Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 184
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 1 305
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да,аз съм поръчвала! PeaceМного по-изгодно е! PeaceДамата,която поръчва е Росица.Свързахме се по скайп и основно там си писахме.Преведох парите по банков път.Солите си ги получих от Еконт.Роси е от Варна. Peace
+1
Много точна и коректна жена  Peace

# 1 306
  • Мнения: 3 211
Аз поръчах от Германия с превозвач.

Искам да ви питам за течна, бистра хрема с постоянно подсмърчане, а в същото време запушен нос, какво да давам? От няколко дни давам 3 и 4 по 3 пъти на ден, но сякаш се усили, от както давам и стана по-обилна и течна като вода хремата, понякога леко се закашля влажна кашлица, сякаш има секрет, който се стича в гърлото. В началото започна само със запушване на носа и леко прегракнал глас. Става въпрос за 5-годишната ми дъщеря.

# 1 307
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Пила съм шусл.сол за справяне с мигрена. Не бих казала, че има осезаем ефект.
Сега пробвам със соли за заздравяване на косата. Пие по 5 сутрин и вечер от комбинация - номер 1 и номер 11. Ако след изпиване опаковката не видя ефект, май ще ги за..ба тотално.

# 1 308
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Аз поръчах от Германия с превозвач.

Искам да ви питам за течна, бистра хрема с постоянно подсмърчане, а в същото време запушен нос, какво да давам? От няколко дни давам 3 и 4 по 3 пъти на ден, но сякаш се усили, от както давам и стана по-обилна и течна като вода хремата, понякога леко се закашля влажна кашлица, сякаш има секрет, който се стича в гърлото. В началото започна само със запушване на носа и леко прегракнал глас. Става въпрос за 5-годишната ми дъщеря.
3бр. номер 8 в 10мл.физиологичен разтвор

# 1 309
  • Мнения: 3 211
3бр. номер 8 в 10мл.физиологичен разтвор

И после капя с капкомер ли? Мерси.

# 1 310
  • Мнения: 15
3бр. номер 8 в 10мл.физиологичен разтвор

И после капя с капкомер ли? Мерси.
Аз си правя капки така:
В 10мл сребърна вода разтварям 3бр. ШС ном.8,няколко зрънца морска сол и 2-3 капки клеева тинктура,като солта и тинктурата може да се добавят или намалят според това да не люти много. Клеева и сребърна вода има по аптеките. Накапва се с капкомер или се използва старо шише от капки,ако можа да се отвори и пръска добре,естествено!
За мен са много ефикасни тези капки и винаги имам приготвени.

Благодаря за отговорите на моите въпроси по-горе,дами!

# 1 311
  • София
  • Мнения: 424
Здравейте,

една майка по напред беше питала дали солите могат да помогнат за ре минерализация на зъбния емайл.

Моят въпрос е същия. Синът ми има петна по някои зъби. Водила съм го на няколко доктора и всички ми казват едно и също - това е резултат от прекара болест, зъбите са с увреден емайл и нещо не може да се направи.

Как мислите, дали с някоя от тези соли може да се помогне.

Също често споменавате, че е добре консултация със специалист. Моля препоръчайте такъв, може и на лични ако не е подходящо тук.

Благодаря.

# 1 312
  • у дома
  • Мнения: 1 160
дъщеря ми е с кариеси и шуслеров терапевт изписа 3х1табл.номер 2

# 1 313
  • варна
  • Мнения: 1 228
Малката ми е болна ,снощи вдигна 38 ,днес цял ден поддържа 37,7 няма никакви симптоми освен запушен нос  ,говори ми носово, а няма хрема  ,понеже хомеопатката ни е в чужбина и писах по ФБ ,тя ме посъветва да давам шуслерова сол 3,4 на всеки час и аконит 30 през 4 часа .
Не съм я водила на лекар и според мен гърлото или не е червено или много леко ,шуслеровата сол 4 би ли помогнала ако е червено ?
И двете соли заедно ли да ги давам ?

# 1 314
  • Мнения: 1 059
Здравейте,

една майка по напред беше питала дали солите могат да помогнат за ре минерализация на зъбния емайл.

Моят въпрос е същия. Синът ми има петна по някои зъби. Водила съм го на няколко доктора и всички ми казват едно и също - това е резултат от прекара болест, зъбите са с увреден емайл и нещо не може да се направи.

Как мислите, дали с някоя от тези соли може да се помогне.

Също често споменавате, че е добре консултация със специалист. Моля препоръчайте такъв, може и на лични ако не е подходящо тук.

Благодаря.
Аз започнах да давам номер 1, след като ми отговориха в темата, че тя е за кости и зъби. Отскоро ги давам и още няма ефект. Нищо не пречи да опиташ. Аз купих от аптека Дара 200 т. за 15,70 лв.
Иначе до скоро давах и сиропа Флорадикс, който съдържа калций от растителен произход, но от него нямаше някакво подобрение.
 Нашата зъболекарка обяснява, че аз не съм се хранила пълноценно по време на бременността (истина е, много повръщах и карах на сухари и бисквити) и затова сега детето е с такива зъбки. Лошото е, че при нея освен моларите, е засегнат и единия преден резец и тя се комплексира, но зъболекарката я успокоява, че ще й направи много хубаво зъбче, не разбрах дали с фасета или по друг начин.

# 1 315
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Малката ми е болна ,снощи вдигна 38 ,днес цял ден поддържа 37,7 няма никакви симптоми освен запушен нос  ,говори ми носово, а няма хрема  ,понеже хомеопатката ни е в чужбина и писах по ФБ ,тя ме посъветва да давам шуслерова сол 3,4 на всеки час и аконит 30 през 4 часа .
Не съм я водила на лекар и според мен гърлото или не е червено или много леко ,шуслеровата сол 4 би ли помогнала ако е червено ?
И двете соли заедно ли да ги давам ?
Според мен,за да има Т.гърлото си е зачервено.За сваляне давам през 30мин.номер 3.
4та не е ли за хрема?
за гърлото "меркуриус" Peace

# 1 316
  • у дома
  • Мнения: 1 160
 Veniz  номер 2 е за зъби,а не 1 Peace

# 1 317
  • Мнения: 311
Здравейте,бихте ли ми каза ли при зелени сополи кой номер от солите ползвате?

# 1 318
  • Мнения: 2 431
Привет отново!
Sahasrara,благодаря отново за отговора. Иска ми се обаче да поръчам солите от вън,че наистина излиза по-изгодно. Този сайт,който прати Sahasrara не доставя директно до България,за това трябва да имаш познат в Германия или Австрия и после той да ти ги препрати да БГ?Правилно ли разбрах?

Открих една страница във Фейсбук,някой ще сподели ли дали е поръчвал от "Общи поръчки на соли от Германия"?

Благодаря!:)

Точно така, за съжаление само до тези две страни доставят.

# 1 319
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
на какви цени са от чужбина

Общи условия

Активация на акаунт