Бих искала съвет...

  • 1 873
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Благодаря ви за отзивчивостта, момичета! Flutter
Смятам да сменя лекаря. Лошото е, че май не зная към кого да се насоча.

# 16
Привет зайче,
е не е нужно да ти казвам че аз не съм нещо по различно от теб или от който и да е тук в клуба. Това дали си на 29-30-34 г. май за част от лекарите е без значение. Аз съм на 31 г. а по гениколози ходя от 17 г. от 10 г. се опитваме със съпругами да си имаме бебче но уви все не става Cry. За този период от време какво ли не съм правила newsm78, е сещам се - ин витро, но в никакъв случай не го изключвам. Това което искам да ти кажа е че 2001 г. направих лапароскопия, но наистина тогава се налагаше  Naughtyпри мен имаше множество сраствания от 1-та операция и запушена тръба. След лапраоскопията обаче лекаря не се ангажира с понататъшно лечение Close и аз хукнах по разни алтернативни методи на лечение и така до сега ( не че няма смисъл от тях но...... - доста е трудно и бавно) Tired. Сега когато имах наистина проблем отидох отново, не при кои да е, а при същият този лекар  Praynigнадявайки се да направим всичките изследвания и за да се установи причината. Да де, но той направи видеозон (видя киста) прати ме да изследвам полови хормони  (на дата, на която няма никакво значение дали ще се изследват или не) след което лекарства и ако не се пукне кистата лапароскопия и това е newsm78. А пък евентуално ако М. дойде - дерзай. Съответно въобще не се ангажира с някаква схема или план за работа с мен. Close Определено ми стана кофти. На лице какво се оказа .
1. Няма изследвани хормони в съответните дни от цикъла.
2. За изминалия месец нямаше и овулация.
3. До момента не се и спомена за цветна снимка ( на все това че в моят случай е много вероятно да се получи запушване)
4. Цитонамазка - не
5. Пита ме за стари спермограми на съпруга правени ли са или не.
6. А за консултазия с ендокринолог не е ставало и въпрос.
  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
По голямо доказателство от това че не си сама от това - надали има.
Ти самата трябва да решиш дали ше сменяш лекаря или оставаш при него. Но според мен всичките тези изследвания трябва да бъдат направени и по метода на изключването да започнат да се отхвърлят. В крайна сметка консултацията с друг лекар би ти струвала 20-30 лв. Докато едно бързо и необмислено решение от твоя страна със сигурност доста повече, а и резултата от него никой не може да гарантира. Naughty

Това което направих Аз е отидох на ендокринолог който в последствие ме прехвърли на гениколог изключвайки варанта за щитовиден проблем макър и да ме бяха нашашкали много. Е до къде ще доведем нещата Praynig, времето ще покаже, но поне има някакъв ясен и за мен план за работа.

Хората предлагат това което могат - разбери го. Naughty То лапароскопията и ин витрото не че са лесна работа, но поне не е такава главоблъсканица. Лекарите в повечето случай смятат, че така проблема да бъде решен е много по лесно - но от тяхна гледна точка, а от тази на пациента? Само като се сетя за терзанията на момичетата в клуба Tired, направо ми се къса сърцето горкичките само те си знаят какво им е от вътре.

Миличка малко повече смелост, няма място за отчаяние, така или иначе каквото и да правиш за всичко си плашаш но има значение дали ти искаш да дадеш на въпросния лекар парите или той сам си ги иска. Пожелавам ти успех в начинанията и дно скоро имаш въпроси отосно  #Crazy #Crazy baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral #Crazy #Crazy #Crazy  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 010
На 25 год. от 1, 8м не мога да забременея. След лутане и 4удене, при кой лекар да се насо4а във Варна, като преди това, имах доверие на гинеколог с никакъв опит в тази област, различни лекарства, предполагаеми диагнози и куп пари оставени в аптеките, реших - Др. Александров. Отидох при него с голямо доверие, направихме спермограма - беше ОК. Погледна ме на видеозон и откри 2 кисти, изписа ми противозачатъчни, като се рабрахме след като изчезнат да ме стимулира с Клостилбегит. Не мисля, че Др. Александров / тъй прехваленият ученик на доц. Андонов е такъв. Преди да отида при него, разгледах целият форум и една лоша дума не про4етох за него.
zaek ,  избора си е твой, ако смяташ, че не можеш да му имаш доверие - Ок само, че се чудя къде ще отидеш в нашият град. Освен да отскочиш до София. Много важно е да си спокойна и да се довериш на своя лекар.
Според мен той те е насочил към ин витро заради възрастта ти, но както казаха другите момичета, защо не говориш с него, кажи му, че искаш да пробвате другите неща, които се правят преди ин витро, а лапарото е за установяване на проходимост на тръбите, говорете за стимулация на яйчниците, за инсеминация и т.н. В този форум има отговор на много твои въпроси, просто трябва да свикнеш да боравиш с търсачката. Желая ти успех!

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 17:10 от victory

# 18
  • Мнения: 7 716
Данидан, нищо не си разбрала Wink
Заек е ходила при д-р Александров, а не аз го препоръчвам, защото не го познавам, не съм ходила при него, аз съм от София.
Но знам, че е добър специалист по асистирани технологии.

# 19
  • Мнения: 307
Да,момичетата са ти дали много ценни съвети.Само искам да добавя,че е нужно психически да се отпуснеш и да не мислиш непрекъснато за бебеправенето. /Ох, колко е трудно./ Бебетата се появяват точно ,когато най- малко мислиш за тях.Повярвай ми-минала съм през всичко ,което можеш да си представиш + още.Успех!
П.П.препоръчвам ти доц.Илия Ватев от София.Координатите му ги има в Зачатие

# 20
  • Мнения: 1 029
Ок,sorry Embarassed Embarassed Embarassedне се бъркам вече

# 21
  • Мнения: 3 010
Относно Др. Александров, мога да кажа само една дума - Невероятен , без забележки. Казвам го защото току що си идвам от преглед при него.

# 22
  • Мнения: 4 399
Заек, ти явно си решила вече какво да правиш, но искам само да те подкрепя в решението ти. Няма никакво значение каква е репутацията на лекаря. Очевидно той не е в състояние или не желае да подходи към проблема ти индивидуално и тогава това не е твоя лекар. Сменяй го и иди при някой който ще има желание да потърси проблема ти и да работи над него.

Искам също да те окуража по въпроса за възсрастта. Изобщо не си толкова възрастна и не се налага да бързаш с in витрото след като засега няма индикации за такова. Аз самата съм на 33 години и ми отне 2 години да забременея. Насочиха ни към in витро, но това беше по съвсем различни причини (тежък мъжки фактор). През цялото време нито един лекар не ми е казал че трябва да бързам заради възрастта си. Напротив в клиниката по стерилитет винаги са ме убеждавали че възрастта ми не е проблем и че възрастните им пациенти са на 48 години. Вярно е, аз живея  извън БГ и тук всички забременяват на по-късна възсраст. Но в крайна сметка при много лоша спермограма и на 'преклонната' възраст от 33 години забременях абсолютно естествено. Затова си мисля че и ти нямаш причини да бързаш толкова. Отдели време за всички изследвания които се налага да напрвиш, а след това според резултатите ще се търси решението.

# 23
  • Мнения: 2 309
аз бях на 18г когато пожелах да забременея.Просто исках да съм младо майче.Не предполагах че може да бъде толкова трудно.4г опити и ходене по доктори.Наизуст ги научихме и в София и във Варна.На 18г операция от киста.С уверения за скорошно забременяване.После базална температура.Пак нищо.След което в София при прословутите доктори бизнесмени да ги наречем.Усетиха ни че имаме възможност и сме готови на всичко за дете и дай елате днес елате утре.Запознах ги с операцията и т н.Насочиха ме за цветна снимка при която щяло да се разбере.ОК направихме я.Беше толкова болезнена може би като родилна болка.Хормонален тест също.На същия ден отидохме при тях за мнението по изследванията.Погледнаха цв сн и ми каза ДОБРЕЕЕ...НЯМА ЗАПУШВАНИЯ,НО НЕ МОЖЕМ ДА РАЗБЕРЕМ ЗА СРАСТВАНИЯ В СЛЕДСТВИЕ НА ОПЕРАЦИЯТА.ТРЯБВА ЛАПАРОСКОПИЯ.Като чух изстръпнах.Идеше ми да го удоша.На толкова години ме изкараха стерилна.Само гледат операции да прават.А меувериха че цветната снимка 100 процента ще покаже проблема.Един вид ме излъгаха да остава към 100лв беше май в МАЙЧИН ДОМ.И хоп не било достатъчно ами и операция.Не помня с моя мъж как се изнесохме от там и казах при прехвалените доктори от София кракът ми няма да стъпи.В последствие се ориентирахме за инвитро понеже не става.Вр тече.Една приятелка си направи инвитро във Варна при доц.Маркова и ни даде нейните координати.При нея се получило от 2 опит.Айде ето ни при НЕЯ с една папка изследвания и стрес.Тя видя от видеозона къде има и къде няма сраствания. newsm78 #Crazy.Обясни всичко за ин витрото.Единственото което ми хареса при нея е че не си наложи мнението.Заяви че сме прекалено млади и по скоро проблема бил психически.ОК.Като кажат не го мислете и ще стане.Как да не го мислиш като го искаш.Накрая реших да си ходя само при 1 гинеколожка от родния ми град и да слушам само нейното мнение.Срещнахме се.Запознах я със всички изследвания и др.Тази жена ме удиви.Обърна ми такова внимание сякаш и бях роднина.Взе всичко присърце.Въпроса който ми зададе беше А ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ХЛАМИДИИ ПРАВЕХТЕ ЛИ.Казах НЕ.Тя се учуди и намекна че се почва главно от там.Направи ми обичайния преглед и ми пусна изследвания за хламидии.На мен и мъжа ми.Молела съм се да ги има и когато получихме резултатите двамата бяхме най щастливите.ЕТО Я ПРИЧИНАТА.Два месеца лечение с антибеотици.И хоп след 2 3 м бременна.Тази жена просто я прегръщах толкова силно когато потвърди.Можело е да се пропуснат вс тези ходенея по лекари ако се почне не отзад напред а от пред назад.Сега след 1г 2м от раждането ми искам 2 бебче и пак не става веднага.Но ще продължавам с опитите си.Може да не съм от тези лепливите Laughing.Мисълта ми е ако този лекар не ти допада сменяй го не е единствен.Леля ми е на 35 и стана майка т г януари с първо бебче след дълги опити.Близо 2г.Но тя изследвания не си прави.Въпреки всичко не помня лошите мигове с омраза и винаги се радвах на бременна жена.Така че сменяй лекаря.Не съм убедена че си за такива процедури.Той може да те лудне с такива крайни мнения. #CrazyЗа мен лекаря трябва да е приятел и да умее да изслушва.Пожелавам ти да се радваш на бъдеща бременност в най скоро време.

# 24
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
  Здравейте момичета.Аз съм на 24 години.С моя съпруг сме женени от 1 месец,но сме заедно почти от 4 години.Още в начало решихме да си направим бебе,но нищо не стана.Моята лекарка ми каза,че ако до 3 години не успея тогава да се притеснявам Sad.В началото на тази година вече се бях отчаяла тотално и вече сериозно мислехме да започваме с обикалянето по лекари.Но ето че стана чудо,забременях newsm44.Толкова бяхме щастливи и двамата.Е,от самото начало лежа по болници,защото имам проблеми,но вече остана малко.Чакам с нетърпение януари месец да видя това малко човече-тъй желано и обичано. Grinning
  Зайче,щом няма видим проблем и при двама ви,не се отчайвай.То ще се почви когато най-малко го очакваш.Както ми каза моята лекарка-правете секс за удоволствие и не се чуди всеки път дали е станало или не,защото така не си помагаш.Просто си живей живота,а то само ще дойде.Ще видиш.






Общи условия

Активация на акаунт