Отговори
# 705
  • Мнения: 30
Mamma, чувала ли си за д-р Радовенски - дерматолог в 15-та п-ка. Оказва се, че много различни мои познати знаят за него и са доволни. Аз също съм ходила при него преди 4-5 г. и ми помогна. Даже пак съм решила да ходя за едно проблемче. Той предимно изписва "правени" лекарства и мазила, а не готови.

Снощи и аз гледах за пюренцата и повече ми заприлича на реклама, особено на БГ пюрета, ама както и да е.
Честити месечинки и лек ден на всички.

# 706
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета!Минавам да ви почерпя за рождения си ден!Много ви благодаря за милите думи и тук и във фейсбук да ви се връща тъпкано на всички....... Grinning
Оправихте ми настроението,че Тедко е болничък и сме на антибиотик,та сами ще се сетите че никак не съм в настроение за нищо...но благодарения на вас сега съм по-добре  Peace
Прегръщам ви силно...... Hug Hug Hug

# 707
  • Мнения: 100
Здравейте момичета!Искам да поздравя krasita1 за завръщането и с Миша в къщи и дано повече да нямат такива неприятни моменти.Всичко от тук нататък да е наред и болестта да бяга от тях като дявол от тамян  Praynig Praynig PraynigСъщо така  да поздравя Миша за първите крачки явно тя ще е първата повела прохождането на мартенчетата  newsm68

   Ние за сега сме добре Цвети е суполива и понакашля особенно когато се движи повече.Слагах и спрей и черни какпи но ефект нямаше та сега да видим сама дали ще се справи.
Много бързо порастнаха тези деца ей.... аз като гледам Цвети как ме гледа едно умно и толкова бързо възприема.Че и както нямам работа по цял ден сме научили куп неща  Joy Joy и вечер само се фръцкаме на кака баба и дядо какво ново знаем.Но за прохождането май май ще си дочакаме годинката.
   Искам да питам майчетата които още кърмят и бебетата им са със  излезнали горни зъбчета -как се справяте.При мен почна доста да ме наболява особенно вечер понеже се буди често да суче и направо е кошмар  #CrazyПочва да ми минава през ума да се отбиваме вече ама да видим до кога ще издържа.
   Утре сме на консултация и ще видим колко сме пораснали и саааааааамо да ми я искарат пак 64 см направо незнам #2gunfire Да вземат да е мерят както трябва аз тук е искарвам 69 см даже вчера е мерих.
Поздрави на всички и много весело настроение през идващите дни.Болните бързичко да оздравяват и да се радват на много здраве и усмивки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug

# 708
  • Мнения: 46
Привет и от мен!

Малко се позагубих, но хвърлям по едно  око от време на време,ама никакво време нямам за писане, но днес имам повод.
Искам да ви почерпя за рожденния си ден на кой какво му е на душата!

Ние сме добре растем сигурно имаме 11кг и 80 см,ама утре ще видим.

Днес си изпратих и коледната картичка, дано мамата ми да си я получи:)

Отивам да слагам масата, че гости чакам.

На всички весели празници и само положителни емоции Hug Hug

# 709
  • Мнения: 3 246
Голди, честит рожден ден, да си жива и здрави много щастлива, само хубави неща да ти се случват Hug  bouquet дано мъничето бързо се оправя Peace
Susalinda, честит рожден ден и на теб, жива здрава и мнооого щастлива Hug  bouquet
и аз си изпратих картичката, дано бързичко се получи Hug

# 710
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Честити месечинки! Честит рожден ден и на Сусалинда и Роси! Да са живи и здрави!
Кармен, видях, че Вени ти е пуснала линк към предаването за пюретата. На мен ми беше толкова безсмислено, че буквално забравих да ти го разкажа... Накратко - правиха изследване на 3-те най-продавани пюрета в България (немско, швейцарско и българско). Пробите и на 3-те бяха чисти и без отклонения от стандарта. Само това обясниха, а голяма част репортажа беше сниман във фабриката на Ганчев и отделиха доста време да обясняват как те работели с вносни суровини (само тиква, слива и кайсия били български), чисто било в цеха, имали си скенер за проверка за боклуци в бурканчетата (явно и до техния мениджмънт е достигнало това, че доста ги одумват, че имат "късмети" в бурканчетата и акцентираха върху този скенер Wink ) и т.н... Липсваше само надписа "платен репортаж"  Mr. Green...
Мамма и Елена поплаква нощем. Може и от зъбите да е, но е по-плачлива, когато е с нови впечатления от деня. Сънува кошмари милата, стряска се, маха с ръчички...  Преди време Васи79 писа, че в този период децата осъзнавали необятността на света и осмисляли, за това нощем плачели от кошмари. Та си мисля, че моята чувствителна и впечатлителна рибка може да плаче и от това....
megito_vc, не ги мерят правилно. Аз кърмя, но имаме само един зъб. Станаха й твърди венците обаче и в началото ме болеше, но за няколко дни зърната ми загрубяха и вече няма проблеми. Рядко ме гризка, обикновено когато не иска да тече мляко, а ме ползва само за залъгалка... Следи за причината да те гризка.
Елена категорично отказа залъгалката. Близо месец не я търси, даже се сърди, когато се опитам да й я дам.

# 711
  • Мнения: 304
Здравейте момичета!Минавам да ви видя и да ви се отчета след консултацията.7500г и 68 см.Браво на момичето на мама!Оказа се,че въпреки,че не хапва по много твърда храна добре си качва.Особено този месец е качила 500 гр.Въпреки,че е досста по- слабичка от нейните връстници и дори от по-малки от нея деца,си е добре на кг.На см най-сетне я изкараха някаква по-различна цифра от 66 см.Абе да ми е жива и здрава пък тия см и кг нямат никакво значение.
Сусалинда честит рожден ден и на теб мила!Да си жива и здрава и много ама много щастлива.Весел празник и наздраве!
Красита аз вече те поздравих във фейсбук,но ще те поздравя и тук за завръщането ви от болницата и за прохождането на Миша!Да ти е жива и здрава и скоро да се гоните!
Браво на нашите дечица толкова бързо схващат и се развиват,че на моменти ме обхваща носталгията.Но няма как-децата растат,ние остаряваме.
Лека вечер и нощ на всички.Аз ставам,че всеки момент очаквам гости да играем "Монопол".

# 712
  • Мнения: 131
Честит празник на Голдигер и Сусалинда, да са живи и здрави да дочакат внуци и правнуци. Hug
Мамма, чудесен маншон. И аз напоследък получавам едни червени, сърбящи петна по ръцете. Може и да е от студа. На теб какви са ти симптомите? Вярвам, че ще намериш лек.  HugPraynig
На всички мами и бебенца много  Hug и да са здрави.
Ние сме по-добре. Grinning

# 713
  • Мнения: 6
здравейте маминки.
честит рожден ден на Роси и Сусалинда-много здраве ви желая.
честито и на днешните месечинки и честит ви Игнажден.
ние дне се прибрахме от болницата-благодаря ви за палчетата-вълшебни са ви.
мишето се държа много добре,беше и много интересно и забавно там,добре че много обича децата и това ни спаси .няма да ви описвам положението в болницата-само ви пожелавам на никой да не попада там.
днес сутринта докато чакахме тати да дойде да ни вземе ,се разхождахме в коридора на болницата,който е много дълъг( през тези 5 дни това правехме по цял ден) и Миша изведнъж ме пусна и направи 3 крачки.и това на три пъти.днес следобед и в нас си и тръгна ама.а доега нито е вървяла по мебелите и леглата нито е пълзяла.просто стоеше сама от 1 месец и пазеше равновеие.от тука насетне ще има да се дебнем,че ще пада докато проходи добре.
ами това засега от нас.
много  Hug и  Heart Eyes за всички ви.

# 714
  • Мнения: 6 362
Mucinka111, не съм чувала за този доктор, но ако и в Токуда не се справят с проблема, ще го потърся, благодаря ти!

didipeicheva, почти същите са симптомите, но не става на мехурчета, а се образуват корички, като от прекалено суха кожа. После започват да се цепят и люпят, сърби кошмарно, хем боли, хем сърби и го раздирам до кръв направо. През лятото се подобрява, през зимата отново се обостря. Вече 4 години си го влача. Само на едната ръка, на едно място, локално. Нито пера на ръка, нито мия чинии, никакви препарати не пипам, само с хума, катранен сапун и бебешка козметика се мия. Какво ли не измазах, какво ли не пих, никакъв ефект. Странното е, че симптомите са като на псориазис, но не е по цялото тяло, не се разпространява, само едно петно е. Доктори от други специалности като го видят и казват, че им прилича на псориазис или по-точно парапсориазис, но не смеят да предписват лечение и ме пращат на дерматолог. Дерматолозите до тук минаха през n на брой вариации на алергии (студова, към слънцето, фото, към препарати), атопичен дерматит, невродермит, стафилококи, микоза... мазала съм поне 7-8 вида мазила (най-вече с кортикостероиди, но също и антибиотични и антимикотични), даваха ми да пия антибиотици, пих и антимикотици, изследваха ми кръв, стъргаха го, скубаха го, люпиха го за изследвания - никакъв ефект. Само през лятото от слънцето се подобрява. Въобще не вярвам да има ефект и от днешното ми посещение. Това съм го чувала "най-вероятно е атопичен дерматит или невродермит, купете си това мазило за 50 лева, дайте 35 лева за преглед и елате отново след седмица".   Tired  Този филм съм го гледала вече поне 5-6 пъти при различни доктори.

tihi4ka, браво на порасналото дете. Не се притеснявай за това, че е слабичка и/или мъничка, ще навакса. Голямата ми щерка беше 8 кг./74 см на 1 година, пък сега на 13 г. е колкото мен вече и скоро ще ме задмине.

golddigger, весел празник ти желая и най-вече бързо оздравяване на Тедко!

Susalinda, честит рожден ден и на теб! Желая ти най-вече здраве и... наздраве!

NovaTema, и аз много му се ядосах на този репортаж. Наистина му липсваше само надписът "платен репортаж". Абсолютно непрофесионален, тенденциозен и безсмислен. А първото изречение в репортажа направо ме разби "Много майки не кърмят бебетата си или ги кърмят много кратко и вместо това им дават промишлено обработени пюрета"... и това на фона на кадри от родилен дом. Ще рече човек, че ако не кърмим, то им бутаме в устата на децата още от родилното пюретата. Да не говорим, че въобще не засегнаха темата за това какво като съставки, неподходящи за възрастта има в пюретата - сол, захар, нишесте, глутен без да е обозначен и т.н.

А относно спането, Дарина като заспи добре и после не се буди. Кошмарът е докато заспи. Тръшка се, подскача, истерясва само като види, че се обръщам. Иска да съм в стаята докато заспи... Ако съм при нея, 1-2 часа си мучи, пее, приспива се, гуши си кърпата. Спи и се, не иска да става или пък да и се обръща внимание, само някой да е вътре в стаята. Трябва да е съвсем дълбоко заспала, за да може да излезна. Снощи се чудех да се смея ли, да плача ли. Бях легнала на нашата спалня, тя в креватчето си. Тръгна да излизам, вижда ме и ревва. Аз се връщам, лягам отново, тя не ме вижда, но знае, че съм там - млъква и пак започва да си мучи тихичко и да се приспива. Ама така повече от час. Накрая се смъкнах от спалнята като змиорка на земята и оттам лазешком по пода като партизанин стигнах до вратата на стаята. А се бях изправила, а пак ме е видяла и е ревнала отново. Проблемът беше с отварянето на вратата, защото като се отвори - ще види, но издебнах момент в който си гушеше кърпата и беше над лицето и и бързо се шмугнах (отново лазешком). Само за скрита камера бях как се изнасям нелегално от стаята. А Дарина заспа час по-късно, един час още си пя, тананика, муча и приспива.

4elsy, моето е по-различно, при теб звучи по-скоро като студова алергия или изсушаване просто от студа. Пробвай да мажеш с някое бебешко кремче за лошо време (не знам какво има при теб - тук такива има на Бюбхен и на Мустела, а има и едно кремче на доктор Тайс, с което мажа бузите на по-големите хлапета - Нахткерценбалсам/Nachtkerzenbalsam се казва).

krasita1, добре завърнали сте и честити първи стъпки! От тук нататък никакви болести, много здраве и много стабилни крачки!


Леле... стана май много дълго, извинявам се.  Embarassed

Приятна вечер на всички!

П.П. Тамън навреме - големите ми хлапета се прибраха от тренировки и отивам да подемам серия втора по хранене, къпане и хоризонтиране на деца... добре поне, че сами се справят с по-голямата част от "упражненията", само някой трябва да вика "`айде!"

# 715
  • Мнения: 110
Привет,мацки!Благодаря ви за гласчетата за джуджетата!Дори и да не спечелим,снимката е много оригинална!БЛАГОДАРИМ  с нашите малки приятелчета!
На Голди и Сусалинда Честит рожден ден!Много здраве и любов!
Меги,и Жорето има 6 зъбчета,4 горе и 2 долу,и някой път е страшно ама стискам зъби и аз,искам поне зимата да мине,че той нали не иска нито кисело,нито АМ,та напролет ще видим!
Какво е станало с Ганчев,не съм гледала?Жорко си ги яде!
elzas,търсих те във фейса но много Елици, аз съм Iliyana Hristodorova!
Мама Да,и на теб пратих покана!
Забравих какво ооще исках да ви кажа,ама ми се приспа!Хайде лекичка ви пожелавам!
Честити първи стъпки на Мишето,само Здраве пожелавам!
Евче,как сте? Praynig
Тихичка,еднакви са ни малчовците,но нали ще стават манекени Laughing

# 716
  • Мнения: 1 165
Здравейте от нас.Много отдавна не сме писали.Ние сме добре, растем, пълзим, говорим, почти не спим, отказваме всякакво мляко освен маминото и така.Зъби все още си нямаме нито един
Вени, радвам се за щастливите развръзки с твоя син Hug
Мамма, Диди, Челси стискам палци да ви минат болежките Hug
Маншона и на мен много ми хареса.Хубава работа би ми свършил и на мен,че тук с този вятър, но не знам от къде мога да си намеря.Мамма, може ли малко инфо
Тихичка, браво на Йоанка.Все така да расте детенцето
Мегито, стискам палции да не е нещо сериозно и Бързо да й мине на Цвети
Роси, и тук ти честитя рожденния ден с най-сърдечни пожелания само за хубави моменти през живото и дано Тедко бързо, бързо се оправи, че да може мама да се зарадва.
Сусалинда, честит рожден ден и на теб.Много здраве, щастие, любов и късмет.
Много се радвам и че картичката ми е стигнала до получателката си Simple Smile
Момичета, най-накрая си направих Фейсбук и който иска може да ме добави като приятел.Radostina Ilieva съм
Лека вечер ви пожелаваме лека и спокойна нощ.Всички бебоци/които май вече не са чак такива бебоци/да спинкат цяяяла нощ, че да си починат малко и мамите.Слагам и нас в това число

# 717
  • Мнения: 6 362
Tincheto, вносители са Силвекс1. На сайта им са публикувани координати на магазини.
Има и два във Варна:

Quality Kids Fashion - гр. Варна, ТЦ Била, ул. Иван Страцимир № 2
Детски Център Сладури - гр. Варна, ул. Александър Малинов № 8

Питай ги. Дори и да го нямат в наличност, щом работят с вносителя, ще могат да го поръчат и доставят.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 58
Здравейте и от нас Hug
Да честитя рожденните дни на Роси /отново/ и на Сусалинда, живи и здрави, само да ви радват домашните!
Краси Hug  Hug Hug
Мамма  Joy направо ме разби с това измъкване Joy. Ние пък се будим честичко, незнам от какво е вече. Имаме си 6 зъба, не мисля, че е това защото всички са пробили. Просто си се буди, мрънка или направо си реве, незнам кошмари ли са, стряска ли се от нещо...вече се чудя кога ще спя повече от 3 часа непробудно Tired, определено обаче се научих да спя на сешоар.  Много си мислех да предприема мерки като Челси, но не срещам подкрепа от мъжа, а и аз самата незнам дали ще издържа.
Като отворихте темата и аз да си кажа, че от няколко месеца си имам едно петно на ръката, по скоро на единия пръст. Прилича на това което Мамма описва и мисля, че се обостря от препарати, не ми минава от Нахткерцен и от бебешките Sad.
За нас да кажа, че Бобчо вече обикаля кошарата сам като се придържа. От онзи ден се изправя сам, че почна и да обикаля. Ходи само по белите и пипа където не трябва Simple Smile
Моите мъжя спят отивам да се присъединя, че по график имаме да се будим към 1.30ч ooooh!
Лека на всички Hug

# 719
  • Мнения: 68
здравейте и от нас
краско спинка де,ама колко спинка това е друга работа.от 2 дни е много кисел,дали сега не са горните зъбки,много ме съмнява.излизаме навън и даже и навън неиска да спи.преди спеше по 1,2 часа сега половин час и се събужда с рев.забелязвам че от 2 дни е така а и друго ми прави впечатление,не го обличам много вкъщи,но бузите много му се зачервяват.дали и това не е от зъбките,има ли някое друго бебоче така.пак се очертава неспалива нощ ама какво да се прави

искам много да благодаря на мама is this love за прекрасната картичка и страхотното пожелание Hug Hug Hug
благодаря и на ахони че с тази идея направитази коледа още по-хубава Hug

поздравина двете рожденнички сусалинда и росито  bouquet
честити месечинки и специално честити първи стъпки на миша.добре завърнали се и повече да не се повтаря Wink Hug

и да ви споделя нещо имам закъснение на цикъла 2 дни не че е кой знае колко,но си мисля дали няма да съм първата бременна във форумчето ни след сегашно родените ни дечица Rolling Eyes Crazy   незнам.може и да е фалшива тревога,но има вероятност.ако и утре не дойде ще взема тест Whistling

хайде сега лека и спокойна вечер на всички мами и бебета Hug

Общи условия

Активация на акаунт