ЯНУАРЧЕТА 2010 - тема 13

  • 25 826
  • 738
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 647
Герганчето, вероятно питаш за Низита мас, което е морска вода, но във вид на мазило, при Светозар много помогна.  Peace

За тортите, за втория рожден ден на Валентин поръчвах тази от сладкарница "Неделя":



Невероятна е, струваше само 36-40 лв., а освен вкъщи черпих и цялата редакция тогава, а това са си към 30 души най-малко!

Четохте ли това: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3407851 Направо нямам думи, в що за свят живеем?! Как може някой да постъпи така?!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 19:46 от little rabit

# 61
  • Мнения: 550


Четохте ли това: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3407851 Направо нямам думи, в що за свят живеем?! Как може някой да постъпи така?!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Не мога да повярвам  #Cussing out #Cussing out Що за хора са това  #2gunfire Лелее, понякога като чета такива неща такива вълни напират в мен, че имам чувството, че ако този човек е пред мен съм способна да го убия собственоръчно  #2gunfire #2gunfire

# 62
  • Мнения: 63
И аз да се вмъкна ж темата.
Много,много кофти неща се случиха около мен тези дни,но сега нямам време и настроение да пиша Sad
Честито на всички с повод за празнуване  bouquet
Отчет от ДК на Крис:10кг(+680гр);74см(+2см)
Съжалявам че е толкова телеграфно но другият път повече(когато нещата около мен се оправят)

# 63
  • Мнения: 3 675
чак толкова гадна не съм, все пак литъл рабит ме познава, не съм такъв човек, ако някой е останал с такова впечатление, проблема си е негов

никого не провокирам
просто две познати попитаха вчера в скайп дали стефа е проходила, от там тръгна всичко

колкото до тортата, нея ще я прави мъжа ми, дано да не я направи толкова сиропирана като сватбената, защото човек може да получи диабет Mr. Green
чудя се дали правят торти от снимки, дали да не врътна нещо на музикална тематика, нещо с китара или пр., нали всички сме рокаджии, как иначе

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 21:01 от gitadam

# 64
  • Мнения: 647
чак толкова гадна не съм, все пак литъл рабит ме познава, не съм такъв човек, ако някой е останал с такова впечатление, проблема си е негов

никого не провокирам
просто две познати попитаха вчера в скайп дали стефа е проходила, от там тръгна всичко

колкото до тортата, нея ще я прави мъжа ми, дано да не я направи толкова сиропирана като сватбената, защото човек може да получи диабет Mr. Green
чудя се дали правят торти от снимки, дали да не врътна нещо на музикална тематика, нещо с китара или пр., нали всички сме рокаджии, как иначе

Гита, въобще даже не си гадна, нито лоша!  Hug Аз не разбрах точно какъв е тоя спор за прохождането, но по принцип  знам, че детето само трябва да направи няколко крачки.  Peace На Валентин правихме прощапулник, когато беше слезнал сам от леглото и стигнал до коридора.  Grinning
За тортите, правят със снимки, скоро една приятелка е поръчвала с Бен тен за нейното момче, ако искаш мога да я питам от къде и за колко пари.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 283
Привет мами! Hug

Минавам да се разпиша. Crazy

Ема е вече 2-ри ден на ясла за по няколко часа и аз имам  време да си ошетам. Днес съм рихала сняг като дива..малко гимнастика. Mr. Green

И Ема прави по 1-2 крачки сама, мно Mr. Greenго е безстрашна, но още има време докато стане съвсем стабилна.

За РДен аз ще правя тортата. Мисля да не каня много хора, че ме е страх от вирусите. Sick

Аз имам даскало до 27 и на 1 дек. тръгвам на бач...направо ме втриса. #Crazy

Рапорт даден. bowuu До скоро и бъдете здравички.  bouquet

# 66
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Пиривет пак.... днес голямо писане му дръпнах!

Рабитче, не знам за тортата, ама Валентин е страхооооотен! Толкова красиво дете........  Heart Eyes

Гита, не си лоша и гадна, бе....... Просто някак винаги циклиш на всяка тема, сякаш другите писаници минават покрай теб и ти не ги четеш, ама питаш и питаш, пак и пак.... Така беше и със захранването и със памперсите май по едно време. Обръщай повече внимание на това, което се обсъжда, за да не става досадно. Другото е, че задаваш едни наивни и сякаш малко безмислени въпроси, които, като че ли на всички други има се виждат ясни и това малко изнервя........

По темата за поддържаната мама - аз търпя голям срив в това отношение. Ходя на козметик, подстригвам се и се боядисвам абсолютно редовно. Ходя на народни танци и се опитвам да пазя диета, напоследък ми е все по-трудно обаче. Но имаше време, когато не миех сама косата си  Blush - ходех абсолютно винаги на сешоар. Маникюра ми винаги беше абсолютно перфектен и поддържан. Гримирах се сутрин като стана и си ходех така цял ден.... Това започна да се променя преди бременността де. Вече исках да се излежавам до мъжо до последно и да си отспя. Гримирах се по-малко и дори понякога ходех без грим  Crazy Сега........ Ооооо, ужас. Ноктите ми са къси и не са виждали лак от лятото. Косата ми е рязко по-къса (но си я харесвам и така), ама е все на опашка де.... Правя я, само ако ще ходим някъде и сутринта пак слагам ластика..... Грим виждам веднъж-два пъти в месеца.....
Вероятно като тръгна на работа, ще се наложи да се постегна малко, но едва ли ще се върна на онова ниво от преди....... Почти като истинска "кифла"  hahaha hahaha hahaha Само дето се скъсвам от бач и не ходя в Син Сити.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 462

Арвен, за отбиването да кажа как беше при мен - замествах храненията, докато ни остана кърменето сутрин и вечер. След това вечер започнах да й давам по малко АМ и я дохранвах с кърма като постепенно увеличавах количеството на млякото, докато заместих изцяло вечерното кърмене. Сутрешното и него по същия начин. Давах да суче, когато усещах напрежение в гърдите, през ден, два и така до преди няколко дни. Сега не усещам напрежение, нямам и някакви уплътнения по гърдите. Не съм пила лекарства, Исках да стане постепенно, за да не е стрес нито за мен, нито за бебето. Някой беше писал, че 2 хапчета са 90 лева  #Crazy Наистина ли е така, или аз нещо не съм прочела правилно? Иначе за приспиването вечер - след като си изпие млякото и е достатъчно изморена, просто я слагам в чувалчето и я оставям в леглото. Невероятно и за мен, но започна да си заспива сама, без рев и мрънкане. Е, смуче си палеца, докато заспи, което мен ме ядосва, но няма начин за отказването му поне засега. А откакто е само на АМ си спи по цяла нощ без да се буди.


Куин мерси за споделянето  Hug И при Александър така станаха нещата от само себе си, докато той сам една вечер се загърби и не пожела повече да суче, но при Иван е направо плачевно положението. Той си се храни с твърда храна нормално, но и суче доста активно. Например следобяд се буди по 2-3 пъти и суче. Иначе се събужда и после е супер кисел Той така заспива всъщност. Вечер естествено заспива сучейки, но последните седмици се буди през по-малко от час  ooooh! Аз лягам до него на един диван и той се завърта към мен и започва да търси. Ако не му дам да суче започва страхотен рев. Залъглка изобщо не признава в такива моменти, а пък АМ също хич не долюбва. Изпива по около 20грама и търси да суче TiredМисля си че никога няма да свърши и честно казано кърменето хич не ми доставя удоволствие вече. Отделно е започнал и да ме хапе  Whistling
И така, оплаках се  Laughing Ще запхочна по -упорито да му давам АМ и да видим какво ще стане

За чаша с накрайник- Иван пие от такава от около месец. На Нуби взехме със силиконов накрайник. От чаша също пие   Peace

За прохождането- той прави крачки като го държа за блузката отзад и ръцете са му свободни. За мен прохождане е, когато детето се отпусне само да ходи, дори и няколко крачки  Peace

За поддържането- и мен хич ме няма напоследък. Да си призная дори веждите забравям да си скубя  Naughty

За малкото бебенце и аз се потресох. Направо се чуда понякога защо на такива хора им е даден шанса да имат деца, а пък на други, които биха ги гледали - не  Cry

little rabit
Синът ти е голям сладур  Heart Eyes

Герганче ти пък най-добре си знаеш че трябва да отидеш на преглед  Stop Хайде организирай се, че не е шега работа

Пожелавам ви спокойна нощ и поспаливи бебоци  Hug

# 68
  • Мнения: 14
Татииииит, гладна съм, как можа!!!!! Mr. Green Тортите някак ги преглътнах ама с тоя конкурс вече е нечовешко Mr. Green Mr. Green, стигнах само до на vesi_nn творбите и ми прималя ама в нашия хладилник такива неща нямааааа! #Cussing out
Иначе тортите, мммммм, набелязах си 2 детски, ще ги имам предвид newsm03.

Доста неща сте писали, сега на гладен стомах за каквото се сетя...
.......
Уф утре на свежа глава...

# 69
  • Мнения: 11 607
За РДен аз ще правя тортата. Мисля да не каня много хора, че ме е страх от вирусите. Sick

Холи, ще помагаш ли за тортите? Че и аз смятам нашата аз да направя, то и избор нямам де предвид датата......

Арвен, и аз съм хапана няколко пъти.....Особено единия път.....Звезди видях посред бял ден........И Сами как ще се отбива - не знам! На моменти много ми тежи кърменето, но пък и май вече свикнах с определени положения, но определено би ми харесало ако имам една-единствена вечер, през която да не се будя нито един път за кърмене......Че аман от недоспиване......

Смятате ли,че този период на децата ни е един от най-трудните? За бебешките години говоря - до 1г. и 6м., не повече.....Не че не ги водят бебета до 3г. официално......

Рабитче, много красив рожденник!

Нямаме чаша с накрайник....Не съм се и сетила за такава......

Честито на всички проходили! Любе, радвам се,че писа!

Ние днес си направихме много хубава разходка със Сами....Май от утре го дават да се разваля времето.......Дано не познаят.

На всички болни - оздравявайте по-бързо!!!!!!!!!!!!!

Лека!

# 70
  • София
  • Мнения: 33
Мами, минавам на бързо само, че все не остава време (но успях на части да ви изчета!)

Иве - Дарито е страхотна! Пу-пу! И много лъчезарна!

Tatitt - е как можа да ги пуснеш тези торти сега Simple Smile аз тъкмо бях категорична, че ще поръчаме от "100 грама сладки" и сега в тези торти, които пусна видях, че правят любимите ми дизайни!!! Уф - голямо колебание ме налегна...

За режима да се отчета - Даная сутрин става към 7-8 часа (понякога в 9, ако телефона на татко й не звъни за работа:)).
Как става събуждането - ние с татко й неможем да отлепим изобщо, но на Даная това никак не й пречи да обикаля по нас и да ни скубе и бърка в носовете...  Mr. Green По някое време аз се предавам и ставам. Почва се гонене по спалнята за преобличане. И по някое време (към 8:30-9) сме се отправили да закусваме. Всъщност имам около половин час (докато Дана е хепи сутрин и си играе сама) да свърша следните неща: да полея цветята, да измета и измия пода (по бързата процедура), да пооправя в кухнята и т.н. и да приготвя закуска на Даная и на мене си. И докато хапнем и става 9:30-10 най-късно.

Или си играем около час с Даная (или по-скоро аз се опитвам да се намърдам пред компютъра, но Даная мрънка и иска да си стоя при нея:)). После се опитвам да я сложа да спи. Ако е в настроение заспива в къщи. Доста често заспивам и аз с нея, защото съм смазана сутрин. И така напоследък спяхме по 2 часа (веднъж почти 3 ?!? че ние през нощта нямаме такава спяща пауза между цокането). Ако обаче Даная не е в настроение излизаме на вън, аз влачейки се след количката и така до парка (и близкото кафе за едно силно капучино, че иначе няма как да оцелея в градинката в полуспящо състояние). И така - пак според зависи от 40 минути до час и половина-два си спи.

После се помотаваме още малко (това е между 10 и 12-13 часа) - после се прибираме да обядваме. Ако е хубаво времето след час сме пак на вън, ако ли не - си играем в къщии. На вън на Даная й се доспива доста рано - към 14 часа, най-късно 15 и заспива за един час, час и половина... Ако е в къщи може да спи и два часа, но пък заспива по-късно. Ако сме на разходка - се прибираме към 16-17 часа и пак хапва нещо, после си играем докат одойде таткото, който се прибира обикновенно към 19 часа (рядко по-рано). Тогава той поема щафетата с игрите Simple Smile А аз се захващам да сготвя или да свърша нещо друго... общо взето това е времето в което мога да домакиснтвам, а към 20 часа -  20:30 - почваме да я оправяме за къпане и лягане. Т.е. почти нямам време за нищо. Ако сме в къщи докато спи през деня - сядам да работя. Когато времето е хубаво, а имам много работа - идва майка ми да я изведе следобяда в градинката да спи там. И така имам около час-два да поработя... после вечер като я сложа да спи към 20:30-21 часа - се отправям стремглаво към вечерята. Мамо Це - еми немога да я пропусна тази вечеря за единия ми ти секс, защото често през деня не съм имала почти нищо за ядене и съм примряла от глад вечер Simple Smile И така до 22 часа сме приключили рутинните действия и сядам да поработя още малко или в по-редките случаи - да погледам Фриндж... и да си попиша с вас Simple Smile

Тази вечер Даная обаче отказа да спи и заспа едва преди няма и час... мисля и аз да си лягам след малко...

Първо ще ви кажа с две думи каква мини случка си имахме в събота. Отидохме да се снимаме на моста на влюбените, че нали си имам две картини изложени там и докато таткото ме снимаше сме изтървали от поглед Даная, която от известно време се разхожда с химикалки или маркери (дълга история - татко й е виновен, защото я свикна така:))) и не сме я видяли как е отворила маркера и цялата се беше омазала. Става въпрос за голям, черен, перманентен маркер! Устата и езика й - черни! На лицето едни чени рески. Ръцете й черни и от там по жилетката и панталонките... леле Simple Smile Наизвадих всички мокри кърпички в наличност и се почна една чистка, а Даная през това време напипа белите си обувчици (вече не много бели), количката и какво ли не...  Crazy Викам на баща й - гледаме да я захранваме с био-продукти и незнам си какви чисти неща, а тя си хапва маркер  Mr. Green

Та такива неща от нас... исках да покоментирам повечко, но пак се отплеснах и много ми се доспа!

Лека и спяща ви желая  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 252
Честито на проходилите ни дечица!  Heart Eyes
Иве, Даринката е голяма пъргавелка - голямо живаче!  Hug
Чета ви и гледам да гласувам и подкрепям всяко наше детенце, но нещо с писането не ми остава време...
Торти за Емо съм поръчвала само от Росита - цялото семейство сме им големи фенове.
За РД на Весето няма да сме в София и вероятно ще поръчам някоя от Варна. Едва ли обаче ще и дам да яде нещо, което не съм правила аз!  Naughty
Гита, не се заяждам, мила. Моля те само да ползваш главна буква в началото на изречението и точка за край. Писането на всяко изречение на нов ред е малко като касова бележка. От толкова пишещи в темата само ти недолюбваш главните букви и точките - не ти ли прави впечатление? Peace

Шише с накрайник ползвах за Емо, но той предпочиташе това със сламката и този път го пропуснах. На 11 октомври предложих на беба вода в шише със сламка. В началото го дъвчеше и си чешеше зъбките, но бързо откри как да пие вода. Сега и го оставям сред играчките и като ожаднее сама си го отваря и пие вода.

Татит, като те чета чак срам ме хваща - не помня какво беше това козметик, маникюр, грим... Фризьорката ми е до входа на кооперацията, в която живеем и пак не стигам до нея. Не помня кога последно ходих...  Embarassed Ходи ми се и на народни танци, и на фитнес, и на плуване, но няма на кого да оставя Весето и за 5 минути, а с бебе на ръце и за зрител не ставам... Диета мисля (все още я мисля) да съчетая с постите. Барем така смъкна някое и друго ненужно кило (че ги имам в излишък). Много имам да работя по въпроса, но в момента гледам децата ми да са здрави. Рано или късно ще спря да кърмя, беба ще тръгне на ясла и ще мога да погледна и себе си. Не се харесвам, но вярвам, че ще успея да направя нещо по въпроса.
Арвен, бях забравила, че имам и вежди - сега трябва и тях да впиша в списъка със задачите...

Отбиването  е обширна тема. Аз лично отбивах баткото бавно и славно с помощта на таткото. Съветвам ви да не замествате кърменето с наливане с вода или АМ. Това няма да ви реши проблема със съня. Познавам деца, които до 4-5 годишна възраст се будят по 2-3 пъти през нощта, за да пият вода или мляко. И пак няма сън за родителите. В Библиотеката на кърмаческия има няколко теми за отбиването. Арвен, за да те търси Иван толкова често може и да има причина. Нали знаеш, че гърдата не дава само мляко. Може никнещите зъбки да му причиняват ядове и да се успокоява сучейки. Или нещо друго да го боли... Днес Весето няколко пъти падна, ходейки между мебелите и всеки път ревеше докато и дам да лапне гърдата. На момента и минава всичко. Не суче, но се успокоява. И за мен така е по-спокойно. Весето ме е хапала, но само по ръката. Скарах й се и не е повтаряла повече. Сега е с 8 зъба и захапката й може да е доста болезнена... Да пази Господ! Честно казано не мисля скоро да отбивам.

Мамче, за мен по-тежък беше периода 2-3 години, когато овнето ми се опитваше да се наложи и се тръшкаше нон стоп.

Лека и спокойна нощ ви пожелавам! Снощи Весето спа непробудно от 21 до 7:30, за първи път (дано не е последен  Mr. Green )

# 72
  • София
  • Мнения: 33
Ох, ами забравих - исках да честитя именните дни и рождения ден на Илиндичка! Да сте живи и здрави! Само красиви и добри неща да ви се случват!

# 73
  • София
  • Мнения: 2 245
Добра вечер!  Hug

Честито на всички проходили дечица! Представям си колко вълнуващо е за мама и тате!  Heart Eyes

Татитче, гладна съм като куче....първо торти гледах, после някакви салати и сандвичи...не си човек, значи!  Crossing Arms Mr. Green Като каза, че Марина сама се реши и аз вчера ресах Фил, че той си няма много коса, а това ми ти дете се скъса от смях...явно го беше гъдел... Crazy

Мамо Це, аз си мисля, че всеки период си има своите специфични трудности. Когато Фил беше на 2 месеца и все казвах, че веднъж да стане на 6 месеца и ще е по-лесно. Тогава една приятелка ми каза, че жестоко се лъжа и се оказа права. Май най-лесно беше до към ти месец, само спане и ядене.

Зайче, много ти е красиво момчето!  Heart Eyes

Герганче, хич не се помайвай, а иди на доктор! Ти за акушерка учеше, нали? Няма какво да ти казвам, ти си знаеш!  Naughty

ТартиHug Hug Hug

За поддържането....не съм маниачка, даже хич...2-3 пъти ходих на фризьор, поддържам си ноктите, но ходя без лак, педикюр - задължително и всеки ден се гримирам, докато Фил спи преди обед. То не стига, че съм дебела, пък и без грим... Close Mr. Green

Няколко пъти предлагам вече чаша с накрайник, но дечко не вдява какво точно се изисква от него и засега съм я прибрала. От обикновена чаша се справя по-добре. От няколко дни има желание да се храни сам и докато го храня му давам друга лъжичка и се надпреварвам с него /неговате е празна , де/.

От около седмица не иска да яде пюрета и вече сме твърдо на ДК. Даже в петък ще всема двойна порция, че да има и за събота.

Гита, и Фил тича в кошарата от 2 месеца, но иначе го е страх да се пусне. Изправя се без да се подпира, стои си прав и си играе или бърка по устата, но когато трябва да се премести си кляка и лази. Много е бърз в лазенето, направо тича! Всички казават, че заради това по-трудно ще проходи. Най-трудно му е навън, защото вече не иска да седи в количката, а не му давам да се въргаля по земята и е много недоволен. В неделя ходиха с баща му на разходка и мъжът ми му е купил каишки за прохождане, но той само се провесва на тях и според нем не вършат никаква рабоа, та няма да ги ползваме. Wink

Уики, много се смях!  Joy  На вас обаче хич не ви е било смешно....важното е, че Даная е добре! Аз имах подобна случка, но с кутийката с кремчето против подсичане: седя си на спалнята и зяпам ТВ. Филип седи гушнат в мен и си играе с въпросната кутийка. В  един момент го поглеждам, а той я отворил и си хапва кремче...

Раче, аз гледах подобни чаши със сламка, но ми се видяха съвсем сложни. Ще купя да пробваме. Харесва ми идеята сам да си пие вода, когато поиска.

Сега да се оплача малко....не стига, че половинката е в командировка за една седмица и аз се чувствам като Шива, а вчера на майка ми и поставиха диагноза: едностранна пневмония с белодробен застой и уголемено сърце. Много се притесних и за нея, а още повече за Филип. Последно бяхме заедно с нея в петък и тя го гушка. Не е имала никави симптоми! Нито температура, нито кашлица, ама нищичко! В събота я заболяло лявото рамо и около стомаха и в понеделник отишла да си направи ЕКГ, че е с високо кръвно и се е притеснила за проблем със сърцето. Докторът, който я преглеждал и предложил да си направи снимка, за да се види дали няма възпален панкреас, а се оказала пневмония, която вероятно е вирусна....обадих се на ЛЛ на Фил и тя ми каза да го наблюдавам и да му давам осцилококцинум. Дано да се разминем!  Praynig Praynig Praynig Меря му температурата по веднъж на ден за всеки случай....
Оплаках се....

Лека нощ!  newsm46

# 74
  • Мнения: 98
запис   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт