Здравейте,

моля за информация от някой, който е преминал това - сраствания в матката/ синехии, познати още като ашерман синдром.
Аз съм с такава диагноза след абразио поради миссед аборшън тази година, след което срастванията бяха отстранени чрез хистероскопия през лятото.
Сега дилемата е следната: нова хистероскопия при Щерев/той не е сигурен, че няма нови сраствания 2 месеца след хистероскопията и след 2 прегледа с ехограф/ или да продължа при д-р Тюфекчиева с цветна снимка и т.н., по принцип съм нейна пациентка. Щерев настоява за нова хистероскопия - диагностична и ако се налага отстраняване на нови сраствания  и поставяне на спирала+хормонално лечение за 3 месеца. Д-р Тюфекчиева изписа само 1 месец хоромонална терапия след хистерото, след което снимка или направо забременяване след 2 месеца.

Явно подходите са различни, моля за инфо, ако някой от вас е преживял това, или е имал лечение на този проблем при тези лекари

Аз от края на октомври съм обездвижена поради счупен крак, но декември трябва да реша какаво е по-доброто.