За кърменето и контрацепцията

  • 1 077
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз още нямам мензис и когато Жорето беше на 9 месеца ходих на гинеколог и доста го изненадах. Май не беше виждал много такива случаи. Пита ме: "Ама ти по колко пъти на ден кърмиш?", а аз: "Ами не знам. Аз кърмя на поискване." А той:"Ама по колко пъти на ден?, а аз го убеждавам че не знам. Цирк си беше. Накрая ми каза, че най-вероятно и след като спра да кърмя (той не знам как точно си го представя това спиране и кога) яйчниците ми известно време ще бъдат подтиснати и няма да имам овулация.
Така че не знам дали има смисъл да се пазим. В краен случай ако уцелим още някое чаве от тотото, не е фатално.
Лесно ти е на теб, имаш мегдан за още, ама аз съм с три Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 531
Като допълнение, ще кажа че моя гинеколог онзи ден ме посъветва всеки месец да си правя тест за бременност, за да не пропусна нещо EFP Другия вариант е да хода на Уз през месец! Той беше учуден и радостен като му казах че кърмя денонощно!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
първия мензис при кърмачките обикновено е без овулация,само за предупреждение - и оттам нататък вече гаранция е Франция Grinning
Шшшшт, недей ся заблуда - има ли менстуация, имало е вече овулация преди това...Затова - пазене му е майката, който не иска изненади.

# 18
  • Мнения: 3 591
pipi67 незнам дали в БГ има контрацептивни инджекции - тук на мен ми слагаха такива на всеки 12 седмици  след 3тия месец на бебчо, въпреки кърменето на поискване.
Ама от тях мензиса спира и да го има - ама все пак е някаква мярка докато сложиш спирала...

# 19
  • Мнения: 1 194
Аз още нямам мензис и когато Жорето беше на 9 месеца ходих на гинеколог и доста го изненадах. Май не беше виждал много такива случаи.
И на мен ми дойде чак когато беба беше на 9 1/2 месеца...
Иначе по въпроса на Пипи, не разчитай накърменето като контарцепция, а ако трябва да чакаш като мен 9 месеца да си сложиш спирала, май по-добре измисли някой метод на предпазване до тогава

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
първия мензис при кърмачките обикновено е без овулация,само за предупреждение - и оттам нататък вече гаранция е Франция Grinning
Шшшшт, недей ся заблуда - има ли менстуация, имало е вече овулация преди това...Затова - пазене му е майката, който не иска изненади.
Тц - не е заблуда.Овулация и менструация не са свързани като скачени съдове - всяка жена има ановулаторни цикли(т.е. мензиса си идва,без да е имало овулация) и без да кърми, и без да има хормонален проблем - тези работи може да ви ги обяснят и момичетата в Искам бебе и в Проблемно забременяване.
Но по принцип е добро правило да ги приемаш като свързани, ако не искаш изненади Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
първия мензис при кърмачките обикновено е без овулация,само за предупреждение - и оттам нататък вече гаранция е Франция Grinning
Шшшшт, недей ся заблуда - има ли менстуация, имало е вече овулация преди това...Затова - пазене му е майката, който не иска изненади.
Тц - не е заблуда.Овулация и менструация не са свързани като скачени съдове - всяка жена има ановулаторни цикли(т.е. мензиса си идва,без да е имало овулация) и без да кърми, и без да има хормонален проблем - тези работи може да ви ги обяснят и момичетата в Искам бебе и в Проблемно забременяване.
Но по принцип е добро правило да ги приемаш като свързани, ако не искаш изненади Laughing

Освен това има една такава тенденция, ако менструацията се възстанови сравнително рано, първитe цикли да са ановулаторни, докато при по-късното завръщане, първата менструацията обикновено се предхожда от овулация:

"Moms whose cycles return early tend to be infertile for the first few cycles. Moms whose cycles return later are more likely to ovulate before their first period.
Source: Natural Child Spacing and Breastfeeding by Jen O'Quinn "

Общи условия

Активация на акаунт