Черен списък на стоматолозите

  • 475 919
  • 863
  •   1
Отговори
# 555
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Апикалната остеотомия е хирургична интервенция, която би трябвало да се извършва от орален хирург. Не се подлагайте на хирургични интервенции при терапевти, освен ако не сте сигурни, че имат нужните инструменти и умения.

# 556
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
@Stela_B, нямам думи...

Пожелам Ви всичко да мине спокойно и да се възстановите бързо!
Много неприятно, обаче и ненамиране на специалист, който да поеме пациент по спешност, също е много неприятна ситуация. Проблемът Ви е бил сериозен и въпреки това никой не Ви е приел, а Ви дават час след две седмици. След толкова време какво ще стане с Вас? Или всеки се спасява, както може... Накратко, да не се налага спешна стоматологична помощ за сериозни случаи, че няма да се намери.

# 557
  • Мнения: 68 570
Аз пак да кажа - защо отваря зъб, когато няма ресурс - и като техника/микроскоп/, и като умения, да завърши, в т.число и да извади евентуално счупен инструмент?? Защо за бога?
И това е масова практика.
И като се обърка нещо те праща при колега с микроскоп, който обаче ще те приеме след месец-два...
Ей това не го разбирам...

Като имаш капацитет само за пломби, ще правиш само пломби. Къде си тръгнал да бърникаш в устата на пациенти....

# 558
  • Мнения: 427
Stela_B, моля те не оставяй нещата така, а подай жалба до Медцински одит. Жалбата може да се подаде и електронно. Според мен не е случайно, че не ти дава ренгеновите снимки. Тия нещастници винаги се опитват да се застраховат при евентуална жалба. Побеснявам как те е оставил да се оправяш сама в ситуацията. Дали ако той лично беше звъннал на някой колега, нямаше да те приемат по-бързо? Но естествено това значи да си признае, че той е виновен. И защо не е предложил той да заплати лечението? Моля те, подай жалба. Тези хора си мислят, че могат да си правят каквото поискат, чувстват се абсолютно безнаказани, а нас ни мислят за опитни мишки с бездънни портфейли.

# 559
  • Мнения: 47 963
Абсолютно! И като нямаш капацитет и си се осрал, поне съдействай с колега веднага. И то кърмеща жена. Що за "професионалист"!
И аз си патя от немърливост, но не чак такава.
Днес всеки напира да прави всичко- и кореново, и шини, че и импланти под път и над път.
Трудно е да се намери свестен специалист.

# 560
  • Мнения: 68 570
Хубаво заговориха за специализациите - че който има за кореново,само той да има право да работи такива случаи.

Ама се замлъкна...

# 561
  • София
  • Мнения: 194
И аз искам да ми изпращат снимките, но това е когато се правят в лаборатория. В случая д-р Петков има ренген и ме снима на зъболекарския стол докато работи. Затова нямах достъп до двете снимки, които направи. Изпрати ми само едната, без счупените инструменти в зъба.
Д-р Петков съдейства за намиране на колега до толкова, че се обади на колежка, която обаче излизаше в отпуск и препоръча д-р Кфелов и д-р Йовчев. Д-р Петков се обади на регистратурата на д-р Кафелов и на него му казаха час след две седмици. Съдействието му свърши до тук. Помолих го да намери други колеги, които могат да съдействат, но той ми отказа. Предложи ми да ме оперира.... Съпруга ми, беше тоя, който звъня ежедневно по няколко пъти в кабинета на д-р Кафелов, за да ме приемат.
Искам да кажа и за огормната си благодарност към д-р Кафелов. След като отстрани инструмента, излекува корена и го запълни. От тогава възпалението намалява, спрях антибиотика, болката изчезна.... След като два месеца ходих по различни кабинети, най-накрая намерих адекватното лечение! Каза ми и че до датата на операцията инфекцията напълно ще отшуми.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 11:37 от Stela_B

# 562
  • Мнения: 427
Радвам се, че си попаднала на добър специалист след цялата тая драма. Но реално не може да ти откаже да ти даде снимките. Досега не съм стъпвала в кабинет, където да ги правят безплатно, така че предполагам, че си си я платила. Как ти отказва нещо, което си си платила ? Пак казвам, презастрахова се за евентуална жалба.


