Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 591
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 130
Здравейте! Повече от 6 месеца ежедневно давам соли 3,4,6 и 7 на сина си, който е почти на 2. Започнах да му давам комбинацията зимата, когато минахме през тежка поредица от вирусни заболявания. Отчитам, че сега минава по-леко през заболяванията. Интересува ме дали периодът е много дълъг и дали не му вредя като ги давам ежедневно, но се страхувам, че пак ще започне да боледува сериозно.

# 1 246
  • Мнения: 2 431
Teffita, доколкото знам от нашата педиатърка, която е хомеопат - няма нищо страшно в солите и няма какво да му стане на детенцето. Simple Smile

# 1 247
  • Мнения: 157
И аз знам че са безвредни, не мисля че има проблем

# 1 248
  • Мнения: 130
Благодаря, момичета  Hug Аз също го чух многократно от моята педиатърка, избрах солите като моя начин на лечение, но все пак у мен се корени съмнението дали периода, който ги пие не е много дълъг и реших да попитам и вас  Hug

# 1 249
  • Мнения: 182
Здравейте,
Моето момче е на 3мес и половина искам да попитам по колко на ден да му давам шуслерови 3 и 4, напоследък започна да кашля рядко но го прави и днес гледам се зачестява , искам да овладея положението, докато още мога.
Правя му и инхалации с физ. разтвор.

# 1 250
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,
Моето момче е на 3мес и половина искам да попитам по колко на ден да му давам шуслерови 3 и 4, напоследък започна да кашля рядко но го прави и днес гледам се зачестява , искам да овладея положението, докато още мога.
Правя му и инхалации с физ. разтвор.
За толкова малко бебе бих препоръчала първо консултация с педиатър  Peace

# 1 251
  • Мнения: 2 431
Привет и от мен! Simple Smile

Моето бебе още като навърши 1 месец и почнаха регулярните ваксини, започна да приема ШС по следната схема:
-4 дни преди деня на ваксината ШС 2 и ШС 3 по 3 таблетки на ден от всяка
-в деня на ваксината и този преди него - ШС 2, ШС 3 и ШС 4 пак по 3 на ден
–3 дни след деня на ваксината - ШС 2 и ШС 4 по три на ден

Аз ги давам с малко водичка между храненията. Не съм имала никакъв проблем със солите, а и никакви странични ефекти след ваксините. Но съм съгласна, че не е лошо да се направи консултация с педиатъра, защото всяко бебенце си е индивидуално. Simple Smile Просто понякога педиатрите още преди да си попитал са ти отговорили с "Оо, глупости", та може и да не получи човек адекватен съвет, ако не поупорства. Simple Smile

Успех!  Peace

# 1 252
  • Мнения: 157
Да, разтворени в половин чаена чаша давам по 3 лъжици на ден

# 1 253
  • Мнения: 1
Момичета, спешно: препоръчайте ми соли за много висока Т, над 39, с разстройство тип водичка, от няколко дни. Благодаря!

# 1 254
  • Мнения: 2 431
Натурелина, ШС3 + ШС5 по 1 таблетка на всеки 15 минути. Номер 3 е за всякакви възпаления и се приема винаги при такива вирусни ситуации, номер 5 е за температурата.
Успех!  Peace

# 1 255
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Натурелина, ШС3 + ШС5 по 1 таблетка на всеки 15 минути. Номер 3 е за всякакви възпаления и се приема винаги при такива вирусни ситуации, номер 5 е за температурата.
Успех!  Peace
За Т.давам ШС 3 до 38гр.,над тази се включва 5

# 1 256
  • Мнения: 357
Късно се включвам и дано детето да се е оправило, за тези които четат обаче ще отбележа , че разтройство тип водичка и болки лекувам с ШС 4 по 4-5броя на куп и 2-3 броя ШС 8. От опит мога да кажа , че резултата е много бърз, дори и при възрасти само, че дозата е малко по-голяма.

# 1 257
  • Мнения: 4 370
А ако се пие само номер 4 има ли ефект? Понеже в момента нямам 8ца , а майка ми има такъв проблем и е у нас, та ако й дам само 4, може ли?

# 1 258
  • Мнения: 357
Ще има ефект, но понеже организма се е обезводил е необходимо да се вземе например Хидратин-прахчета ,  които се разтварят във вода.

# 1 259
  • Мнения: 15
Здравейте,,
Бебето ми е на 8 месеца и вече има шест пробили зъбчета. Спи доста неспокойно обаче и мисля,че кътниците също пробиват. Събужда се на всеки два часа да суче. От тази вечер започнах да му давам ШС2 ,една разтворена в малко водичка,а аз сложиш под езика си пет от ШС7,защото имам глад за шоколад,а и чрез кърмата ще му предам и на него,за да спи по-спокойно. На прав път ли съм?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт