Ябълков оцет

  • 19 831
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,мили мами сравнително нова съм в сайта поствам тема за ябълковия оцет и искам да чуя и вашето мнение.Един познат започва да прави истински органичен ябълков оцет по нищо неотстъпващ на вносния уж "истински"оцет.Ето и информацията която той ми даде

Лечебните свойства на ябълковия оцет
Оцетът е бил известен още в древния Египет. Той е използван като твърде ефикасно средство от тогавашните лечители. До нас са достигнали данни, че известната с красотата  си египетска царица Клеопатра е използвала ябълковия оцет за поддържане на здравето и красотата си. Ето и една нейна рецепта, благодарение на която кожата става не само еластична и гъвкава, но и здрава: смес от две равни части зехтин и ябълков оцет се разбърква добре, след което се маже измитото и подсушено тяло. В природата се крият много добри помощници за нашата красота и здраве. Някои от тях са ни буквално под ръка без да подозираме. Такъв именно е  обикновеният ябълков оцет, стига разбира се да е истински, а не примесен с химия, оцветители и овкусители. По принцип оцетът има много приложения в бита ни. Бабините рецепти за сваляне на температура всъщност си действат безотказно, стига да им се довериш. Оцетът може да отърве теб или детето от високите градуси ако намажеш тялото с малко от течността, разтворена във вода или слагаш напоени кърпи на челото и вътрешната страна на китките.

Известно е колко добре ябълковият оцет действа на косата, ако се използва за последно поливане след измиването й, разреден с вода.Косата придобива невероятен блясък ако я изплакваш с истински ябълков оцет, освен това помага и в борбата с пърхота, при това по-добре от някои шампоани. Нивото на Ph на ябълковия оцет е много близко до това на кожата, така че съвсем спокойно можеш да го използваш като домашно разкрасяващо средство.
Можеш да натъркаш кожата на лицето и шията си с тампон, напоен в течността. Действа добре както на суха, така и на мазна и проблемна кожа. Така тя става гладка и нежна като коприна, тенът се изравнява и освежава.
Ако редовно изплакваш устата си с този оцет ще се пребориш лошия дъх и ще поддържаш здравето на зъбите, защото той разтваря зъбните налепи.

 
Доказано е, че ябълковият оцет се справя с излишните мазнини, той е безопасен и евтин начин за желаещите да отслабнат. За целта е необходимо да се приема 3 пъти на ден по 2 чаени лъжички ябълков оцет, смесени с чаша преварена вода. Тази смес, но с прибавена 1 чаена лъжичка пчелен мед, подобрява обмяната на веществата и влияе за общото укрепване на организма. Много диетолози препоръчват оцета като помощно средство в различните схеми за отслабване. Той не е калоричен и същевременно спомага за изгаряне на мазнините и за поддържане на добрия тонус на тялото.
Не забравяй да гарнираш салатите и подходящите ястия с истински, качествен оцет. Той е чудесно козметично и лекарствено средство, което не съдържа опасна химия и може да се използва от бременни и от малки деца.
Ако ти или детето страда от ангина, тонзилит, кашлица или грип, можеш спокойно да правиш гаргара или да изплакваш гърлото с оцет, разтворен в топла вода. При анемии отново ябълковият вариант е незаменим, защото съдържа добре усвоимо желязо, витамин B12 и фолиева киселина. Полезен е също и при артрит, астма и камъни в бъбреците. Снижава нивото на холестерола и съдържа пектин, а той в съчетание с бетакаротен понижава риска от сърдечно съдови заболявания.
При по-продължителна диария чаша преварена вода с една чаена лъжичка ябълков оцет също помага. Могат да се изпиват от 6 до 8 чаши с такава смес в денонощието, като в това време се преустанови храненето.

При оригване и образуване на газове много добре действа смес от по една чаена лъжичка ябълков оцет, сода и мед, разтворени в чаша преварена вода. Това газирано питие повишава киселинността в стомаха и помага да се отървете от оплакванията.

При висока температура можете да натопите чорапи и памучна кърпа в смес от равни части оцет и студена вода. След това ги изстискайте и обуйте краката си, като поставите отгоре найлон, вестник и вълнен шал, а кърпата поставете на челото. Повторете няколко пъти процедурата (през половин или един час, в зависимост от това колко е висока температурата). Не след дълго температурата ще спадне и ще се почувствате добре.

При гъбички на краката и даже при по-тежката форма - микоза, ябълковият оцет също помага. Измиват се добре краката, подсушават се и се намазват с ябълков оцет (неразреден). Изчаква се да изсъхне и отново - до четири-пет пъти се маже. На другия ден процедурата се повтаря. И така - докато гъбичките изчезнат.

При слънчево изгаряне е много подходящо да намажете зачервената кожа с ябълков оцет, в който сте сложили сода за хляб (по една супена лъжица от двете). Отново намазвате няколко пъти, като изчаквате да изсъхне. Ефектът е добър и много бърз.
Ябълковият оцет

съдържа 19 от 22-та най-необходими за здравето ни минерали. Най-важният от тези минерали е калият. Другите са фосфор, хлор, натрий, магнезий, желязо, флуор и силоксан. С цялото това многообразие от оръжия срещу болестите не е чудно, че ябълковия оцет подобрява кръвообращението, нормализира кръвното налягане и драстично намалява риска от инфаркт. Освен това ябълковият оцет унищожава бактериите, вирусите и други вредни микроорганизми и предотвратява навлизането на отрови в организма. Ябълковият оцет помага и за освобождаване от напрежението, стреса, главоболието и мигрените. Причината за тези проблеми често се крие в натрупаните в тялото вредни вещества. Но като вземате всяка сутрин и вечер или при всяко хранене по лъжичка ябълков оцет, разтворена във вода вие ще възстановите естествената киселинна среда в организма си. Оцетът е безценен и за храносмилателната система, бъбреците и пикочния мехур поради способността да неутрализира микробите и отровите. Той се използува и за лекуване на артрит и за облекчаване на болки.

Кажете вие какво мислите.

# 1
  • Мнения: 0
Всичко това което си написала за ябълковия оцет е вярно.Аз също съм се интересувала за неговите качества,защото исках да отслабна и от тук от там дочух,че ябълковия оцет има и отслабващо действие.Започнах да го пия от 1 април и за два месеца аз отслабнах цели 6кг Grinning Grinning Grinning.,но искам да уточня,че съм пила не от капсулите които се купуват от аптеките, а от истинския ябълков оцет Simple Smile Simple SmileТези кг.ми бяха достатъчни,но продължих да го пия в по малки количества,защото той има и антитоксично действие,а аз съм пушач и имам нужда от нещо прочистващо.И така до ден днешен аз продължавам да пия всяка сутрин от ябълковия оцет и се чувствам много добре.

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Миналата година си направих домашен ябълков оцет. Стана много ароматен и вкусен. Тази година обаче не ми се получи. И аз съм му голям привърженик!
Оцет става и от малини.

# 3
  • Мнения: 4
     Поздрав за темата!....................и аз съм за домашния я. оцет правила съм си страхотен е и найстина помага за много болежки сега ще го пробвам и за кръвоизливи от матката заради калия плюс лекарства  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 0
Аз вече го пия месец,наистина е с уникални качества.Трудно ли се прави в къщи аз си го поръчвам по интернет по принцип.

# 5
  • Мнения: 620
много интерено, как се прави от малинки?

# 6
  • София
  • Мнения: 700
Аз вече го пия месец,наистина е с уникални качества.Трудно ли се прави в къщи аз си го поръчвам по интернет по принцип.
buri4ka моля те сподели от къде го поръчваш, цена и начин на доставка. Предварително ти благодаря Hug

# 7
  • Мнения: 0
Поръчвам си го от един сайт,ама ще ти го напиша на лично съобщение да не ни се карат Simple Smile иначе струва 4 лв. литъра,доставят ми го по  пощата.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз си купих скоро (без да искам,просто ми хвана окото) оцет от диви ябълки Twisted Evil

Кажете ми,освен в салата и за отслабване как се консумира ,за да се набавя необходимото к-во за организма от полезните му съставки?Аз определено нямам нужда от отслабване оба4е Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 0
Ами аз доколкото съм чела в нета,е необходимо да се пие сутрин,обед и вечер по две с.л. разтворени във вода,обаче трябва да е натурален,непастьоризиран в магазините такъв няма.

# 10
# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
много интерено, как се прави от малинки?

http://www.kak-da.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2 … %D0%B5%D1%82.html   

Имам и други рецепти, трябва обаче да ги потърся. Просто не се сещам къде съм ги забутала Embarassed

# 12
  • Мнения: 0
Аз в къщи пробвах да правя,мирише ужасно на кисело,целия вход миришеше и като се събраха едни мушици..........нна бързо изхвърлих всичко  Embarassed

# 13
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Така трябва, да има мушици.

# 14
  • Мнения: 620
Котьо Тръмп , благодаря Peace

Общи условия

Активация на акаунт