Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 969
  • 6 448
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 818
Да ви следя.

# 271
  • Мнения: 2 037
В темата са събрани хора, които изпитват любов и почит към природата и земята. И се грижат за градини, някои малки, други големи. Всеки от нас се стреми да използва минимална или никаква химия, като има препарати, които се причисляват към "еко", други към "био". Други са конвенционални. Но! Нямаме градинар със 17 пъти пръскани ябълки.  Simple Smile Тоест, нашата произведена храна е истинска храна, било то и пръсната веднъж-два пъти с нещо. Тя е расла в почва, под слънцето, обгрижвана от нас.
Тази година имаме особено големи проблеми с метеорологичните условия. Природата затрудни садене, растеж, умножи многократно болестите и вредителите. Без грижа няма реколта! Както пишеше в темата, някои хора на нея разчитат.
В градинарската тема има хора с голям опит и познания.
Ако имате интерес към градинарството, заповядайте.
Да кажа само, че темата е изцяло позитивна.

# 272
  • Мнения: 6 214
В темата са събрани хора, които изпитват любов и почит към природата и земята. И се грижат за градини, някои малки, други големи. Всеки от нас се стреми да използва минимална или никаква химия, като има препарати, които се причисляват към "еко", други към "био". Други са конвенционални. Но! Нямаме градинар със 17 пъти пръскани ябълки.  Simple Smile Тоест, нашата произведена храна е истинска храна, било то и пръсната веднъж-два пъти с нещо. Тя е расла в почва, под слънцето, обгрижвана от нас.
Тази година имаме особено големи проблеми с метеорологичните условия. Природата затрудни садене, растеж, умножи многократно болестите и вредителите. Без грижа няма реколта! Както пишеше в темата, някои хора на нея разчитат.
В градинарската тема има хора с голям опит и познания.
Ако имате интерес към градинарството, заповядайте.
Да кажа само, че темата е изцяло позитивна.
Аз не искам да съм негативна. Искам да кажа, че обичам домашната, обгрижвана храна. Но тук темата е за КУПУВАНЕ на храна. Исках само да кажа, че етикетът БИО или ЕКО не прави храната чиста. Дадох примери, които не бяха разбрани правилно. Simple Smile

# 273
  • Мнения: 2 132
Ами био продукти - то е цяла част от магазина, отделно има био ориз, био зехтин на други места. А в този био отдел има върджин кокосово масло, ядки, ядкови масла, ленено олио, кокосови стърготини, шоколади и какво ли още не.
Това в БГ Карфур ли е, че аз в Пловдив не съм виждала част от изброените продукти на био щанда.

# 274
  • Мнения: 1 274
Това е София - Цариградско шосе.

Забравих да спомена - хляб Mestemacher - само там има био, на същата цена като другите им хлябове.

# 275
  • София
  • Мнения: 792
 Адриана, какво представлява този хляб и къде точно е в магазина?

# 276
  • Мнения: 1 274
Адриана, какво представлява този хляб и къде точно е в магазина?
Това е немският (внос от Германия) пълнозърнест ръжен хляб с цели зърна - тъмен на цвят, правоъгълен - който се продава навсякъде в най-различни варианти - смесен с ядки, фибри или други зърна. В Карфур е нареден на една от стените близо до зеленчуците, трудно ми е да го обясня по-добре. Цена 3,99 за 500 г., която аз смятам че си струва. Когато не ползвам домашната хлебопекарна, купувам от този хляб.

# 277
  • Мнения: 2 132
A, кокосовото им масло какво е и на каква цена? Също и ако се сещаш какви са ядковите и цените  bouquet

# 278
  • Мнения: 1 274
Кокосовото масло май беше 15 лв. за 300 г., но да не те излъжа. Това е за върджин. Има и не върджин, пък макар и био.

Забравих да спомена, че там има сол Рапунцел - нерафинирана морска йодирана с водорасли. Мисля че за 4 лв., докато в Балев био маркет е примерно на 6 лв. Ядките варират като цени, да не те излъжа, не са от най-евтините. Небеленият сусам мисля, че беше 3-4 лв. за 200 г., който и купувам. Лененото олио е на добра цена, има една марка за 6 и нещо, която в био магазините е на 9 и нещо.

# 279
  • Мнения: 228
Кокосовото масло е на Рапунце, май  е 200 грама и около 10 лв. То на мен обаче не ми харесва, не мирише изобщо на кокос. Купих си и едно произведено за Зеленбио - марката е Драгон, и то пък ми миришеше като на сготвено, щях дори да им пиша... Най ми харесва Organic by Nature, има го в Биомаг, май и от Зелен био съм го взимала. За Моргенланд вече не помня. Вече не ми се пробват нови след последноъо, което взех от Биомага - Драгон.

# 280
  • Мнения: 0
Много живо интересуваща ме тема. Записвам се и аз!

# 281
  • Мнения: 1 274
Кокосовото масло е на Рапунце, май  е 200 грама и около 10 лв.

Това на Рапунцел не е върджин. Продуктите не винаги ги има. Някои ту се появят, ту изчезнат.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 289
Момичета, някоя от вас пазарувала ли е продукти с марка "Храна от класа"? Разгледах им сайта и ми хареса това, което пишеше там, но искам да чуя мнения от първа ръка.

# 283
  • Мнения: 465
Записвам се да следя темата, тъй като и мен живо ме вълнува.  Peace

Засега не съм намерила удовлетворяващ ме вариант за повечето стоки, та ще чакам добри идеи.

Купувам домашни яйца вече много дълго време от един човек от пазара. Много са хубави яйцата, нищо общо с тези от магазина. Той твърди, че свободно си гледа кокошките, около Враца има стопанство. Няколко дни в седмицата идва, дано не ме лъже.  Tired Продава също кисело мляко, сирене, масло, а скоро ще има и домашни кокошки.

Масло - немско, редувам марките. С българското досега съм претърпявала само разочарования.

Зеленчуци от пазара... понякога от баби, ама и те послъгват кое е домашно.

Пазарувам от Карфур биопродукти, там цената е наистина по-приемлива. За жалост мястото ми е много неудобно.

Ядки купувам от една борса за ядки. От там купувам и ленено семе, тахан, сусам, годжи бери и фурми.

Месото е най-големият ми проблем, понеже си имам едно много месоядно вкъщи. Постоянно купувам месо и се чудя каква ли гадост е.

# 284
  • Мнения: 1 274
Ядки купувам от една борса за ядки. От там купувам и ленено семе, тахан, сусам, годжи бери и фурми.
Би ли споделила къде е тази борса?

Общи условия

Активация на акаунт