Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 748 292
  • 6 433
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 2 037
Гледах това представяне на градини на прозореца и тук. Целогодишно и с хидропоника  Confused. Пускам линковете, преди да съм разучила системата в самия сайт.
- Самоцитирам се, на някой може да е полезно.

Гледам във ФБ друг кооператив Солидарен кооператив "Свободна храна".

И една новина, добра за бъдещето, надявам се.




Последна редакция: пт, 07 мар 2014, 12:31 от Люлин

# 1 426
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
ЗаСлон,някъде бях чела,че сушените кайсии имат точно такъв тъмен цвят,а не ярко оранжев

# 1 427
  • Мнения: 3 783
Да се оплача от неизвестен производител на сладко от смокини от пазара на Римската стена не бях яла нещо по-гадно от няколкото смокини във сироп за 3-4 лв бурканчето,изварата на ферма Елата за 10 лв килограма също не ме очарова особено.Купих си мед и пчелно млечице бяха хубави и на прилична цена.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 5 187
ЗаСлон,някъде бях чела,че сушените кайсии имат точно такъв тъмен цвят,а не ярко оранжев

да де, ама кафявите имат и този диоксид

преди години купувахме пълнозърнеста юфка от малка фирма
съдържаше само брашно и вода
ние купуваме ли купуваме...
и един ден аз случайно виждам, че вече има и Е282 (доколкото си спомням)
обадих се и се потресох - от БАБХ ги бяха задължили, за да не се разваляли!

# 1 429
  • Мнения: 1 674
В смеските от фуражния завод във Враня не намирам нищо обезпокоително - освен  че съдържащата се царевица може да е ГМО. Няма наличие на хормони.
Не мисля, че при това положение ще е проблем да се хранят животните и с подобни смески. Не само с тях, естествено. Ядат трева и зеленчуци.

# 1 430
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
За торенето с естествена тор - тя трябва да е добре изсушена иначе може да попаднат бактерии в растението. Нещо все по-малко имам доверие на неизвестни производители или доставчици.

За зеленчуци - на нашия пазар, а предполагам и на други има от години малки магазинчета с много хубава стока от Гърция или проверена българска.  Малко скъпа - домати кампари 10 лв., авокадо от Гърция 2,5 лв, ябълки 3,5 лв и подобни, но много вкусни плодове и зеленчуци. Проверена и от мен, че нямам стомашни проблеми. Simple Smile

За сушените плодове, варива и ядки ползвам само био, че другите не ми понасят. Но последни път купувах бадеми от щандове и бяха на вкус и като усещане като био-то, то и на цена бяха такива.

За смеските за пилета - и майка ми гледа така пилетата, не мисля, че има нещо в смеските, взимат ги от мелницата прясно смлени. Дават им и плодове, тикви, трева и други. Кокошките са много щастливи, разходени, напасани. И майка ми продава на съседи по около 20 ст. яйцето, а не по 1 лв. като от някои супер коко.

Човек все с нещо прави компромиси.

# 1 431
  • София
  • Мнения: 802
Ние пък имаме вила, където виреят какви ли не овошки и никога, съвсем никога не сме ги пръскали или торили. Не за друго, ами просто не ни бива в земеделието, големи сме марди. Евентуално на няколко години да се сетим и да варосаме стъблата  Whistling
Ми става си всичко, говоря за сливи, джанки, ябълки, круши, кайсия, череша, дюли. И лозите същата работа. И гроздето е и бяло, и черно  Thinking
Понякога нещо ни прихваща и решаваме да бодем домати, тиквички, краставици. И пак ни-щи-чко не им слагаме, само много вода...
Та затуй винаги ми се е виждал един такъв лъзгав този аргумент, че трябвало, видиш ли, все някой препарат да се употреби. Иначе - йок, не ставало и всичко ще бъде изядено от скакалците и червеите. Щом се ражда продукция, и то съвсем-съвсем сносна на такива идиоти като нас, какво пречи на хора с познания в областта  ooooh! И не е да кажеш, че сме кацнали на някакъв кой-знай-къв чернозем - Софийско равно поле (доколкото зная - най-неудачният район в България за земеделие)

# 1 432
  • Мнения: 1 298
Последната страница мнения яко ме сдуха... То ясно, че печалбата си е печалба, ама на детективи ни обърнаха, нас, потребителите...

Може ли да ми припомните, за абонамент към семка.орг имало ли е негативни отзиви в темата? С търсачката не ми излизат.

# 1 433
  • Мнения: 2
Здравейте!

Супер, че е направена такава тема. Надявам се, че ще мога да помогна малко по въпроса.
Гледам, че много хора пътуват до различни близки  селца, от където да си вземат сирене, кашкавал, зеленчуци и други истински и вкусни продукти директно от хората, които ги произвеждат. Това обаче изисква време и средства.
Сега вече има сайт, от който можете да си поръчате продукти от най-различни малки ферми от България и то на много разумни цени. Тук http://farmhopping.com/bg/кооп/п/betahaus-sofia можете да намерите повече информация и да направите поръчка.
А продуктите от тези ферми са наистина супер и са направени без консерванти и разни други боклуци.

