Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 509
  • 6 461
  •   1
Отговори
# 885
  • софия
  • Мнения: 25 465
Днес купих чудесни доматчета от човека на Женския пазар само по 0.50 ст. Дребнички, розови, много ароматни, сладки и вкусни.

# 886
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Някой няма ли да пусне нова тема и да сложи линкове за сайтовете и нещата?

# 887
  • софия
  • Мнения: 25 465
Отчетните теми се заключват след 50 стр. Не съм сигурна, че тази е такава.

# 888
# 889
  • София
  • Мнения: 5 190
Не купувайте сирене на Хармоника, наречено Бее и Мее и Муу, сертифицирана страст на кристали, отвратена съм. Това не е чиста храна. Де се е чуло и видяло сирене да хруска, ами най-ми било био... пяна имам на устата, 25 лева е килото, взех го за захранване след летен грип на детето.
Нямам често толкова несвързани постове, но миналата седмица взех краве и писах в темата Черен списък на храните, днес набегом взех най-надеждното с лечебна цел и пак същото....

Калциевия двухлорид е химикал с промишлено-химически произход (не е натурален, нито ползван според традициите, от бабите ни). Слага се, за да се вдигне добитото количество сирене от единица мляко. Ако го използват умерено, не се долавя, но са се оляли, кристалите са едри и концентрирани по повърхността на буцата, там, където се вижда "мрежата".
Калциевият двухлорид са го изписали ласкаво като "калций".
Да го бяха написали, че е бонус - хрускаща съставка.

Призовавам ви да не толерирате сирена с калциеви соли, двухлориди и подобни, а камо ли био сертифициарни такива, нито пък манастирски и подобни. Няма манастир, в който да са слагали тази добавка.


# 890
  • София
  • Мнения: 4 412
Мерси за информацията, ЗаСлон. Аз купувам от няколко години чат-пат сирене на Хармоника. Не съм попадала на такива партиди, но ще гледам по-внимателно. А това кога се вижда - предполагам като отвориш пакета. Аз го слагам във вода и го ядем добре изкиснато, може би се разтваря и за това не съм обърнала внимание.

Да ви питам пак за биволското мляко в стъклени буркани - продължавате ли да мислите, че е истинско? Сега като пътувахме - то е залято с него и по морето, и в малките градове, а и е едно сладко. Купувала съм биволско на Добрев  и на още една фирма и имаше горчива жилка.

# 891
  • София
  • Мнения: 864
ЗаСлон извинявай, но аз само такова купувам и досега не съм имала такъв кофти отзив като тебе.
Дано това е единичен случай. Но ще съм нащрек вече като купувам.
Защо не им пишеш направо.

# 892
  • София
  • Мнения: 5 190
Затова пък дългочаканите дини от био ферма Пенови узряха и приятели ми докараха една нощ от тях Simple Smile
Килото е 80 ст.
Получих и боровинки и зелен фасул от Родопите. Боровинките бяха в наистина невероятен външен вид - чисти, с няколко листенца за общо количество 3 кг и никакви смачкани, лепкави, разтечени...цена 6 лв килото
По-късно ще пиша ако има количества и как можете да се снабдите, засега не съм информирана.

 Относно надеждно сирене, казаха ми че в Халите (до рибата) имало малък производител без калциев двухлорид, но кое е по-голямата злина не знам, като не е био млякото....

# 893
  • София
  • Мнения: 5 190
Бъни, инцидентно съм яла сирене Хармоника , също не съм усещала. Но винаги е било с калций.
Аз предполагам какво ще ми отговорят, преди години бях купила някакво обикновено, но качествено и проверено сирене. Тогава ме успокоиха че това е сол като другата, че е напълно безвредна и че няма никакъв проблем че хруска, да си го ям.
Напролет слагали, защото в млякото не достигал калция...  (пак уточнявам че това не е отговор от Хармоника)

# 894
  • Мнения: 1 274
Сирене Верея е без калций. Според мен е истинско. Препоръчаха ми го едни роднини. Не е евтино, но е добро.

# 895
  • софия
  • Мнения: 25 465

 Относно надеждно сирене, казаха ми че в Халите (до рибата) имало малък производител без калциев двухлорид, но кое е по-голямата злина не знам, като не е био млякото....
Там е щанда на Ситово. Срещу него е на Лесидрен.

# 896
  • София
  • Мнения: 5 190
Днес в 14 ч орязах козето сирене на Хармоника и външните стенички ги накиснах в купа с много вода. Сега, 12 часа по-късно, кристалите са още там и ясно хрупкат.
Обадих се днес на двата посочени телефона и на трети, но трябваше да се обаждам и на четвърти за някакакъв отговор и просто се отказах. Те няма да спрат с тези несвойствени за продукта добавки заради моите претенции. Просто аз няма да го купувам.

Същото е като със сулфитите във виното - има според изискванията за био вино норма на тази отрова и това е. Без сулфити може, ама защо да се морят.


Доскоро живеех силюзията, че пресните фурми в зелените кутии са натурални. Сега се оказа че са със сулфити и трябва като минимум да се мият и белят от люспата.

# 897
  • Мнения: 4 370
Аз също вземам сирене на Хармоника, но от това Бее, Мее и Муу не съм опитвала.

# 898
  • Мнения: 1 274
Верея не е с претенции за био, но е истинско - не е много бяло - значи няма сухо мляко, не е с прекалено големи шупли - отговаря на описанието на истинско сирене и на вкус е много добро и няма калциев хлорид. Излиза 15 лв./кг някъде.

# 899
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Кажете моля, кога сиренето има синкав оттенък? Такова е това на "На баба". Моята свекърва твърди, че и някога сиренето синеело, та го брои за хубаво newsm78

Общи условия

Активация на акаунт