Майчета 2009! - 4

  • 27 878
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 430
Привет и от нас!
Първо да честитя  новата година, с пожелания и силна надежда да е успешна,мирна и щастлива.
На голяма патерица да честитя на Жени рожденният ден  bouquetАма и ти на ,каква дата си се родила Laughing Второ да ти пожелая успех с яслите,ама да знаеш,че в Младост нЕма да те огрее Mr. Greenказвам го от личен опит,че ние от Младост ходим в Студентски град на ясла.Само,не разбрах ,защо е това редене на опашките,като нали уж става и по интернет.
Зайо да ти кажа ,че малките зайчета са страхотни гледахме и снимките във ФБ сега.Абе за да се кротне цигането ми го слагам пред компютъра и му показвам снимки на всички ви с децата и той се кефи и си бърбори нещо.
 КайРен добре се завърнала на родна земя Hug
И малко фекална тема на фона на белият сняг навън Mr. Green,ама моето дете е*а ти перисталтиката има.Сутрин точно,когато най-много бързам за работа и да го откарам на ясла или на входната врата или на асансьора се разписва миризливо.И тази сутрин точно на вратата ,както беше вече облечен и айдеее обратно ooooh! и  миейки му гъзето,то човек ,когато му е припряно всички природни сили са срещу него и навеждайки се със спусната коса и тя хайде в а*ото.Та рано рано си направих подхранваща маска на косата Mr. Green
 

# 691
  • София
  • Мнения: 7
Честита Нова Година и от мен, мили момичета! Нека ни донесе здраве и благоденствие!
Ние посрещнахме празника в нашите кумуве в Младост 4, Яна изненадващо издържа до 02,30 - игра с другите какички и батковци, гони лабрадора на кумовете, въобще голяма забава! Лошото е, че заспа в 03,00 и се събуди в 08,00 тоест събраха й се само 5 часа сън, а следобедът на 01ви спа отново малко - само 1 час и 30 минути и все още не може да си навакса недоспиването, вследствие на което е голям киселяк тези дни...

Вайзе, много неприятно, че Зари е болничък, тъкмо си мислех да ти звънна да разбера как е минал първия му ден в яслата...А ти започна ли работа?
Зайче, очакваме с нетърпение повече новини от вас, как се адаптирате със зайчетата?
Кайрен, добре дошли в ледена София  Simple Smile
Кверти, стискам палци да ви приемат в яслата!  Praynig

На голяма патерица - честити рождени и имени дни на всички, които пропуснах. Живи и здрави, с много късмет и любов! Между другото - моят мъж също беше рожденик на 23.12, така че астралните близнаци в нашата дружина стават 3ма  Simple Smile
Пожелавам на всички болнички по-бързо възстановяване! До скоро, мили Май-чета!

# 692
  • София
  • Мнения: 5 247
Смехоранке, липсваха ми твоите закуски Wink
Това с ясли и градини ми е една от най-разтройващите теми.
КайРен добре дошла Hug
Зайче-дано се чувствате добре!
Вайзе-бързо оздравяване на Зарко Praynig
Някой има ли опит с какво да третирам напукани устни? Божко е със зачервени и силно напукани и изпръхнали устнички и хич не му е приятно.

# 693
  • Мнения: 110
Мигла нали бях писала, че съм взела масло от ший против студа, пробвах ги и на моите вечно напукани устни и добре ми се отрази. Поне е натурално и безвредно, иначе сигурно и други ефикасни мазила има. Аз го взех от биомагазина, но Лято! беше пуснала линк към някакви магазини с доста по-ниска цена.

Вайца много са досадни тези ангини, аз до 5 год. доста боледувах, и като студентка изкарах една, след една ледена бира и неизлекуван грип. Тъй като и досега гърлото ми е слабо място, много внимавам да не пия нищо студено - даже сега спя с една бутилчица, щото ожаднявам много а на нощното шкафче много изстива водата.
Та мисълта ми е доста време след като Зарко се оправи да внимаваш да не пие студена вода - особено ако ползвате от тези изолиращите чаши - забелязах, че не запазват дълго топла водата, ама веднъж като изстине си остава ледена.