# 1 434
  • Мнения: 384
Не ми харесват цените. Имам желание да подкрепям чистото българско производство, но защо толкова скачат цените? За боба от 20 лв/кг не ми се говори.

За производителите от "Чифлиците" съм с особено мнение, екологичното мислене не е преобладаващо при тях. Не торят с изкуствени торове, но пръскат и забравят да го споменат в похвалното слово за продукцията си. А за цените им ...  Stop образуват ги по най-високата цена, срещнали някъде. Живи и здрави да са, няма лошо в печалбата.

Аз съм се спряла на един друг кооператив, с нормални цени. За влизане в него е нужно единствено солидарно включване в организациите. https://www.facebook.com/groups/1427060500838903/

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 13:51 от Mrs_Faith

# 1 435
  • София
  • Мнения: 864
Последната страница мнения яко ме сдуха... То ясно, че печалбата си е печалба, ама на детективи ни обърнаха, нас, потребителите...

Може ли да ми припомните, за абонамент към семка.орг имало ли е негативни отзиви в темата? С търсачката не ми излизат.
аз нямам абонамент към тях, но съм разочарована от лещата която си взех миналата година. Първо че при тях беше по-скъпа, но и беше толкова мръсна- прашна и със страшно много примеси. Миналата година взимах от Кооператива и там също имаше примеси, но в нормално количество. Все пак няколко пъти говорих с момчето от Семка и в крайна сметка един ден ми звънна, че им били донесли ново количество леща, по -чиста да мина да ми я заменят. Е, аз половината си я бях изчистила вече де.Но новата беше абсолютно чиста. Според мен те сами се бяха хванали да я изчистят. Просто за цена мисля 5 лв/кило такава леща не трябва да има.

# 1 436
  • София
  • Мнения: 5 187
Здравейте!

Супер, че е направена такава тема. Надявам се, че ще мога да помогна малко по въпроса.
Гледам, че много хора пътуват до различни близки  селца, от където да си вземат сирене, кашкавал, зеленчуци и други истински и вкусни продукти директно от хората, които ги произвеждат. Това обаче изисква време и средства.
Сега вече има сайт, от който можете да си поръчате продукти от най-различни малки ферми от България и то на много разумни цени. Тук http://farmhopping.com/bg/кооп/п/betahaus-sofia можете да намерите повече информация и да направите поръчка.
А продуктите от тези ферми са наистина супер и са направени без консерванти и разни други боклуци.

Голям зор да отворя този линк, може би се явява спам за форума?
Но се уверих с очите си, че бобът е по 20 лева за 1 кг.


Към авторката на поста имам два въпроса - лещата от "Дивата ферма" тяхна реколта ли е?
А млечните, за които пише  , че са от мляко, мая, сол и нищо друго - има ли и калциев двухлорид? Питам,  защото някои производители наричат калциевия двухлорид "сол"  и затова не го упоменават.

# 1 437
  • Мнения: 1 556
Не мисля, че калциевият двухлорид е вреден, поне последно като ровех да чета за него. Моля, ако някой има ли линк към друго, да сподели.

Което не означава, че не трябва да знаем, когато го има.  

ЕДИТ: Какви са тези цени, беее  #Crazy

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 12:40 от Oфeлия

# 1 438
  • Мнения: 1 674
Здравейте!

Супер, че е направена такава тема. Надявам се, че ще мога да помогна малко по въпроса.
Гледам, че много хора пътуват до различни близки  селца, от където да си вземат сирене, кашкавал, зеленчуци и други истински и вкусни продукти директно от хората, които ги произвеждат. Това обаче изисква време и средства.
Сега вече има сайт, от който можете да си поръчате продукти от най-различни малки ферми от България и то на много разумни цени. Тук http://farmhopping.com/bg/кооп/п/betahaus-sofia можете да намерите повече информация и да направите поръчка.
А продуктите от тези ферми са наистина супер и са направени без консерванти и разни други боклуци.
Тъй като си търся чисти млечни продукти, се позачетох в предложените от вас и ми е странно как предлагате продукцията на Боженския чифлик, ферма Петрови, при условие, че не са предоставили документ за регистрация по закона за храните? При това е написано с малък шрифт...



# 1 439
  • Мнения: 2 037
Здрвейте, мами,

вече има дори разработени сайтове, които предлагат неща директно от фермите.  Можете да ги намерите из мрежата. Не всички неща са био, но пък в случая според мен е по-важно начинът на отглеждане на продуктите. Ако е в чист район, спазвайки принципите на устойчивото земеделие за мен е идеалния вариант.

Наистина супер тема. Ще я следя с интерес! Simple Smile

milleto, ако имаш нещо общо с платформата, приеми искреното ми мнение, че не е удобна за ползване.
Тече активна рекламна кампания на сайта, но на него не виждам нещо, което да не ми е известно от други източници.
20 лева давам за 4-5 кг боб, чист от химикали. Дайте директен линк към този златен боб, аз не го откривам.

Общи условия

Активация на акаунт