# 563
  • Мнения: 47 963
Сетих се как стоматоложката във Варна се учуди, че в София не мога да намеря свестен зъболекар. Ми не мога. На някои магариите лъснаха след време. Не винаги мога да преценя на момента, че е некадърник. А веднъж взели диплома, могат да правят каквото си искат. Няма никакъв контрол. Евентуално нещо в съда...някога....ако се добереш до доказателства.

# 564
  • Мнения: 427
Сетих се как стоматоложката във Варна се учуди, че в София не мога да намеря свестен зъболекар. Ми не мога. На някои магариите лъснаха след време. Не винаги мога да преценя на момента, че е некадърник. А веднъж взели диплома, могат да правят каквото си искат. Няма никакъв контрол. Евентуално нещо в съда...някога....ако се добереш до доказателства.

Аз в момента съм подала жалби навсякъде срещу една такава некадърничка. По нататък ще се вклуча какъв е резултатът. Но определено всичките се опитват по всякакъв начин да те отказват да подаваш жалба. Но ми се струва, че хората по принцип са се отказали да си търсят правата, което само подпомага такива учили-недоучили недоразумения да се чувстват безнаказани.

# 565
  • Мнения: 47 963
Как можеш да докажеш нещо? Трябва ти снимки преди и след, амбулаторни листове и документите от некадърника...

# 566
  • Мнения: 427
Как можеш да докажеш нещо? Трябва ти снимки преди и след, амбулаторни листове и документите от некадърника...

За това си има институции, нека те да му поискат въпросната документация.

# 567
  • Мнения: 2 478
Viki, нещо си се объркала, не знам в каква държава живееш. Тук няма институции, всичко е "по сигнал", и никой не си мърда пръста, ако не е заинтересован от нещо и той. По цял ден се клатят краци, разглеждат каталози, цъка се на тела и в нета, и се чака да дойде краят на деня.
Happy, искаше да каже, че ТИ, като потърпевш, ако решиш да предприемаш мерки, без документите, които е описала, явяващи се доказателства, не може да имаш никакви претенции, всичко са просто думи, даже теб могат да те осъдят за клевета и уронване на престиж, вследствие на пропуснати ползи.
Институциите също ще ти искат "комплект" досие, документи, и след като мине "срокът" за разглеждане, нали не си само ти, "ойде коньо у рЯката", има да си се въртиш по "институции".

# 568
  • Мнения: 427
Viki, нещо си се объркала, не знам в каква държава живееш. Тук няма институции, всичко е "по сигнал", и никой не си мърда пръста, ако не е заинтересован от нещо и той. По цял ден се клатят краци, разглеждат каталози, цъка се на тела и в нета, и се чака да дойде краят на деня.
Happy, искаше да каже, че ТИ, като потърпевш, ако решиш да предприемаш мерки, без документите, които е описала, явяващи се доказателства, не може да имаш никакви претенции, всичко са просто думи, даже теб могат да те осъдят за клевета и уронване на престиж, вследствие на пропуснати ползи.
Институциите също ще ти искат "комплект" досие, документи, и след като мине "срокът" за разглеждане, нали не си само ти, "ойде коньо у рЯката", има да си се въртиш по "институции".


Ако всички при такива обстоятелства си казваме няма смисъл да подавам сигнал, наистина никога нищо няма да се промени. Жената има ренгенова снимка, на която се вижда отчупеното парче. Надявам се, че има и касова бележка от посещението при въпросния зъболекар. И има и втори зъболекар, който може да потвърди, че е отишла при него с метално парче от инструмент във венеца, което той се е наложило да извади.
Не съм зъболекар, но предполагам, че и самите ти са задължени да водят някаква документация за пациентите, които ги посещават.

# 569
  • София
  • Мнения: 194
Нямам документ от посещението при доктор Петков, като счупи инструментите. Не ми взе и пари. Беше притеснен, но това не му попречи да ме излъже, че е само един инструмента. Съпруга ми ще говори с него да покрие разходите по ваденето на инструментите. Ще ви пиша как са се развили нещата.

Общи условия

Активация на акаунт