Черен списък на стоматолозите

  • 479 609
  • 865
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3
Доктор Марина Димова, клиника МНЛ, Младост 4.
След като поръчах и платих хиляди левове за горен мост с 8 коронки, Димова решила, че предните два зъба трябва да се преизпилят. Мостът седи несъразмерно, като кучешките ми зъби изпъкват. Ала лошото е, че Димова така и не намери за нужно да се посъветва с мен, преди да вземе такова решение, нито да ми съобщи, че го е направила. А колежката й Кръстева твърдеше, че предните зъби могат да се одължат отново - оказа се невъзможно. Всичко това ми струва прекалено скъпо.

# 781
  • Мнения: 660
Десислава Кичукова аз така се прекарах отивайки при Литовски гр. Горна Оряховица, за който не бях чела никакви мнения, боже каква огромна грешка...

# 782
  • Мнения: 2
д-р Зоя Попова - Младост 1. Чисти зъб със съмнение за пулпит, защото е било близо до пулпата, но не съвсем. (болка преди преглед и след слагане на пломба нямам). Сложи лекарство (калций) за няколко дни и после сложи пломбата. Буквално каза, то остана още много малко кариес, но калция ще го изчисти.  Година след това започват адски болки (не отидох при нея, защото вече 2 пломби бях сменила поради некачествена работа). При отварянето на зъба се оказва, че вътре "няма никой" (кухо) само кариозна маса и зъбът се е самоомъртвил. С две думи "докторката" от съмнение за пулпит ми направи периодонтит с инфекция достигаща почти до костта. Буквално на ренгеновата снимка седеше като една голяма дупка под корена на зъба.
И още нещо. На семейна приятелка детето й беше с много криви зъби. Това, което предложила като ортодонтско лечение беше първо да се извадят кучешките зъби и после да се слага или брекети или шини. Аз до колкото съм запозната кучешките зъби са едни от най-здравите и най-функционалните зъби, което не би следвало да се вадят.

# 783
  • Мнения: 4 263
Аз от такива зъболекари вече съм редовен клиент на ендодонтистите, а там лечението е много скъпо. Един незапълнен канал, счупен инструмент, немърливост при слагане на щифт (евентуално пукане на канала) и се стига до ендодонското лечение.

# 784
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да споделя горчивия си опит с Габриела Килова, ЕКЗАКТ ДЕНТ. Абстрахирайки се от факта, че винаги закъснява, дори за първи пациент, изключително бавна (нямам посещение под 3 часа), досажда на пациентите си с лични истории; счупи инструмент в канала ми; скри факта, че няма опит в естетичната стоматология, но горещо я препоръчва. Прекарах 11 часа за бондинг на 4 зъба, след това още 3 часа за корекция и се налага да продължа с нов специалист.

# 785
  • Мнения: X
Да се запиша с оплакване от Др Дорина Енчева - дентален хирург от Русе / стоматологията.
Извади здрав, вместо болния зъб! за 50лв!

Аз днес бях при нея, имам изваден зьб преди десет дни но продьлжава да боли и исках консулт и с зьболекар хирург. Та тя ме наплаши че имам останало парче от корен в коста и трябвало да се оперирам. Направих панорамна снимка и консултация с друг хирург и се оказа че няма такова нещо, просто по бавно се вьзстановявам и трябва още време.

# 786
  • Мнения: X
Дориана Енчева стоматология Русе, беше ми изваден зъб при друга зъболекарка но продължаваше по дълго време да ме боли поради травматичното вадене и  исках консултация и с хирург за мое спокойствие въпреки това че се доверявах че моята зъболекарка е направила всичко качествено и беше убедена че е извалила всичко и е проверила. Направих снимка след което въпросната лекарка ми казва че имам останало парче в коста от корен и трябва да ми се направи операция за да се изреже. Интуицията ми подсказа да се консултирам с друг специалист и се обадих на др Нестор Илиев също работи в стоматологията. Направихме и панорамна снимка и се оказа че няма никакви парчета от зъба, раната изглежда нормално! Продьлжава да наболява все още поради травматичното вадене, зъба беше голям дьвкателен с три корена и беше изваден и с киста. За него искам да кажа че е  много добър специалист, който си разбира от работата си личи!

# 787
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Д-р Търпоманов, Пловдив. Препоръча ми го негов колега, като добър детски стоматолог. В началото бях впечатлена от старателната му работа и перфектното изграждане на два предни зъба но големия ми син. Четири години ходи при него, правеше му идеални пломби, въпреки че детето мрънкаше, че стои с часове при него. Понеже той ходеше сам, мислех че е просто лиготия, но когато започнах да водя и малкия(на 5  години), разбрах че въпросния стоматолог е абсолютно арогантен и се държи с децата ужасно. На второто водене на малкия така му крещя, а детето ревеше и искаше с мен. Той го натискаше, заедно със сестрата, за да му оправят зъбите, бил вече голям. Накрая го нарече лигльо и му се накара, че щял да му счупи много скъпия зъболекарски стол. До тук беше ходенето ми с малкия. Големия продължи да се лекува при него, защото живеех в заблуда, че е поне добър специалист...Но каква беше изненадата ми, когато отивайки на ортодонт, се оказа че детето има 7-8 кариеса. При това два месеца след като сме били при Търпоманов и при условие, че ходи редовно - два пъти в годината на профилактика. Бях в шок! Не ми се коментира, че единият зъб стигна до плопит и се наложи умъртвяване...
При потвърждение на зъбния статус от още един стоматолог, окончателно приключих ходенето при този "специалист". На всичко отгоре господинът преподава на студенти...
Децата ми сега ходят при д-р Арабаджиева, която има страхотен подход към пациентите си. И двамата ходят абсолютно спокойни и без страх.

# 788
  • Мнения: 4 263
Бях много неприятно изненадана от услугите, които продава доц. Гусийска. Едно се обяснява по телефона, друго се случва на практика.

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 22:14 от malinkap

# 789
  • Мнения: 1
1. господин ТАШКОВ  7ма поликлиника ет.7 кабинет 615

2. СИЛВА ВЕСЕЛИНОВА КАРАВЕЛОВА - София, жк. Овча Купел 1, бл. 519 вх. Б ет. 3 ап. 44

3. Виолина Дамянова - Овча Купел 1, бл. 418 вх. И

4. красна поляна ет.1 - не зная името и адреса



Добре, попадам на темата от Гугъл като напиша името навщ  Виолина Дамянова и в този черен списък не сте упоменали защо да не се ходи при нея?! Защо?! Кажете!!!  Пращат ме при нея и ми е спешно, боли! Защо просто не сте писали причината да е в черен списък? Моля ако някой знае какъв е проблема  с нея да каже бързо!

# 790
  • Пловдив
  • Мнения: 3 627
Не мисля че водят досиета като през соца. Едва ли. Вписаното в книжката за по касата. Другото - по памет.
Още повече че няма " личен стоматолог "  като понятие...може при всеки да се ходи.
Не мога да твърдя какво правят колегите, но в моята клиника всеки пациент има досие. От 1993 година до сега всичко се пази. През 1999 направих с IT специалист програма ,която е 3D и там се вижда дори на коя повърхност на зъба е поставена пломбата. Мога да видя с какъв материал е пломбира, какви междинни вложки са поставени и от кой лекар. Да ,не водя досиета като в соца, но уверявам Ви, те не бяха добри. Всеки пациент има и рентгеново досие - независимо дали снимката е правена при нас или е на носител.
Разбирам, че темата е "Черен списък..." ,но не слагайте всички под един знаменател.

# 791
  • Мнения: 68 896
Това към мен ли? Защото не мисля че съм поставяла някого под общ знаменател. Цитирали сте мой пост, който е отговор към друг потребител.

# 792
  • Пловдив
  • Мнения: 3 627
Не е личен отговор. Ако така сте го възприели, съжалявам. Исках да върна коментар по тема ,която е коментирана отдавна.
Идеята ми беше да обясня, че не работим по памет. Сигурно/убедена съм ,че е така/ има такива колеги. Вероятно са много, но не всички са такива. Аз лично на книжки не вярвам- има много не вписани манипулации, както и фиктивно вписани и не извършени. Това е жалко, подсъдно и некоректно.
Това, че няма личен стоматолог-нищо не означава. Дори и за една манипулация да влезне пациент, стоматологът е длъжен да му направи картон.
Още веднъж се извинявам, ако сте го приели лично.

# 793
  • София
  • Мнения: 606

И при мен всичко се пази със снимки и дати в папка в компютъра

# 794
  • Мнения: 2
Здравейте. Искам да споделя опита си от зъболекар д-р Владимир Писев от София, жк. Младост 1. Заведох детето ми на преглед, без оплаквания. За първи път го водя при този лекар, защото като местоположение ни е удобно. Видя, че пломба е била отчупена и ще преправя. Не пропусна да обвини предишния ни стоматолог в не добре свършена работа. Работи по зъбчето и каза, че всичко е оправено. Детето ми споделя, че го боли зъбчето, което е правено. Изчакам ден два да минат, но синът ми продължава да се оплаква. Помолих го да отвори уста за да видя кое го боли. Виждам, че зъбчето стои отворено с голяма дупка, венеца посинял и възпален. Почистих от храна с клечка за зъби и виждам, че дупката стига до основата на зъбчето и детето го боли докато почиствам. Зъбчето е с пулпит и се наложи да търсим помощ по спешност. Умъртвяване, лечение и след това пломба...Нямам думи за отношението на д-р Писев.

Общи условия

Активация на акаунт