Трети ден темперетура

  • 3 785
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря на всички , отивам до аптеката и по късно пак ще пиша.
Дано не е нищо сериозно. И да се оправяте скорострелно Peace

# 16
  • Мнения: 1 645
Синът ми вчера се събуди от следобеден сън с Т. 38.8
Обадих ме се на Педиатъра,и тя ни каза да му дадем Нурофен(5мл),след половин час да му дадем Грип Хил(хомеопатично лекарство - половин хапче разтворено във много малко вода) и по - късно 1 ампула витамин С.
След 3 часа,вече нямаше температура.
На сутринта пак имаше(37.7),но му дадох само Нурофен.
Спадна му за 1 час,и от тогава не е имал температура.

# 17
  • Мнения: 376
Синът ми вчера се събуди от следобеден сън с Т. 38.8
Обадих ме се на Педиатъра,и тя ни каза да му дадем Нурофен(5мл),след половин час да му дадем Грип Хил(хомеопатично лекарство - половин хапче разтворено във много малко вода) и по - късно 1 ампула витамин С.
След 3 часа,вече нямаше температура.
На сутринта пак имаше(37.7),но му дадох само Нурофен.
Спадна му за 1 час,и от тогава не е имал температура.
Браво на вас , дано наистина всичко е отшумяло.
За сега давм Парацетамол и Нурофен на три часа , ще го давам събота и неделя пък после ще видим. Днес между лекарствата не е вдигал Т , дано се свършва вече , че му е мъчно за децата.

# 18
  • София
  • Мнения: 896
Явно е доста разпространено, може би е вирус. И моята дъщеря, 3г7м, ввтори ден вдига висока температура - 39.4. Гърдичките са чисти, гърлото не е червено. Надявам се утре вече да отшуми. За сваляне на температурата давам Калпол като вдигне над 39.

# 19
  • Мнения: 376
За съжаление още вдигаме Т , в 12ч. успях да му дам Нурофен но в остатъка от ноща не пожела да изпие нищо. До 6ч. нищо му нямаше и след това отново същата песен.
Моля ви кажете , че вече ще се свърши, жал ми е за мъничкото човече.

# 20
  • Мнения: 326
Само с антипиретици нищо няма да стане. Така даже се влошават нещата. Обясни си го така: микроорганизмите (също като нас) живеят при определена влажност, рН, температура. Когато има благоприятна среда се развиват и размножават. Детко е болен (значи има доста болестотворни микроорганизми). Той реагира като променя един от тези фактори, за да им пречи да се размножават - вдига температура. Но ти я смъкваш. И микроорганизмите си казват "ех, че купон. давай да се размножаваме, сега ни се е паднало". Той пак реагира (пак повишава температурата). Ти отново я смъкваш като така пак им осигуряваш добра жизнена среда. Успоредно с това смъкване на температурата не даваш нищо. Е, от какво да умрат микроорганизмите?
Моят съвет е: отиди на класически хомеопат, той ще ти реши проблема за ден (без преувеличение).

# 21
  • Мнения: 4 915
С подобни симптоми - 3 дни висока температура, леко зачервено гърло, без кашлица и хрема, дъщеря ми изкара шарка Розеола.

Малко инфо на руски: http://www.about-health-care.com/homemed_page/gl_02/homemed_gl_2_rozeola.html

Розеолата се изразява с обрив на 4-5 ден, тогава температурата пада. Понася се леко от децата и не е нужно да се пият никакви лекарства, най-малкото антибиотици.

Температурата при деца не трябва да се сваля преди наистина по-високи стойности. Аз я смъквам когато се вдигне над 39 градуса. Дайте възможност на организма да се бори с болестта.

Ето и за стойностите на температурата при децата:

http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm
КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?
•   Нормална температура - 36 до 37.2
•   Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
•   Повишена температура - 38.4 дo 39.7
•   Висока температура – над 39.8
Трябва ли да давам лекарства при леко повишена температура?
Не. Леко повишената температура е полезна за справяне с инфекциите. Лекарства за температура се дават само ако тя кара детето ви да се чувства истински зле. Лекувайте детето си, а не температурата.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
От лекари научих следното (и действа при моите деца):

до 38С не се дава нищо, за да се бори сам организма
наД 38С се дават лекарства минимум на 4 часа и се редуват различни
например Нурофен и Ефералган свещички
Ефералганът е удобен в случаи, когато детето отказва да поема през устата или повръща, действа бързо и ефекът трае 6 часа
ако темп. над 38 продължава повече от 3 дни отивате на лекар
Давай често и по малко течности да не се обезводнява, това, че не яде ден -два не е страшно, така организмът се пречиства и се справя с болестта.

П.С. Постъпвайте в болница само в краен случай! Ние там се сдобихме с допълнителни вируси.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Грип Хил(хомеопатично лекарство

Дода, какви са показанията на този препарат?

# 24
  • Мнения: 266
[  Внимавай с лекарствата, че моите най-редовно се обриват от "натравяне" с лекарства за сваляне на температура. Трябва да се редуват лекарства с различни съставки и да не се дават през по-малко от 2-3 часа.
Цитат

А след обриването не ви ли "лепват" алергия към лекарствата?Защото и синът ми имаше обрив и сега ме е страх какво да давам  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 645
Грип Хил(хомеопатично лекарство

Дода, какви са показанията на този препарат?

Ами аз го наричам "семейно лекарство" - използваме го всички.
Прилага се при простудни заболявания,придружени с Температура,отпадналост и т.н(цитирам по памет,защото съм изгубила листовката Embarassed)
На нас с мъжо много ни помага,а и повлия много добре на детенце,като се има в предвид ,че той може да пие само Нурофен и Грип Хил за Темперагура

# 26
  • Мнения: 46 518
Сръчка, всичко, което си писала е вярно, но за Т до 38.5, след това трябва да се дават понижаващи!

# 27
  • Мнения: 326
Сръчка, всичко, което си писала е вярно, но за Т до 38.5, след това трябва да се дават понижаващи!
Не, не трябва да се дават понижаващи. Ти нали през цялото време си давала хомеопатичен медикамент, който отговаря на състоянието на детето (включително и температурата). Температурата ще се повлияе както и останалите симптоми.
Не съм съгласна, че не трябва да се дава нищо за температури. Особено ако детето не се лекува хомеопатично. Ако е в сикотичен или сифилитичен миазъм ще смъкне от самосебе си температурата ... ама друг път. Не ми се навлиза в дъбочина на темата. Затова най-добрия съвет, който мога да дам е да се ходи на лекар.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Съгласна съм със Сръчка.
Защо да се тъпче детето с понижаващи Т лекарства?! Подтискането на температурата не е излекуване на болестта. Замъглява се клиничната картина на болния, без значение дали се прибягва после до хомеопатия или антибиотици....
Лично аз не бих чакала три дни детето ми да се мъкне с Т дори 37.5-38. За всяка Т си има причина и тя трябва да се изясни.

# 29
  • Мнения: 376
Здравейте на всички. Искам още веднъж да ви благодаря за бързите съвети и отзвчивоста. В събота най накрая се преборихме с Т и детенце почна да хапва по мъничко. Надявам се всичко да отшуми така бързо както се и появи.
Сърдечни поздрави на всички вас !!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт