Любители на котки - тема 44

  • 42 743
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 360
Добро утро Hug

Диди Хрис, честита лентичка миличка,лека бременост и здраво бебече ти желая Hug
Всички сте напускали ного хубави снимки. Heart EyesНашата сага с пишкането на Пинко продължава и в събота вече има уреден час за кастрация.Два пъти го изпускам някак си в детската стая(но се скрива и не разбирам ,че е там) и двата пъти маркира на бебето върху дрехите които съм приготвила за пране SickНаправо ми идеше да го удуша Grinning
Томас пък направи първия си опит да скочи от терасата Confusedспря ми сърцето,едва се задържа,а аз бях далече и не можах да реагирам.Ние до сега сме живели само на 1 етаж,а сега сме на 6 и милия реши да гони един гълъб на съседната кооперация на покрива(която е много далече,не знам как не го прецени newsm78).Със засилка се качи на парапета,но така се беше засилил,че се чуваше ужасно драскане на нокти за да се спре и да не падне.
И да си платя данъка Wink

# 46
  • Мнения: 416
alximika големи палавници си имаш и ти   Laughing Много се притеснявам как ще се оправя с 2 неукротими котки и бебе  ooooh!....но като те гледам теб и ми вдъхваш сили

# 47
  • Мнения: 360
alximika големи палавници си имаш и ти   Laughing Много се притеснявам как ще се оправя с 2 неукротими котки и бебе  ooooh!....но като те гледам теб и ми вдъхваш сили

ОО ще се справиш,при нас има даже уговорки,ако милото си купи 2мотор аз ще взема трета котка,а ако взема трета котка ще трябва и трето дете да родя,да си вървят комплект Joy

Месечинка, хайде да направим комбинация и аз бих пробвала тази храна,че нещо много взеха да хапват Том и ПИн...А сегашната им храна е 14лева килограма и мисля,че скоро ще бъда предложена за изгонване от къщата.

# 48
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
alximika големи палавници си имаш и ти   Laughing Много се притеснявам как ще се оправя с 2 неукротими котки и бебе  ooooh!....но като те гледам теб и ми вдъхваш сили

Диди, вярвай ми по-лошия вариант е две неукротими деца и котка (1, 2 - без значение). Проблеми имам с децата, а не с котките. Е, ако не броим, че дребния си е харесал кактусите на мъжа ми и си ги хапва регулярно.  Mr. Green

Присъединявам се към пожеланията за леки бременности и раждания към теб и Таша.

С тази храна стана интересно - изведнъж се появихме много мераклии. Но ако наистина е толкова добра, колкото пише, пък ако и котките вземат да я одобрят ...
Мъж ми преди няколко дни купи салам за котки от пилешкия магазин и сега е голям цирк - дебелия Чочо, дето само помирисваше всички, различно от гранули (даже прясната риба на морето  ooooh!) в момента час по час сяда пред хладилника и напомня да му резнат мъъъъъничко саламче и гранулите са само за резерв. Малкия не го броя - той е като прахосмукачка - яде 2 пъти повече от големия и е всеяден - като се готви само дето не влиза в тенджерата ...

# 49
# 50
  • Мнения: 416
Palechka89 много ти е сладко котето Simple Smile През зимата недей я пуска навън да не я изгубиш из преспите  Mr. Green
 
Tina.K Моя има син от предишната му жена и той като дойде става лудница #Crazy Заради него прибрахме и Маги,но поне свекърите я гледкат на долния етаж. Но като си представя всички на едно място и.... Shocked Ще бъдем за скрита камера  Joy

# 51
  • Мнения: 261
Мъжко е, казва се Чарли , ама всеки на първа среща , дори и ветеринарят ,  почва да му говори в женски род , много ми е женствен и грациозен милия  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 481
Чарли е толкова нежен милия. Наистина първата мисъл е за момиченце.

Наистина он-лайн пазаруването е много по-изгодно, конкретно в този магазин където е показана въпросната храна.
Аз от там силиконовия пясък си купувам и като комбинирам с някоя консерва или пауч и излиза изгодно. И без това цената там сякаш е най-ниска (поне аз не съм видяла на друго място по-ниски цени).
Искаше ми се да чуя мнения за Virbac гранулите, но явно никой няма опит с тях.  newsm78
Сега се зачетах  и се оказа че доктора ни е дал за кастрирани котки над 9 год. А Той Рижко още е младеж така да се каже 2,5г. е само.
Но може би няма голямо значение това, не знам.  Thinking

# 53
  • Мнения: 70
Разкриха тайната на котешкото лочене
12.11.2010 11:57
Изследователите са използвали високоскоростни записи, за да установят какво всъщност се случва, защото движението е прекалено бързо, за да бъде засечено от окото Учени от САЩ разкриха тайната на деликатното лочене на котките.

Чрез изследванието било установено, че мъркащите бозайници не загребват водата, а създават струя към гърлото си.

След като резултатите достигнали до екипите от Масачузетския технологичен институт, Университета Принстън и "Вирджиния Тек" (VT.edu) специалистите стигнали до заключението, че това може да помогне за създаването на нови методи за преместване на течности.

Когато кучето лочи, то загребва вода с езика си, която изсипва в гърлото си, а често и по пода, както знаят стопаните на тези домашни любимци.

Котките от своя страна закривяват езика си по друг начин, така че върхът едва докосва повърхността на течността.

още по темата
 
Котките ни въртят на малкия си пръст
 2 | 10595
Най-дългата котка в света
 0 | 613
Изследователите са използвали високоскоростни записи, за да установят какво всъщност става, защото движението е прекалено бързо, за да бъде засечено от окото.

Водата се залепя за гладкия връх на езика и докато той се връща в гърлото, инерцията позволява на котката да създаде водна струя.

Домашната котка лочи около 4 пъти в секунда,

докато по-големите котки в зоопарковете са доста по-бавни.

По подобен начин може да се създават и роботи и

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Котките ни въртят на малкия си пръст
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2297771  



Учени от университета в Съсекс са открили, че котките използват специално мъркане, предизвикващо жал, за да размекнат стопаните си и да получат внимание и храна

Може би собствениците на котки отдавна го подозират, но вече и учените твърдят, че малките ни приятели са намерили начин да ни манипулират.

Учени от университета в Съсекс са открили, че котките използват специално мъркане, предизвикващо жал, за да размекнат стопаните си и да получат внимание и храна.

За разлика от обикновеното мяукане, този звук наподобява плач на човешко бебе.

Според учените котките нарочно използват звук, който е много труден за пренебрегване.

Д-р Карън Маккомб, водещия автор в изследването, казва, че собствената й котка, Пепо, я е вдъхновила за изследването.

още по темата

Докато с обикновено мяукане рано сутрин котките лесно могат да бъдат изритани от спалнята, жалното мъркане е в състояние да вдигне стопаните им от леглата, за да напълнят купичките на любимците си.

За да разбере защо се случва това, екипът учени помолил притежатели на котки да записват "гласовите тактики" на своите любимци -- и обикновеното мяукане, и жалното мъркане.

"Когато пуснахме записите на доброволци, дори и на хора, които не гледат котки, те коментираха, че мъркането е по-неприятно и настоятелно от мяукането", казва Маккомб.

Според учените фактът, че мъркането е по-неприятно и трудно за пренебрегване от мяукането се дължи на способността на котките да издават едновременно високо- и нискочестотен звук.

Способността да мъркат по такъв начин развиват най-вече котки, които живеят сами със стопанина си, а не в големи домакинства, където такова мъркане може да остане незабелязано.

"Не знаем какво точно се случва в главите им, но те се учат как да ни манипулират и после го правят нарочно", казва д-р Маккомб.


Момичета, кажете вашите наблюдения за котешкото мъркане.

# 55
  • София
  • Мнения: 98
grigori , и аз го прочетох преди малко, ще се опитам да засека  Grinning, четири пъти в секунда  Joy
Мери проведе разследване снощи в новата кухня  Joy


 Котьо Тръмп , Мери изва при мен и започва да ми преде най вече когато ми е лошо, но и тази сутрин в 5 и 30 се мушеше в мен, аз я бутам, тя се муши още повече, мисля че се беше уплашила от нещо  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 481
Веднага се включвам. Naughty
Не е нужно някакви учени да ми казват че котарака ме манипулира. С това неомаловажавам труда им раззбира се.  Peace
Рижко не само ме манипулира ами и ме върти както си иска на малкия си пръст.
Понеже говедото си прави труда да отваря врата на стаята само от вън на вътре, съответно като иска да излезе се сяда пред вратата и започва едно ужасно дразнещо реване.
Когато не му обърна внимание (въпреки че е трудно при тоя звук) започва да се разхожда нервно като тигър в клетка и сменя звука с такъв, който използва когато иска да си отиде до тоалетната. Е тука вече не мога да го пренебрегна.
Използва не само мяукане и мъркане а също така и езика на тялото.
Ако го попитам "гладен ли си" ако в действителност е, ми отговаря с едно кратко и ясно "мяу". А ако е изгладнял повече започва едно енергично мяукане, все едно се оплаква и мърмори. Едновременно с това и мърка по особен начин.
Има си звук когато ме посреща като се прибирам,
когато е гладен, когато се лигави и иска да играе,
когато му се пишка,
когато иска да излезе от стаята например,
когато иска нещо а не му обръщаме внимание,
когато е любопитен,
изненадан,
когато е уплашен ...

Сега като се замисля, котката има доста богат речник и може да се общува пълноценно с нея.
Стига да сме по-наблюдателни и да й обръщаме нужното внимание.

# 57
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Здравейте приемате ли нови попълнения?  Hug данък  Wink а така спим
 Намериха се с дъщеря ми на 19.10 на улицата и така се сдобихме с коте -мъж на около 2 месеца на име Мърко.

# 58
  • Мнения: 431
И аз не мога да повярвам какъв интерес има към Ориен. Simple Smile

Ще вметна и моите отзиви от храната:

Забелязвам, че я засища много. Самата храна е на мънички гранулки, съвсем тънички (но това по принцип е защото става и за малки котета)  Peace Мирише силно на риба  Shocked, но честно казано, го намирам за вкусно.

Аз много исках да я опитам, защото не съдържа въглехидратен пълнеж и всякакви неподходящи боклуци (една от малкото grain-free), a и още като видях описанието в онлайн магазина с всички тези меса направо ми увисна ченето  Crazy

Колкото до онлайн магазина -- аз на практика поръчвам всичко оттам. И силиконовата тоалетна е наистина на добра цена, има и всякакви промоции, а с всяка поръчка се изпраща индивидуален код за отстъпка за следваща поръчка. Освен това можеш да вземеш поръчката директно от магазина в кв. Изгрев, близо е до метрото -- на мен лично ми е горе-долу удобно Simple Smile (Ама как го рекламирам  Embarassed Embarassed Embarassed)

И така, мога да разпределя дори и 4 по 500 гр. Обаче сега съм на работа и не мога да обърна много внимание, предполагам ще се доразбера с желаещите в събота. Иначе силно се надявам и вашите котки да я харесат, толкова колкото ни харесва на нас  Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 462
Записвам се значи за едната доза.В събота след обяд ще бъдя на линия.Ако жУвотните ни я одобрят можем по нататък да делим пакети  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт