Педиатрите във Варна 3

  • 413 882
  • 1 942
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
От предишните две теми получих полезна информация макар и старичка вече, а в тази само записи. Има ли някоя  мама впечатление за д-р Даниела Александрова ( не знам дали съм й запомнила правилно името) от МЦ Младост. Казаха ми, че е хомеопат и чух добри отзиви. В скоро време бебчо ще се появи и вече търся някой добър педиатър. Ако можете да ударите по едно рамо Thinking

# 61
  • Мнения: 105
Мисля, тук е мястото да споделя крайното си недоволство от д-р Албена Тодорова, МЦ „Света Анна”.
Проблемът при нея е, че винаги препоръчва лечение с медикаменти, които са неадекватни на възрастта, а понякога и на състоянието на бебчо. Налице е почти нулева загриженост и постоянно препращане по други, винаги частни и скъпо платени специалисти, а за направления и дума да не става. Confused

Сега търся нов педиатър и съм се заровила да отсявам мнения.

Ако има и други майки, които ще сменят педиатър да споделя следната информация, която мисля, че ще им е от полза:

Всяка календарна година в периода от 1 до 30 юни и от 1 до 31 декември здравноосигурените лица могат да сменят своя личен лекар. За да стане това, необходимо е да закупят от книжарниците за медицинска документация специален талон-формуляр (т.нар. регистрационна форма за постоянен избор на общопрактикуващ лекар). С формуляра здравноосигурените лица отиват при новоизбрания от тях личен лекар и на място попълват своите, и на лекаря, лични данни. Представят му и здравноосигурителната си книжка и третия екземпляр от регистрационната форма на първоначален избор, в случай че нямат здравноосигурителна книжка.
Не е необходимо здравноосигурените граждани да уведомяват досегашния си личен лекар за извършената смяна. Това става по служебен път.
При промяна на настоящия адрес здравноосигуреното лице има право на нов избор на лекар, без да спазва определените годишни срокове. В този случай изборът се извършва с попълване на регистрационна форма за първоначален избор на общопрактикуващ лекар, която лицето получава от районната здравноосигурителна каса.


Това, което, след много питане, истински ме озадачи е, че единственото място, от което може да бъде закупен въпросния талон - формуляр във Варна е ДКЦ 5 "СВЕТА ЕКАТЕРИНА", Варна, ул. Св.Сава 2. Shocked

# 62
  • Мнения: 23
Здравейте Мами! Ние сме при доктор Катя Димова и въобще не съм доволна, сестрата се държи ужасно грубо, мисля да я сменям и търся алтернатива newsm78. Живея до окръжна болница, ще бъда много благодарна ако ми препоръчате някой лекар.

# 63
  • Мнения: 212
Здравейте момичета! Ние (дъщеря ми е на 9 месеца) сме при Д-р Гецкова от МЦ Младост. До сега бях доволна,въпреки че се чака доста. Но в последно време Гецкова има здравословни проблеми и често отсъства. В тези случаи я замества д-р Илиева,но не ни се е налагало да ходим при нея. Въпросът ми е: някой има ли впечатления от Илиева-добри,лоши...някакви. Искам да имам подходящ педиатър,в случай че Гецкова спре да практикува (има такава малка вероятност).

# 64
  • Мнения: 12
Здравейте! Моята бебка е на 3 месеца и сам много недоволна от педиатърката ни. Искам да ви питам какво мислите за доктор Александрова от Терапията, Йоргова от Курортна и Дора Янкова от окръжна. Изписват ли антибиотик и дали мога да се свързвам с тях по телефона? Знаете ли дали мога да сменя педиатъра без да вземам здравната книжка от стария педиатър?

# 65
  • Мнения: 472
За йоргова със сигурност ти гарантирам,че изписва антибиотици смело PeaceМои познати са при нея и на всички мнението е такова

# 66
  • Мнения: 399
Ние с децата сме при Илиева от МЦ Младост. Сега декември ще се местим вкупом при Алексиева на бл.136 в Младост, я каза , че си закупуват и талона - формуляр  за смяната на лекар.
Илиева подкрепя късното захранване като и кажеш, че искаш да с кърмиш детето, по принцип си е вдигала телефона винаги, никога не съм я видяла изнервена и крива... Но все пак ще се местим, след двукратна пневмония на бебето..

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Очертава ми се съвсем скоро и аз да ставам мама .. и започна много сериозно да ме вълнува въпроса за добър педиатър,тъй като не искам бебето ми да попада в ръцете на кой да е ... като четох във форумите какви доктори имааа   #Crazy  - предпочетох да организирам малко по-отрано нещата. Затова до момента информацията ми е много оскъдна,но ми се искаше педиатъра ми да е и хомеопат. Установих засега,че това е почти невъзможно ... Ако някой знае такъв и е доволен от него,моля да ми го препоръча. Иначе прочетох и чух доста добри отзиви за Д-р Юдова,която работи в Майчин дом - добра ли е наистина ? И някой ако има повече информация за нея - точно колко й е годишния абонамент,защото разбрах,че има такъв .. ама точно колко струва неможах да разбера и наистина ли е добра ? Rolling Eyes Shocked А за хомеопат разбрах,че е добър Д-р Михаил Костадинов - регистриран е официално като хомеопат и чух доста препоръки за него. Ако мога да бъда и аз полезна с нещо,само пишете ... ще отговоря с удоволствие!

# 68
  • Мнения: 1
sisi7510 моето детенце е при Илиева,но моите впечатления са че доста често изписва антибиотик без нужда.Така или иначе след нова година тя ще работи само в окръжна болница а в Младост на нейно място ще работи д-р Томова,казаха ми ако искам да се прехвърля при нея.За съжаление не срещнах никакви отзиви за въпросната лекарка,ако някой има впечатления моля да пише.

# 69
  • Мнения: 64
Нашият педиатър е д-р Колева от поликлиниката в Младост ,въпреки че самата аз съм била при нея като бебе и все още е и мой личен лекар , не съм доволна  ,никога не мога да я намеря  в спешни ситуации а после се сърди защо не съм го водила първо при нея ....и искам  да я сменя някой да има идеи за добър педиатър във Владиславово?
И аз да се изкажа за к-а Лисичкова лятото бяхме с бронхит и бях доволна , ходихме само сутрин и вечер за манипулации ,но сега октомври месец с бронхиолит докторката така ни стресна че състоянието на детето е много зле и ни убеди че трябва да останем като още в началото без да знае как ще протече лечението ни предупреди че ще струва 460лв. +по 10лв за придружител за 5дни (не ми стана ясно как определят че точно 5 дни ще ни е нужното лечение ) От там и следващите разочарования В болницата правиха ремонт постоянно блъскаха къртеха и се разхождаха работници  прашясали от горе до доло коридорът беше постоянно мръсен и прашясал .... единият ден за обяд ни дадоха филия с мухал .... не даваха дистанционните  на климатикът и трябва постояно да ходиш да го искаш ако решиш да го намаляш или увеличаваш... Отношението на санитарките беше ужасно реших вечерта да поискам допълнително одеяло сестрата ми даде след 1-2 дни чувам санитарките да си шепнат ''ами това одеяло какво прави там под възглавницата'' ,все едно съм го скрила и ще си го вземам за вкъщи  ooooh! и най нагло ме питат директно ,абе въобще пълна скръб са плащаш а в замяна не получаваш нищо , дано да не ни се налага ,но определено не бих повторила там миналата година бяхме в Терапията без да дадем и стотинка но такова отношение и обстановка нямаше...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 023
sisi7510 моето детенце е при Илиева,но моите впечатления са че доста често изписва антибиотик без нужда.Така или иначе след нова година тя ще работи само в окръжна болница а в Младост на нейно място ще работи д-р Томова,казаха ми ако искам да се прехвърля при нея.За съжаление не срещнах никакви отзиви за въпросната лекарка,ако някой има впечатления моля да пише.
В Младост има друга Илиева.Ние сме при тази за която пишеш,но на нас никога не ни изписва за щяло и нещяло антибиотик.Аз не съм доволна от нея,защото много се чака,но за сега няма да я сменям,поради причината,че няма да попадна на някоя по добра. Mr. Green

# 71
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Отзиви за д-р Иван Лазаров от МЦ "Света Анна"?

# 72
  • Мнения: 0
Макар че никой не благоволи да отговори на публикацията ми и всеки си говори негови си неща...все пак реших да напиша какво съм разбрала за Д-д Юдова и така ако мога поне да бъда полезна ... Значи женицата си върши добре работата, преглежда обстойно,обръща внимание и всичко както си му е реда,само дето годишния й абонамент е 400лв. като в тези пари влизат 16 консултации и 2 ехографии,както и някакви кръвни изселдвания,които се правили на годинка и 6 месеца ... НИЩО ДРУГО! Никакви консултации в дома - това били едновремешни разбирания - тогава докторите минавали на консултации поо домовете,за да проверят дали децата растяли в правилната обстановка ... сега вече нямало нужда от такива неща и не се правели .. Ако се наложи да я викнем и неможем да отидем,не се знае какво ще последва - поне не получих конкретен отговор на това си запитване.Също така да спомена,че парите са за 1 годишен абонамент ... И така мили мами!!! Много ми се искаше да намеряпедиатър преди раждането си,който да не се налага да сменям постоянно ... но явно такъв НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!  newsm78

# 73
  • Мнения: 1 165
Напиши за кой район става въпрос.Така ще им е по-лесно на момичетата да ти препоръчат някой, а и ти сама можеш да си направиш изводи за лекарите, които се коментират тук

# 74
  • Мнения: 2 922
Мила Петя Simple Smile, тези 400лв не са цена, която д-р Юдова определя, а Майчин дом.
В тази цена влизат както консултациите, така и преглед при ортопед (който е 54 лв, ако се плаща отделно), както и ехография на фонтанелата, за който не съм сигурна колко струва.
Освен това, в тези 400лв. поне на мен ми влиза удобството, което Майчин дом предлага, това, че никога не ми се е налагало да чакам повече от десетина минути, това, че всичко ми е на една ръка разстояние  Grinning
Д-р Юдова е добър специалист, но не и по проблеми с кърменето. Това ми е мнението. При нея бях с дъщеря ми. В момента съм на платен абонамент при д-р Хариева, при която са и големите ми деца. Препоръчвам от сърце.
Д-р Димова в Майчин дом работи по ЗК, ако си се насочила да ходите на консултации там.

Общи условия

Активация на акаунт