Вятърко жълти листа разпилява, Юлче вкъщи не се застоява

  • 22 138
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 134
Здравейте, мацки Simple Smile
Всички болни бебчета бързо да се оправят Simple Smile
Ние на ортопед ходихме на преглед без направление, защото джипито не ми даде - каза, че се давало направление само, ако има съмнение за болестно състояние, а при нас нямало. Наистина, ортопедът каза, че всичко е наред, но и аз мисля, че по-добре този преглед да не се пропуска (малко скъпичък беше - 54 лв., но няма значение)
Бебочка спи вечер от 11ч. до 9 сутринта, без да се събужда - направо съм рахат отвсякъде  Grinning ама да не се хваля много, че като гледам някой бебета почнали отново да стават нощем да хапват - кошмар  Blush
Венчето на Жени отдолу малко се е подуло и лекичко е побеляло - май ще вадим зъбче Simple Smile а и лигите са като водопад
Аз започнах да и водя дневник кога какво се е случило - оставям и място като поотрасне да нарисува картинки  Heart Eyes
Приятна разходка днес на всички  Hug

# 61
  • Мнения: 58
 Дано бебчетата с т са се оправили  Hug.

За спането- ние спим от около 21.30-22ч. до 9 с две събуждания за папкане- в 2-2.30 и 6-6.30. След това в 6 аз се изнасям в другата стая, за да поспя още един час, а те с таткото си "говорят" докато Силвена заспи пак. Иначе през деня спим основно навън- по 2.30- 3, може и 4 часа в количката да направи. Но в момента, в който влезем вкъщи веднага усеща и се събужда. През другото време придрямва в мен. Аз затова и гледам да излизаме всеки ден, и вчера в "ураганния" вятър бяхме 3 часа навън.

И нашата педиатърка беше казала още в края на първия месец да махаме нощното хранене, но честно казано, съвсем не виждам как ще стане. Не се и опитвам.

# 62
  • Мнения: 2 011
Моята дъщеря спря нощното похапване на 2 годинки.  Mr. Green  Crazy

# 63
  • Мнения: 634
Аз също не смятам да махам нощното хранене (при нас са поне 3-4 Wink)...щом се събужда, значи има нужда от него. Crossing Arms

Прави ми впечатление, че повечето майки с второ дете сме ЗА захранването на 5-6 мес (което вече според повечето педиатри се води за нормално, а не късно захранване Naughty) Laughing

Ivalina82, а пък моя син освен пържоли друга храна не признава...супичка въобще не мога и да го накарам да пробва (това и във връзка със свикването с твърда храна). Mr. Green

Не мога да се стърпя да ви пусна това: http://www.d-rmario.com/mesec_1.php, специално за кърменето и режима. Mr. Green (Тейка, и това е мнение на сравнително млад джи-пи и то педиатър, което показва, че не винаги познаването на анатомията предполага адекватни съвети.  Hug) Сега погледнах, че започва със сок от ябълки през втория месец.

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 14:13 от AndyB

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 380
Здравейте, мамчета!
Мерси за новата темичка, а.л.е.н.а   bouquet
И дано в нея по-малко караници и повече разходки  Laughing Браво на отбора на софийските мами! Хайде и ние от Бургас да не изоставаме-какво ще кажете за утре да си направим среща в морската?
за спането-през нощта от 12 до 9 с 3 прекъсвания, иначе през деня 2 пъти по 15-30 мин. Заспиването ни е много трудно още от самото раждане. Много сполучлива вещ за нас се оказа тази- http://www.mothercare.com/SwaddleMe-100%25-Cotton-Knit-Small/dp/ … 4041&mcb=core
Обаче ако сме на разходка спи много добре, от 6 часа навън спи 4-5, но само ако се движим -разбираемо е защо си изкарваме повечето време в морската  Laughing  Пък аз така се бях размечтала да спи в количката на двора, а аз да си върша задачките, но нееее  Rolling Eyes Нали баткото беше много спокойно бебе, стига ми толкова  Mr. Green
За захранването-5, 6 месец. Четох добри отзиви за пюретата на дм-някой с мнение?
За батковците и каките-и Алика не откъсва поглед от батко си, а най са ми сладки миговете като вечерта  двамата ги оставям в  леглото на баткото да си кажат лека нощ и те си говорят))) Преди това им чета приказка и няма по-хубави минути за мен, да ги гледам  двамата заедно сгушени под одеялото Heart Eyes Ревността се проявява не в отношението към сестричката ( даже смята да се ожени за нея  Laughing), а към мен, но е моментна и лесно овладима
Болните-бързо да се оправят  Hug
Честити месечинки   bouquet

# 65
  • Мнения: 60
Ето го Емко,когато сме по разходки не иска да стои в количката,а някой да го държи и да зяпа..качих няколко снимки в албума


# 66
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Меганчо, много е хубав Емо и колко е порастнал  Heart Eyes
За захранването ясно е, че всеки ще го прави както намери за добре. Аз лично мисля да последвам една идея, която свеки ми даде, а и ми звучи логично и правилно. Ще захранвам след 6 навършени месеца, но ще започна със бульончета от различни зеленчуци за да се започнае първо с вкуса им. Например бульон от картоф, после от моркоф и т.н. Чак след това ще започна захранването със самите зеленчуци, вероятно ще ги смесвам с малко кърмичка отначло.  И така постепенно ще въвеждам плодовете и месото, като за месото също ще започна първо с бульонче. Решила съм яйца и мляко да не давам поне до първата годинка,а може и повече. Същото важи за сладките неща. Знам, че децата ги обичат, а и той сигурно ще започне да си иска, но ще отлагам максимално близалките, бонбоните и разни други такива. Става ми гадно като видя току що проходило детенце с близалка в ръка  ooooh! Нашия кръщелник още преди годинката си нагъваше шоколадчета милкинис  Crazy
За разходките преди малко опитахме, ама ще ни отвее барабар с количката  Shocked И набързо се прибрахме, че не е особено приятно като духа  Crossing Arms

# 67
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
cvetulka аз нали съм на високо и гледам само как вятъра завихря листата долу пред блока, все едно има ураган и короните на дърветата се лашкат като вейки....даже колата ми е под едно дърво дано не стане някой сакатлък, то за тази година ми стига - нали съседите си слагаха външна изолация и едно парче падна в/у предното стъкло  Crazy нищо де сега имам по-хубаво  Laughing
спането  ох не знам съвпадение ли е че сега точно за това говорите или всички бебоци едновременно се връщат към старите си навици...усещат "вятъра на промяната" . Снощи се събуди в 2 и до 4 си играхме  ooooh!  после заспа за 30 мин и се събуди пак да яде...добре че имам такъв добър мъж да ми помага, че иначе съм загубена  Party  Вчера и завчера бебо изобщо не е спал през деня каквото спа на разходката завчера и после вкъщи парти - мама танцува, пее, дрънка...в 8 вече бях с изчерпан репертоар и батерии  Tired вчера пак така с тази разлика че нямаше разходка и цял ден пях и плясках, дрънках с различни играчки...
Да ви питам вие занимавате ли бебоците през цялото време като са будни или ги оставяте да си играят сами? Аз преди го оставях обаче после той започна да спи достатъчно за да си върша и друга работа и започнаха да ми липсват игрите, ама с този режим безсънен не знам как ще се справим...

# 68
  • Мнения: 22
КОЙТО НЕ ТЪРПИ КРИТИКИ - ДА НЕ ЧЕТЕ!

Преди / докато бяхме бременни и пишех по-редовно/ си мислех, че аз, Боби и Бяла лястовица сме в основата на всеки спор в темата, обаче тука МАЛОУМНИ жени няма! Ще ви кажа защо мисля така, защото има 2-3 майки, пишещи редовно, които се изказват на ниво "аз знам, а вие не" и не проумявам, защо си мислят, че всички останали не знаят и са малоумни!
Какво означава мое мнение, след като контрирате веднага след като някой просто напише коментар за вашето "лично мнение" ? Не ми се занимава да подбирам цитати, защото имам по-важна цел в живота, такива "бисери" не бях срещала другаде!
Какво се ядете тук като кучета?!  Вместо да се радвате и споделяте, все ще се намери някоя умница да се изкаже все едно е педиатър от 100 години! Противно ми е да чета, и ще спра да го правя, не се чудете защо оредя толкова темата!

Айде, със здраве!
Не визирам Тея, Диването и Марита!

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 380
Е, утре няма да е толкова силен вятъра, бургазлийки) Пък и бебоците като са в количките-ние и днес се разходихме, хем в нашия квартал винаги е най-силен вятъра, в зимния кош и полъх няма. Както и да е-имате ми номера, ако решите да се присъедените. Ние, вероятно и bubole4ka, сме в морската  Peace
Аз, както винаги, без беля не мога-от течението  и умното ми решение да простирам на терасата с отворена врата-стъклото на вратата на детската вече го няма   ooooh!  Добре, че никой не пострада...
Ох, дано вече се оправи времето, че като гледам в темата от караници никой няма да остане. Както казва котарака Леополд "Давайте жить дружно!" Аз понеже съм винаги положително настроена, просто подминавам мненията, които не ми харесват.

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 16:39 от Рибката

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 823
Пуме, спокойно. Аз вече реших да не пиша повече в темата. Това е всъщност последното, което пиша.

# 71
  • Мнения: 134
Светлана, чакай бе жена, къде се разотивате  Grinning
Нека всеки да си пише, верно някои се смятат за по-големи специалисти, но подхождайте по-снизходително, няма защо да се сърдим  Peace

# 72
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Рибката , и аз като тебе чета само каквото ми харесва. Гледам да стоя настрани от караниците. Даже са м смешни някак. А ще продължавам да чета, че понякога имам нужда да си споделя болката или да си сверя часовника. Всеки да си пише каквото иска. Аз си вземам каквото ми трябва  Peace
За разходката ще видим как ще е утре времето. Дано е хубаво и имам придружител за морската, че още не смея сама с Алекси  Rolling Eyes Много на често се дави и повръща, особено в столчето за кола.

# 73
  • Мнения: 87
Момичета, вашите бебоци искат ли да пълзят? Ния усъвършенства обръщането от гръб на корем и как я оставя така вече е по корем, пъшка и маха като хеликоптер. Много иска да пълзи ама не става още. По колко време на ден може да стои по корем? То ако зависеше от нея по цял дан щеше да "пълзи"  Heart Eyes. Ама аз се притеснявам и се опитвам да я заплесвам с разни занимания в поза по гръб.

Ади, къде в Джъмбо - на етажа с играчките или при бебешките неща? Ние скоро сме на там, че пак ни омаляха всички дрешки, а тези в Джъмбо много ми харесват - памучни и с много хубави картинки  baby_neutral. Вашия  банан плюшен ли е или гумен?

Ние днес бяхме навън за един час от 9.45 до 10.45. Тогава не духаше толкова - добре, че милото ми се обади като излезе за работа (на мен си ми се струваше студ). Добре, че излязохме по-раничко, че след това старата песен на нов глас... ужас е това време  Stop.

Не се разотивайте така от темата - на мен ми е интересно да чета различни гледни точки за едни и същи неща. Ако пък нещо ми се стори досадно или глуаво - просто подминавам  Hug

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 17:22 от MammaMmia

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз да се запиша в темата ,да ви следя.
Ще продължавам да си пиша във форума,отдавна съм пораснала и не смятам да се цупя и сърдя като малко дете,не са ми приятни много неща,но съм разумен човек и отсявам най-важното за мен.
MammaMmia,Стефания все още е малка за пълзене,но пък се върти от гръб на корем от 10дена и е много подвижна,за спането не мога да се оплача,но определени часове в които да спи няма,рзлично е винаги,както е различна продължителноста на съня.
Аз също от 3 дена съм в домашен арест,въртим някакъв вирус тука,а и времето е много неподходящо.
 

Общи условия

Активация на акаунт