол и танци, но учителите знаят и не го натоварват. Разрови се хубаво из интернет. Прочети де що има. Влез във форуми на деца с подобни проблеми. Ще намерите занимание за Вики, което да й приляга. Прегръщам те!

Момичета благодаря ви за пожеланията. Дилянка специално поздравих Ники.

Ще чакам включване дали ще можем да се преместим някъде, че и на мен не ми се пише в общ форум. А не можем ли примерно в Клюкарника или някой друг подфорум да си правим темички? За фейсбук да се разпише Светлето. Аз и фейсбук нямам в работата, така че пак няма да съм от редовните.

Лека вечер момичета!
Плами, целуни и двете красавициот нас с Пепи!

# 428
  • Варна, България
  • Мнения: 730


Дилянче, много хубаво си оформила коледната страничка!  Heart Eyes
Пламка, всичко ще бъде наред!  Hug Дилянка много добре го е казала  Hug
Имам приятелки, чиито деца ходят на плуване, но на Св. Константин. Мога да ги питам.

Вчера бях в почивен ден.
Довърших си козметичния ремонт в спалнята, решена в тигрово  Wink
Майка ми казва - Страхил си идва и тигрицата го чака.  Crazy Доволна съм от крайния резултат.
Другата седмица излизам в отпуск за 3 дни. Чакам ги с нетърпение.  Flutter

И аз не съм наясно с Фейса - там са Гея (която мен не ме отразява Thinking ) и Аля. Дори в скайп си писахме с Аля да направи такава група, но не знам дали има някакви защити, защото и аз в такъв случай няма да пиша.
Такъв клюкарник е тоя Фейс...

Днес мисля последно да разровя за рецепти.
Моя позната беше във Виена предколедно и ето няколко красоти.
 http://blagomiratabakova.snimka.bg/other/razni-bezobrazni.542584.21697573

# 429
  • Мнения: 439
Здравейте,
днес и аз влизам с много лоши новини...
водих Васко на лекар уши нос гърло...след прекарания вирус не можеше да изчистим хрема и кашляне,а от три четири дена и започна и да не ме чува и да ме кара да повтарям,като му говоря Sad
лекарят ми каза положението е много сериозно...силно възпалена трета сливица и някаква течност,която се събира между тъпанчето и мембраната на ухото била причината за падането на слуха...перспективите,ако не се повлияе от АБ,който започнахме веднага са махане на третата сливица и ако пак няма подобрение да се слагат някакви масурчета или нещо подобно в ушите пак оперативно,които трябва да се носят от 6 месеца до 1 година Confused
ще потърся и второ мнение,въпреки че този при когото го водих е един от най добрите в Бургас...направо не съм на себе си и не мога да си събера мислите...
док ми каза,че инфекцията е от около месец,но родителите обикновено трудно я разбирали,защото няма болка в ухото...
моля за съвет мамите,които разбират повече от хомеопатия Аля,Танче мога ли да направя нещо и да му помогна освен всичко останало,което ще му давам да пие!
искам да помоля за много положителна енергия...помолете се за Васко!
Благодаря!

# 430
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Моля се Васко бързо да преодолее проблемът с ушетата!  Praynig  Praynig
Може би Нинка ще ти даде съвет - нали имат подобни проблеми вкъщи.

Аз преди 2 г. бях с отит и следствие - 15% намаление на слуха на дясното ухо. Пих продължително време антибиотик и още някакви витамини и специални препарати и да чукна на дърво, се оправих.

Инди ще се повлияе, сигурна съм!  Heart Eyes

# 431
  • Мнения: 1 187
Дилянче,
настръхнах докато те изчета докрай.
Милото мъниче... дано бързо да пребори проблема и
ушетата му да се повлияят от антибиотика.
Изпращам му много положителен заряд и силно вярвам,
че ще преборите проблема без оперативни интервенции.
 Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig

Боги, в освежената спалня, дано си сътворите чудото за което мечтаеш.
Пожелавам ти го с цялото си сърце.

Ади благодаря за куража. Hug
Топли целувки и за чаровният Пепи  Heart Eyes Heart Eyes

Nadina така ми казаха в училище. Имаше предложение да тренират децата плуване в Делфин, но само ако са над определен размер. Та от там знам. Но днес ще отида да проверя лично, и без това ми е на 1 мин разстояние от работа.

Честит имен ден на всички малки и големи Анита днес.
На всички, пожелавам ЗДРАВЕ  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 432
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Добро утро!

От къде да почна сега...


Първо Дилянко съжалявам за Васката! Ще обясня подробно историята на Йоана, дано не е досадно на останалите, но съм сигурна, че поне Белисима ще се оспокои. Та така- моята кукла почна с отитите - гнойни на около 1,5годинки. Първият път беше много страшно - изрева и изведнъж потече гнойта. Не е вдигала Т или каквито и да е било признаци за отит. Така протича ВСЕКИ ОТИТ при нея. Това е важно за останалото, което ще опиша. Пихме АБ и всичко беше ОК, но след 20дена отново...лечение без АБ...след 1месец отоно и отново...Започна се адът и обикаляне от доктор на доктор. Някои препоръчваха да сложим тези МАКАРИЧКИ, някои го отричаха като остарял метод. Това, което мога да кажа за макаричките е че представляват буквално като умалени макарички за конци. Поставят се на мембраната на тъпанчето и всяка събрана течност - гной или друга изтича свободно. Аз реших да неслагам, защото на Йоана изтича, т.е. пробива тъпанчето и без допълнителна намеса. И тя има 3 и 4сливица. Като отвори уста направо едвам се вижда гълтачето от тях. Хърка повече от баща си. Преди 2години ходихме да ги отстранят оперативно, но в деня на операцията отново протече ушето и имаше високи левкоцити и с докторката се отказъхме. Малко след това родих Коко и малко изоставих този проблем на Йони  Embarassed Издирихме една много добра лекарка УНГ, за която бях чувала чудеса...изписа ни лечение с хомеопатия за около 3месеца. От тогава е имала само 2гнойни отита.  Grinning Слухът с времето й се възстанови. Ако имаш  Hug

Дано не ви е писнало от мен, но продължавам.

Понеже кака Гея не минава аз открих, че при очакващи февруари има фейсгрупа. Ето какво им писах като въпрос и какво ми отговориха...

Ние в нашата отчетна тема 2005г. сме възмутени от това, че от Новата година неможем да имаме своя лична отчетна тема. Не ни се пише в обща и гледам, че си имате група във фейсбук, та въпросът ми е - всяка от нас си има профил, но бихме искали да си пишем някъде, където не всеки, както и неговият приятел ще може да чете. Така ли е в групичтата ви или трябва да си правим нови профили специално.

ninanb на въпроса ти за група във фейсбук, не е нужно да си правят всички нови профили. Когато създавате групата просто отидете в настройки и вместо Public Group я направете Private. Съжелявам за латиницата, но моят фейсбук е на английски и не знам с точност как са преведени настройките в бг версията. Така групата ви ще е със скрито съдържание и хора, които не са членове няма да могат да четат или публикуват коментари. Надявам се това да ти е било от полза!

# 433
  • Мнения: 38
Белла  Hug , може да се оправи от АБ, няма страшно, важното е да има специалист УНГ, който да го наблюдава. Само едното ушенце ли е засегнато?
Иначе доколкото знам Калиум муриатикум е за подобни оплаквания, но точно разреждане и по колко пъти се пие трябва да се прецени индивидуално, ако искаш прочети в нета. На наши приятели на детенцето слагаха такива макарички в ушенцата като беше на около 3год., прави се с пълна упойка, и облекчава състоянието, но си остава слабо място и при инфекция все там удря. Надявам се при вас да мине само от АБ.
Нали и Светославко последния път го удари в ухото и пи АБ, а сега трябва да го водим всеки ден на продухване, защото не е напълно оздравяло. Прави ми впечатление, че този последния вирус, който беше масово удря в ушите, на доста познати децата са с такива оплаквания.
Иначе ние слагахме и капки за уши Отипакс, които знам че не са вредни, само е хубаво да са предварително затоплени, и като се сложат в едното ухо, детето де лежи настрани на другото ушенце, да влязат хубаво навътре, и после като стане му слагаш памуче в ухото, защото иначе изтичат.

# 434
  • Мнения: 2 282
Ей, издърпахте ме от укритието... хич не ми се пише, не ми се и говори, а няма някаква сериозна причина. Има какво да пиша, но не е особено приятно, та... ще пропусна.

В частните групи във фейсбука чете само, този, който е включен. Но задължително трябва да имате регистрация във фейса. Друг е въпроса, че името ви може да е "5ен4о то4коv". Заявката за включване в групата минава първо през одобрение от този, който е създал групата. На лични може да му каже се кой си точно (напр. "аз съм сребърен облак от мама-та". Така е например "Обществото на Баховите терапевти". Външни хора не могат да четат и пишат. Хубаво е групата да я направи някой, който познава повечко хора, като Белла или Гея Simple Smile И това трябва да стане преди да стигнем 45 страница, за да имаме време и място за уточняващи въпроси от закъснелите да се включат.
Белла - за постоянните отити - обърнете се към класически хомеопат, търсете най-добрия, дори и да се наложи да попътувате. Помага, майтап няма. Освен това съм чувала разказ на една позната, как е изгубила почти 100%слуха си след някакъв отит, и после са минали няколко месеца, докато се възстанови напълно. Но се е оправила, няма по-нататъшни проблеми със слуха. Не се шашкай толкова, мила...
И Плами... направо ми взе и думите, и мислите... не знам какво да кажа, освен, че бих търсила и трети специалист, и надежда нещата да се оправят. Отново - не бих отхвърлила помощта на хомеопатията. Мъжът ми тези дни ходи на зъболекар и му казаха, че костите на зъбите му се топят така, че до 5 години няма да има не само зъби, но и на какво да си закачи изкуствени. Та за това нещо дори и стандартната зъболекарка ни насочи към хомеопатия. Не че нямаше да потърсим и без нея:)
И друго - ако отвсякъде ти потвърдят диагнозата (може би и без детето да направиш консулта, да не го стресираш повече), отиди в спортния диспансер (имам телефона, ще ти обясня къде е). Там лекарите са наистина специалисти, вкл. по това какво НАИСТИНА може да се спортува при различни болести. Какво може, помага, какво пречи... Истината е, че повечето лекари са на мнение, че "спорта е хубаво нещо", но само дотам - без знания, без вътрешно желание да научат повече, да приложат наученото. Знам, защото с годините научих неща, които нито един лекар не ми каза. А се потвърдиха от живота... Не е хубаво да живеете в страх и ограничения, затова търсете разумното движение (което определено не е манекенството:) А за страха от водата е абсолютно сигурно, че цветотерапията помага.

Боли ме сърцето, като чета кой как и откога боледува. Оздравявайте, милички!

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 13:22 от Сребърен облак

Общи условия

Активация на акаунт