Какъв крем за лице използвате - II тема

  • 82 249
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Този на Клиник е за около 30 годишни. Има различни видове в зависимост от типа кожа- моят е за смесена към суха. Тестерчета незнам дали има от него, на мен ми дадоха малка опаковка (15 мл май беше) като подарък към друг продукт и после си взех нормален крем. Моята кожа също е много чувствителна и те разбирам напълно Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 941
И от него ли си най-доволна от досега ползваните? Hug Ти с каква кожа си? Мазнее ли ти на лицето? Аз не знам за каква кожа да си взема...Комбинирана ми е , но не мога да преценя към мазна или към суха повече клони Sad Лъсвам лятото, а зимата.....на места по-мазни участъци, на места по-сухи.Е, как да преценя  кой е за мен Tired . Ползвам от 3-те стъпки номер 2, за комбинирана към суха, но...крема е съвсем друго нещо Rolling Eyes  Гледам много се хвали и един друг крем на Клиник с/у бръчки - Superdefence. Някакви впечатления за него?  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 22:22 от iana1980

# 47
  • Мнения: 3 214
И аз ще се включа с положителни отзиви за Clinique Youth Surge  Peace
Яна, според мен си точно за варианта смесена към суха кожа. Описанието, което си дала, съответства на моята кожа. Ползвах този вариант и ми пасваше много добре  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 941
Да, може би точно такъв ще ми трябва за зимния сезон.Тогава по принцип се поизсушава кожата.Сега се сетих, че ползвах едни мострички (15мл) на Хидра Комплийт-а на ЕЛ, които бяха за мазна кожа и...ами, бая ми опъваха кожата.Иначе не ми се отрази и зле де.. Rolling Eyes Кожата ми си изглеждаше добре. Day Wear-a ми беше перфектеен, но там беше лесно.Има го във вариант за нормална/комбинирана кожа.А сега знам ли аз дали ми е повече суха или повече мазна, като е и от двете комбинация. Crossing Arms Благодаря ви за съветите, момичета.Май това ще е следващия ми крем Hug     bouquet

# 49
  • Мнения: 668
Аз използвам ето този:


На моята кожа се отразява много добре!

# 50
  • Мнения: 10
Моля ви, да ми препоръчате нещо за избелване, но да не е комедогенно...за мазна и проблемна кожа. От ахромина така се изприщих....Sad

# 51
  • София
  • Мнения: 941
Ето това много го хвалят: http://www.nuxe.bg/les_soins/fiche.php?id=10 . Козметиката знам, че е базирана изцяло на естествени растителни съставки, а и не е много скъпа. Аз също мисля да го закупя този крем и да го ползвам за нощна грижа.   Simple Smile

# 52
  • Мнения: 56
Ето това много го хвалят: http://www.nuxe.bg/les_soins/fiche.php?id=10 . Козметиката знам, че е базирана изцяло на естествени растителни съставки, а и не е много скъпа. Аз също мисля да го закупя този крем и да го ползвам за нощна грижа.   Simple Smile
Много е хубаво кремчето,мога да кажа,че е  най=хубавото нещо ,което съм си мацвала на лицето Heart Eyes,с мазна кожа съм и ми се отразява чудесно,миналата зима го ползвах и сега пак си го купих Peace

# 53
  • Мнения: 56
И от него ли си най-доволна от досега ползваните? Hug Ти с каква кожа си? Мазнее ли ти на лицето? Аз не знам за каква кожа да си взема...Комбинирана ми е , но не мога да преценя към мазна или към суха повече клони Sad Лъсвам лятото, а зимата.....на места по-мазни участъци, на места по-сухи.Е, как да преценя  кой е за мен Tired . Ползвам от 3-те стъпки номер 2, за комбинирана към суха, но...крема е съвсем друго нещо Rolling Eyes  Гледам много се хвали и един друг крем на Клиник с/у бръчки - Superdefence. Някакви впечатления за него?  Rolling Eyes

Superdefence Clinique има ли за мазна кожа?Ако някой е ползвал този крем ще може ли да каже нещо повече? Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 14:14 от *MAGNOLIA*

# 54
  • Мнения: 619
Аз съм ползвала Clinique  Superdefence със защитен фактор 25 и бях много доволна от него. За мен се оказа невероятно хубав крем  Peace Кожата ми е смесена- омазнява се в Т зоната, след него ставаше гладка и мека. Бях на 24-25г. като го ползвах- не мисля, че е против първи признаци на стареене, както каза някой по- горе  Naughty Незнам дали има за мазна кожа, най- добре е да се пита на място.
Сега и аз се чудя с какъв да сменя- исках някакав крем на Estee Lauder и вчера ми препоръчаха Revelation, но се чудя дали не ми е малко рано за него ? На 26г. съм и лично се бях насочила по- скоро да пробвам някой от хидратиращите, но ми препоръчаха този и ми дадоха мостра  Thinking Вие какво мислите по въпроса - може накрая пак да си взема Супердифенса  Crazy
Пробвала съм и кремове на Шисейдо- бях си купила лосион за лице и ми дадоха тестери с пълна грижа за кожата, но ми идваше много тежък крема, кожата ми оставаше мазна.

# 55
  • Мнения: 56
Аз съм ползвала Clinique  Superdefence със защитен фактор 25 и бях много доволна от него. За мен се оказа невероятно хубав крем  Peace Кожата ми е смесена- омазнява се в Т зоната, след него ставаше гладка и мека. Бях на 24-25г. като го ползвах- не мисля, че е против първи признаци на стареене, както каза някой по- горе  Naughty Незнам дали има за мазна кожа, най- добре е да се пита на място.
Сега и аз се чудя с какъв да сменя- исках някакав крем на Estee Lauder и вчера ми препоръчаха Revelation, но се чудя дали не ми е малко рано за него ? На 26г. съм и лично се бях насочила по- скоро да пробвам някой от хидратиращите, но ми препоръчаха този и ми дадоха мостра  Thinking Вие какво мислите по въпроса - може накрая пак да си взема Супердифенса  Crazy
Пробвала съм и кремове на Шисейдо- бях си купила лосион за лице и ми дадоха тестери с пълна грижа за кожата, но ми идваше много тежък крема, кожата ми оставаше мазна.
Благодаря,че се отзова на въпроса ми  bouquet
Добре ами за каква възраст е Superdefence newsm78,аз съм на 28г. и искам нещо превантивно срещу първи бръчки?

# 56
  • София
  • Мнения: 941
Супердифенса го има във вариант комбинирана към мазна, доколкото си спомням.А този Revalation и на мен ми го препоръчаха консултантките в магазина на ЕЛ. Само че той е за първи бръчки и е за около 30 год. възраст, доколкото разбрах от тях. Аз тъкмо бях 100% сигура, че ще го купувам него, докато не реших да се поразровя в това форумче и... Crazy ..съм вече тотално объркана от толкова марки вече Laughing . Всъщност май се спрях на Клиника Peace А за този Ревалейшън..нещо няма много отзиви, а не е малко пари все пак...Може би ще посъбера инфо за него и след това ще го купя, но засга съм се спряла на кремчето за първи бръчки на Клиник, благодарение на вас момичета. Hug Дано остана доволна само. Confused

П.С.  А този Superdefence не оставя ли мазен слой на кожата, заради високия си УВ фактор?  Rolling Eyes Четох различни мнения за него, но доста от тях бяха, че много мазнее и заради това се отказах от него..

# 57
  • Мнения: 619
*MAGNOLIA* най- добре е да се пита в магазините за козметика за каква възраст е подходящ крема.  Може би този другия Youth Surge е по -скоро подходящ за превенция срещу бръчки  Thinking
 iana1980   нали знаеш, че един крем стои по различен начин при всеки- някои са доволни, други не. Най- добре е да си поискаш тестери на кремовете и така да решиш  Peace Лично при мен   Супердифенса не е оставял мазен слой- напротив попиваше много добре, лицето ми не лъщеше изобщо и кожата ми изглеждаше с равномерен тен  Peace Но ето както си прочела има хора, при които се е получил точно обратният ефект. При мен например Day Wear Plus на Estee Lauder оставяше Т зоната ми лъщяща  Wink Затова те съветвам да си вземеш тестери на набелязаните продукти, за да прецениш с кой крем кожата ти изглежда най- добре  Peace Защото нито един от тях не струва малко пари и чувството ще е много гадно ако ги дадеш и след това си недовлна от резултата  Peace Hug
За този Revalation и аз си мисля, че е за около 30г. и съм по-склонна да изпробвам Hydrationist и ако ми хареса да го купя  Thinking Някой тук ползвал ли го е  Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 1 956
За Revelation - тази пролет попаднах на 2 мостри. Накрая не си го купих. С комбинирана кожа съм, склонна да лъщи, но и да изсъхва. Кремът ми се видя тежък. Не попивае в кожата, оставяе лъскав филм. То и едно от предназначенията му е да озарява и за това блести. Но на една кожа, която лъсва сама от собствената си мазнина, този крем идва много лъскав. Въпреки това измазах двете мостри (около 10 мл, което ми стигна за 3-4 седмици ползване като нощен крем). Имае ефект върху тена - избистри се, светна , поизбеля. Мимическите линии, които ми стават, когато не ползвам добър крем, не ми се появиха. Т.е. Ревелейшън не е ло крем, ефективен е, но не е за кожа сколонна към омазняване, особено за дневен крем.
Дей уеър не ми хареса навремето. Тежък ми се видя, сравнявах го с мостра от Супердифенс и от двата варианта се спрях на Клиник...

