Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 760 997
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 3 090
  • София
  • Мнения: 5 200
И аз точно по твоите стъпки Simple Smile
Сиренето Съединение в последната партида (купувам по няколко от склада в Сточна гара) има нещо като слуз в шуплите. Кравето не е вкусно, няма аромат.
В магазина, който вчера открих най много харесах сирене Герзовица и сирене Кърнаре. От магазина ме предупредиха, че е солено за доста хора Simple Smile
Но не и за мен, нищо не обезсолявам, не използвам сол при готвене Simple Smile
Аз тъкмо мислех да помоля за адреса в Бояна, но се престраших (заради опасения за високи цени) да отида на Оборище. Там овчето кисело мляко е 2.30, а кравето 1.30. А в Бояна?

# 3 091
  • Мнения: 828
Къде на Оборище се намира магазина ?  Praynig

# 3 092
  • Мнения: 1 674

Аз тъкмо мислех да помоля за адреса в Бояна, но се престраших (заради опасения за високи цени) да отида на Оборище. Там овчето кисело мляко е 2.30, а кравето 1.30. А в Бояна?
На Герзовица овчето е 2.20./толкова продават и Родопското овче на Кос-Смолян/, кравето на Герзовица е 1.20. Всички останали млека - поддържат в момента цялата гама на Кърнаре и Родопско на Кос Смолян - са на цена 0.99лв. Много изгодни цени. Peace Имат и козе кисело мляко на 1.60.
Адресът е ул. Севастократор Калоян 45, точно на спирката на автобус 64 /сп. Байкал, под ресторант Лимончето/ в посока Боянско ханче. Това е предишната спирка преди ханчето.

# 3 093
  • Мнения: 4


Аз също се заинтересувах много.

# 3 094
  • София
  • Мнения: 5 200
Оборище 72
Купих и сурово краве мляко по 2 лв., бутилките в легнало положение имаха 1 пръст жълт каймак.

# 3 095
  • Мнения: 828
Благодаря !!!  bouquet

# 3 096
  • Мнения: 1 877
Оборище 72
Купих и сурово краве мляко по 2 лв., бутилките в легнало положение имаха 1 пръст жълт каймак.

А на какви цени са сирената и кашкавалите(ако имат) на Герзовица?

# 3 097
  • София
  • Мнения: 5 200
Не мога да кажа точно, има много видове. Сиренето избрах на вкус.
Масло имаше 4 вида, след бързи сметки  с цел да взема най-евтиното като начало избрах Жълтуша и Кърнаре.
Кърнаре е 2.10 за 125г.
Жълтуша е 16.50лв/ кг - много е вкусно.

Докато бях там местните влизаха и си купуваха по 1 бутилка мляко, с тлъстия каймак или 1-2 кисели млека. Наглеци  Grinning
а аз с дисаги...

# 3 098
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
И аз бях писала преди време за сиренето Кърнаре, много вкусно. Колко струва кравето при вас? Аз купувам от супермаркет Ралица. Оттам купувам и най-вкусният кашкавал, който съм яла от години - ръчен кашкавал Ком, пише че зрее 45 дни и се прави от 10л мляко. И цената му е съвсем приличните 14лв/кг.

# 3 099
  • Мнения: X
Много съм ядосана. И ще пиша тук, за един некоректен доставчик на уж чиста храна, защото писах отзив на сайта им и са го изтрили. Писах и мейл, но очевидно нямат никакво намерение да отговорят.
Поръчвам от поне две години от тях месо, като регулярните ми сметки са винаги над 100 лв.
Освен всичко друго поръчваме и телешко и свинско месо за готвене, което мелим на кайма в личната ни месомелачка. Месото за готвене винаги е било и с малко сланина и каймата става хубава.
Първият случай на проблем, който имахме беше миналата година когато единия пакет свинско месо за готвене при отварянето се оказа развален. Измежду хубавите парчета месо имаше и посивели и миришещи на мърша. Тогава ми върнаха парите, макар да реагираха леко раздразнено и поради това реших, че грешки се случват на всеки и поръчахме пак сега.
Сега отново поръчахме такова месо за да заредим кайма. Два пакета свинско и един телешко от по 1 кг. Оказа се, че двата пакета свинско месо за готвене са всъщност два пакета сланина. От общо трите килограма месо успяхме да направим едва 1,100 кг. кайма. Останалото беше чиста гадна сланина, която задръстваше месомелачката.

Не купувайте от Съни Фарм, или иначе казано Био ферма Абланица.


# 3 100
  • София
  • Мнения: 5 200
 Подобно нещо се случи на приятелка, дала луди пари за био месо прясно, и като го отворила, повърхностите били ... сварени!
Обясненията бяха нелепи, но за мен това е по-лошо и от развалено месо, щото е коварно! И пак раздразнено й обясняваха, взе едно тя си го е полусготвила.
От фермерски пазар Иван Вазов.

# 3 101
  • София
  • Мнения: 1 554
Здравейте, до офиса отвориха този магазин:
https://farmhopping.com/?c=shopping_process/listing&lang=bg& … 29yeUdyb3VwIjowfQ
Моля за мнения.

# 3 102
  • Мнения: X
Здравейте, до офиса отвориха този магазин:
https://farmhopping.com/?c=shopping_process/listing&lang=bg& … 29yeUdyb3VwIjowfQ
Моля за мнения.
Фармхоппиинг е известна електронна платформа. Те ли са отворили магазин?

# 3 103
  • София
  • Мнения: 1 554
Здравейте, до офиса отвориха този магазин:
https://farmhopping.com/?c=shopping_process/listing&lang=bg& … 29yeUdyb3VwIjowfQ
Моля за мнения.
Фармхоппиинг е известна електронна платформа. Те ли са отворили магазин?
Да. Днес. В края на бул. Витоша при Южен парк.

# 3 104
  • Мнения: 10 684
Момичета, откъде мога да намеря истинска заквасена сметана? Трябва ми за приготвяне на билково  лекарство  Hug

Общи условия

Активация на акаунт