Предучилищна- набор 2004, Тема№2

  • 30 362
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 806
Привет на всички исках да ви питам помагате ли в къщи с някакви образователни игри на децата си и какви са те newsm78  bouquet Моето дете нещо се затруднява с математиката можете ли да ми препоръчате някоя книжка или игра.

Ползваме основно книжките на "Моливко". По-точно ползвахме, защото вече не са ѝ интересни.
За съжаление няма подобни за по-големи деца, но за съвсем начинаещи са много хубави и спо-
лучливи. Госпожата често им дава домашни оттам, макар в ПГ да работят по учебници и тетрад-
ки на "Изкуства".
Друго ... виж в темата на първолаците има линкове към сайтове с математика. Ако ползва компю-
тър детенцето ти, може да се заинтригува Simple Smile

Да, на 6 години се бие Тетраксим.

# 61
  • Мнения: 9 814
Много елементарна математика, чисто повторение на ученото в ПУ, има в списание "Бърборино".
От "Моливко" детето е очаровано. Препоръчвам го.

# 62
  • Мнения: 3
Има ли някой информация за училища Иван Вазов, Йордан Йовков и Пенчо Славейков(във Варна). Догодина детето ми ще е първи клас и се чудя кое от тях да избера. Преди много исках да е в Пенчо Славейков, но напоследък имам известни резерви за там от споделени впечатления на родители, а в същото време започнах да чувам добри неща за Вазов и Йовков, но ме посъветваха да проуча кои учителки ще поемат първокласниците, а аз не познавам никого в системата, детската градина, в която ходи детето ми е далеч от този район, така че не мога да разчитам много на мнения от родителите там. Може ли някой да ми даде съвет? Ще ви бъда много благодарна.

# 63
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Теди у дома се занимава с учебниците от Сендовата система. Майка ми е преподавала известно време по тази система и има запазени учебници. Страхотно попадение е и жалко, че просъществува така кратко. На Теди й е супер интересно и забавно. Peace

# 64
  • Мнения: 4 806
lulumba, каква е тази система? Стана ми много интересно. Могат ли да се намерят някъде?

Milena75, вярно, че Интернетът е торбище с информация, но най-добре е да преценява с
лично посещение, проучване на условията във всяко от училищата на място и задължително
запознаване с госпожите. Наскоро една позната ми разказва, как са обикаляли със сина ѝ
да види той госпожите, и която харесал - при нея го записали, без оглед, че училището е
далеч и не се води като много престижно (уж). Непосредствените впечатления са си най-
доброто нещо. Поне според мен.

# 65
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Acca, май никъде не могат да се намерят тези учебници. newsm78 Не съм съвсем сигурна де.
Ето тук може да прочетеш повече за системата от блогър, който е учил по нея.
http://estranged-privacy.blogspot.com/2007/08/blog-post_05.html
а тук има съвсем кратко инфо за самата система
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B … BC.D0.B0.E2.80.9C
Майка ми преподава по тази система в 119 училище, но явно нестандартността на поднасяне на учебния материал се е сторила твърде неприемлива на управляващите по онова време. Нямам спомени колко точно време просъществува, но помня, че беше кратко. Thinking

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 13:37 от lulumba

# 66
  • Мнения: 3 379
В Крокотак има доста задачи за деца от ПУ възраст, които могат да се разпечатат. В секция Математика и секция Развиващи игри има доста интересни, а и по другите секции де.

# 67
  • Мнения: 2 037
polia78bg, съберете си някакви удобни природни материали, дори бобени зърна пак става. Ние се учим да броим с тях, както и да преценява по-малко, по-голямо и равно.  С някакви клечици може да прави знаците. Peace
Иначе, като за Асса мога да препоръчам едно помагало за ПГ на доста високо ниво. Издателството е "Вега 74". Видях, че струва 10 лв. Разгледах го. Не го купих, защото е с повишена трудност.  Имаме сборниците за втори и трети клас, за напреднали деца са. Peace Разгледай го в някоя книжарница.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 412
И ние учим по подобен начин. Моето дете има известни затруднения с писането в редове и ще правим гимнастика Брейн джим тази година.
Има доса клипове в интернет, а и няколко учители в Сф. Искам да ви питам за ето този клип - http://www.youtube.com/watch?v=MJCDr0Ivs5c , вашите деца дали могат да си прехвърлят топката от една ръка в друга, на моето дете му е направо невъзможно. И се чудя дали е от възрастта или тя не го може. Ако може да пробвате и да ми кажете дали децата ви могат. Благодаря!

# 69
  • Мнения: 4 806
Моята щерка може, отговарям веднага. Защото след едно-две представления в цирка, когато
бе решила, че това ще ѝ е професията, подхвърляше разни предмети, уж че жонглира.
Благодаря ви за идеите за занимания по математика.

Сендовската система ми се види много забавна и интересна. Жалко, че учебниците са неоткриваеми.
Но все пак ще се заровя по някои библиотеки, току виж са се запазили някъде.

# 70
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Може и да ги има по библиотеките. Thinking Наистина са доста забавни. Тия дни ще снимам някоя и друга страница, за да покажа отвътре как изглеждат. Отделено е място за писане, рисуване, тоест всеки разтвор съдържа една страница материал и една страница за упражнения, игри...

# 71
  • Мнения: 9 814
Сендовската система ми се види много забавна и интересна. Жалко, че учебниците са неоткриваеми.
Но все пак ще се заровя по някои библиотеки, току виж са се запазили някъде.

Свекърва ми занимава детето ми по тази система.
Учебници намери на площад Славейков преди година, други са останали и от мен.
Аз съм един от последните набори, учили по тази система и то само до трети клас.
Когато ни "върнаха" към нормалната учебна програма за четвърти клас, ни беше доста странно.

# 72
  • Мнения: 67
Здравейте, мамчета!

Записах Олег на училище  newsm10
Отидох уж информативно да видя как стоят нещата, попълних една молбичка и ... готово.
Записах го целодневно, имаше избор за предмети със засилена подготовка.
Специално разгледах - нямаше автомати с боклуци по коридорите, осигуряват обяд срещу 2,50 лв. на ден.
Прегледах и молбите на вече записаните деца - ще има приятелчета от детската градина. Дано да случим и на учителка.

Лек ден на всички!

# 73
  • Мнения: 4 806
рени, хубаво си сторила  Hug
При нас избирахме госпожата. Да си призная, понеже време нямам, направих следното.
Рожбето ми си има приятелка. Нейните родители познават по принцип учителите. Питах
ги при коя са я записали и аз там - да не ги деля Simple Smile Онзи ден показах снимката ѝ (на гос-
пожата) на моята щерка (има я на сайта на училището) ... Вярно, че не остана във възторг,
но аргументът ми за приятелката ѝ надделя. И от друго място имах положителен отзив за
тази госпожа. При подаването на молбата се запознах с нея и на мен ми допадна. Само
ме е яд, че няма да са си всички дечица от групичката им при нея (или при която и да е
друга, ама да са си заедно).

Малко смешки ... Рожбето ми чете и пише. Другите дечица все още не. И така, идва при
нея едно момиченце с молба - да ѝ напишела писмо от нейно име за момченцето, която
тя харесвала. Щерка ми пише писмото. След това ... се оказва, че момченцето пък не мо-
жело да чете, та се наложило да му прочете писмото  Joy  което е написала под диктов-
ка на момичето, което го харесвало  Joy Сладурковци са те...

# 74
  • Мнения: 723
В Крокотак има доста задачи за деца от ПУ възраст, които могат да се разпечатат. В секция Математика и секция Развиващи игри има доста интересни, а и по другите секции де.
това е страхотно,само в електронен вариант ли е,защото виждам опция -"абонирай се",но не ми отваря страница.....

Общи условия

Активация на акаунт