Черен списък на стоматолозите

  • 476 057
  • 863
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 10 201
Ако е новак - пак да разбере човек някои неща. А като отидеш при "баш майстора" Smirk и се окаже, че всъщност гледа на теб като на говореща банкова сметка... И, да, обсъжда и те убеждава, че така е най-добре. За теб е най-добре. Smiley Особено забавно ми беше да чуя прогностика след 10 години как щял евентуално да се държи този зъб в устата и затова по-добре да го няма още сега. Laughing Емоция си е да се открие добър специалист, няма какво.

# 541
  • Мнения: 427
Съвет от зъболекар тук..запомних си го: в големите клиники често работят новаци и стажанти. Търсете малка семейна клиника.

Това и пак е на късмет.

Аз лично зъболекар, който не обсъжда с мен вариантите и не отговаря на въпросите ми...не ща! Не е моят. Не му вярвам. Скоро попаднах на такъв...още ме е яд.

Правило ми е впечатление, че в по-големите клиники сякаш всички са под 30 години, да не кажа под 25. Но каква е логиката? Плащат им по-малко ?  Не би ли трябвало точно големите фирми да имат по-големи изисквания към персонала ?

# 542
  • Мнения: 68 583
Не знам. Но това съм запомнила от един млад зъболекар който списва из форума.

# 543
  • Мнения: 47 963
На мен една младичка в спешен кабинет като по учебник ми изрецитира всичко, говорихме си чудесно, лека ръка, уж. На момента. Ама лошото , че често провалите им лъсват след време. Разбира се, ако и на приказки даже не стават..ужас.

# 544
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Не е стар метод май...по протокол 3 секторни се правят май при кореново лечение. Последната след запълване на каналите и преди окончателната пломба. После проследяване на 3, шести месец и година пак със снимка.

Това за разкарването е така.

Аз се чудя защо всеки отваря зъб като знае че не винаги може да го довърши поради криви канали да речем и те праща тогава при колега с микроскоп ?!?
Трябва да има специализация за мен за провеждане на кореново лечение, да има микроскоп и апекслокатор...а не да ръчка на тъмно и да експериментира в устата на пациента.
Ами при мен на преден зъб с корона, в началото на май направи дупка през короната, вади нерва, после след една седмица го запълни, направи снимка, и каза че е наред. Имах болка и продължавам да имам болка при лек натиск над зъба, даже понякога като се усмихвам, където е корена. Какво значи това? Не искам да ходя пак при същия, не знам при кого да отида. Всички са един дол дренки, и си прикриват некадърността един на друг.

# 545
  • Мнения: 3 659
Glikoza болката идва от това, че каналите не са запълнени докрая! Изпитала съм го на собствен гръб. На два пъти на преден зъб ми рязаха корена, защото ме болеше и събираше гной. Няколко тъпанара ми се изредиха, какво ли не ме мъчиха, разбира се единствен вариант беше имплант:))) Оказа се просто, че каналът не е запълнен докрай. Това беше преди много години. Една зъболекарка веднага го видя на снимката. И досега щях да ходя при нея, но тогава тя ме прехвърли към нейна стажантка, която след години много жестоко съсипа зъбите ми и тези на моя мъж.

# 546
  • Мнения: 2 478
Имам едни приятели стоматоложки, малка семейна клиника, вече с доста опит и какви ли не специализации. Всяко нещо при тях се обяснява предварително и с варианти. Не само това, а още с първото идване на пациента правят досие, дори за единия преглед описват и се занимават зъб по зъб в какво състояние е, след което какво е правено, ще се прави и т.н.

Като ви чета и не се учудвам от бълвоча, в който продължаваме да живеем, ама сякаш не само тук в България е така. Печалбарството и стремежът за замогване и стандарт сам по себе си не е лошо нещо, но поне да не се самозабравят, че не знаят на кой ще попаднат. Има хора не им пука и такива, като горната Ивановска ли е, каква е, заслужава много сериозни мерки да се предприемат срещу нея, но няма да описвам, че ще ме баннат. Едно от нещата е - съд до дупка и тормоз.

Всеки случай, аз с моите 4 здрави, яки мъдреци, отлично прораснали, прави, намерили си място, няколко ми го казват и се чудят, като ги видят, ако някой ми каже, ама вади ги, ще му извадя нещо друго, ама през задника Grinning.

За съжаление, както се спомена, не може да имаш вяра, какво остава доверие на никой, и затова повечето са или се опитваме да сме "майстори по всичко". Е, да, ама не става, не може да разбираме от всичко, някои нямат и време, други желание, а предпочитат да си платят на "специалиста", който учил и/или се занимавал с години.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 01:46 от FragranceFanatic

# 547
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Правило ми е впечатление, че в по-големите клиники сякаш всички са под 30 години, да не кажа под 25. Но каква е логиката? Плащат им по-малко ?  Не би ли трябвало точно големите фирми да имат по-големи изисквания към персонала ?

Добрите специалисти с дългогодишен опит си имат свои практики и няма причина да работят за някой друг, ако изкарват достатъчно пари.

Наскоро завършилите обикновено нямат пари за своя практика, нито клиентела. Работят там, където ги наемат, на заплата или на процент.

Собствениците на клиники и центрове си избират работата и пациентите. Всички, с които не им се занимава, ги прехвърлят на колегите си, дори на специализантите.

# 548
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, така е. Защо му е да проведе лечение, което ми струваше 330 лв., като операцията за вадене щеше да е 2 000 лв. при него. Laughing То не е лесно да се съберат нови 200 000 лв. за поредния джип най-нов модел с всички екстри + почивката на Малдивите, а не е само това. Ами имат си грижи хората..разходи.. вие какви сте егоисти, за вашето здравно благополучие искате да мислят. Smirk Или както ми каза оня нещастник "еее, това е мъдрец, какво си се затръшкала"... Rage

Това можеше и аз да съм го написала... Confused Не че не написах нещо подобно и аз в профила си във ФБ, само доста по-дълго.

И, както тета казва, едно от най-лошите неща е неразговорчивостта от страна на зъболекаря. Въпросният във Варна изчезваше от кабинета едва ли не от нисък старт. На зададен въпрос отговаряше, застанал с единия крак в коридора.  ooooh! Лаконично. Ако човек изобщо успяваше да запита нещо преди вратата да се захлопне.

# 549
  • Мнения: 68 583
На мен една ми отговаряше така:
Ми не може всичко да знаете!
Ми малко доверие имайте...

Ми нямам ви, госпожа, доверие. Доверие не ви се полага ...то се печели. Не ви познавам, че да ви кредитирам с доверие в аванс...

Ясно е, че ме загуби като клиент.

# 550
  • Мнения: 3 659
Аз сега ходя при една зъболекарка. Много обяснява, целта ѝ е да спаси всеки зъб. Всичко ми звучи логично. Дава всичко от себе си, старае се. Когато нещо не може ме праща при доцент. Обаче хигиената куца. Много ме притеснява това. Работи без маска, вследствие на което усещам как ме плюе, пипа с ръкавиците разни неща. На крачка съм отново да се озова в начална позиция в търсене на зъболекар.

# 551
  • Мнения: 427
Имам едни приятели стоматоложки, малка семейна клиника, вече с доста опит и какви ли не специализации. Всяко нещо при тях се обяснява предварително и с варианти. Не само това, а още с първото идване на пациента правят досие, дори за единия преглед описват и се занимават зъб по зъб в какво състояние е, след което какво е правено, ще се прави и т.н.

Като ви чета и не се учудвам от бълвоча, в който продължаваме да живеем, ама сякаш не само тук в България е така. Печалбарството и стремежът за замогване и стандарт сам по себе си не е лошо нещо, но поне да не се самозабравят, че не знаят на кой ще попаднат. Има хора не им пука и такива, като горната Ивановска ли е, каква е, заслужава много сериозни мерки да се предприемат срещу нея, но няма да описвам, че ще ме баннат. Едно от нещата е - съд до дупка и тормоз.

Всеки случай, аз с моите 4 здрави, яки мъдреци, отлично прораснали, прави, намерили си място, няколко ми го казват и се чудят, като ги видят, ако някой ми каже, ама вади ги, ще му извадя нещо друго, ама през задника Grinning.

За съжаление, както се спомена, не може да имаш вяра, какво остава доверие на никой, и затова повечето са или се опитваме да сме "майстори по всичко". Е, да, ама не става, не може да разбираме от всичко, някои нямат и време, други желание, а предпочитат да си платят на "специалиста", който учил и/или се занимавал с години.

Като живеех в Чехия преди години това си беше практика навсякъде. Отиваш на зъболекар и ти прави опис на всеки зъб, какво е било състоянието, какво е правил зъболекаря. И не само това, но веднъж като си посетил техен зъболекар и останалите зъболекари имат достъп до информацията електронно като си кажеш пациентския номер. Предполагам защото там голяма част от здравните услуги се покриват от здравните им осигуровси  и имат доста повече контрол над всичко. Тук може само да си мечтаем за подобно нещо.

# 552
  • София
  • Мнения: 194
Тази седмица за съжаление и аз трябва да добавя стоматолог. Казва се д-р Йордан Петков. Кабинета се намира на ул. Д-р Петър Берон 3, София. При прелечение на горен втори преден зъб счупи инструмент в него. Притесни се и започна да ръчка в зъба с някакви други инструменти и пилеше и дълбаеше с машинката, но не можа да извади счупения инструмент. Машинката, в момента в който достигнеше инструмента и се избиваше настрани и рушеше здравата част на зъба. Звънна на колежка, която може под микроскоп да извади инструмента. Тя беше в отпуска, но му препоръча д-р Кафелов или д-р Йовчев, които са светила в ендодонтията и работят под микроскоп. При тях обаче се чака за прием над 2-3 седмици, а понякога и с месеци. Никой от тях не можеше да ме приеме веднага. Предложи ми ако не мога да се свържа със стоматолог, който под микроскоп да ми извади инструмента, след два дена той да извърши апикална остеотомия. Зъба ми се възпали много и започна да гнои. Съпруга ми не спря да звъни и да търси възможност да се извади инструмента. От кабинета на д-р Кафелов ми записаха час най-рано за след две седмици, а аз с това възпаление не можех да издържа и два дена. Тъй като кърмя в момента, пиех по-слаб антибиотик, съвместим с кърменето. Състоянието ми се волошаваше с минути и часове. Помолих д-р Петков, да ми изпрати снимката със счупения инструмент, но той каза, че няма такава. Това много ме учуди, тъй като в кабинета си ми направи 2 снимки. Не исках да се снимам допълнително, тъй като кърмя. Помолих го да опише счупения инструмент и той ми каза син хечтрьом(изглежда като малка бургия), номер 30, намиращ се в апикалната трета( върха на корена- оцветен в червено на снимката). Тъй като не можахме да намерим лекар с опит във ваденето на счупения инструмент толкова бързо, реших да се доверя на д-р Петков, въпреки грешката му и да ме оперира и извади с операция инструмента. Прави се като се отвори венеца, пробие се коста и се изреже малка част от корена на зъба, там където е счупения инструмент. Д-р Петков ме убеждаваше, че ще се справи и ще спаси зъба. Съпруга ми изрично говори с него да няма пропуски в качеството на материалите този път. За мой огромен късмет в последния момент, точно преди да ме оперира д-р Петков се обадиха от кабинета на д-р Кафелов, че същия ден в 15.30 се е отказал клиент и могат да ме приемат. Без да се замисляме със съпруга ми отказахме операцията при д-р Петков и приехем да отидем в кабинета на д-р Кафелов. Там той направи ренгенова снимка на зъба със счупения инструмент и забележете: СЧУПЕНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ БЯХА ДВА- червения при върха на зъба, за който д-р Петков ни беше информирал и синия по средата на зъба, за който д-р Петков си беше замълчал.... Д-р Кафелов успя да извади само синия инструмент от средата на зъба. Червения инструмент, който се намира при върха на корена не го извади, тъй като е голям завоя и трябва да разруши короната за да го достигне. Предстои операция, за да бъде изваден този инструмент. Съпруга ми се ядоста много и се обади на д-р Петков, да го попита как е мислел да направи операцията, която отказахме, при условие, че има и втори счупен инструмент по средата а зъба, който той нямаше да може да отстрани с операцията? Стана ясно, че д-р Петков е знаел, че е счупил два инструмента. Съпруга ми го попита също защо два пъти ме е излъгал, че има само един счупен инструмент? Защо не даде снимката със счупените инструметни? Защо ни лъжеше, че с операцията ще спаси зъба? Най вероятно по време на операцията щеше да каже, че зъба е неспасяем и да го извади, за да заличи грешката си...... Пиша този пост, за да предпазя други хора да не попаднат в тази ситуация. Ваденето на инструмент и операцията не са евтино лечение и много хора няма да могат да си го позволят и зъба им ще бъде изваден, след такава грешка.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 01:48 от Stela_B

# 553
  • Мнения: 68 583
Това е ужасно.

Винаги, когато ми правят секторни снимки, било в кабинета или в отделен рентгенолог.кабинет, даговарям снимката да бъде пратена И на МОЙ мейл, освен на този на зъболекаря. Винаги. Снимките са на пациента и той има право да разполага с тях. Това като съвет.

А иначе нямам думи за този лекар...

# 554
  • Мнения: 1
Това се намира и в темата и за "Добрите" Стоматолози.
но има място и тук, Въпросната е в София, Лозенец.


Здравейте Мами, Татковци, а напоследък и кой как се чувства било то родител 1 или 2...
пиша, глупости, обикновено другаде се изявявам но от немай къде се налага да попиша и тук.
На мен от зъболекари ми е до гушата, особено от един кон'кретен,
Не съм ходил при него но жена ми ходи от не май къде, и въпреки нейните предупреждения аз настоях. и сега олеле майко.
Ама не от работа а от поведението и напоследък.
Става въпрос за съседката ни, която има зъболекарски кабинет.
Докато бяхме на море миналата седмица получавам обаждане по телефона, и една много учтива г-жа или госпожица, ми се представи като Служител от 4то районно на МВР София...
та представете си бил съм Бутнал въпросната "съседка" зъболекарка нахлул съм бил в дома и ти да видиш... за да я бутам...
а сега представете си физиономията на Нейно Височество Последно бивше гадже (така и не свикнах с израза "жена ми"... по скоро аз съм неин... но това е друга тема) ама точно след поредната доза нежни милувки и познавайки въпросното съседско създание така се разсмя че се задави с кафето и после събуди и малкия с кашлянето си даже.

Та за малкия, на около 3 месеца преди да навърши 2 години му биха последната ваксина и това го довърши.
Загуби способността да ходи, акаше веднъж седмично и други подобни ужасии...
Родителите от групата за Аутизъм да се чувстват поканени да ме поканят. Е сега вече всичко е на път да си отмине и има много от сорта „какво, къде, защо и как“ да разкажа.
Та да се върнем на съседката Госпожица Зъболекар... колкото и странно да звучи, след 25г. възраст.
Да, точно така, държа да я наричаме госпожица, ще е нормално за нейния хал а и неморално да я наричаме другояче...
Ако ви се наложи да ходите при нея,
Госпожицата се казва Албена Емилова Илиева,
нарича баща си по малко име, или по фамилия, Пълно уважение към него, въпреки че с такава дъщеря със сигурност ще търси начин да се отърве от нея по-скоро и затова и е предал и хляба си.
    -тук почва да става Хейтърско… а аз не мога да мразя, расъл съм на острова на свободата... там милите дори си нямат Фейсбук още...-
Та Госпожицата,
в една такава несретна полунощна "Чистка" на двора, като през това време без да изпуска да погледне какво се случва през прозорците, прекъсвайки един домашен купон под чаршафите докато изкореняваше един плевел, Така и не разбра че това е милата ми асмичка (дори не знаеше думата асма), едва я отървах от свирепите охлюви предишната седмица, и сега вече е част от всичкото ще е земя, мир на неродените и лозови листенца...
Въпросната
се държи като домоуправител и се опитва да ни командва всичките живущи,
Оказва се че знае неща за мен и семейството ми които и ние самите не знаехме.
 -То верно супер хейтър стана... толкова зле ми е от това но не бива да спирам. -
Друга странност,
кой зъболекар работи посред нощите... та нали все светлина не им стига?
чудите се от къде са им парите на зъболекарите,
задочно
познавах един друг, казва се др. Войнов, той също беше зъболекар, и беше много богат човек, но едва свързваше двата края, ама пълен с душа. Нямаше да го споменавам, освен за една случка, цяла година лекуваше един зъб на нейно височество от хронично възпаление, така и не взе пари, излекува зъба и отиде при тези на които вече не казваме имената.
Та понеже стана въпрос за парите на зъбодокторите.
Ами простичко е.
Добър ден 100лв.
Довиждане 100лв.
Колкото по-малко те боли, Толкова по-добър е доктора
Толкова по-често се ходи при него.
Всичко е бизнес дами, господа и други,
намерете си приятел зъболекар... Да ви разкаже за живота на една съвременна пломба,
Чиста и проста аритметика от страна на Биг Мама Фарма.
Някой от вас знае ли какво е силициев карбид?
Eдно от често срещаните, изначални вещества заедно с неговите производни, в пастите за зъби,
а също и най-ефективния материал за шкурене… на каквото и да било. знам го понеже ползвам Избелващ Колгейт за да си напасна клапаните на двигателите и не давам излишно пари за скъпо струващи специални пасти.
или пък за да си полирам фаровете на колата... или да си почистя хромираните части, или да лъсна котлона от неръждавейка… и за все такива работи, си работи Колгейта...
Още по странно е че зъболекарите не споменават такива факти, но препоръчват пасти за зъби нали?
А доколкото живота на една пломба е програмиран, толкова колкото и живота на една пералня…
5 години макс. Ако искате да е 10години си купете пералнята Бош или там от по 4х цената на тази с 2 годишната гаранция. Нищо че ще финансирате някоя по-голяма компания… Но! Икономиката за да работи трябва да се продава постоянно, нищо че става въпрос за здравето на хората. Търгашка история.
Но, ето ви и една добра новина все пак
https://news.sky.com/story/scientists-discover-way-to-grow-back- … aturally-11798362
Да,
принципно говорехме за съседката ми. но е всичко свързано, да си лекар днешно време означава да си обвързан с доставките на лекарства и други лечебни материали, зъболекарите си правят сметката за днес колко трябва да им е оборота... разбирайте работят 3-4 дни седмично и готово на ден по една минимална заплата, какво пък толкоз нали затова са си платили знанията?
Или са си платили за да покажат че ги имат, без да се налага да го доказват?
Та сега Мили мои,
ви моля да се зачудите,
защо моята комшийка зъболекар,
работи предимно в извън работно време, а в работно само с проверени клиенти.
при нея не може да се плати с карта или банков превод,
няма табела отвън на входа,
няма я записана никъде другаде напоследък освен във Фрамар… (работи с техни материали ли?).
И когато дойдете "почти на гости у нас" дали не се налага да се самозалъгвате със "за добре свършената работа и добрите пари платих".
Помислете също така за детето в съседната стая, което вместо да каже здравей Тати, сънуввах…,
ме посреща с жужене имитирайки зъболекарската машинка, понеже до посреднощ само това е чувал.
Когато влезете в кабинета и погледнете къде се намира контакта, точно там, при голямата пукнатина, отзад имаше дупка от неумишлено извадените тухли, липсващи за да има там контакт, нищо че стената е на път да падне, нищо че каквото става в съседния апартамент трябва да е и моя работа… а някак, никак не е.
Заведе там детето си,
и си спомнете за момченцето живеещо зад съседната врата, и как го прилъгаха за да му се наложи да разказва неща за неговите родители. Нищо, то това да ги заплашваш че ще ги лишиш от дома им в днешно време си е нормално, във всеки филм го има.
Помислете колко трябва да е лош (и подло търпелив) човека направил си гущер с парченца от плочки пред вратата си, само и само да стои грозно с всичко останало във въслюбимия кафяв цвят на комшийката, барабар с прясно изджваканата от вас дъвка не-доразмазана на сиво-черния дърт соц под...
Помислете къде ще си хвърлите цигарата преди или след като подминете гниещата дървена, но пак в кафяво като това дето само в тоалетната, врата на мазето.
Следващия път когато сте там,
пред кабинета на доктор Албена Емилова Илиева, не мислете за нас, ние ще се оправим някак си, за съжаление тя няма.
И всеки който се осмели, да ми поиска сметка за всичко написано да заповяда,
Има два начина да стигне до мен, единия е от тук, и само ще се изяде от яд докато ме плюе.
Другият е да почука на врата ми, ако знае няколко вълшебни думи, или ще отнесе кафе или бира (ако има) зависи от часа вече.
Току виж съм разказал (или показал) как се избутват нежелани гости от дома ви,
или как да се изправите с голи ръце срещу зъболекар въоръжен с къртач чиято цел е рушене основите на вашата сграда...

Пожелавам ви,
Да не се налага да сте толкова вбесени колкото съм аз сега. Иначе съм си готин, не че всички приятелки на нейно височество си изядоха ноктите на сватбата ама карай...
И все пак ако ви се наложи да сте ми "почти" на гости,
Дано да си струва колкото и безболезнено да е минало всичко.

Общи условия

Активация на акаунт