помпа за кърма, от която сте доволни

  • 22 574
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 203
Таня,
да я ползваш ти самата за повече от 1 дете не е никакъв проблем - и като цяло може да не е проблем за здраво дете.

Акцентирах специално върху риска за недоносени или деца с някакви проблеми, тъй като тогава най-често на майките се налага да ползват помпа активно - и тогава употребяваната въобще не е добра идея. Но да не дава Господ никому, както се казва!

# 16
  • Мнения: 467
Имам помпа "Medela Swing". Можеш да регулираш силата на засмукване. За бързина - зависи май от гъстотата на млякото и колко са разработени каналите. Ползвам я постоянно. Не е болезнено.
Биберон-залъгалка имаме силиконова, не и обръща много внимание, да не хич. За шишетата ползвам Нук предимно с каучукови биберони.

# 17
  • StZ
  • Мнения: 223
Още един глас от мен за електрическата Медела суинг - просто прекрасна! Благодарение на нея успях да кърмя, а и на два пъти се оправях при запушване. Първоначално си бях взела механична Авент изис, но ме боляха ръцете от помпене.

# 18
  • Мнения: 57
Помпа - Авент (механична), в началото винаги боли, то е докато гърната ти свикнат, но след това е много бързо и лесно с нея. С нея ползвам и бутилки Авент, за да пасват. за биберона мисля, че е по-добре каучуков.

# 19
  • Мнения: 1 243

и аз много ще похваля ръчната помпа AVENT!
преди да си я купя имах една ръчна помпичка CHICCO от тези, които са с накрайник като апарат за кръвно - по-горе беше споменато! е, няма такава хамалогия - боляха ме ръцете, боляха ме гърдите и изцеждах някакви минимални количества кърма.. после започнах да имам някакви проблеми с количеството кърма и реших, че ивестицията в друга помпа си заслужава! с тази помпа никога не съм имала никакви болки, изцеждам много бързо и - с ръка на сърцето - мога да кажа, че тази помпа до голяма степен ме спаси от това да спра да кърмя съвсем рано!
Simple Smile

# 20
  • Мнения: 70
Авент Исис е помпата за мене! Не е толкова скъпа като електрическите, а е страхотна!! Кърмих 11 месеца

# 21
  • Мнения: 3 562
И аз като масата мами ползвам Авент исис - механична - зае ми я приятелка и сега като чета какво е написала Параход се стреснах, но аз съм давала много рядко изцедена кърма. Ползавх помпата само за стимулиране. Само да кажа - пробвала съм мн видова помпи - тип спринцовки, с балони и т.н. само с тази успях да изкарам нещо. Освен това бебка сучеше само от дясната гърда в продължение на 2м и половина, едва от месец яде от двете. Спасихме положението с помпата, т.к. тя издърпа хлътналото ми зърно и бебка успя да захапе Laughing

# 22
  • Мнения: 1 569
От ръчната на Авент!  Peace Peace За жалост твърде дълго се мъчих с една ел. на Нук - пъълен боклук. Тамън си намерих Авентската и се родих, когато след 3 седмици гърдите ми се регулираха дотолкова, че прозивеждаха само колкото за ядене, тоест не можех нищо да изцедя.  Confused Умрях от яд. Дори първоначално мислех, че проблемът е в помата, тъй като я взех втора ръка, но съм убедена, че не, защото 3 седмици работеше като змей. Силно я препоръчвам.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 569
Еха, сега видях, че всички над мен също са я похвалили.  Laughing

# 24
  • Мнения: 432
Колкото и смешно да прозвучи ползвах българската Бебе. Купих я за 5-6 лв от аптеката до Шейново. От типа спринцовка е, механична. Не ме е боляло при изцеждане, нагодих си ритъма както ми харесва и действах сравнително бързо. За нещастие се стопи в стерилизатора и втората, която купих не беше нещо както трябва. Но така или иначе вече не я ползвам, ние сме на гърда. Ползвах я усилено първите месеци, когато не изсукваше всичко и особено сутрин когато бях пред пръсване.

# 25
  • Мнения: 0
здравейте момичета!
бих искала да споделя опит с помпата Avent. Ако обърнете внимание се предлагат с два вида тапички отдолу: едната малка като звездичка и една по-голяма с "торбичка" отдолу. Моята като си я купих беше със звездичката - бях на път да се откажа от помпата. Оказа се че този вид тапички не прави вакум докато не се навлажни с кърма, но нали за да се навлажни с кърма трябва да направи вакум  Shocked.
Решенията на този проблем са две:
1.Купуваш си от другия вид тапички които се водят по-нови - аз си я купих от Вис Виталис за 16 лв.
2.За да направи вакум тапичката звездичка без да е навлажнена в началото на цеденето обръщайте помпата с шишето нагоре докато не изцедите малко след което си я обърнете нормално.

Иначе като цяло съм доволна от помпата. Аз лично много бавно се изцеждам, но успявам да се справя за сега. Вече 4-ти месец се цедя - не можах да науча малкия да се храни от мен. Използвам бибероните на Avent и съм доволна от тях

# 26
  • Мнения: 3 562
А колкото до биберон ползвам ето тези http://www.breastflow.co.uk/BuyNow.htm
и за сега съм мн доволва, т.к. е двоен биберона и  на бебка и се налага да суче за да получи нещо Laughing

# 27
  • Мнения: 1 243
здравейте момичета!
бих искала да споделя опит с помпата Avent. Ако обърнете внимание се предлагат с два вида тапички отдолу: едната малка като звездичка и една по-голяма с "торбичка" отдолу. Моята като си я купих беше със звездичката - бях на път да се откажа от помпата. Оказа се че този вид тапички не прави вакум докато не се навлажни с кърма, но нали за да се навлажни с кърма трябва да направи вакум  Shocked.
Решенията на този проблем са две:
1.Купуваш си от другия вид тапички които се водят по-нови - аз си я купих от Вис Виталис за 16 лв.
2.За да направи вакум тапичката звездичка без да е навлажнена в началото на цеденето обръщайте помпата с шишето нагоре докато не изцедите малко след което си я обърнете нормално.

Иначе като цяло съм доволна от помпата. Аз лично много бавно се изцеждам, но успявам да се справя за сега. Вече 4-ти месец се цедя - не можах да науча малкия да се храни от мен. Използвам бибероните на Avent и съм доволна от тях

хм... странно! моята помпа е със звездичка и досега изобщо не съм имала такива проблеми!

# 28
  • Мнения: 550
Моята  беше Механична помпа за гърди ISIS-Авент с шишета за хранене AVENT:) Аз лично съм много доволна от помпата!
и аз ползвам помпа и шишета на Авент. Изцеждането не е никак болезнено  Peace

# 29
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
здравейте момичета!
бих искала да споделя опит с помпата Avent. Ако обърнете внимание се предлагат с два вида тапички отдолу: едната малка като звездичка и една по-голяма с "торбичка" отдолу. Моята като си я купих беше със звездичката - бях на път да се откажа от помпата. Оказа се че този вид тапички не прави вакум докато не се навлажни с кърма, но нали за да се навлажни с кърма трябва да направи вакум  Shocked.
Решенията на този проблем са две:
1.Купуваш си от другия вид тапички които се водят по-нови - аз си я купих от Вис Виталис за 16 лв.
2.За да направи вакум тапичката звездичка без да е навлажнена в началото на цеденето обръщайте помпата с шишето нагоре докато не изцедите малко след което си я обърнете нормално.

Иначе като цяло съм доволна от помпата. Аз лично много бавно се изцеждам, но успявам да се справя за сега. Вече 4-ти месец се цедя - не можах да науча малкия да се храни от мен. Използвам бибероните на Avent и съм доволна от тях

хм... странно! моята помпа е със звездичка и досега изобщо не съм имала такива проблеми!
Peace Аз също ползвам помпа от този модел и нямам проблеми. Много е удобна. Peace Относно шишетата-Dr Brown`s Peace

Общи условия

Активация на акаунт