Бременна съм, а скоро родих...

  • 7 374
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
моя приятелка роди живо и здраво бебе като забременя с него 6 м след секцио

# 16
  • Мнения: 1
винаги след секцио риска е по-висок...рискът при теб е в това, че с нарастването на бременността, а същевременно и на плода, вероятността цикатрикса да се отвори е много голяма и ....., а другият вариянт е следния - че можеби няма да дочакат до 9 месец и ощте през 7 ще извадят бебето ти.....затова хубаво си помисли...риска е голям, но ТИ си човека, който решава...пък нищо не се знае, може да е една спокойна бременност и да си родиш едно здраво бебенце..

# 17
  • Мнения: 4 615
Това пък с раждането в седми месец защо? Просто бременността е ввисокорискова и се следи често. Вади се детето преждевременно само ако има ясна индикация за това. С превантивна цел бебетата не ги израждат преждевременно. Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Това за секцио в 7мия месец е, хм, голяма глупост.
Ако няма индикация за спешно секцио, никой лекар няма да направи секцио в 7ми месец. Тегло на ембриона - 800 - 1 100 гр. Теглото е най-малкият проблем.

# 19
  • Мнения: 2 746
Теменужке, най-важното е да си изясниш основния въпрос: твърдо искаш или не искаш бебе. От там нататък имат думата лекарите.

# 20
  • Мнения: 991
Аз съм бременна в края на 6- ти месец. Имам секцио август миналата година, завършило с раждането на мъртъв плод, 10 месеца след което забременях. Никой нито ме е хокал, нито ме е карал да махам бебето, нито ми е правил намеци да го раждам в седмия месец.
Живот и здраве февруари се надявам да се похваля с успешно завършила бременност!  Peace

# 21
  • Мнения: 17
Момичета благодаря ви за съветите  Hug наистина е много трудно да реша какво искам. Днес ходех при 2 лекари, за да чуя и други мнения и двамата не видяха плоден сак, а теста е с 2 ясни черти,  на мнение са че е по-добре да го махна, но ако реша мога и да го износя. Много ми е трудно дано се окаже че не съм бременна макар че надали трите теста са грешни. В понеделник съм пак на лекар да видя дали има бременност и тогава трябва да реша какво да правя. Моя мъж е за аборта. Sad

# 22
  • Мнения: 81
Виж разликата на децата ми ,сметни кога съм забременяла...и двете са раждани секцио  Crazy Не само аз съм с породени деца ,родени чрез секцио.Това не бива да е извинение ... Peace

Успех каквото и да решиш

# 23
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хм. 7 месеца след раждането на сина ми и аз видях положителен тест. Ходих на лекар - нищо не се видя. След броени дни ми дойде цикълът. Кърмиш ли още?
Проблем със секциото няма. Единствената подробност е, че пак трябва да родиш секцио - друг проблем няма. Риск има винаги. Дори като си ходиш по улицата може да ти падне саксия на главата - и това си е риск  Grinning
Другият избор е по-сложен. Обсъдете го с мъжкото тяло, помисли какво чувстваш и искаш. Аз моят мъж направо го "изнасилих", за да оставиме второто ни бебче. Сега е много щастлив, че ще става татко за втори път, ама за началото не ме питай. Знам, че не е правилно, но аз не можах да убия детето си...
Успех ти пожелавам  Grinning

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз моят мъж направо го "изнасилих", за да оставиме второто ни бебче. Сега е много щастлив, че ще става татко за втори път, ама за началото не ме питай. Знам, че не е правилно, но аз не можах да убия детето си...

и аз така бих направила

като ходят мъжете за аборт,те да решават Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 1 420
Малко ми е странно това, че хем пишеш, че имаш добра сексуална култура и се пазите, а си забременяла...аз си сложих спирала преди месец за да няма изненади. Аз лично аборт не бих могла да направя, мъжът ми никога не би ме накарал да махнем заченат плод...Според мен говори пак с гинеколога след да кажем 2 седмици, ако трябва потърси и друго лекарско мнение.  Peace

# 26
  • Мнения: 17
Наистина не знам как е станало всичко е много странно, защото се пазим и не е свършвал в мен, а и ако трябва да съм честна много рядко правим секс от както родих да кажа 3,4 пъти в месеца максимум.  Много съм ужасена и аз преди си мислех че никога не бих направила аборт каквото и да стане и ето какво се получи... Никога не трябва да казваме никога!
До колкото дали кърмя-не. Другото нещо което ми спомена единия от лекарите, а и дори ми направи снимка е че имам киста и че е възможно тя да показва положителен резултат,  според вас възможно ли е? Иначе нямам симптоми никакви нито ми се гади, нито ми се повръща с две думи чувстам се добре.

# 27
  • Мнения: 246
Днес ходех при 2 лекари, за да чуя и други мнения и двамата не видяха плоден сак, а теста е с 2 ясни черти,  на мнение са че е по-добре да го махна, но ако реша мога и да го износя.

Хм, това ми намилисва на нещо много, ама много познато и не много хубаво.
Тичай колкото се може по-скоро да те прегледа лекар работещ на 4Д апарат (не за друго, а защото тези апарати са с висока разделителна способност).
Аз забременях 6 месеца след секцио. Теста беше категорично положителен, а плоден сак не виждаха. При направа на кръвен тест и при преглед при добър гинеколог с 4Д апарат се оказа, че имам извънматочна бременност.
В този случай аборта е повече от задължителен.

# 28
  • Мнения: 9 439
Наистина не знам как е станало всичко е много странно, защото се пазим и не е свършвал в мен, а и ако трябва да съм честна много рядко правим секс от както родих да кажа 3,4 пъти в месеца максимум.  Много съм ужасена и аз преди си мислех че никога не бих направила аборт каквото и да стане и ето какво се получи... Никога не трябва да казваме никога!
До колкото дали кърмя-не. Другото нещо което ми спомена единия от лекарите, а и дори ми направи снимка е че имам киста и че е възможно тя да показва положителен резултат,  според вас възможно ли е? Иначе нямам симптоми никакви нито ми се гади, нито ми се повръща с две думи чувстам се добре.

Киста-да,напълно е възможно да промени цикъла ти.Другото нещо,пила ли си лекарства напоследък?
При мен след прием на Примолут-нор се получиха аномалии,като закъснение на МЦ,положителен тест,но бременност дефакто нямаше.2-3 дни след това ми дойде и МЦ.

# 29
  • Мнения: 2 746

До колкото дали кърмя-не. Другото нещо което ми спомена единия от лекарите, а и дори ми направи снимка е че имам киста и че е възможно тя да показва положителен резултат,  според вас възможно ли е? Иначе нямам симптоми никакви нито ми се гади, нито ми се повръща с две думи чувстам се добре.


Добре де, а каква е тази киста, която произвежда ЧХГ, хормона, който тестовете улавят и отчитат, ако има нормална бременност? Wink Аз поне не съм чувала за такива кисти. Но виж, това което е споменала Abloy е вярно. Може да е извънматочна бременност, още повече, че си след секцио. Там обаче нещата се решават с операция, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт