Кои са /най-вкусните/ любимите пюрета на вашето дете?

  • 5 372
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 347
Гербер, но след годинка след като започна да яде почти всичко (взимам ДК), започнах да й давам и Ганчев и Хип. Яде ги.

# 31
  • Мнения: 190
Харесва ги, защото са пълни със захар, независимо от вида - плодово пюре, месно, зеленчуково - бъкани са от захар Crazy.
[/quote]

Процентното съдържание на захар е 2%, това са 2.8 гр. Чак пък бъкани! Освен това като ги яде, а другите ги отказва как да действам според теб? Той е достатъчно голям, не виждам чак такъв пробелм да поема споменатото по-горе количество захар.

# 32
  • Мнения: 15 379
Освен това като ги яде, а другите ги отказва как да действам според теб? Той е достатъчно голям, не виждам чак такъв пробелм да поема споменатото по-горе количество захар.

Щом ги харесва, нека ги яде.

Проблемът не е само в количеството захар, а в това, че детето започва да харесва подсладени храни. Така ще му бъде много по-трудно да хареса естественият вкус на дадена храна. Защото е свикнало да се храни с подсладени изкуствено пюрета.

Да не говорим, че добавянето на захар, независимо от количеството, напълно противоречи на всякакви европейски директиви за производството на бебешки храни.

# 33
  • Мнения: 190
Да, Sourcherry, сигурно свиква с подсладени храни, но като не иска друго гладен ли да го държа (макар че и това съм пробвала, пак не иска да яде чисти зеленчуци).
Ако добавянето на захар противоречи на всички европейски директиви, защо в млечните каши Лека нощ на ХИПП и в йогуртите с плод на Бебивита има захар?
А можеш ли да ми дадеш номера и годината на европейската директива, касаеща производството на бебешки храни?

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 16:26 от edi_vet

# 34
  • Мнения: 1 669
Купувала съм само на Хип, малката ги обожаваше. Давала съм няколко пъти на Нестле, дори не ги хапна.

# 35
  • Мнения: 8 909
Купувала съм основно Гербер, Бебивита и определени неща на Сънвал. Харесва ги.
На Хип не купувам, но на някакво гости ù бяха приготвили меню с пюре на Хип.
На ДМ ги харесвам, но просто дрогериите са ми достъпни само с кола, а нямам навика да се презареждам.
Ганчев, Овко, Малечко - не мога да преодолея резервите си.
Семпер, Плазмон - скъпички са ми.
Сега вече купувам само месни, рядко плодови, зеленчуковите ги правя.

# 36
  • Мнения: X
Гербер и Бебевита, плодови всякакви.

# 37
  • Мнения: 155
Бебивита. Някои на Хип и Гербер.

# 38
  • Мнения: 15 379
А можеш ли да ми дадеш номера и годината на европейската директива, касаеща производството на бебешки храни?

Ето: http://qs.aqvs.co.uk/aab/images/Uihlein.pdf
http://ec.europa.eu/food/food/labellingnutrition/children/baby_food_en.print.htm
www.trc.government.bg/euro_documents/download/8754

# 39
  • Мнения: 190
Благодаря, Sourcherry.
Но тези регламенти и директиви касаят съдържанието на пестициди, нитрати и подобни в детските и бебешки храни. Не срещнах допустими стойности на захар (или съотяветно забрана за влагане на захар) в детските и бебешки храни.  Confused

# 40
  • Мнения: 58
Моето дете също харесваше зеленчуковите на Ганчев. И рибата. Моите рибни пюрета не ги обича, та досега купувам готови, другите неща ги готвя, вече е голям. И освен това плодовите на Ганчев са със захар, за месните не знам (не съм купувала), рибата със сигурност няма, зеленчуковите също не са подсладени. Аз съм ги опитвала, бъкани са не със захар, а с грах  Laughing. Не стават за алергични деца.
Не искам да прозвучи като заяждане, всеки си има мнение, особено в анонимен форум, но ми е странно, когато някои майки кажат: Не бих дала тая гадост, сладко е, солено е и т.н. Как знаеш, че има захар в зеленчуците, като никога не си ги опитвал?  Rolling Eyes И на буркана пише,че няма, и на вкус няма...

# 41
  • Мнения: 111
Плодови не яде никакви. Зеленчукови и месни - на Хип.

# 42
  • Мнения: 15 379
edi_vet, препоръчително е до 1 година бебетата да не ядат храни с добавена сол и захар. Причини много.
Ако търсиш извинение за пред себе си, че детето ти предпочита подсладени пюрета - аз не мога да помогна.
Дори и да намериш директивата, която указва, че в самата си същност плодовете са сладки и това налага те да не бъдат допълнително подслаждани със захар, тогава какво? Нали не очакваш родният производител да се съобрази с това?
А пък и подслаждането на зеленчукови и месни пюрета на мен ми идва в повече, много повече. Още една причина никога да не купя подобен продукт, наистина никога!

П.П. Логично е детето ти да предпочете допълнително подсладеното пюре, пред неподсладеното и натурално такова. Защото му е предложено и то го е харесало.

# 43
  • Мнения: 193
Зеленчукови,месни и особено плодовите на Хип. Peace

# 44
  • Мнения: 190
Sourcherry, не се заяждам, просто по-горе беше писала, че влагането на захар противоречи на всички европейски директиви и за това попитах за линк да прочета за себе си. Не търся извинение. Всеки сам решава за себе си с какво да храни децата.
Освен това като ги яде, а другите ги отказва как да действам според теб? Той е достатъчно голям, не виждам чак такъв пробелм да поема споменатото по-горе количество захар.

Щом ги харесва, нека ги яде.

Проблемът не е само в количеството захар, а в това, че детето започва да харесва подсладени храни. Така ще му бъде много по-трудно да хареса естественият вкус на дадена храна. Защото е свикнало да се храни с подсладени изкуствено пюрета.

Да не говорим, че добавянето на захар, независимо от количеството, напълно противоречи на всякакви европейски директиви за производството на бебешки храни.


Ето това имам предвид. Това е твой цитат. Къде са тези директиви, просто искам да прочета! Това е!
То човек да не попита нещо или да не сподели в тоя форум. Веднага се почва - търсиш си извинение, така се препоръчва, така е правилно. Ама кой го препоръчва, къде го пише официално не е ясно!

Общи условия

Активация на акаунт