Мадам, много ме развесели ваш`то приключение с подранващата маска  Laughing А и Самчо много се кефи на снимки на дечица

Зайко, имате ли сняг? Разкажи как сте там, като ти остане време

# 694
  • София
  • Мнения: 94
Вайзе, вирусна или бактериална ви е ангината. Първата ние с нищо не я лекувахме. Само с мед  и лимон.

# 695
  • София
  • Мнения: 6 110
Това с яслите и ДГ ми е актуално в момента, че взех да се просвещавам отсега за догодина. Ние засега смятаме да удържаме фронта до градина, ама не е зле човек да си изясни обстановката предварително... Мадам, висенето на опашки е за "чистите" ясли, те не са вкарани в системата, а тези, които са в ОДЗ - да, за тях се кандидатства по нета.
Съжалявам да чуя, че има болни!! Бързо да оздравяват!!!
Добре дошли на КайРен и добре отишли на Зайо!!  Grinning Успешна адаптация ви желая!
Маслото от шея аз си го купих от въпросните Касиопея - има ги по моловете, само че не е чисто, а смес с масло от пшеничен зародиш и восък. Засега си го мажа аз по лактите  Blush, ама може и да го почна и Ваньо.
Днес бяхме на една хубава разходка с шейна и той изяви желание да ходи пеш почти до вкъщи - по парк, подлез, улици... Много ме изненада.

# 696
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За всички софиянки, които смятат да отлагат пускането на ясли: горчивият ми опит показа, че е адски трудно да се вреди детенце на по-късен етап. Оги така си виси по списъците в системата от повече от 2 години без абсолютно никакъв шанс да бъде приет, а семейния ни бюджет се разделя всеки месец с 500лв.

# 697
  • Мнения: 849
При първа възможност ще се разпиша по-обстоятелствено. Само да кажа, че пътуването ни понесе добре, особено на зайците. Обаче оттам насетне е пълен купон. Адски са превъзбудени, всичко им е супер интересно, много им е готино настроението до момента, в който трябва да се спи. Търкат очички, но пробваш ли да ги хоризонтираш, все едно къде - пълна истерия. И ревове до припадък. В началото особено беше страааашна работа. Слава Богу, с времето бележим малки прогреси. Вчера изобщо не спаха следобед, а днес придремнаха на свеж въздух по време на разходката. И за първа вечер заспаха без рев, но все още на ръце... Полека-лека ще си върнем навиците, надявам се. Но не ги насилвам засега, защото за тях промяната е ОГРОМНА. Ново място, позабравени играчки, нови неща, няма ги огромното количество любими хора, с които прекараха последните седмици... И на всичкото отгоре на Бъдни вечер бяха контактни с детенце, което 2 дни по-късно се изпъпчи от варицела... та чакам включване и на тази тема всеки момент. Честно казано, надявам се да са я прихванали, да я изкарват и да им се маха тая гадост от главата. Уж зимата минавало по-леко, пък и на по-малка възраст...
Иначе тук времето е ок. Вчера валя сняг, малко е като цяло, но белее. Панорамата е много красива. Времето е меко, но тази вечер изведнъж застудя - от около нулата стана някъде -7-8 градуса.
Ще пиша повече при първа възможност, че очите ми се затварят...
До скоро!

P.S. Ето няколко от споменатите от Стаситка снимки:
развилнян диригент Дара
Даренце
Сияна с любимия Зай-За
Сияна с приятелката на брат ми, в която е направо влюбена (между другото, тя е майсторът на хубавите снимки)
Зайците гледат Ну, погоди
Даже и Деде се вълнува от Ну, погоди
Мама (моята) с любимите внучки

# 698
  • Мнения: 59
Момичета, да се разпиша и аз, че ме хвана срам.
За много години, да сте живи и здрави, болести да ви пропускат, тотото - не  LaughingМного ги обичам тези празници, хубаво изкарахме, много подаръци получи Александър. Бъдни вечер бяхме у нас, Коледа - при родителите на Флориан (които живеят на около 1 км. от нас), Нова година - цял ден парти в двора на къщата с пици, печени в пещта ни и домашен сладолед. Така и не дочакахме 12 часа, но няма никакво значение, по БГ време си бяхме будни вече.
Чета ви за яслите - тук такъв проблем няма, стига пари да имаш, място има  Grinning Но са толкова скъпи, че няма накъде. В порядъка между 60-80 долара на ден. И при повечето си носиш храна на детето от вкъщи (заради алергии и други подобни). Та като си направиш сметка - 5 дни средно по 70 долара - 350 долара, нормалната седмична заплата е около 500 долара, ако имащ 2 деца, то за какво работиш. Та ние още дълго ще сме си вкъщи и ще се гледаме с Александър и бебе # 2. Децата почват нещо като предучилищна на 4 години, която е 2-3 дни в седмицата, та тогава май ще се отърва от моя син. Който въпреки непрекъснатото говорене от моя страна на български език, започна да си казва думите на английски - има малък речников запас - ball, door, bird, hot, dog, one more - това последното се казва за всичко - от празна купичка за ядене - подава се и се казва one more, до убиване на мухи - много се забавлява и все иска one more. Но все се надявам, че ще говори и български.
KayRenn, това ви е окончателно прибиране, нали? Добре дошла.
Зайо, след като поживееш известно време там, ще ми е интересно да напишеш - как се промени виждането ми за живота тук и в България. Страхотни снимки, още по-страхотни модели. Много са хубави и колко много коса имат  Laughing
Аз съм добре, коремът ми този път е огромен, но още малко остана, така, че няма да се жалвам.
Лек ден ви желая, момичета.

# 699
  • софия
  • Мнения: 2 140
Без малко да ви оставя без закуска,докато се ориентирам в новия изглед на форума!
Ама се оправих де.А сега,да ви е сладко!

Кате Hug
Стаситке,знам,че не ти е било смешно,ама мен много ме развесели това с
,,подхранването" на косата.
Joy
Вайзе,много неприятно! Sad
Зайо,много са ви хубави зайчетата,пу пу!
А,колкото до яслите,май Ицето ще го пращаме на частна напролет.За сега за държавните нямаме шанс.

# 700
  • Мнения: 125

Добро Утро:)
Ние изпратихме татито по тъмни доби да виси за една ясла и после бегом до друга, защото там се оказа,че няма такива опашки. Малкият беше силно потресен от факта,че ставайки не видя баща си и от два часа плаче до входната врата и го търси... Sad Не успях с нищо да го успокоя и на финала го оставих да плаче....
Зайко,лека адаптация желая:) Красавици са малките:)
katilias, при теб май малко остана до появата на бебе N2:) Успешни финални метри ти желая:)
Следобед планирам разходка до парка, да я тестваме най-накрая тази прословута шейна, че тук по кварталните улички няма къде ...Simple Smile
Лек ден:)

# 701
  • Мнения: 826

Много се радвам, че доста момичета са се разписали в новата година. Да сте ми живи и здрави всичките. Добре дошли на Деси и семейството и, добре пристигнали на Зайо и зайчетата, Кати още малко ще го носиш корема, после... дупе да ти е яко. Ще ти изчезне и корем и всичко. Laughing

Привет и от нас!
...Само,не разбрах ,защо е това редене на опашките,като нали уж става и по интернет.
Стасита, разсмя ме рано-рано.
Относно коментара ти за яслите, да си призная и аз това си помислих. Питам се какво е това чакане, какви са тези опашки? Аз ли нещо съм недоразбрала, аз ли пак съм пропуснала? Прецакана ли съм нещо или..? Обяснете ми, моля.
Иначе Рада нали я записах още на два месеца в една ясла до нас. На крак си отидох, попълних една молба и почаках има няма година и половина. Ами, наскоро пак ходих (опашки нямаше, даже никой) и директорката ме увери, че Рада е на 2-ро място в групата. За съжалене приема е септември и единствено можем да извадим късмет, защото Пипончето е от първите в списъка, да я приемат малко по-рано през лятото. Значи за две години чакане излиза, че накрая ще го запишем детето. С онлайн класирането по ОЧЗ-тата нямах късмет, като много други момичета. За детска градина сега ще ни е борбата.
...И започвам спешна диета, че по празниците мноооого се веселих, ядох и пих. Сега си личи, къде са ми се лепнали, питките и баниците с късмети, пържолките и английския коледен кейк. hahaha Имаше уникален вкус, между другото. Ще го правя и другата година. Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 94
Дени за същата ясла като вашата се редят хората  Peace И ние де.
Туиг, остави ме малко да си помечтая дее Laughing
Мадам, вие къде сте записани в Студенски град Grinning
Моят пък големият като почне с тая хрема 2-3 месеца  Confused
Вие извеждате ли ги, когато са болни.

# 703
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не искам само да мечтаеш - искам да се радваш на успех от приема ви   bouquet /и ние ще се радваме с теб!/

# 704
  • Мнения: 83
          ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НЕКА ТЯ БЪДЕ ИЗПЪЛНЕНА С МНОГО ЗДРАВЕ И УСПЕХ!
            САМО НАПРЕД И НАГОРЕ ДА Е ВСИЧКО КОЕТО ИСКАМЕ ДА ПОСТИГНЕМ!

Честито на рожденниците и именниците които съм пропуснала през изминалите дни,да са здрави и много щастливи!
И ние си бяхме вкъщи на НГ,Влади си легна в 22.00 и не разбра нищо от настъпването и!Сутринта си стана като пич в 8 наспал се и готов за подвизи  Grinning,а мама и тате едва гледаха  Tired Опитахме се да поспим,а свеки да го гледа,но той през 5 мин влизаше в стаята и ни подвикваше:"ТАВАЙЙЙЙ!"(Ставайте!)
Зайо, отново ви пожелавам само хубави емоции от престоя У Швейцарско и дано бързичко да влязат в ритъм красавиците!
Кай Рен,добре завърнали се!Бърза адаптация на сладурите!
Стаси,добра маска използваш  Grinning,а и като ти е добро детето и се грижи за теб няма за какво да му се сърдиш че е в последния момент  Hug
Ние Влади на ясла няма да го пускаме засега,а за градина ще видим може и в по-късен етап да го запишем ако го приемат!Нищо че съм го записала в няколко ОДЗ-та ако нещо не успяваме финансово и го приемат да имам вариант!Ако не го приемат в ДГ ще му търся работа  Mr. Green
Мамите с опит да кажат как е с последните 4 кътника,напоследък Влади е станал много раздразнителен и с много неспокоен сън.Почти всяка вечер ме моли да му мажа венците с гел.Буди се често с мрънкане и се мята като тигърче в леглото си!
Подаръците които получи по празниците го удовлетворяват напълно,не е спирал да играе с тях.От известно време се заиграва сам за 1-1.30ч .Понякога сам си измисля игри и аз съм напълно излишна на моменти Sad Не спира и да бърбори и когато не му обърнем внимание започва да вика силно за да го слушаме  Peace а когато е решил че вече не му се играе с играчките пуска компютъра сяда на стола и казва:"Мамо дец-ко(детско) " След като му пусна филмчето гледа най-малко 20-30 мин!Засега сме само на Принцесата и жабокът и Tinker bell-май Зън се превеждаше   newsm78 Почти ги е научил вече и преди да дойде дадена сцена той казва какво ще стане,но не иска други филмчета.Ако му го сменя настава голям рев Rolling Eyes
Хайде че прекалих с престоя на компютъра,а диването след малко ще скокне!

Общи условия

Активация на акаунт