Родители, бъдете внимателни!

  • 3 453
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
Когато живях във Франция, често чувах за този синдром на разтърсеното бебе. А тогава нямах деца и може да се каже, че не се вълнувах от тези теми. Родих в България и не давах на никой да ми взима бебето, за да го друса или да го подхвърля. Направо скачах като видех някой да го прави. Някои хора ме гледаха странно и сега се радвам много, че се популяризира тази тема. Мисля, че държавата ни трябва да започне да инвестира в кампании свързани със здравето. В други страни това се прави и просто на човек му се набиват някои неща в главата.

# 16
      Преди годинката не го подхвърляхме , защото го беше страх, но сега...
      И подхвърляне има , и " мечешка " радост има ...  и човечето се радва, чак се залива от смях...
       Много благодаря за информацията.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Тръпки ме побиха. Ужас просто. Това не го знаех и наистина е по-добре повече мами да прочетат статията.
Сега се сещам ,как веднъж правих смях на Алекс. Скоро беше,миналия месец и тя взе много да се смее,чак си прехапа езика и й потече малко кръв. Аз се ужасих и оттогава внимаваме и със смеха Blush

# 18
  • Мнения: 1 178
Шани мисля 4е трябва да "подсили6" темата, за да може пове4е родители да и обърнат внимание!

как?  Rolling Eyes

Поне една удивителна да има отпред или това е работа на админа newsm78

# 19
  • Мнения: 2 609
Малее Shocked.
Ужас!!!
Аз не съм разтърсвала Яна,но от време на време сме я подхвърляли,лекичко Rolling Eyes
Хубаво е човек да знае тези неща.
Благодаря Шани  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не сме подхвърляли Мони, защото преди няколко години брата на една съседка подхвърлял племеника си (на няколко месеца) и го засилил повечко, така че му ударил главичката в тавана. Детенцето оттогава е с умствени увреждания...  Confused Затова винаги съм имала едно наум относно "мечешката" радост.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 258
... преди няколко години брата на една съседка подхвърлял племеника си (на няколко месеца) и го засилил повечко, така че му ударил главичката в тавана. Детенцето оттогава е с умствени увреждания...  Confused
О, това е страшно. Горкото детенце. Cry И милия човечец, кой знае колко виновен се чувства.
Моя мъж много често подхвърля така сина ни и той много се радва и смее. И аз понякога, но по-лекичко, защото ми тежи. Но май трябва да сме много по-внимателни.
Добре де, чудя се сега, защо като е опасно на децата им е толкова забавно? newsm78

# 22
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Познавам един 40 годишен мъж, който като дете е бил подхвърлен от познат на семейството, който е бил в нетрезво състояние и го е изтървал.  Shocked

# 23
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Направо нямам думи. Ето това е България, не сме информирани за нищо и масово допускаме необратими грешки. Немога да повярвам, че незнанието, за което са виновни главно педиатрите, може до доведе до фатални последици.
Ако не бях го прочела щях да продължа да подхвърлям бебо.

# 24
  • Мнения: 2 673
май по дискавъри имаше нещо такова , та оттогава Не давам на никой да го подхвърля . Въпреки че се смее  - този смях бил от страх!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми то и мен ако ме подхвърлят така ще ми стане зле-кво остава за мъничетата!

Мерси за инфото  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 641
мами аз редовно си мятам бебето нагоре но без да го изпускам от ръцете си newsm78 много се радва и смее, а бая силно го правя. Обаче Ема падна в 5 месец от леглото и аз толкова я пазах, ама дойде свекарва ми и гледам че я взела и подскача с нея #2gunfire #2gunfire #2gunfireа главата и се тресе - идеше ми да я гръмна смотаната тъпачка хем знаеше че бебето е падало.

# 27
  • София
  • Мнения: 897
А в такъв случай какво мислите за бънджи-гащите?  При тях движението не е ли същото? Защото аз мислех да взимам такива на бебо като се роди...? newsm78

# 28
  • Мнения: 514
Лелееее, ами и аз подхвърлям Дани от време на време...Не съм знаела че нещо на пръв поглед безобидно може да навреди на бебето!!!

# 29
  • Мнения: 2 407
Много полезна статия.Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт