Неплатен и платен отпуск след майчинство? - 1

  • 91 444
  • 771
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 38
Здравейте искам да попитам септември ми изтече майчинството и сега съм в отпуска,
та въпроса ми е в последния месец от втората година на майчинството колко пари трябва да ми преведат?
Дано ме разберете  Embarassed

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам септември ми изтече майчинството и сега съм в отпуска,
та въпроса ми е в последния месец от втората година на майчинството колко пари трябва да ми преведат?
Дано ме разберете  Embarassed

за септември ще ти преведат според работните дни,които има до РД на детето
ако кажеш кога е,можем да сметнем горе долу колко ще е сумата

# 287
  • Мнения: 38
На 5 септември е родена малката.
а ще ми преведат ли заплата за септември (останалата част от месеца)  Confused

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
майчинството ще ти преведат за 2 работни дни /1 и 2 септември/.5 ти е почивен ден.т.е около 24 лв ще получиш
заплата за останалата част от месеца ще получиш,ако работиш или си в платен отпуск за този период

# 289
  • Мнения: 38
В момента съм пл.отпуск този месец ли ще получа заплата за септември?
благодаря ти много за бързите отговори   bouquet

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В момента съм пл.отпуск този месец ли ще получа заплата за септември?
благодаря ти много за бързите отговори   bouquet

да,този месец-когато изплащат заплатите за септември във фирмата ти

# 291
  • Мнения: 84
Аз съм в платен отпуск след две години майчинство и получавам заплата,детето е родено на 25 август-за август взех майчински до 25 и за 4 дни до края-заплата Peace

# 292
  • Мнения: 166
И аз с въпрос Praynig 

Нещата стоят така:
На 8.05. ми свърши майчинството.Детето не беше прието на ясла и си пуснах 2-та мес. платена отпуска,а след нея веднага 6-те мес. неплатена.След новогодишните празници трябва да се върна на работа,но за  прием в ДГ ще подавам документи март,за започване май. Което значи,че не мога да се върна на работа януари.Въпроса ми е,мога ли/полага ли ми се, след изтичането на 6-те мес. неплатен,да ползвам някаква  отпуска за 2012г. в която вече ще сме влезли?
Ако нямам право на такава,по взаимно съгласие ли трябва да се "разделя" с ф-мата или мога да си искам съкращение? И колко месеца ще вземам обезщетение от БТ?
Във фирмата съм от повече от 7г. , ако има значение стажа...
Много ще съм благодарна на отговор. 

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
maeva0959 ,полага ти се пл отпуск и за времето на неплатения от 6 м.Грубо 10 дни.Също ако работодателят ти разреши може да вземеш част от пл отпуск за 2012 г.Но пак 2-3 месеца ще увиснеш.За тях може да искаш ш обикновен неплатен,от който само 30 ти дни се зачитат за стаж.Или пък болничен,за да закърпиш до градината
имате ли брак с бащата?
за напускането-като не искаш да работиш-напускаш по взаимно съглаие и ще получаваш обезщетение 4 м по 140 лв от БТ.по-изгодно ти е да те съкратят,но това става само по инциатива на работодателят и с разрешение на ИТ.разбира се в неформален разговор може да питаш дали са склонни да те съкратят

Интересно как започвате ДГ при вас.А уж наредбата е една съща

# 294
  • Мнения: 166
Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥ ,благодаря много за бързия отговор   bouquet
Да,имаме брак.Ако имаш впредвид,че и той може да ползва 6м. неплатен,не ни е никак изгодно,защото той взема заплата 3/4 пъти по-висока от моята...няма смисъл той да е в къщи,а аз да работя.
Само не разбрах,за тези 10дена по време на 6-те мес. неплатен...Аз отпуската(платена) за 2011г я използвах вече,а  тези 6мес.неплатен дефакто са през същата година...това има ли значение? Сега се сетих,че имам 2 дена останали от платената отпуска(по тяхна вина),които със счетоводителката се разбрахме да ги пусне след свършването на 6-те мес. неплатен.
За напускането-аз не искам да напускам.Работодателя също ме цени и иска да се върна на работа.Просто няма кой да помогне с гледането на детето,затова търся варианти...

А за градината-нали март се подават документи,а резултатите излизат май месец.Поне аз така знам  newsm78 Ще прочета пак в сайта на общината.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
щом си взела цялата отпуска за 2011 си взела и за неплатения ти отпуск.все пак може да питаш счети дали ти е начислила платен отпуск за времето на неплатения.щом имате брак нямаш право на още 6 м неплатен за гл на дете-това имах предвид.оставати значи болничен или неплатен обикновен

май излизат класиранията,но ще го вземат на ДГ чак септември.така е по наредба.аз затова се учудих,че ще тръгва май месец.или ти си мислиш така и не си питала

# 296
  • Мнения: 14
Ето го и моят въпрос - в момента съм в неплатен отпуск /6 месеца/ , та мога ли да го прекъсна и да се върна на работа? 

# 297
  • Мнения: 166
Ето го и моят въпрос - в момента съм в неплатен отпуск /6 месеца/ , та мога ли да го прекъсна и да се върна на работа? 
Според моята счетоводителка-да,когато решиш  Peace

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
чак пък,когато решиш .....

когато решиш може да го ползваш,но вече разрешен отпуск се прекратява по-рано с разрешение на работодателят ти

# 299
  • Мнения: 463
Здравейте, ще ви бъда много благодарна ако някой се опита да разясни ситуацията с моят отпуск. Работя в МВР, имам неизползван отпуск от 2007г. - 5 дни и всичкият предвиден за 2008, 2009, 2010 и тн. През в. април 2010 излязох по майчинство- родих. Платеното майчинство приключи средата на юни 2011. В момента съм на 240 лв. Искам да си прекратя майчинството и да ползвам отпуска. въпросът ми е мога ли да ползвам отпуска от всичките години, дали за някоя от годините отпускът е изгорял. Имат ли основание да ми откажат ползването на отпуск? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт