ВТОРИ клас съм вече аз! - 4

  • 55 657
  • 740
  •   1
Отговори
# 165
  • у дома
  • Мнения: 7 189
Моето дете каза,че контролното по английски е било супер лесно,но той по принцип си харесва учителката по английски.
За състезанието по рисуване даже е свършил по-рано,защото си е нарисувал рисунката...
Ще покажете после рисунката нали? А на каква тема са рисували?

От три теми е изтеглена една - паднало се е Празник в училище,нямам представа дали изобщо ще ни връщат рисунките честно казано...
Явно ние сме от изключенията по английски - и детето я харесва ,а и аз съм доволна от учителката.

# 166
  • Мнения: 5 877
Днес гледахме заветния "Хари Потър 7" и беше толкова щастлива, че ми доставяше удоволствие само да й се радвам. Но е такова добро детето напоследък, заслужи си го - в 12:30 я взех и веднага отхвърчахме за прожекцията в 13. А после заяви удивено (и достатъчно високо) на щанда за бъргъри: "Ура! Откога не съм яла нездравословна храна!"

И аз съм доволна от учителката по английски - движат се с прилично темпо, по учебника, вземат логично материала, аз гледам само леко да подбутвам и допълвам вкъщи - например като й пускам песни на Бийтълс със същия израз Simple Smile

# 167
  • Мнения: 1 159
Мимка,и какво като не са взели цялата азбука?Вземат цветовете,примерно,из думичките тук-таме се срещат НЕвзети още букви,нооо това не е пречка някакси да се назубрят и да се изпитват децата после.Имат още 4 букви да вземат иначе.Аз на това най-много се противя-непозната буква,включена в изпитване newsm78...

# 168
  • Мнения: 3 034
На Марена класната й е по английски, нямаме забележки към нея. Даже мисля, че е много добра.
Ние днес в колата си измислихме една игра. Т.е. не си я измислихме, а я 'преведохме'.

Нали знаете - има една игра с думи. Единият  казва думичка и следващия трябва да каже дума, която започва с последната буква на предната дума. Напр. "кон" - "небе" - "елен" и т.н. /тази игра е много подходяща, защото децата се научават как да направят думичката в множествено число, за да разберат точно последната буква, ако не се чува ясно/.

Та днес предложих на Марена същата игра, но на английски, единственото условие е следващата дума да започва с последната буква, с която се изписва думата, а не с тази, с която се чува. Така проверявам дали знае как се пишат думичките. Стана много забавно, защото освен това открихме думи, които зучат сходно и о!чудо се изписват по еднакъв принцип. Mr. Green
Понякога задруъстванията са много забавни, да ви кажа аз. Simple Smile

Светле, какво е това състезание по рисуване, че нещо явно съм изпуснала?
/утре децата сигурно ще ходят в Монтана, ама ще ти звънна да ти кажа със сигурност Peace/

# 169
  • у дома
  • Мнения: 7 189
Ние ги коментирахме преди месец състезанията,ама ти тогава явно си пропуснала  Embarassed
Ето тук са отделните състезания http://www.sbnu.org/tests.php ,но училището трябва да е дало заявка за участие,мисля,че може и към друго училище,поне при нас имаше дечица и от друго училище...другия месец е по околен свят -на сайта ги има и датите.А ето тук са теми от предишни години http://math-bg.com/?page_id=3064
Аз съм много зле със свободното време,ама ако идват кажи на майка ти да звънне ще мисля нещо  Embarassed Ако не е мокро в неделя преди обяд може да се качим на Крепостта,ама следобедите съм със сигурност заета.

# 170
  • Мнения: 3 034
Тотално съм ги пропуснала, може би защото изобщо не съм състезателен тип /а като гледам и Марена е като мен/.
А каква им е идеята? Любопитно ми е.

# 171
  • у дома
  • Мнения: 7 189
Тотално съм ги пропуснала, може би защото изобщо не съм състезателен тип /а като гледам и Марена е като мен/.
А каква им е идеята? Любопитно ми е.
Идеята им явно е децата да свикват с състезанията,тези са много леки и напълно покриват училищното ниво,в смисъл,че не се изисква някаква допълнителна подготовка като за Коледното математическо състезание например.

# 172
  • Мнения: 3 034
Ясно, мерси. Hug
Не би било зле Марена да свикне със състезанията, обаче не виждам как точно ще стане това. За разлика от малката, която се чуди с кой да се мери, голямата изпитва явна ненавист към всякакви състезания.

# 173
  • Мнения: 43
Тези състезания само за София ли са? За 2 ри клас в единия тест има умножение не е ли рано за това месец януари е датата на теста?

# 174
  • София
  • Мнения: 4 033
Ивиче, все забравям да напиша, че съм напълно съгласна за това дето написа за поредността на децата в семейството и характера  Peace

# 175
  • у дома
  • Мнения: 7 189
Тези състезания само за София ли са? За 2 ри клас в единия тест има умножение не е ли рано за това месец януари е датата на теста?

Състезанията се провеждат в цяла България -ние не сме в София,но при нас ще ги има всичките - за целта училището трябва да е подало предварително заявка за участие и най-вече да има желаещи за участие.
Иве,проучи въпроса има ли ги при вас и пускай Марена,изобщо не са трудни и стресиращи - аз пускам Оги със същата цел,защото и той по принцип не е състезателен тип.
Мисля,че табличното умножение се започва началото на декември,така че до януари е цял месец и е напълно възможно да има задача с умножение.
Момичета,ако някоя ходи случайно до Карфур може ли да ми провери колко струва комплекта с фокуси и става ли за 8-9 годишни.Има ли такъв магазин в Пловдив? Моят мъж заминава за седмица командировка там и освен да го товаря да ми го издири,ако там го има някъде...

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 08:11 от svetlaem

# 176
  • Мнения: 1 159
Светле,няма ли ги в някой сайт за поръчка онлайн тези комплекти?Макс има нещо такова,ама е от 5 до 8 години.Мисля,че преди 2 или 3 години някой му го подари.Е,прашасва си кутията на рафта,макар че отначало му беше интересно.

Да ви почерпя,че днес отбелязваме 19 години от първата паметна среща с моя мъж!

# 177
  • Мнения: 4 972
Деси, да сте живи и здрави!
Днес Косето е на театър с класа. Всъщност няколко класа. Взимат ги с автобуси от училище. Беше развълнуван, все пак е някакво разнообразие. Дори не мрънкаше докато писахме домашни рано-рано днес.  Laughing Ми, аз не съм виновна, че стават с малката в 6.30. До 9.30 не можеше само да мързелуваме. Имаме да наваксваме домашни от през седмицата, а утре съм на работа.
Вчера правили книгоразделители по Домашен бит. Нещо не му се получило, дори се разкъсало и за капак учителката му писала 2-ка. Confused Да се смееш ли, да ревеш ли. Rolling Eyes

# 178
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Деси, честито! Още много по 19  Sunglasses

Светле, не знам какви са комплектите с фокуси в Карфур. Но със сигурност има такива, които са подходящи за 8-годишни. Ние имаме вкъщи един, който освен джажджи за трикове, има книжка, в която е описано защо се получава трика - т.е. има и физика, и обяснения за оптическите илюзии и т.н. Според мен е много интересно. Цвета също много я харесва, макар да е от играчките, за които се сеща 2 пъти в годината.

А ако знаете нашите оценки в електрония дневник колко са шарени. 5.5 отдавна не прави впечатление. По всичко 1 грешка (правописна - каквато и да е) = 5.75, 2 такива са 5.5; Това важи и за английския. Тестове правят поне по 1 по предмет всяка седмица, при това с диктовки от по 2 страници и упражнения по 1 лист А4. За краснопис, т.е. грознопис, също се намаля оценката, даже и да нямаш грешки. Цвета има и 5-ици, и едно 4 (на напълно вярно, но грозно написано домашно) Така че оценките отдавна не правят никакво впечатление.  Според мен така трябва да бъде. Освен това децата виждат и оценяват усилията си. Всяко пълно 6 по английски е страхотна радост, защото се сещате колко трудно се изкарва.

Бети, как 2-ка  Rolling Eyes Това е домашен бит, дявол го взел, това е час за забавление, а не за наказания. Тези предмети са за разтоварване, за сръчност, обща култура, каквото и да е... Но не за оценяване.

При нас в няколко часа детето може да избере дали да има физ., или пиано, или шах, напр. (но децата са по цял ден, така че имат повече часове, тези май се водят "занимания по интереси") А по рисуване и ДБТ, докато децата рисуват, г-жата (или дете от класа) им чете книжка. Така прочетоха Емил от Льонеберя, сега четат Маншон....
Анде, децата са имали и занимания по "Направи си сам приказка". За съжаление на Цвета, за сега само момчетата, защото в този час момичетата са на танци.

# 179
  • Мнения: 4 972
Явно си я е написала в нейния си тефтер. Мисля, че всеки път им слага оценка като работят нещо по Домашен бит. В бележника имаме нанесени две 6-ци по този предмет. Дано поне лошите оценки не ги нанася.
Много ми хареса идеята да се чете книга докато майсторят нещо или рисуват. Peace

Общи условия

Активация на акаунт