Прием в детски ясли гр.Варна - 2010/2011 г. - 1

  • 46 631
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 1 023
аз говоря за яслените групи
Ами аз и това ти обясних.Яслените групи към ОДЗ към първа група преминават автоматично,затова местата са толкова малко. Peace

# 721
  • Мнения: 33
ivi_81, към т.6 - "близко бъдеще" да е конкретна посочена дата.
7.Родителите на неприети деца, навършили 2 години, да получават финансово обезщетение  /не помощ!/ от общината.

Напълно споделям това допълнение.Един вид трябва да ти да те компенсират,за да можеш да плащаш частна детска ясла или бавачка,тъй като явно се оказва,че няма равен достъп до общинските детски заведения за всички деца.

# 722
  • Мнения: 62
Леле с тез предимства много се злоупотребява според мен.Днес една майка сподели, че са приети с предимство,дотук добре , но малко по-късно стана ясно че голямото дете на същата жена е било изписано вчера от градината,тъй-като ще е ученичка наесен.Как тогава се ползва предимството за друго дете в същото детско заведение,при условие че в настоящата учебна година то няма да я посещава........ ooooh!

# 723
  • Мнения: 3 927
Леле с тез предимства много се злоупотребява според мен.Днес една майка сподели, че са приети с предимство,дотук добре , но малко по-късно стана ясно че голямото дете на същата жена е било изписано вчера от градината,тъй-като ще е ученичка наесен.Как тогава се ползва предимството за друго дете в същото детско заведение,при условие че в настоящата учебна година то няма да я посещава........ ooooh!
Да, и аз се замислих над този случай скоро....няма логика точно за това предимство, когато голямото дете завършва ДГ, а малкото влиза след него и двете не се застъпват. Предимството логично да е за деца, посещаващи едновременно едно детско заведения....
Ужасно е, че ни поставят в ситуации едни други да се подозираме и конфронтираме.

А Базитов и който и да е друг от Общината ще каже, че тя не е длъжна да осигурява места за всички деца в града - това му е любим лаф, който ръси непрекъснато пред медиите Laughing

# 724
  • Мнения: 23
Направо съм потресена, разбирам за трето дете прието на 20-ти май в ясла Звънче и днес му е първия учебен ден. Хора как стана така, нали нямаше прием..... Родителите лично са звъняли в яслата и са им казали че са приети. Със сигурност не са ползвали връзки!!!!

# 725
  • Мнения: 5 261
Колкото повече чета, толкова повече се ядосвам и ми иде да ги наредя всички от управата в права линия и бой до посиняване. На дали ще постигна нещо, но поне ще  ми олекне.
Това с предимството за братята и сестрите винаги ми е било смешно, познавам поне 2-3 майки, чиито големи деца ще са на есен 1 клас, а малките са приети с предимство в ОДЗ "Чайка". Същото се отнася и за ОДЗ "Петър Берон".

Хайде ако на някой му се занимава да направи страница във фейсбук и да се организира масов протест. При което да се призоват всички, не само засегнатите.
Да не говорим, че вместо да се строят градини, кмета и компания искат да вземат апетитния терен на ЛДГ. При което с най-голямата си наглост се е обърнал към майките, които са били на заседанието с думите " Ако си мислите, че сте спечелили се лъжете, това е само битката, но не и войната" Нагъл до безобразие, продажник... Базидов е същия, загрява телефоните на директорките, за да вкарва "негови" деца. Е няма да има места, няма как....

# 726
  • Мнения: 23
Да, в общината са най - големите идиоти!!!! Директорките пари не вземали, ако им се обадят от Общината тогава. Сега само връзки в Общината помагали. Те затова си направиха тази система, за да може те да лапат...

# 727
  • Варна
  • Мнения: 2 295
ivi_81, към т.6 - "близко бъдеще" да е конкретна посочена дата.
7.Родителите на неприети деца, навършили 2 години, да получават финансово обезщетение  /не помощ!/ от общината.

Напълно споделям това допълнение.Един вид трябва да ти да те компенсират,за да можеш да плащаш частна детска ясла или бавачка,тъй като явно се оказва,че няма равен достъп до детски заведения за всички деца.
На т.7 ще се обосновем на базата на Дискириминация Peace
Щото си е така, реално!

# 728
  • Мнения: 456
ivi_81, към т.6 - "близко бъдеще" да е конкретна посочена дата.
7.Родителите на неприети деца, навършили 2 години, да получават финансово обезщетение  /не помощ!/ от общината.

Напълно споделям това допълнение.Един вид трябва да ти да те компенсират,за да можеш да плащаш частна детска ясла или бавачка,тъй като явно се оказва,че няма равен достъп до детски заведения за всички деца.
На т.7 ще се обосновем на базата на Дискириминация Peace
Щото си е така, реално!


Чудесно допълнение е това Grinning Как обаче ще се задвижи цялата работа с протеста идея си нямам. Все си мисля че възможно най-скоро трябва да се организираме преди да е излязло евентуалното класиране за яслите. Аз доста се съмнявам да са кой знае колко свободните места, макар че четох една статия че 450 деца "директно ще влизат в яслите" - май реплика на Базитов беше това.  Това ми се вижда абсурдно - чак пък директно  Shocked И това число  Rolling Eyes По-скоро съм склонна да мисля че това е общата бройка на децата които ще бъдат приети в яслите тази година. Ще намеря статията и ще дам линк.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 06:43 от ivi_81

# 729
  • Мнения: 35
4. Неприети в първа група да се изписват от ясла в деня в който навършат 3 години, а не на 01.09.

Хайде да не е в деня но поне на полугодия да ги изписват. Не е редно дете което е родено януари да седи почти цяла година. До май ок разбирам, няма прием в градини, зима е и т.н., но до септември ми идва малко повече. Аз се замислих друго. Моето дете е родено август. Ако септември след като е навършила три не я приемат в яслата има право да седи до септември другата година. Тя ще стане на 4. Втора група ли ще тръгва на градина. Пък и кой ще я търпи четири годишна в яслата.  newsm78

# 730
  • Мнения: 456
4. Неприети в първа група да се изписват от ясла в деня в който навършат 3 години, а не на 01.09.

Хайде да не е в деня но поне на полугодия да ги изписват. Не е редно дете което е родено януари да седи почти цяла година. До май ок разбирам, няма прием в градини, зима е и т.н., но до септември ми идва малко повече. Аз се замислих друго. Моето дете е родено август. Ако септември след като е навършила три не я приемат в яслата има право да седи до септември другата година. Тя ще стане на 4. Втора група ли ще тръгва на градина. Пък и кой ще я търпи четири годишна в яслата.  newsm78

Е, няма да стои до 4 ако не е приета. Изписват ги в годината когато навършат 3. Ако да кажем тази година през август навърши 3, според новата наредба на 01 септември тази ще я изпишат. Същото важи и за дете родено януари или който и да е месец преди септември. Разликата твоето ще го изпишат на 3 годинки и най-много месец, детето родено януари най-много на 3 години и 9 месеца.

Относно забележката класирането за градини е на 31.05, т.е осигуряване на място за градина при сегашните обстоятелства няма да стане преди това  Peace Дете родено през януари няма да се изпише през януари, когато става на 3.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 09:13 от ivi_81

# 731
  • Мнения: 8 935
Момичета, след като уж участваме в прием за яслени групи към ОДЗ като много дълбока резерва, имам ли право да подам документи за чиста ясла? Върти ми се из главата, че нямам, макар да не виждам логика, а знам, че се коментираше назад в темата. Яслата, която уж ни е по район е доста далеч от нас, не ни е и на път към работа, но и там да пробваме.

Знаете ли, криво ми е, обидно ми е, че детето ми от толкова малко се оказва дискриминирано и отхвърлено. Разбирам да не е прието в някакво училище, където се влиза с изпит, а то...

# 732
  • Мнения: 23
да, можеш да подадеш документи и в ясла. двете системи нямат нищо общо. Процедурата е същата, 4 избора на ясла, същите документи наново...

# 733
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Ева Луна, можеш разбира се, защо да не можеш. Двете неща са съвсем отделни. Ние сме подали за чисти ясли януари. За яслена група в ОДЗ сме резерви. Друг е въпроса, че ако си без предимство и подадеш сега, шансът отново е много малък. Директорката ми беше казала, че най-рано може да ни приемат догодина януари... Тя тогава ще е на 2 години и половина и не знам има ли смисъл да я записвам за половин година. Тъкмо ще се адаптира и трябва да я изписват.
При последния прием на 20.04 все още приемаха деца без предимства с номера 2600 и нещо, а нашия е 4000 и нещо.

Кажете какво можем да направим, за да ни чуят от Общината?? Аз настоявам за проверки за тези с предимствата... Най се ядосвам, че не само си изкарват фалшиви бележки за предимства, ами и наричат тези, които не са го направили "тъпи и безотговорни"..  ooooh! Също и за квоти настоявам.
Лошото е при ситуацията ни е, че децата порастват и няма толкова хора, които да се ангажират постоянно с каузата. А общината разчита на това и си прави каквото си иска...

Сега се сетих още нещо. Ако 450 деца минат директно в градини от яслите, а от останалите 2000, които са приети направо в градина, също има такива, които са ходили на ясла до сега, няма ли да се освободят поне 1000 места в яслите??

# 734
  • Мнения: 8 935
да, можеш да подадеш документи и в ясла. двете системи нямат нищо общо. Процедурата е същата, 4 избора на ясла, същите документи наново...
Благодаря.
Значи отново трябва да платя на едно звено на общината за удостоверение, че не сме й длъжници и да го дам на друго общинско звено... Т.е. за нещо, което те могат по служебен електронен път да си го направят. Пък за това колко ме е яд...

Лошото е при ситуацията ни е, че децата порастват и няма толкова хора, които да се ангажират постоянно с каузата. А общината разчита на това и си прави каквото си иска...

Ей това е истината.

Общи условия

Активация на акаунт