Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 852 508
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 1 050
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
mama.mimi ,благодаря за което   bouquet
Аз не оспорвам нищо,просто споделих,че трябва внимателно да се преценяват подобен род терапии,колкото и да ни изглеждат безобидни.
Това беше просто мое мнение,което не е меродавно.
А темата ми е изключително полезна  Peace

# 1 051
  • Мнения: 1 108
devi4ca аз си "самопредписах" някои соли след много четене и тестове и що горе нацелих. Тези, които са ми препоръчвани от специалисти не ми действат особено.

При мен веднага се усети, че някоя сол не ми действа добре.

# 1 052
  • Мнения: 601
Момичета каква марка соли ползвате. Гледам в един немски сайт , но освен на на DHU има и още на 3 фирми.

# 1 053
  • Мнения: 1 108
Няма значение марката от моя опит  Peace

# 1 054
  • Мнения: 524
момичета  Naughty
 Мира благодаря ,че се  писа почвам ти ,че като видя сопол и настръхвам Joy

# 1 055
  • Варна
  • Мнения: 170

Доколкото знам от моя лекар,ШС се приемат само орално,в никакъв случай разтворени  под формата на спрей .
Да доуточня все пак,че освен алопатичен специалист е минал и двугодишен курс на обучение и практика и с ШС  Peace
[/quote]
Не е добре да си правим капки за нос от ШС в домашни условия, защото съдържат лактоза. В Германя продават готови капки пречистени от лактозата. Тук в България в някои аптеки също приготвят, но са страшно скъпи.  Peace

# 1 056
  • София
  • Мнения: 3 717
Здравейте
Купих си сол 11, но да попитам три пъти по едно на ден или вечер три броя да вземам
Имам силен косопад.......
 Hug

# 1 057
  • Мнения: 0
Здравейте
Купих си сол 11, но да попитам три пъти по едно на ден или вечер три броя да вземам
Имам силен косопад.......
 Hug

Vnd, в теста за самодиагностика изписва номер 11 в комбинация с номер 5 - 3 пъти дневно по 5 табл. за 2 месеца. Опитай може да ти помогне Wink

# 1 058
  • Мнения: 1 095
Момичета каква марка соли ползвате. Гледам в един немски сайт , но освен на на DHU има и още на 3 фирми.
Адлер и Пфлугер  Peace ( извинете ме, ако не се произнася така, но немски не говоря Simple Smile )

# 1 059
  • Мнения: 738
Здравейте от мен.  bouquet

Тепърва навлизам в материята на Шуслеровите соли. Мисля, да си купя книжката, която Роската е качила(по-ще ми е удобно за четене)
Както виждам всички(почти) ги пиете от доста време и сте добре запознати и с поръчки... Браво!

Аз съм бременна в 20-та седмица и си купих соли 1,2 и 8 като комбинация за бременни жени във втори триместър. Пия ги от 4-5дни.
Пишеше да се пият по 5 сутрин от сол 1, 5 на обяд от сол номер 2 и 5 вечер от 8.
На мен ми се струва малко много...ама знам ли. Аз ги разтварям в 250 мл вода и ги пия около 30 минути преди или след ядене.
Какво е вашето мнение?

Иначе като почти всяка бременна страдам от задържане на вода, чупливи нокти, никога не съм имала пъпки за разлика от сега, спазми в мускулите, запек...
Ще съм ви благодарна за мнение.
Направих самотеста, ама....освен 1 няма нищо общо с солите, които пия аз.  Joy

# 1 060
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте от мен.  bouquet

Тепърва навлизам в материята на Шуслеровите соли. Мисля, да си купя книжката, която Роската е качила(по-ще ми е удобно за четене)
Както виждам всички(почти) ги пиете от доста време и сте добре запознати и с поръчки... Браво!

Аз съм бременна в 20-та седмица и си купих соли 1,2 и 8 като комбинация за бременни жени във втори триместър. Пия ги от 4-5дни.
Пишеше да се пият по 5 сутрин от сол 1, 5 на обяд от сол номер 2 и 5 вечер от 8.
На мен ми се струва малко много...ама знам ли. Аз ги разтварям в 250 мл вода и ги пия около 30 минути преди или след ядене.
Какво е вашето мнение?

Иначе като почти всяка бременна страдам от задържане на вода, чупливи нокти, никога не съм имала пъпки за разлика от сега, спазми в мускулите, запек...
Ще съм ви благодарна за мнение.
Направих самотеста, ама....освен 1 няма нищо общо с солите, които пия аз.  Joy


Не са много. На мен ми изписаха комбинация от 4 соли, като от едната трябва да приемам по 12 бр на ден, а от останалите по 7 броя. а книжката за жалост няма да можеш да си я купиш. Няма я по книжарниците  и няма да се преиздава. Скоро четох на страницата на солите във фейсбук, че щяло да има някаква нова...

# 1 061
  • Мнения: 361
Скоро четох на страницата на солите във фейсбук, че щяло да има някаква нова...
.... че тя новата книга е факт и струва 40 лв..... сега даже видях, че в Хермес е намалена в момента на 33,15 лв.http://hermesbooks.com/shuslerovi-soli-nar-chnik-po-biohimijata- … -d-r-shusler.html...... Сериозна "тухла" е книгата - цели 792 страници. Hug

# 1 062
  • Варна
  • Мнения: 170
Скоро четох на страницата на солите във фейсбук, че щяло да има някаква нова...
.... че тя новата книга е факт и струва 40 лв..... сега даже видях, че в Хермес е намалена в момента на 33,15 лв.http://hermesbooks.com/shuslerovi-soli-nar-chnik-po-biohimijata- … -d-r-shusler.html...... Сериозна "тухла" е книгата - цели 792 страници. Hug
Тя тази е факт, но пак е немска. Вътре има описание за всичките 27 соли, кремове и т.н. Доколкото разбрах тази, която ще се издава ще е наше издание

# 1 063
  • Мнения: 357
http://afya-pharmacy.bg/product/4323/uchebnik-po-shuslerova-terapia.html
Това е книгата рекламирана от представителите на предлаганите у нас соли.
А това е  докторката , която е издала тази книга!
http://testoviyat123456.blogspot.com/p/blog-page_4637.html

# 1 064
  • Мнения: 1 095
Тия соли са страхотни!
Направих си експеримент. Пия в момента 5, 9 и 10. Така почти месец. Веднага забелязах, че отоците сутрин изчезнаха. Спрях да ги приемам 3-4 дни и веднага ми се отрази! Отоците се върнаха със страшна сила.
Както се вижда, пия солите в комбинация за отслабане. За сега не мога да се похваля с драстични резултати, тъй като при мен липсва и така нареченото "емоционално хранене". Но дори и само за отоцоте да помагат, ще продължа да ги приемам!
Благодря на Роска, че помага със снабдяването с Ш.С. на супер цени   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт