Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 751 698
  • 6 477
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 1 274
Конвенционалните ябълки се пръскали до 50 пъти на сезон. Тези ако са по-малко пръскани може да са по-добър вариант.

# 1 006
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Опитвали ли сте продуктите на фирма "Жика"? И какво мислите за тях?

# 1 007
  • София
  • Мнения: 5 192
Биодио имат много сортове ябълки, имат и дребни , за сок Simple Smile Всичките са чудесни, не помня био ли са , не са ли, но са гледани био.
За гроздето ако може някой да намери  био Simple Smile

Ябълки намерих на Женския пазар от някаква баба, имала едно дърво, няма никакви пари, въобще не ги е гледала по никакъв начин. Просто са се родили и съседи ги донесли да ги продадат. Божествени, купихме ги всичките.
Разпитвайте, без това няма да минем.

А варианта "малко пръскани" въобще не ми харесва, защото "малкото " за всеки е различно.
На морето един как ме е лъгал с години, че и приятелките си напресох на него. Това лято разбрах, че взима от всичките си съселяни и продава наред безогледно всичко.

# 1 008
  • Мнения: 384
БиоДио миналата година бяха в процес на сертифициране, може вече да имат официален сертификат, но и да няма такъв на хората може да се вярва. Аз от тях миналата година си заредих за цяла зима ябълка. Тази година са им още по-хубави. Чакам скоро от тях и годжи бери,  в момента е на етап завръзи (ако така се казва).

# 1 009
  • София
  • Мнения: 864
Oтносно пръскането на ябълките баща ми ми обясни следното (понеже тази година ни се народиха супер много) Да, ябълките са пръскани , но с такива неща, които бързо се разпадат и последното пръскане е било преди повече от 2 месеца, което автоматично означава, че по ябълките няма останало нищо, т.като дъждовете са отмили всичко:)
Той твърди, че почти не може да се отгледа нещо ако поне минимално не е обработвано и съм склонна да вярвам.

# 1 010
  • Мнения: 6 214

Той твърди, че почти не може да се отгледа нещо ако поне минимално не е обработвано
и съм склонна да вярвам.

Ще се сетите.  Grinning

# 1 011
  • София
  • Мнения: 455
Цитат
Той твърди, че почти не може да се отгледа нещо ако поне минимално не е обработвано и съм склонна да вярвам
Имаме вила в Кокаляне - дърветата никога не са пръскани. Тази година ябълките чупят клоните от плодородие. Лошото е, че повечето не издържат дълго, точно защото не са пръскани, но все пак изкарват на студено няколко месеца. Така че - "не се сетихме".

# 1 012
  • Мнения: 6 214
Цитат
Той твърди, че почти не може да се отгледа нещо ако поне минимално не е обработвано и съм склонна да вярвам
Имаме вила в Кокаляне - дърветата никога не са пръскани. Тази година ябълките чупят клоните от плодородие. Лошото е, че повечето не издържат дълго, точно защото не са пръскани, но все пак изкарват на студено няколко месеца. Така че - "не се сетихме".
Добре де, не искам да развалям темата.

# 1 013
  • Мнения: 4 370
Как правите от дребните ябълки сок? Аз имам домашни дребни, но са твърди и ръката ме заболява да ги натискам в сокоизтисквачката. Стават само за печене във фурната.


П.П. Като не е пръскано трябва плодовете да са наядени от червеи. Имаме двор в който има плодни дръвчета и никой не се занимава с тях, понеже ще ги сечем - има кайсия и слива. Стават за ядене, но повечето плодове са с червейчета.

Последна редакция: нд, 13 окт 2013, 13:00 от А н и

# 1 014
  • София
  • Мнения: 4 412
Опитвали ли сте продуктите на фирма "Жика"? И какво мислите за тях?

Не са много месоядните в темата, аз като една от тях да споделя:)

Да опитвала съм ги, не са лоши, подобни са и на Попов от Млекарницата на Янко Сакъзов, луканка за деца на Стария месар. Имат малко по-особен вкус, по-сухи в сравнение например с най-скъпата българска серия на КФМ.

А преди известно време чух, че Танден имат био шунка и днес успях да мина през Халите. Къде ли другаде да я намеря Simple Smile А-у цената е 67 лв. за килограм. Купих малко за проба. Но някак много очевидна разлика - обикновенни шунки на Тандем 22 лв., био шунка 67 лв. Та обикновенната от какво ли е?

Последна редакция: вт, 15 окт 2013, 16:15 от TanyaMG

# 1 015
  • София
  • Мнения: 864
Как правите от дребните ябълки сок? Аз имам домашни дребни, но са твърди и ръката ме заболява да ги натискам в сокоизтисквачката. Стават само за печене във фурната.

Режа, чистя от семките и пускам директно в сокоизтисквачката. Преди ги пусках цели, но не ми харесват как се смилат семките и стават едни черни боклучета:) и съответно трябваше да прецеждам.

# 1 016
  • София
  • Мнения: 864
Снощи ми доставиха от био лещата на сем.Пенови, чрез Семка.
Миналата година взимах и бях доволна.
Тази година взех и съм леко разочарована.Лещата е толкова мръсна и прашна, че в сравнение с миналата година е просто ужас. Ще ми отнеме доста време докато я изчистя. И това при все, че килото е близо 5лв. Тук май четох, че тази година лещата е по-чиста от миналата, но явно...
Замислих се, че явно е типична бг черта- първата година като пускаш нещо на пазара да е с перфектно качество и обслужване докато събереш клиенти. После вече качеството или обслужването намалява....Жалко!

# 1 017
  • софия
  • Мнения: 25 482
Ние сме от най-ящните и имам още леща от миналата година. И за догодина ще имаме. 5 кг. не се ядат лесно, ако да обичаме леща.

Ходих до "Истински неща" и купих бадеми и шипков мармалад. Утре закуската е ясна и после ще споделя впечатления.

# 1 018
  • Мнения: 2 037
Bunnie, виж постове 950 и 954 (вторият е мой).
Според мен е трябвало да си вземеш през линка на Слънчев ден с превалявания.

Ако ви трябват тикви, препоръчвам тези. Чувал от 20 килограма с различни видове струва 18 лева, с доставката, но го посрещате на Централна автогара.

# 1 019
  • София
  • Мнения: 5 192
Бъни, не е това причината, аз миналата година взимах на няколко пъти. Всеки път имаше разлика във вида примеси, в зависимост дали съм случила от дъното на чувала или отгоре.
Но никога не е била прашна, което много ме радваше.
Сега разполагах с малко количество от новата реколта и го сготвих нетърпеливо, въпреки, че имам 4 кг от старата (от около 20-30 кг Simple Smile ) Не беше прашна, а вкусът беше дори още по-добър, може би защото е прясна.
Знаете, че цената миналата година беше на мускули. Цял куп доброволци организираха, товареха, разтоварваха, отключваха, заключваха, оразмеряваха, раздаваха, отчитаха парите... Това е много труд и време и отговорности.
Сега е различно. Не е възможно цената да е същата през Семка.

Общи условия

Активация на акаунт