къде си правите вливанията?

  • 6 129
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте момичета, аз съм от Варна, имам предписани вливания от доц. Конова, четейки форумите разбирам че много от вас са минали по този път. Споделете кой къде си прави вливанията и при какви цени?

# 1
  • Мнения: 401
В Пирогов, в Акушеро-гинекологичното отделение, правят вливане. Цената на манипулацията е 100 лв., но там могат да ти продадат имуновенина на по-евтина цена от тази, която е по аптеките, така че нещата с цената идват горе-долу на кантар. Трябва обаче да носиш задължително формуляр - една зелена бележка, на който лекар да ти е написал, че ти се назначава вливане на еди колко си ампули Имуновенин.
Мисля обаче, че няма начин във Варна да не може да ти направят вливането - та това е голям град, пълен е с болници и клиники! Струва ми се прекалено да пътуваш до София само за това.

# 2
  • Мнения: 34
Благодаря за информацията, сигурна съм че има и във Варна възможности за това. Ще потърся вариант тук.

# 3
  • Мнения: 95
Искам да ви попитам от каде се снабдявате с имуновенин?Тук в България продават ли го?В пирогов има така ли,но дали във всеки град?!И колко струва имуновенина в пирогов например?Питам ви защото и аз чакам от Конова заключение и препоръки,а тя няма начин да ме прескочи относно вливането нха имуновенин-едва ли има някой отишъл при нея без да му е включила вливания!А тъй като аз съм много далече от Плевен и не смятам пак да ходя до там,за да получа например такова зелено листче за вливане.Мога ли по-др начин да се сдобия с него?Макар,че аз не мога да си позволя тези вливания защото са много скъпуи поне за мен...за жалост и много се страхувам заради това и се притеснявам незнам какво ще правя!!!Но все пак искам да знам.Благодаря ви предварително

# 4
  • Мнения: 401
И на мен вливането ми беше назначено от доц. Конова. Зеленото талонче на мен ми го даде акушер-гинекологът, при който отидох на преглед, като му показах изследванията и препоръките на доц. Конова. Ти нали си пациентка на д-р Даскалов - той е специалист по репродуктивни проблеми, така че не би трябвало да ти откаже такъв зелен талон. Имуновенинът със сигурност се продава в аптеките. Не във всички, но в по-големите. Мисля, че 40 ампули в аптечната мрежа струват общо към 550 лв.
@  ivakali
На теб доц. Конова защо ти беше назначила вливане на Имуновенин? Колко процента са ти НК клетките? Искам само да те успокоя, че може, докато ти дойде време за забременяването, НК клетките да спаднат, и да не ти се налага въобще да вливаш.

@ qweenofjoy
Мисля, че във всяка болница или клиника би трябвало да могат да ти направят вливането. Още повече, че във Варна има мед. центрове, занимаващи се с репродуктивно проблеми. Може би трябва да започнеш оттам.

# 5
  • София
  • Мнения: 262
Вливания могат да се правят в Плевен при доц. Конова – те си осигуряват Имуновенина. Друго място, където правят вливания, също с техен Имуновенин, е клиника „Селена” в Пловдив.
Имуновенин може да се купи в София от производителя – в сградата на Националния център по заразни и паразитни болести. Продават го по цени на едро и сигурно е по-евтин отколкото в аптеките. Адрес: бул. „Янко Сакъзов” 26. Тел.: 846-61-86

# 6
  • Мнения: 95
Благодаря за отговорите значи все пак продават имуновенин в България.Исках да знам

# 7
  • Мнения: 95
М да правилно и пресположих аз съм следващата мишена на Конова относно имуновенинът.Как си знаех само,че ще ми го назначи...Е какво да се прави...Поне е само еднократно.Значи в Пловдив във Селане ами там май-ще ми е най-добре като гледам,а в Селане по-скъпи ли са ампулите от колкото са в аптеката да кажем някой може ли да ми каже ако знае?Благодаря

# 8
  • Мнения: 34
Имуновенин е българско производство, продава се в България, може да се поръча за доставка в аптеките, защото е скъп и не го зареждат на склад. Цената е около 500лв. Има чужди заместители които са доста по чисти, но предполагам че доц.Конова не ги предлага единствено заради разликата в цената. Прочетох из форума за други момичета които са правили вливания с имуновенин оказва се че при някои не минава само с едно вливане а се налагат по няколко, затова обаче се правят контролни изследвания на нивата на НК клетките. Аз вливане правя във Варна в Майчин дом- това е частна клиника така че не са ми отказали след като си плащам...беше ми интересно да разбера другите момичета какво са предприели в такава ситуация.

# 9
  • Мнения: 34
И на мен вливането ми беше назначено от доц. Конова. Зеленото талонче на мен ми го даде акушер-гинекологът, при който отидох на преглед, като му показах изследванията и препоръките на доц. Конова. Ти нали си пациентка на д-р Даскалов - той е специалист по репродуктивни проблеми, така че не би трябвало да ти откаже такъв зелен талон. Имуновенинът със сигурност се продава в аптеките. Не във всички, но в по-големите. Мисля, че 40 ампули в аптечната мрежа струват общо към 550 лв.
@  ivakali
На теб доц. Конова защо ти беше назначила вливане на Имуновенин? Колко процента са ти НК клетките? Искам само да те успокоя, че може, докато ти дойде време за забременяването, НК клетките да спаднат, и да не ти се налага въобще да вливаш.

@ qweenofjoy
Мисля, че във всяка болница или клиника би трябвало да могат да ти направят вливането. Още повече, че във Варна има мед. центрове, занимаващи се с репродуктивно проблеми. Може би трябва да започнеш оттам.

@ivakali
Нивата на НК клетките при забременяване се покачват, затова се прилага имуновенин, защото по време на бременност по-евтините вливания от Липовенос и интралипид не се правят. Те са само за периода преди забременяването.

# 10
  • Мнения: 401
Защо Интралипид и Липовенос да не се правят при бременност?

Освен това ivakali в момента не е бременна, и има гранична стойност на НК клетките. Не е ли по-подходящ в нейния случай Интралипид?

# 11
  • Мнения: 34
Защо Интралипид и Липовенос да не се правят при бременност?

Освен това ivakali в момента не е бременна, и има гранична стойност на НК клетките. Не е ли по-подходящ в нейния случай Интралипид?

Не мога да отговоря със сигурност защо, просто го знам от лекар. Предполагам че е заради разликата в медикаментите- едното е пречистено соево масло (говоря за интралипида) а другото- имуновенина си е човешки имуноглобулин и албумин. Разликата е космическа.....та затова предполагам че док ми е дал такъв отговор.

# 12
  • София
  • Мнения: 262

И Имуновенинът, и Липовеносът могат да се правят и преди забременяване и след забременяване. Аз съм пациентка на доц. Конова. Вливах 6 пъти Имуновенин и Липовенос едновременно. Първото ми вливане на двете лекарства беше преди да забременея. Останалите 5 пъти бяха до 21 г.с. включително. Имах и седмо вливане в 25 г-с., което беше само с Липовенос. Имуновенинът доц. Конова ми го беше изписала не толкова заради високите NK-клетки, а заради ТАТ и МАТ. Тези антитела вече са ми почти в норма и затова тя ми спря Имуновенина. Но, NK- клетките са ми доста високи и заради тях продължих с Липовеноса. Т.е. при мен по-скоро Имуновенинът е заради Хашимотото, а Липовеносът заради високите NK-клетки. Питала съм доц. Конова защо изписва Имуновенин, а не някое от вносните му заместители. Отговори ми, че крайният резултат от Имуновенина и от вносните му заместители е един и същ с тази разлика, че вносният е на двойни цени.

# 13
  • Мнения: 95
Ок ясно е,че вие поне имате причина някаква да ви е казала да вливате,но на за мен не ми е ясно защо след като аз няма такъв проблем свързан с вливане.Не ми е ясно това.Моят проблем е съвсем друг!А Конова ми е предписала толкова много неща,че дори и да не бях правила изследвания от една камара лекарства каквото и да ми имаше и да не знаех просто щеше да се олучи!Моят проблем излезе от най-простите изследвания.Със генетичните и с имунологичните и хормоните на щетовидната всичко е Ок-немога и немога да разбера защо имам имуновенин(еднократно е,но го има и имам страх от него-чувам,че е възможно бременната да вдигне температура-Хора какво ще стане тогава?!!!),защо имам фраксипарин(до 12г.с)защо имам аспирин протект като няма дори склонност към тромбофилия?!!!И още куп др от типа на витамини(хайде за тях съм съгласна)имам и утрогестан глобили 3x2...Незнам какво да правя за напред наистина!!!Дали да се доверя сляпо,знам че Конова е специалист в работата си,но малко ме плашат тези неща...А сега м/у другото аз съм към края на лечението си за това,което наистина е проблемът,а Конова дори не го е споменала в препоръките си.Наистина много съм объркана и незнам какво да мисля.Най-лошото е,че нямам и немога да имам никаква връзка с нея.Защото тя така и не посочи телефон,а от клиниката не ми го дават!И как тогава да я попитам за всичко онова,което сега ми е много чудно?!Ако някой и има тел.моля да ми го даде.Благодаря

# 14
  • Мнения: 767
Здравей Ivakali аз съм почти същия случай като теб имам 4 спонтанни аборта консултирах се с Конова и на мен ми назначи почти същата терапия като при теб.От всички изследвания които съм направила се оказа че само НК клетките са ми леко завишени 12%.Имам изписани 3-4 вливания на имуновенин по 40 ампули,фраксипарин и аспирин пък изследванията ми за тромбофилия и антифосфолипиден синдром са в норма,и на мен ми изписа утрогестан 3 по 2 с него съм съгласна,защото при мен всяка бременост започва с кървене но за този аспирин и фраксипарин незнам много ми е притеснено.Този месец вливах липовенос и уж поработваме по въпроса за бебе но незнам дали ще се получи.Живот и здраве ако забременея ще поговоря с доктор Емин за аспирина и фраксипарина пък за тез вливания незнам дали не мога да вливам липовенос.Ако някой е минал по тоя път нека да сподели.Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт