София.ДРУЖБА.

  • 64 269
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 366
Написах жалба вече към СО  Peace

Дано някой я прочете!

# 706
  • София
  • Мнения: 19 418
Момичета аз днес се включвам с малко размисли  Thinking
Изместиха пунктът за раздаване на детската млечна кухня от един трафопост в друг трафопост.
..................
Със сигурност много от вас ще ми кажат ако не ми харесва да се запиша в частна детска кухня  Mr. Green но ей така исках да си споделя и да чуя и други мнения  Mr. Green

Ти в Дружба 2 ли беше?
Не виждам проблем в това, че пунктът е в трафопост, щом може в трафопост да има клуб на Герб. Нали храната се раздава 1 час на ден, а в клуба се предполага, че се събират повече хора за повече време
Не си мисли, че в Дружба 1 пунктът до Европа е кой знае какво - една възгрозна барака.
По повод дограмите и другите неща - много вероятно е да са осигурени от някое частно лице или фирма, докато ДК са от бюджета на общината. В този контекст приказки "за едни може, а за други - не" са излишни. Смятам, че качеството на храната и материалната база за приготвянето й са много по-важни от вида на раздавателния пункт. За мен е по-озадачаващо е, че за цяла Дружба 2 има само един пункт.

Но си права, че евтинията на държавната кухня не е причина за немарливост. Тази храна се дотира от общинския бюджет и нищо чудно накрая да излиза по-скъпа от частните кухни.

# 707
  • Мнения: 366
В този контекст приказки "за едни може, а за други - не" са излишни.

Може би не се изразих правилно. Искам да кажа, че за някои неща има пари в бюджета, за други няма. Милиони левове има за предизборни кампании и какво ли още не, а за здравеопазване, детски градини и т.н.... някак си все се оказва, че пари няма  Peace
Лично мнение  Peace

# 708
  • Мнения: 4 393
Абсолютно съм съгласна с предното мнение. Значи, криза е...пари няма...за децата (със сигурност), за пенсионерите (още по-сигурно), за увеличение на заплатите (100%), образование, здравеопазване (дори няма нужда от коментар), но за фитнес-зали в МФ и за предизборни кампании се намират. Абе, направо вече не ми се коментира, децата на БГ не са приоритет на нито едно правителство.

# 709
  • Мнения: 57
Чета ви, чета, но откога не съм писала...
Първо по темата за кухнята...Ние взимаме от пункта до Европата в Дружба 1, една порутена барака...не ми се говори. Но все пак там е само пункт. Храната е предварително разсипана в бурканчета и тук на практика само си взимаш пълните бурканчета и оставяш празните. За каква хигиена говорим? Иначе там където се плаща - ами то си е офис. Като искат да си пушат там, тяхна си работа. Виж, ако в кухнята пушат, тогава е проблем и се санкционира. Ако влизаш в офиса с детето си все пак не стоиш там часове, а няколко минути. Детето ти няма да се "обгази" чак толкова от цигарения дим. Като не искаш това да се случва оставяш количката пред офиса отвън. Аз така правя Wink
Danito_d, то малко прозвучах все едно ти се карам..Извинявай, не искам да звуча така.. Peace
Сега да ви кажа, че пак съм в джаза за тези ясли... Нашта маймуна я приеха в Ботунец, за кво кандидатствах там и аз не знам!  Shocked Embarassed Някак си хранех надежди, че може би не е толкова далече и таткото ще се съгласи да я кара до там...Да, ама не! И сега на всичко отгоре са ни изтрили другите кандидатури от листата! #Cussing out Аз изобщо бях изключила, че така става! #Cussing out И сега съм бясна! #Cussing out Защото ми е останало само едно място за кандидатстване 96 ОДЗ Росна китка. А за там никакъв шанс да ни приемат! #Cussing out И си мислех дали да не пробвам начина със спонсорството... newsm78 Сега сигурно много от вас ще ме нахокат, но все пак има ли някакво инфо дали директорката би се съгласила на подобна опция, някой чувал ли е? То като нямам връзки незнам как точно ще отида там и ще се изтъпанча с въпроса " ще приеметел и детето ми срещу спонсорство?"... Варианта с частна ясла също го има, но все пак друго е да е на държавана..Тъкмо ще свикне там с децата, с лелите и госпожите и хоп - пак да я местим догодина (ако ни приемат, де Wink )
Оф, направо ще ми се пръсне главата вече! И за кво ходих на почивка - още първия ден като се върнах и пак във водовъртежа... Sad

# 710
  • Мнения: 366
Не, Хоти, говорим си, не ми се караш  Mr. Green
Аз все пак питах вие какво мислите, не съм искала всички да са на моето мнение  Peace

Да, съгласна съм, че само се раздава, но да го спретнат малко, да сложат една табелка "пункт за раздаване на детска кухня". Предния беше една метална врата с пукнато стъкло, абсурд да разбереш, че това е пункт.
А за цигарите не съм съгласна! Какво като е офис - аз като работя да не би случайно да пуша в офиса - нали се сещаш, че ще бъда изритана на секундата  Mr. Green

# 711
  • София
  • Мнения: 19 418

Danito_d, абсолютно съм съгласна за бюджетните приоритети, но... Кой политик ще си съсипе кариерата, като спре предизборните субсидии? Нали и него са го избрали по същия начин

Моята мисъл беше, че може клубът на Герб да е ремонтиран с частни средства и това няма нищо общо със имането и нямането на бюджетни пари.

Хоти, и аз видях, че сте приети в Кремиковци. Много съм озадачена как внезапно изникнаха тези места точно там, всъщност може би и през април си ги е имало, но на фона на сегашното нямане 25 места са си Shocked Shocked
Аз също се позачудих за Кремиковци, но това си е направо извън София.
Къде го видя това 1 място в Росна китка? Засега има 2 незаписани, но нали срокът е до утре и дали ще обявят тези места за свободни, ако децата не се запишат...
Има 1 място в Калинката засега

По повод спонсорството - ето една информация от друг подфорум
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=584944.msg19591477#msg19591477 - ами така де, да си знаем тарифата

# 712
  • Мнения: 366
Момичета, сложили са табелка на кухнята - три пъти ура  Mr. Green
Посадили са и хризантемки - браво, браво!

За яслата в Кремиковци местата за набор 2010 изчезнаха. Аз бях кандидатсвала, но изведнъж ги прехвърлиха за набор 2009  newsm78
Хоти, кой набор сте?

# 713
  • Мнения: 572
Здравейте от мен.
Аз отдавна не съм писала.   Embarassed

Това за ДК е ужасно  #2gunfire  хубаво че поне табелка са сложили. Аз не ползвам тази "услуга" и не знаех за тези проблеми ако има с какво да помагаме казвай. Аз съм насреща.  Предлагам ти да се съберете няколко мами от тази ДК за предпочитане колко може повече и пуснете обща жалба. Мисля си че така ще ви обърнат по сериозно внимание.

Това за заплащането е интересна тема но си нямам на идея как става. newsm78

Аз не мога да се оплача от нашата ясла 11 ОДЗ. Малката тръгна на1г и 1м. Още лазеше беше с биба и въобще не говореше. Сега вече почти всичко разбирам което ми казва макар и много трудно  Joy там проходи там махнахме и бибата сега вече в къщи през август махнахме и памперсите само нощем слагам. А там много помагат в тези отношения. Тя от 01,09 се върна на ясла след лятната почивка и само един път се е напикава до сега. В смисъл само един комплект мокри (напишкани) дрешки съм взимала от там.


Сега от 15,09 ще сме в нова група в нея ще си останем до края. И малко се притеснявам понеже госпожите там сега изпратиха предучилищна група.  Малко е смешно бих казала до сега са общували с вече по големи деца които могат да разсъждават видимо и говорят на разбираем за всички език а не само за мама Joy а сега ще вземат пак едни бебоци на по 2 годинки горе долу. Ама те са свикнали. Предполагам че всичко ще е ОК

А да ви се похваля че нашия РД ще го празнуваме в градината. Мога да занеса торта разбира със сертификат от производителя за състав (какво има в нея) дата на производство и срок на годност както и печат от фирмата производител. Много се зарадвах. Днес се поинтересувах за дечица с алергии към шоколад или нещо друго за да знам каква да поръчам. За моя радост няма такива неща и мога да избера на воля. Естествено се спрях на торта без ядки. Ето я и нея дано ви хареса и вас Тортацък
Идеята е да се поръчат две и да сложим картинка на Малкото пони от горе Може би нещо такова :


Надявам се на децата да има хареса. Ще има и много балони шапки разбира се няма да се размине и без надпис на стената

Стига съм писала извинявам се дългия ми пост но много съм се въодушевила,

# 714
  • Мнения: 380
˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙ Хубав повод наближава, като видях тортата и на мен ми се прииска да мина през вашата градина  newsm22 да си хапна и аз  Simple Smile

За плащането и аз немога да помогна, само съм чувала за някакви цени, но не коментирам,защото може и да са измислици.

# 715
  • Мнения: 989
Данито, абсолютно разбирам възмущението ти. Напоследък и аз се възмущавам от много неща, и само си пиша жалби на разни институции, които както каза ти са само монолог. Никой не ги чете.

# 716
  • Мнения: 189
Привет мами Hug

На нас днес ни беше първият градински ден след ваканцията, с голям мерак тръгнахме, с цветя, с прегръдки на госпожите...Лъчи се изцепи:"Ооо Госпожо, къде ходите цяло лято? " Joy

А новоприетите дружбенски дечица тръгнаха ли вече на градинка?

Хубав де и успешна седмица на всички Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 380
Ние тръгнахме от вчера, в 13 ОДЗ.Първа яслена група "Мечо пух".Дани остана за два часа, в които доста е поплакал, не му бяха дали вода  и мъжа ми като е поискал му сипали от чешмата , а същия ден платихме 12 лв за вода ТРАПЕЗНА Simple Smile
Това са ми впечатленията за сега.Ще пиша като видя повечко неща  Peace
ХУбав ден на всички

# 718
  • Мнения: 572
не му бяха дали вода  и мъжа ми като е поискал му сипали от чешмата , а същия ден платихме 12 лв за вода ТРАПЕЗНА Simple Smile

 #Crazy #2gunfire Как така 12лв за какво ви ги искат толкова много?  newsm78
В нашата ясла даваме по 1лв за вода всеки месец

# 719
  • София
  • Мнения: 5 762
не му бяха дали вода  и мъжа ми като е поискал му сипали от чешмата , а същия ден платихме 12 лв за вода ТРАПЕЗНА Simple Smile

 #Crazy #2gunfire Как така 12лв за какво ви ги искат толкова много?  newsm78
В нашата ясла даваме по 1лв за вода всеки месец
Най-вероятно е за цялата година!?

Общи условия

Активация на акаунт