Да прави номера МАЙчето знае от сега - 5 тема

  • 20 490
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 459
Мамчета да ви се похваля и аз Simple Smile Вчера ходихме с таткото на БХС и ФМ Simple Smile Видяхме си бебчето Simple Smile Много палаво и игриво бебче си имаме ,не спря да ритка и да се върти ....но за жалост още немога да го усетя Sad Доки ни успокои ,че всичко е в норма и бебо е здрав и добре развит Simple Smile Много съм щастлива мамчета Simple Smile
В коя седмица си и това първа бременност ли ти е ?  Rolling Eyes
Стига с тия усещания бе хора, според мен всичко е в главата ви.
Абсурдно е бременна за първи път да усети бебето в 15 или 16-та седмица.

# 676
  • Мнения: 0
олеее много пишете ,само успявам да ви чета и не мога да намеря време и аз да драсна някое редче.
Честито на тези който вече си знаят пола на бебчетата ,много момченца ,дано си имаме момиченце че да ги по нашарим тук ,малко са момите или те май се крият .
Моя преглед е чак на 9 декември тогава ще правим и БХС и ще ме проверяват за скъсена шийка и ако се наложи ще ме позашият Simple Smile Simple Smile
Добре дощли и на новите бременлиики ,спокойна бременност и пожелавам.
Гаденето и повръщането ми по намаля ,но го има още.
Ох не знам при вас как е но аз нямам търпение да си го родя бебчето и да го гушкам вече.
Лекинка на всички .

# 677
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

бясна съм , ходих да се запиша на ЖК е успях, но ме уведомиха , че СПИН, Васерман,Хепатит, RH несъвместимост са платени, докторката работела с Цибалаб, не може в друга лаборатория. Сега ще звъня в Здравната каса....

И на вас ли ви казаха същото или ме будалкат??????



Здравей Myst,
Моята гинеколожка ме изпрати с направление точно в Cibalab, за да си направя кръвни изследвания, плюс Васерман, Хепатит и кръвна група. Cibalab работи със ЗК и се заплаща само 2-3 лв. такса.  Просто трябва да ти пусне направление. Тези изследвания са задължителни.

Хубава вечер Simple Smile

# 678
  • Мнения: 15
Абсурдно е бременна за първи път да усети бебето в 15 или 16-та седмица.

Не е абсурдно, това си е средата на 4-ти месец. Аз моето го усещам от 4-5 дни, като с всеки изминал ден е все по-ясно и силно. Днес цял ден не спря да ме гъделичка. И не, въобще не може да се сбърка с други коремни усещания - те се чувстват някак по-навътре, а това е точно все едно ме милват от вътрешната страна на кожата.

Между другото, в петък съм на серклаж.

# 679
  • Мнения: 331
Sunny me, стискаме палци, всичко ще мине добре. Важното е, че сте разбрали на време, че се налага, дано да си спокойничка!  Hug

# 680
  • Мнения: 13
Абсурдно е бременна за първи път да усети бебето в 15 или 16-та седмица.

Не е абсурдно, това си е средата на 4-ти месец. Аз моето го усещам от 4-5 дни, като с всеки изминал ден е все по-ясно и силно. Днес цял ден не спря да ме гъделичка. И не, въобще не може да се сбърка с други коремни усещания - те се чувстват някак по-навътре, а това е точно все едно ме милват от вътрешната страна на кожата.

Между другото, в петък съм на серклаж.
Ивинявам се ,че питам ако не е нахално , но колко е скъсяването на шийката и как го видяха на ехограф или  с вагинален преглед?

# 681
  • Мнения: 0
zdravejte,
moje li i az da se vklucha tuk. chakam purvo bebe na 17 may. Simple Smile
Разбира се, че може. Тук всеки е добре дошъл !   bouquet
Ще сме ти благодарни ако пишеш на кирилица, тъй като писането на латица във форума е забранено !


разбира се  Wink

# 682
  • Мнения: 15
Мерси за палчетата Simple Smile , но аз съм супер спокойна, тази година доста време прекарах из техните операционни, та серклажът ми изглежда като майтап направо Simple Smile

Самиси, скъсяването не е много и е на външната част на шийката - тази, която може да се напипа при преглед. Иначе на ехограф цялата шийка е с добра дължина - към 4.5 см я измериха. Но аз съм и с контракции, затова решихме да се застраховаме. Иначе трябва да лежа цяла бременност, а със серклажа ще мога да функционирам по-нормално.

# 683
  • Мнения: 0
стискам палци Sunny me всичко да е на ред.И мен май това ме очаква другия месец , за сега нямам скъсяване ,но в 15 седмица пак ще съм на преглед и доки ще провери и ако се наложи ще ме шият , че да ми е по спокойно.
Сега като каза за контракции се замислих за себе си ,мисля че и аз имам от време на време вечер но не съм сигурна дали са точно контракции,утре ще взема да звънна на доки.
Успешен серклаж и спокойствие. Hug

# 684
  • Мнения: 5
Здравейте майски мами, аз рядко пиша, но пък редовно ви чета, пожелавам ви лека и вижте какво ми попадна което силно ме разчувства    http://www.azibebe.com/index.php/za-mama/vajno-za-jenata/kakvo-e … /menu-id-166.html        

# 685
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Добро утро и от мен!
Sunny me пожелавам ти успешен и безболезнен серклаж!

Myst добре са ти отговорили - всичко е по ЗК, отиваш където си искаш да ти ги направят - тя ти дава само направленията.

Джей Да ти е жив и здрав мъжа и много да ти помага  Hug

bonbonkata-maia Не бързай - наслади се на бременността си. Това се отнася за всички с първа бременност. Излизайте навсякъде където ви поканят, неотказвайте забавления, който като се роди бебчо - няма да са ви посилни. И ако сега можете да си позволите чаша вино или цигарка дори, ако кърмите след това и това ще е забранено. Да не говорим, че от недоспиване няма да имате желание за излизане.

Ох, аз да ви разправям за вчерашната си ЖК. Теди незнам твоето мнение (може би нямаш база за сравнение), но тоз Иванов ще ме побърка от смях. Мери ме той (след 1.20 мин чакане), кг, корем, дължината от срамната кост до пъпа и т.н. Пита ме дали вече го усещам - викам о, отдавна, а той, а тогава всеки ден трябва да го усещаш  Shocked. Толкова императивно прозвуча - все едно видиш ли ако и един ден пропусна, значе нещо не е наред. Т.е излишно плаши бременните. Ма това както и да е. Накрая ми казва да легна на леглото за УЗ преглед (с 15см диаметър на екранчето) и ще го гледаме. Разбира се, изкефих се като го видях как господина се лежеше и лекинко си помръдваше ръчичките и крачетата. И Иванов - най-важно е да измерим диаметъра на главичката - мери той там (пуска онзи овал) и казва - Хм, точно си отговаря на седмиците. Но аз лично идеално виждах, че мери диаметъра на коремчетоCrazy главата беше от другата страна!! Голем е образ - нищо не вижда и разбира на тоз ехограф - явно никога не е ходил на подобаващо един гинеколог обучение за оператор на УЗ апарат!
Както и да е - аз това си го знаех като се записвах при него. Направих го, защото знаех, че е мил, пуска всички изследвания овреме и винаги гледа на УЗ бебето (което както казах за него не е миродавно, но поне виждам колко е пораснал!). Ето сега ми дръпна следващата ЖК на 8ми дек, защото тогава влизам в 20г.с и трябва да ми се пуснат следващите кръвни изследвания по ЗК (като глюкозата за мен е важна, за да видя дали ще направя гист. диабет). Като на 16.12 съм на втора ФМ и тъкмо ще й кажа как съм с кръвната захар. 

А това как да си смятате в кой месец сте - все забравям да ви кажа как си го смятам аз. Отзад напред - моят термин е на 2 Май, следователно тогава се счита, че е изтекъл  деветият месец и бебчо му е време да излиза (всъщност моя корегиран, трябва да бъде 10 Май, защото на 10 Август забременях). Та като броя на обратно на 2 Април ще вляза в 9ти, на 2 Март ще вляза в 8ми и така. Значи на 2 ноември съм влязла в 4ти, а на 2 декември ще вляза в 5ти! Това са календарните девет месеца, но за док. говорящи са седмиците.

Пак стана дълго и отново съм пропуснала нещо.

Хубав ден на всички.

П.П. Дуденце  много ти благодаря за филмчето "И ние го можем" Hug Много полезно и интересно беше поне за мен! Аз винаги съм обичала генетиката, и вярвам, че всеки трябва да бъде максимално информиран за последиците при наличие на наследствени болести в семейството (особено от страна на майката). За съжаление много често жените си казват, не искам да знам, като се роди с болест ще си го гледам. Но това, е че много от болестите се предават по майчина линия без видими изменения, но при следващото поколение вече се ражда болно дете. Аз имам колежка (бивша) в чиито гени се носи болестта "атрофия на мускулите" при момчетата (не могат да ходят, и с течение на времето всеки мускул атрофира, съответно последният такъв е белите дробове и умират от задушаване). Ми тя е имала брат, който умира на 30 години (при ср. възраст с тази болест до 18г) и то в мъки - наследява се по майчина линия и се проявява в мъжките деца на 50%! И въпреки всичко забременява без да изследва плода за тази болест, и ражда (Слава Богу!) даже две момчета при които болестта не се проявява! Но това при нея си е чист късмет. Поне прекъсва предаването на болеста като не ражда момиче!

Та човек трябва да се изследва ако има и най-малкото съмнение за дадена болест. Аз докато чаках да ми вземат кръв в НГЛ една майчица каза, че е имала момичеце, което им починало на 2г и 5м от метаболитна болест, за която никой не е предполагал, че я има - без лечение, разбира се.
Както каза проф. Кременски - за съжаление само 0,1% са познати на науката.

Айде пак прекалих - който не му се чете - спокойно да пропуска

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 08:39 от Мамарина

# 686
  • Мнения: 299
Добро утро!
Мамарина Наистина аз нямам база за сравнение.Първа бременност ми е,а и никога не съм имала проблеми,за да се е налагало да обикалям лекари.Записах се при Иванов,както каза ти защото е мил и защото ми е близо.Но пък съм доволна,защото все пак всеки път ме гледа на видеозон,мери ме всеки път(казвам го,защото като чета,май повечето доктори по ЗК претупват нещата) и няма проблем с издаването на болнични което при мен е много важно.А иначе виждам,че техниката му е доста старичка-за това съм решила,че един-два пъти ще отида някъде на частно да ме видят за всеки случай.
Съни Успешен серклаж!

# 687
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Добро утро, МАЙ-чета.
Вчера бях на консултация. Качила съм само 1 кг.  newsm44 newsm44 Много се радвам. Доки каза, че изследванията ми са чудесни  Grinning Само кръвното ми е ниско - 60/90 (а при това кръвно се чувствам добре, не ми се мисли колко ми е паднало онзи ден)  А, и каза, сутрин ако още ми е ниско кръвното да пия по един парацетамол. Може ли така?  newsm78
Ходил и до личната на кашлицата. Изписа ми един билков сироп, че да видим  Thinking
Като се прибрах не можех да спра да гледам диска. Гледах, гледах, гледах, разучих всяко една движение на бебо.  newsm30 Мъжа ми вика - все едно го чувам да плаче  Joy
Казах на доки, че не сме питали за пола и тя каза, че било още рано. Знам, че не е, но още 1 месец ще изтраем  Party На 14.12 пак съм на преглед и тогава ще ни го кажат сигурно  Grinning
За изследванията - На мен ми пуснаха само васерман и хипатит. И двете ми ги пое Здравната каса. Не може май докторките да казват къде да ходиш, да си носиш изследванията.  newsm78 То май зависи от самата лаборатория. Зависи дали са подписали договор с НЗОК за тези изследвания  newsm78
Това засега е от мен. Ако се сетя още нещо, ще пиша
И ми пратете покана за групата във FB, че не я  намирам  Sad

# 688
  • Мнения: 299
Нели Не знам защо ми казва,че не може да бъдеш добавена Shocked

# 689
  • До морето :)
  • Мнения: 328
 newsm45 smile3511
Как точно е групата, аз ще я потърся  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт