Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 925
  • 722
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 301
Убедихте ме  Party сядам да го гледам.

Но за да не излезе, че съм говорила на изуст:

"Не знам защо, но филма ме караше да се смея, въпреки че беше отвратителен.Не знам как са могли да дадат толкова награди на такъв филм.За мен беше много скучен и глупав.Не го препорачвам на никого, ако не иска да се отврати.  "

"какви геиове бре това си е жива педерастия първо не е нормално второ е Гнусно "

Цитирам дословно... нямам права над думите Wink

# 91
  • Мнения: 945
Славейче, тогава няма да ти препоръчам "Обичам те Филип Морис" Mr. Green
Това е майтап Peace

Аз също не съм гледала "Планината", но по друга причина. Все го отлагам, защото знам какъв рев ще му дръпна

# 92
# 93
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 756
Мда, и аз заради Хийт не го гледам Cry Отлежава ми вече доста време. Невероятен актьор и толкова много ми липсва като екранно присъствие Sad

# 94
  • Мнения: 3 988
Май само аз не харесвам Хийт.  Rolling Eyes "Планинския" филм ми хареса обаче много.  Peace

# 95
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 756
Солей, намери ли Заека 2? Имам го малко копие Wink без субтитри обаче Confused

# 96
  • Мнения: 3 988
Гея, не ми е останало време да го търся,  Whistling но така като го предлагаш (нали го предлагаш  Flutter)... няма да откажа.  Hug Субтитри не ми трябват. Wink

# 97
  • Мнения: 11 747
Много се радвам, че съм предизвикала дискусия за Планината Броукбек. Намерих тема във форума за този филм, за съжаление тя е от края на 2007г и началото на 2008г и отдавна е в архива. С удоволствие бих писала в нея. Та, там макар и малко на брой, но имаше отрицателни мнения, също ако не бъркам се споменаваше за 'гнусен'. Аз нищо гнусно не видях не само в целувките, но и в секс сцената. За мен това е съвършения любовен филм! За невъзможната любов - в старата тема, която споменах се пишеше, че бил филм за самотата, за самотата в семейството. Не, не го намирам за такъв. Любов и само любов, но без да е наивна, захаросана и кичозна. Мъжка любов - искрена и чиста. Такава нежност струи на моменти. Само като си спомням някои сцени и пак ми се изкривява лицето и ми иде да зарева. На много филми съм ревала, но чак при спомена, в последствие - не бях.
За гнусното - много хора не са готови за такива откровени хомосексуални сцени. Въпрос на възпитание. Филма е някак много напредничав, показва чувства в чист вид, без значение на пол, възраст, дори физическа красота. Категорично това ограничава кръга от зрители, които ще го разберат, но точно в това се таи и съвършенството му. Не са спечелили достатъчно Оскари - не и за актьорите и за най- добър филм, как да спечели в Америка филм за двама каубои педерасти?

# 98
  • Мнения: 502
   За мен това е съвършения любовен филм! За невъзможната любов - в старата тема, която споменах се пишеше, че бил филм за самотата, за самотата в семейството. Не, не го намирам за такъв. Любов и само любов, но без да е наивна, захаросана и кичозна. Мъжка любов - искрена и чиста. Такава нежност струи на моменти. Само като си спомням някои сцени и пак ми се изкривява лицето и ми иде да зарева. На много филми съм ревала, но чак при спомена, в последствие - не бях.
За гнусното - много хора не са готови за такива откровени хомосексуални сцени. Въпрос на възпитание. Филма е някак много напредничав, показва чувства в чист вид, без значение на пол, възраст, дори физическа красота. Категорично това ограничава кръга от зрители, които ще го разберат, но точно в това се таи и съвършенството му. Не са спечелили достатъчно Оскари - не и за актьорите и за най- добър филм, как да спечели в Америка филм за двама каубои педерасти?

  За любовта, но и за самотата е, Пина. Виж по-горе цитата от финалната сцена. Всъщност двамата герои имаха любовта си, но бяха сами с нея, изолирани, криеха се, лъжеха близките си...и това ги мъчеше.
  Това е историята от Чеховия разказ "Дамата с кученцето". Сега ми хрумна това сравнение, четейки думите ти за това, че хомосексуалните любовни сцени скандализирали някои зрители.
  Да си представим историята в традиционния вариант- между мъж и жена. Това е точно Чеховия разказ, как двама души се срещат, влюбват се, но никой от тях по никакъв начин не може да скъса с предишния си живот и ангажименти- съпруг/съпруга, деца, близки и т.н...И те живеят тайно с тази любов години наред, срещат се тайно, животът им се превръща в едно постоянно очакване на следващата им среща...И решение няма, и не може да има.
  Само че в "Планината Броукбек" драмата на невъзможната любов е подсилена от консерватизма на затвореното провинциално общество и хомофобските настроения...

# 99
  • Мнения: 11 747
В такъв аспект на самотата съм съгласна, но в цитираната от мен тема се наблягаше на самотата в семейството, а ако ще говорим за такава самота - идеално е визуализирана в Revolutionary Road.  В Планината Броукбек семейството беше в периферията, подсилваше драматизма и правеше пълна представата. Всъщност може и да не е точно така, но нали хората виждат по различен начин едно и също нещо, та аз така го видях. И то за сега, след време може и друго да видя.
Пък Чехов съм чела, но точно Дамата с кученцето не съм.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 11 747
За последно досаждам, но много искам да споделя тази снимка



пак рева  Cry

# 101
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 756
Естествено, че ти го предлагам Wink Само пиши на лични как да ти го пусна, че не съм си в БГ вече и не става през транзит Confused

# 102
  • Мнения: 186
   ... За невъзможната любов ...

  За любовта, но и за самотата е, Пина...

Не за любовта, а за невъзможната любов. След което, разбира се, идва и самотата.

Повече от година откак съм го гледала и пак ми става тъжно и пак ми се гледа. Ама големи манипулатори са тез диваци от Холивуд - то не бяха планински гледки, то не беше нежност, чувства... Де да се стараеха така и за хетеросексуалните сцени в другите филми.

# 103
  • Мнения: 69
Момичета, току що се прибирам от кино - гледах "Хари потър". Просто нямам думи..........страхотен филм са направили. Има от всичко: и любов и омраза и приятелство и смърт. Вярно е, че съм фен на "Хари Потър" по принцип, но повярвайте ми това е първият филм (не само от поредицата, а по принцип), който гледам и преди това съм чела книгата , и все пак ми харесва, дори повече от книгата. Някаси са успели да направят цялата история толкова истинска и човечна. Смяли сме се и сме плакали целя салон и ръкопляскахме накрая. Невероятно беше. Дали защото самите актьори не са вече деца.......или за нещо друго, не знам, но го препоръчвам горещо.
Като ставаше въпрос за Оскарите:Дали няма филма да участва тази година.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Привет! Как съм изпуснала тази темичка  newsm78 Пропуск голям, връщам се да чета и си запиша интересни филми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт