Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 9

  • 21 315
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 438
Добро утро, искам да ви попитам пречи ли да отида да си изследвам кръвната група без да имам направление от гинеколога. Знаете ли колко трябва да платя. Но освен плащането има ли друга причина да изчакам бележката от гинеколога?

Не е безплатно!Преди 2 години струваше 7,80 лева.Но това е,ако си изследваш кръвната група по собствено желание.Ако те изпрати лекар е 2 лева.

Здравейте, момичета
Днес отидох за болничен лист при гинеколога който ми води консултацията.Когато го написа, акушерката каза че струва 20лв Rolling EyesЗащо след като съм при него с направление и до сега за болничен не ми е искал пари -в 4 месец съм -? Или имам право само на 1 посещение т.е. месечната консултация? Но да ми таксува издаването на болничен лист като частен преглед или трябва да си пълни касата по този долен начин а иначе работи в частна клиника...Моля, кажете ми какво мислите.

В нашия град също има такива *корумпирани* лекари,които ти искат пари за издаването на БЛ.
Това е един вид,че си плащаш таксата за престоя в болницата 4 дни по 4,80,въпреки,че си освободена.На по незапознатите обаче АГ казват,че си задължена да я заплатиш.

# 16
  • Мнения: 133
Имам въпрос: Мога ли да пия хексалгин за температура, тъкмо влизам в 3-я месец ?

# 17
  • Мнения: 18
Е знам си вече кръвната група, но това ми костваше цял ден мотане и 20 лева. Лекарката ги поиска и останах малко изненадана, очаквах 10-12 най-много 15. И като видях, че е за две минути работа се почувствах малко прецакана, ма така е като не мога да търпя. Хубавото е че съм положителен резус фактор, което намалява риска с бебчо да сме в конфликт нали така?
Чао за сега  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9 438
Имам въпрос: Мога ли да пия хексалгин за температура, тъкмо влизам в 3-я месец ?

Парацетамол и нищо друго без лекарско предписание Peace
Лека бременност!

# 19
  • Мнения: 914
....в 4 месец накъде да сменям...

Можеш и в деветия да смениш АГ-то - какъв е проблема? Ми явно си кара по частната практика. Значи не ходиш на консултация по ЗК. Това значи, че ще плащаш и занапред. Колкото до техниката - винаги при нужда и желание можеш да отидеш и да си платиш. Ама за болничен пари аз лично не бих давала.
И при двете ми бременности съм ходила при лекар който работи в частна клиника и болница,но за болничен не са ми искали пари.

# 20
  • Мнения: 142
Имам въпрос: Мога ли да пия хексалгин за температура, тъкмо влизам в 3-я месец ?
Консултирай се с гинеколога си, аз доколкото знам и парацетамол не е желателно докато плацентата не функционира съвсем или до към 4 месец

# 21
  • Мнения: 1 402
Здравейте, дано да си задавам въпроса на правилното място, ако не е моля за извинение. Бременна съм в 20 г. с. и вчера през нощта се събудих със силна болка в кръста в дясно. Усещането е като при прещипан нерв, в определени пози не ме боли, а ако легна на ляво болката е ужасна дърпаща. Болка в корема или стягане не съм имала затова изключвам контракции. Страх ме е да не е бъбрек. Моля ако някой е имал такъв проблем и може да ми даде съвет нека да пише. Благодаря.

# 22
  • Мнения: 133
Мерси момичета. Изпих един парацетамол, защото почна да се покачва температурата и още сутринта заминавам на лекар. Лека вечер.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 761
toanto, консултирайте се с гинеколога си.
При бъбречна криза може да има болка както в кръста отзад, така и отпред. А може и да имате прищипан нерв.

# 24
  • Мнения: 9 438
Имам въпрос: Мога ли да пия хексалгин за температура, тъкмо влизам в 3-я месец ?
Консултирай се с гинеколога си, аз доколкото знам и парацетамол не е желателно докато плацентата не функционира съвсем или до към 4 месец

По-добре един Парацетамол,отколкото да остави температурата висока.

Здравейте, дано да си задавам въпроса на правилното място, ако не е моля за извинение. Бременна съм в 20 г. с. и вчера през нощта се събудих със силна болка в кръста в дясно. Усещането е като при прещипан нерв, в определени пози не ме боли, а ако легна на ляво болката е ужасна дърпаща. Болка в корема или стягане не съм имала затова изключвам контракции. Страх ме е да не е бъбрек. Моля ако някой е имал такъв проблем и може да ми даде съвет нека да пише. Благодаря.

С първата бременност изтърпях бъбречната криза два пъти.Единия път в края на 5-я,втория в 6-я месец.Болката е тооолкова силна,че,на където и да се завъртиш няма облекчение.Също така и двата пъти ме втрисаше,а след час-два вдигах и температура.
Обади се на АГ за твое собствено спокойствие! Hug

# 25
  • Мнения: 838
бременна съм вече в 6 месец, а постоянно ме боли корем, гади ми се, лошо ми става, боли ме глава, това дали е нормално?

# 26
  • Мнения: 142
Болките в главата и гаденето може да са от кръвно, но тези в корема са по-опасни. Може да са контракции и на нещо друго да се дължат - общо взето варианти хиляди. Иди на лекар

# 27
  • Мнения: 838
кръвното ми е ниско цял живот, а сега е нормално изведнъж. възможно ли е за мен нормалното кръвно да е просто високо, защото организмът е свикнал да го поддържа ниско?

# 28
  • Мнения: 142
Не бих го изключила, но все пак те съветвам да се консултираш със следящия бременността т.к. това не обяснява болките в корема.

# 29
  • Мнения: 1 402
Благодаря ви момичета, вече ми взеха урина и ще разбера дали са бъбреци.

Общи условия

Активация на акаунт