Кремовете на Клиник трябва да се подберат добре според типа кожа. Ползвах Супердифенс и нощният Антиоксидантен (тогава още не пишее "найт" на него) 3 години и бях доволна, после ми станаха слаби и недостаъчни за кожата и минах на други продукти. Ако се вземе тип 2, който е за комбинирана към суха кожа, има риск да е тежък и да лъснете с него. Аз лъсвах. Йот сърдж го пробвах от тестер - тип 2 и беше доста по-тежък от тип 2 супердифенс...

Кларинс Мултиактив дневен с 15 SPF го имам. Отлежава в хладилника от пролетта, половин флакон... Много лъщи, тежък е, има силна миризма, под фон дьо тенът създава сериозни проблеми. Пробвах преди него тестери на дневния без фактор, както и на серума към него. Тежки са, да. Дори серумът е лъскав. Ефект видях, защото ги пробвах точно след неуспеен опит с продуктите на Дарфен , от които бях получила алергия и кожата ми беше повяхнала и изтормозена. Но тогава с каквото и да бях сменила Дарфен-а, което би ми понасяло на кожата, щеше да има видимо добър резултат. (Само да кажа, че продуктите на Дарфен са много хубави и който няма непоносимост към тях, е оставал изключително доволен. Аз не сполучих и не разбрах точно от кой продукт, тъй като бях накупила цяла поредица - от гел за измиване, през маски, до комплект Аровита Ц.) На Кларинс съм купувала или тествала от тестери почти всичко за кожа до 30 г. Нищо не ме очарова, а не са евтини. Очаквала съм повече...
За мен Шисейдо са много хубави продукти. Алергична съм към серията The skincare. Обаче към Beneficience и Bio-perforamnce не съм. Beneficience са по-тежки, по мазни, но по-евтини. Във вариянт емулсия са ми добре за нощни продукти. Когато съм ги ползвала, винаги е имало видим добър ефект по отношение на признаци на стареене като отпускане и бръчици. С мазни участъци с пори, обаче не са се справяли. Има серия на Шисейдо за мазна кожа, но не съм я пробвала.

На мен лично Нюкс не ми допаднаха. Изхвърлих цял буркан Нирванеск. ИЗмъчих се със Серума Фиточок, както и с Мервеянс (него го изхвърлих по средата). Изхвърлих и маска с три рози, пяха с три рози, само мицеларната вода с три рози се преборих цялата да привърша. Кремът за ръце също замина на боклука, след като се мота 2 години из шкафовете вкъщи - ръцете ми си бяха зхабени с него. Лошият опит с Нюкс ми дойде след като реших да сменям Клиник... Тогава от Нирванеска за 10 дни ми зейнаха порите на челото...

# 59
  • София
  • Мнения: 941
Оо,да.Сестра ми онзи ден разправяше, че не била хич доволна от тези лосиони и гелчета с розите на Нюкс.Аз бях решила да си взема Нирванеска, заради многото хубави отзиви, но нещо явно съм си пристрастена към ЕЛ и Клиник.Но....ще си купя за нощна грижа този с киселините на Нюкс.Няма лош отзив за него, все суперлативи се изписаха.А за Ревалейшън-а....сестра ми го ползва в момента.С нея винаги сме ползвали едни и същи продукти, от едно и също сме били доволни, въпреки разликата ни от 7 год.(тя е по-голямата). Тя казва, че е добро кремче, но не е нищо особено..Нито действа зле, нито има ефект "УаУ".Аз го тествах и....ми....нищо не можах да преценя..обикнопвен крем.Само по-блестящ Laughing Кожата ми стана мекичка, но тя си става от всички, които досега съм ползвала...Пробвах го за 2 дни някъде и не ме впечатли особено и затова тръгнах да се ровя и тук де Rolling Eyes . Бях решила категорично, че това ще е крема ми, но..за тия пари и след тестването му, се разколебах.Ще заложа на другият им бранд явно - Клиник. Peace

Общи условия

Активация на акаунт